Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27 Apr 2016, 18:20   #1
natalia_castego
Novice
 
natalia_castego
 
Join Date: Apr 2016
Posts: 5
Daca cineva m-ar ajuta sa gasesc acest FIILM

Buna ziua tuturor. As avea o intrebarare. Am o vecina ce a vazut un film mai demult ,pe pro tv sau pe tvr 2, in fine. As vrea sa il gasesc dar, nu am prea multe detalii. Este de prin anii 90 , dupa 1985 , este un film romantic, toata actiunea se petrece intr-un tren si are o coloana sonora care canta tot filmul. Coloana sonora fiind de pian. N-are actorii prea cunoscuti. Daca cineva m-ar putea ajuta as fii foarte fericita. Mersi anticipat.

Last edited by natalia_castego : 29 Apr 2016 at 10:11.
natalia_castego is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2017, 23:04   #2
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
Nu stiu de unde stii ca e dupa '85, daca stii ca e din perioada anilor '90.

Insa dupa criteriile tale, ar fi doua posibilitati. Nu am vazut filmele.

Kreytserova sonata (1987)

Romance on the Orient Express (1985)

Desi a trecut multa vreme, tot sper ca mai vezi acest mesaj.
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2017, 18:39   #3
rromeo142
Novice
 
rromeo142
 
Join Date: Jun 2017
Posts: 1
Red face film pe care nu il mai gasesc

Buna ziua tuturor, acum 4-5 ani am vizionat un film . Nu imi aduc in mare parte ce s-a intamplat , dar tine minte ca era un film din anii 1995 - 2009 , cu actori nu prea cunoscuti, actiunea se petrecea in Asia , era un mare razboinic care dintr-o neatentie , s-a lovit la cap si avea pierderi de memorie , el acum era atrenat de un maestru sa devina acel luptator , si tin minte ca atunci cand personajul negativ intra in rol , pe coloana sonora se auzea un fluieat din gura . Stie cineva la ce film ma refer? multumesc anticipat.

Last edited by rromeo142 : 07 Jun 2017 at 18:41.
rromeo142 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2017, 19:46   #4
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
Originally Posted by rromeo142:
un film din anii 1995 - 2009 , cu actori nu prea cunoscuti, actiunea se petrecea in Asia , era un mare razboinic care dintr-o neatentie , s-a lovit la cap si avea pierderi de memorie , el acum era atrenat de un maestru sa devina acel luptator , si tin minte ca atunci cand personajul negativ intra in rol , pe coloana sonora se auzea un fluieat din gura . Stie cineva la ce film ma refer? multumesc anticipat.

Daca as ignora multe detalii, as zice ca e Ultimul samurai

Daca nu, atunci ar trebui sa restrangi aria de cautare. Actori asiatici sau americani ?
Film de actiune sau drama ?
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:28.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells