Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22 Jul 2009, 00:14   #1
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
[editat de StefanDo: n-am inteles prea bine problema lui neuptolem cu bucurestiul (de fapt sensul postarilor lui imi scapa adesea), dar bucurestenii si non-bucurestenii sa se certe aici si nu la reprosuri. Apropo, eu sunt nascut in pitesti si crescut in ploiesti... ]

Nu e neaparat un repros. Vad ca mi-ati sters "capodopera" de mesaj de ieri cand o acidulam pe Miss CineMagia. Intre timp EgOisM si-a schimbat si avatarul, posibil sa se fi simtit tare prost...probabil a si suferit de pe urma modificarii avatarului. Nu zic nu!
Hai mai, chiar nu aveti deloc simtul umorului, pe bune? Atat de perturbatoro-dangeros ma considera unii incat sunt si eu uimit.
Eu am considerat atitudinea mea o arta ironica cu accente educativ-umoristice, disparitia acelui mesaj arunca automat populatia tinta intr-o lumina discriminatorie. Asadar misoginismul feminin, independenta femeii moderne e incurajat la maxim in detrimentul acelor amarati ai sortii din sate ca Radomiresti la care faceam o referire sugestiva. Nu degeaba Romania a ajuns astazi aici si atatia violatori, smekeri si pitzipoance se perinda si-si fac de cap.
Atitudinea Domnisoarei EgOisM era una dur-misogina, cu nasul pe sus, aroganta. Fata asta nu se gandeste la multimea de orasele din tara care nu mai au cinematografe ori altele care au, dar la care nu mai vin filme noi??? Nu mi se pare normal ca o bucuresteanca sa adune DOAR populatia capitalei la un film, pe un forum cu destinatie nationala ori chiar internationala. Pe deasupra cu o atitudine de superioritate, de ingamfare, vis-a-vis de noi astia provincialii mai "amarati" ai sortii.
Nu as fi comentat daca ironia mea ar fi ramas stantata pe topic. Cum cenzura si egoismul exacerbat al bucurestenilor dantuie pe acest forum - exceptiile sunt doar exceptii -, intelegem cu totii ce atitudine trebuie sa adoptam.
Uite ca initial nu bateam aici dar a devenit un repros.
Asta e, orice actiune are repercursiunile ei.

Last edited by StefanDo : 22 Jul 2009 at 18:03.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2009, 07:21   #2
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by Neuptolem:
Nu e neaparat un repros. Vad ca mi-ati sters "capodopera" de mesaj de ieri cand o acidulam pe Miss CineMagia

eu am sters...un topic cuminte risca sa devina al naibii de obraznic...mesajul se afla printre noi...il vrei inapoi, ti-l impachetez frumos, ii pun funditza si ti-l livrez cu placere

Originally Posted by Neuptolem:
Fata asta nu se gandeste la multimea de orasele din tara care nu mai au cinematografe ori altele care au, dar la care nu mai vin filme noi??? Nu mi se pare normal ca o bucuresteanca sa adune DOAR populatia capitalei la un film, pe un forum cu destinatie nationala ori chiar internationala.

ce vina are ea ca locuieste in Bucuresti ? sau ca judetul Olt mai are doar vreo doua cinematografe ? nu mai are voie sa mearga la film cu unii care pot?
daca invitatia era lansata de careva din Radomiresti pentru a vedea un film in Caracal ti se parea mai normal, nu ?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.

Last edited by Cinemania : 22 Jul 2009 at 07:25.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2009, 10:38   #3
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
mie nepotolem asta imi pare o nesfarsita gluma proasta
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2009, 11:02   #4
EgOisM
Guru
 
EgOisM
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucharest
Posts: 849
In primul rand invitatia era adresata celor care aveau chef de un film intr-o zi banala.Nu este neaparat un forumeeting,o simpla iesire cu prietenii la film.Vrei sa vin eu pentru un simplu film la tine in "sat"?Mai scuteste-ma ca m-am saturat sa ma ataci oriunde apuci doar pentru ca am un atu fizic,ca de altceva nu cred ca este vorba.
Cand Gloria facuse oficiala invitatia,v-a durut undeva,asa ca acum asteptati....
Si Neuptolem,am rugamintea sa ma ignori,chiar ma irita atitudinea ta,cat despre avatar il schimbasem dinainte,nu ca ti s-a ridicat tie paru' pe maini.
__________________
Haven't you heard ,i'm the crazy bitch around here!
http://p3rf3ctegoism.blogspot.com/
EgOisM is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2009, 15:26   #5
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Mda! Se pare ca situatia e groasa! Si bineinteles ca cei care nu ma inteleg se apuca sa jigneasca.
Domnul care poarta "copite casabile din portelan de Boemia" va roaga pe toti cei care aveti ceva impotriva sa mergeti la topicul: "In suturi!!!".
Mi-e indiferenta atitudinea lui Cinemania si raptor care se baga si ei in seama sa para barbati in fata Domnisoarei EgOisM; cum bineinteles ca a facut si stefan_c.
Asadar! EgOisM pe acel topic pt o discutie civilizata. Si "Protectorii" ei Letali si Betonati-cu-Testosteron.
+ PERSOANA CARE MI-A STERS MESAJUL - IN PRINCIPAL acest forumist (banui ca Pitbull ori StefanDo). Nu am nimic cu ei si nu va chem pe topicul ala sa ne certam ori sa ne atacam / jignim, vom merge pe acel topic SA LAMURIM CHESTIUNEA.
AZI LA ORA 22:00.
IN CAZUL IN CARE:
- voi fi singur = voi analiza problema mai calm si realist (De exemplu, NU INVITATIA LA FILM M-A REVOLTAT, ci TONUL utilizat de Domnisoara EgOisM, expresia "celebra" cu "comentariile tinute IN PANTALONI". Pe de alta parte, apreciez - paradoxal - umorul si nonconformismul Domnisoarei EgOisM care are respectul meu; iar mesajul meu era O REPLICA PE MASURA: inteligenta, educativa, nonconformista, NECESARA, POTRIVITA, IDEALA).
- voi fi bannat - voi (tot voi) veti fi cei fericiti.
----
I will be there!

Last edited by Neuptolem : 22 Jul 2009 at 15:28.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2009, 15:29   #6
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
dialogul inteligent este precedat de:

1. citirea mesajelor anterioare (cinemania zice "eu am sters mesajul")
2. petrecerea a macar cateva secunde gandind inainte de a scrie
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2009, 15:32   #7
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by Neuptolem:
Mi-e indiferenta atitudinea lui Cinemania si raptor care se baga si ei in seama sa para barbati in fata Domnisoarei EgOisM;

daca asta intelegi tu prin barbatie permite-mi sa:


cu stima si indiferenta
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2009, 15:34   #8
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by EgOisM:
Mai scuteste-ma ca m-am saturat sa ma ataci oriunde apuci doar pentru ca am un atu fizic,ca de altceva nu cred ca este vorba.
Doamne cat se place pe ea insasi!
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2009, 15:49   #9
stefan_c
Senior
 
stefan_c
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 139
neuptolem... vesnic frustrat de ceva
mai nou e frustrat ca nu are cinematografe la el in "sat" ce bine imi pare !!!

"Nu mi se pare normal ca o bucuresteanca sa adune DOAR populatia capitalei la un film, pe un forum cu destinatie nationala ori chiar internationala. Pe deasupra cu o atitudine de superioritate, de ingamfare, vis-a-vis de noi astia provincialii mai "amarati" ai sortii.
Nu as fi comentat daca ironia mea ar fi ramas stantata pe topic. Cum cenzura si egoismul exacerbat al bucurestenilor dantuie pe acest forum - exceptiile sunt doar exceptii -, intelegem cu totii ce atitudine trebuie sa adoptam."


ha?? unde ai vazut tu k e DOAR pentru bucuresteni? voi ne facetzi sa "fim superiori" prin atitudinea voastra de "inferiori bucurestenilor" ...suntetzi victimele propriilor frustrari si lipsuri voi singuri va simtiti inferiori doar pentru ca pe buletinul vostru nu scrie "bucuresti".. eu nu ma consider ma presus decat unu din provincie decat atunci cand ala vine si ma ataca doar pentru ca sunt bucurestean... si ca fapt divers....ma repet... egoism nu a lansat invitatia doar pentru cei din bucuresti...deci... tu singur ai batut campii despre provincie si superioritatea bucurestenilor..deci? te-ai simtzit ups!
si nu-mi pare rau de voi..ca ducetzi lipsa de ce avem noi ..
cinemania...ne combinam la benzina si mergem la cinema in caracal?

Last edited by stefan_c : 22 Jul 2009 at 16:06.
stefan_c is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2009, 15:49   #10
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Semi, de ce nu faci ce ti-am spus?

- Mesaje de maximum trei rânduri
- Numai fapte verificabile
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2009, 15:54   #11
EgOisM
Guru
 
EgOisM
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucharest
Posts: 849
Eu nu pot la 22:00,ma duc la film cu prietenul meu
__________________
Haven't you heard ,i'm the crazy bitch around here!
http://p3rf3ctegoism.blogspot.com/

Last edited by EgOisM : 22 Jul 2009 at 15:57.
EgOisM is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2009, 16:00   #12
stefan_c
Senior
 
stefan_c
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 139
pacat ego.... aveai si tu ocazia sa te bucuri de inteligentza si umorul domnului neuptolem
cu sigurantza gandul tau va fi la "marea dezabatere" de diseara si nu o sa te potzi bucura de iesirea cu iubitul tau cu sigurantza!

Last edited by stefan_c : 22 Jul 2009 at 16:03.
stefan_c is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2009, 16:04   #13
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
daca nu mai sunt reprosuri pentru moderatori...
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2009, 16:07   #14
stefan_c
Senior
 
stefan_c
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 139
Originally Posted by StefanDo:
daca nu mai sunt reprosuri pentru moderatori...

ultimul off topic: stefan..mergi cu noi la film? cu illo si restu de nebuni?
stefan_c is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2009, 16:14   #15
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
as veni, dar sa fie un film pe care nu l-am mai vazut

din ce-ati zis voi, singurul nevazut e drag me to hell, in rest pana miercurea viitoare vad toate premierele de vinerea asta
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2009, 16:14   #16
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by StefanDo:
daca nu mai sunt reprosuri pentru moderatori...
Ne mutam la "In suturi!!!" la ora 22 am spus!
I'll be back!
----
Stire de ultima secunda! Razgandit! LA ORA 22 VOI FI LA FILM CU PRIETENA! - fapt verificabil. (SIC!)
LA 00:00 - 01:00.
I'll be there!

Last edited by Neuptolem : 22 Jul 2009 at 16:17.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2009, 16:16   #17
stefan_c
Senior
 
stefan_c
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 139
Originally Posted by Neuptolem:
Originally Posted by StefanDo:
daca nu mai sunt reprosuri pentru moderatori...
Ne mutam la "In suturi!!!" la ora 22 am spus!
I'll be back!

we don't care
asa..pai...stefane...gasim noi un film mergem cu o ora inainte ca sa ne hotaram..si dupa aia mergem la un spritz ...cik face illo cinste pe datorie
stefan_c is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2009, 16:16   #18
EgOisM
Guru
 
EgOisM
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucharest
Posts: 849
Originally Posted by StefanDo:
as veni, dar sa fie un film pe care nu l-am mai vazut

din ce-ati zis voi, singurul nevazut e drag me to hell, in rest pana miercurea viitoare vad toate premierele de vinerea asta
poi am spus ca decidem acolo ,ca sa fie toata lumea multumita,trebuie sa fie unul pe care nu l-ai vazut
__________________
Haven't you heard ,i'm the crazy bitch around here!
http://p3rf3ctegoism.blogspot.com/
EgOisM is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2009, 16:21   #19
stefan_c
Senior
 
stefan_c
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 139
Originally Posted by Neuptolem:
Originally Posted by StefanDo:
daca nu mai sunt reprosuri pentru moderatori...
Ne mutam la "In suturi!!!" la ora 22 am spus!
I'll be back!
----
Stire de ultima secunda! Razgandit! LA ORA 22 VOI FI LA FILM CU PRIETENA! - fapt verificabil. (SIC!)
LA 00:00 - 01:00.
I'll be there!

vai iar se dau filme in reluare pe bulgari?

Last edited by stefan_c : 22 Jul 2009 at 16:25.
stefan_c is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2009, 16:26   #20
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Originally Posted by stefan_c:
voi ne facetzi sa "fim superiori" prin atitudinea voastra de "inferiori bucurestenilor" ...suntetzi victimele propriilor frustrari si lipsuri voi singuri va simtiti inferiori doar pentru ca pe buletinul vostru nu scrie "bucuresti".

Care "voi"?
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:46.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells