Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 10 Jul 2007, 19:06   #1
Vulpasin
Novice
 
Vulpasin
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1
Reclamatie in legatura cu Invitatiile de la CityCinema

Buna ziua,

Ma numesc Stefu Oana Mihaela, am castigat in data de 08-07-2007 o invitatie de 2 persoane la CityCinema.

In data de 10-07-2007 am fost sa vad filmul X la ora 15:30, am fost "trimisa acasa" din motivul ca nu existau 5 bilete vandute si filmul nu ruleaza.
Seara la ora 19 am trimis doi prieteni in locul meu la film deoarece eu am plecat la servici. Doamna de la ghiseu la recunoscut pe unul din prieteni cu care am fost la ora 15 dar nu a vrut sa le dea bilete pe motiv ca invitatia este nominala si "fata" trebuie sa ridice biletele. La casa de bilete chiar exista si un afis prin care invitatiile ar fi nominale.
Comform regulamentului prezentat pe site acest lucru nu este precizat.

Art. 1. Se va trimite cate 1 singur mesaj / concurs / zi. Cei ce vor trimite mai mult de 1 mesaj zilnic vor fi automat descalificati pentru concursul respectiv.
Art. 2. Castigatorii concursului vor fi alesi prin tragere la sorti si anuntati pe site zilnic.
Art. 3. Premiul consta intr-o invitatie de 2 locuri la Cityplex. Aceasta invitatie este valabila in zilele luni-joi din saptamana urmatoare afisarii castigatorului. Invitatia se va ridica de la cinematograf pe baza unui act de identitate. Castigatorul isi poate alege filmul si ora de rulare a acestuia, exceptie facand spectacolele in avanpremiera.
Art. 4.Orice participant la concursurile organizate pe acest site se presupune a fi citit acest regulament.

As dori clarificata situatia si daca este posibil sa se modifice si regulamentul de pe site nu doar in cinematografe.

Neoficial: Ce ii intereseaza pe cei de la casa de bilete cine vede filmul? Sunt platiti in functie de cati oameni trimit acasa? sau de cate bilete vand?

Cu respect,
Un om dezamagit.
Vulpasin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jul 2007, 21:32   #2
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
Re: Reclamatie in legatura cu Invitatiile de la CityCinema

Originally Posted by Vulpasin:
In data de 10-07-2007 am fost sa vad filmul X la ora 15:30, am fost "trimisa acasa" din motivul ca nu existau 5 bilete vandute si filmul nu ruleaza.

la malluri mai e cum mai e, ca mai vine lumea (vorba vine, la vitan au proiectat de mai multe ori doar cu mine in sala). dar la union, cand trebuie sa se stranga cinci platitori si toti cei sapte doritori sa vada filmul au abonamente, situatia e belea.
__________________
Is that you John Wayne? Is this me?
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:54.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells