Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 10 May 2010, 11:48   #21
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Poftim!
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=90314

După cum bine știi, există și asta:
http://www.cinemagia.ro/forum/showthread.php?t=92750

Ești bună totuși să nu mai folosești limbajul ăsta atât de nepotrivit pentru o domnișoară?
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.

Last edited by Ipu : 10 May 2010 at 14:22.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2010, 12:28   #22
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Ipu,

Referitor la primul tau link - No Thread specified. If you followed a valid link, please notify the administrator.

Referitor la limbajul meu, kiss my ass if you don't like it. tu cine esti? Nu cumva esti vreunul din legionarii aciuati pe aici? Sau te confund? Multumesc.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2010, 12:31   #23
alextreme93
Guru
 
alextreme93
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 388
Originally Posted by illotempore2002:
Ipu,

Referitor la primul tau link - No Thread specified. If you followed a valid link, please notify the administrator.

Referitor la limbajul meu, kiss my ass if you don't like it. tu cine esti? Nu cumva esti vreunul din legionarii aciuati pe aici? Sau te confund? Multumesc.


alextreme93 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2010, 14:28   #24
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Originally Posted by illotempore2002:
Ipu,

Referitor la primul tau link - No Thread specified. If you followed a valid link, please notify the administrator.

Am corectat. Mâncasem ultima cifră.

Originally Posted by illotempore2002:
Referitor la limbajul meu, kiss my ass if you don't like it. tu cine esti? Nu cumva esti vreunul din legionarii aciuati pe aici? Sau te confund? Multumesc.

Hai sictir, dragă! Sunt legionar pentru că îți atrag atenția în mod amical că nu te prinde să vorbești ca țiganii?!
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2010, 14:34   #25
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Originally Posted by Ipu:
Hai sictir, dragă! Sunt legionar pentru că îți atrag atenția în mod amical că nu te prinde să vorbești ca țiganii?!
tocmai tu care faceai gat ca suntem rasisti + "hai sictir"
ps. : ti-a zis-o illo
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2010, 14:37   #26
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Chiar asa, ce ai cu tiganii? Si in primul rand cine esti? Esti un neica nimeni si eu nu primesc sfaturi educationale de la un neica nimeni care mai e si legionar sau ce cacat esti. Hai, la revedere.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2010, 14:40   #27
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Hai, Girafel, las-o-n buze pe-asta cu legionarii. Habar n-ai despre ce vorbesti!
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2010, 15:32   #28
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Originally Posted by ciufuta cea mai tristă:
Originally Posted by Ipu:
Hai sictir, dragă! Sunt legionar pentru că îți atrag atenția în mod amical că nu te prinde să vorbești ca țiganii?!
tocmai tu care faceai gat ca suntem rasisti + "hai sictir"
ps. : ti-a zis-o illo

Nu am nimic cu țiganii. Atâta doar că eu socot că românii trebuie să le dea un exemplu de civilizație, nu să înceapă să se poarte și să vorbească precum ei (țiganii). De fapt, eu nici nu m-am referit la ceea ce crezi tu, adică la etnia țigănească, pe care unii politicieni care se pretind acum campionii democrației propuseseră în anii '90 să-i izolăm în rezervații-ghetou. Eu când zic țigani am în vedere persoanele cu apucături urâte; sensul acesta este și el consemnat în DEX.
Expresia turcească „sictir”, chiar dacă are conotație sexuală în sensul ei etimologic, în limba română a ajuns să însemne pur și simplu „șterge-o!” și apare chiar și în serialul pentru copii Toate pânzele sus!

Originally Posted by illotempore2002:
Chiar asa, ce ai cu tiganii? Si in primul rand cine esti? Esti un neica nimeni si eu nu primesc sfaturi educationale de la un neica nimeni care mai e si legionar sau ce cacat esti. Hai, la revedere.

Ce să spun, oi fi tu, Mihaelo, vreo descendentă de-a lui Polifem și sunt eu un nimeni!
Tasează mizeriile astea în tine (vorba lui Cristi Puiu în Marfa și banii, nu le mai purta prin cutia limbii și nu le mai scuipa pe forum, măcar atunci când vorbești cu Ipu, da? Cu alții, dacă ți se permite, n-ai decât! Fiecare are dreptul să fie umilit, dacă-i face plăcere.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2010, 15:42   #29
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Ipu pentru a nu stiu cata oara incerci sa improsti cu elemente de eruditie pentru a te scoate la suprafata ...
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2010, 15:45   #30
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Extraordinar!
Vad ca stii si cum ma cheama, si tu faci parte din gasca de curiosi care stiu totul despre mine, unde stau, cu cine ma culc, in ce pozitii si la ce ma gandesc in timp ce fac asta? Frate, da multi mai sunteti!

Anyway, hai ca nu mai conteaza. Decat daca esti legionar.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2010, 16:11   #31
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Originally Posted by illotempore2002:
Extraordinar!
Vad ca stii si cum ma cheama, si tu faci parte din gasca de curiosi care stiu totul despre mine, unde stau, cu cine ma culc, in ce pozitii si la ce ma gandesc in timp ce fac asta? Frate, da multi mai sunteti!
Anyway, hai ca nu mai conteaza. Decat daca esti legionar.

Nu sunt legionar, deși nu mi-ar fi fost rușine s-o recunosc. Cum m-aș fi putut lepăda de Eliade, Cioran, Noica, Paulescu, Radu Gyr, Vulcănescu, chiar Blaga, după unii? Deplâng numai, așa cum am mai scris, confiscarea de către niște extremiști autointitulați Noua Dreaptă a unei mișcări care lupta pentru emanciparea proletarilor români și a României ca stat proletar, prin comparație cu marile puteri de ieri și de azi. Legionarii au fost implicați nu numai în „asasinate politice” dar și în organizarea de greve, cum s-a întâmplat de exemplu la Grivița, în '33.

Nu mă interesează cum te cheamă și s-ar putea ca până mâine să și uit. Dar când ai râs de anonimatul meu și mi-ai vorbit murdar, mi-am zis: „Măi, să știi c-o fi vreo Lara sau vreo Dinulescu de-și permite să-i trateze pe toți cu atâta dispreț!”
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2010, 19:35   #32
MariaMona
Crazy Mama
 
MariaMona
 
Join Date: Feb 2010
Location: Timisoara
Posts: 1,541
Exista topic despre Guy Ritchie?
__________________
"Căci nu este alta, mai frumoasă și mai de folos în toată viața omului zăbavă, decât cetitul cărților". Miron Costin
MariaMona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2010, 00:15   #33
RomaniaMare
Guru
 
RomaniaMare
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 619
Originally Posted by illotempore2002:
Extraordinar!
Vad ca stii si cum ma cheama, si tu faci parte din gasca de curiosi care stiu totul despre mine, unde stau, cu cine ma culc, in ce pozitii si la ce ma gandesc in timp ce fac asta? Frate, da multi mai sunteti!

Anyway, hai ca nu mai conteaza. Decat daca esti legionar.
Si daca ar fi cineva legionar,apoi ce s-ar intimpla ? Uite,eu sunt legionar. Si,ce ai de spus ?
RomaniaMare is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:38.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells