Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 06 Jul 2011, 19:10   #1
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Exclamation Sa o salvam pe colega noastra de redactie, Adriana!

Buna, tuturor!

Colega noastra de redactie, Adriana, care modera contributiile voastre la wiki si care se ocupa de baza de date a Cinemagia, are cancer. De trei ani se lupta cu un angiosarcom, o forma rara de cancer, dar acum lucrurile s-au complicat, cu noduli la plamani. Pe 20 iunie a facut a treia operatie. Va rugam, daca aveti cum, sa donati - fie printr-un telefon in reteaua Romtelecom, fie direct cu cardul sau prin virament bancar, in contul ei. In Turcia sau Germania ar putea sa faca un tratament care i-ar putea salva viata. In Romania nu prea mai au ce sa-i faca. Sa-i dam sansa Adrianei sa se afle printre supravietuitori. Are nevoie cat mai urgenta de bani. Orice contributie o poate apropia, fie si cu un pas, de tratamentul care i-ar putea salva viata.

Despre cazul ei, AICI.
__________________
I am not lucky, I am good...

Last edited by Gloria : 06 Jul 2011 at 19:17.
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jul 2011, 18:29   #2
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
Gloria, nu stiu daca ai citit toate mesajele de pe http://www.cinemagia.ro/html/apel-umanitar/, dar cred ca pe acesta il vei citi. Sunt mesaje in care se propune o modalitate de a se putea dona bani si din retelele de telefonie mobila. Nu stiu care sunt demersurile pentru facilitarea acestui lucru si nici nu cunosc daca s-a incercat ceva in acest sens sau daca a existat vreun impediment, dar cred ca este o solutie care ar ajuta la acumularea unei sume mai mari de bani. Sper sa fie posibila si aceasta metoda si imi doresc ca Adriana sa se insanatoseasca cat mai curand!
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jul 2011, 15:20   #3
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Nici o persoana fizica sau juridica nu are un nr scurt sms. ESTE POLITICA OPERATORILOR TELEFONICI. Doar Pro TV-ul strange fonduri pentru aparatura de spital, si mai e fundatia Mereu aproape (Antenele) care are un numar scurt alocat mai multor cazuri umanitare - dar numai pentru copii, adica persoane sub 18 ani. Adriana are 25.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2011, 19:19   #4
Prospero
Junior
 
Prospero
 
Join Date: Jul 2007
Location: Cluj
Posts: 47
Să încerce acest ceai: http://chippewatea.eu/chippewa_tea/romana.php

Mulţi sunt sceptici în privinţa eficienţei produselor naturiste, dar acest ceai indian a funcţionat pentru majoritatea utilizatorilor săi...

Îi doresc multă sănătate şi numai bine!
Prospero is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Aug 2011, 10:15   #5
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
OK, Prospero, i-am transmis Adrianei.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Aug 2011, 12:42   #6
hellish_entity
Veteran
 
hellish_entity
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 224
Eu nu sunt sceptica in privinta eficientei produselor naturiste, dar sunt in privinta eficientei declarate si nefondate (a produselor de orice fel). Asa ca intrebarea mea este: exista dovezi pentru afirmatia "acest ceai indian a funcţionat pentru majoritatea utilizatorilor săi"?

Si ce inseamna "a functionat"? Pe site scrie "In plus fata de proprietatile specifice fiecarei plante, combinarea lor in acest mod genereaza un efect sinergetic despre care exista dovezi ca reduce sau elimina tumorile canceroase si trateaza multe alte afectiuni." Eu ma gandesc ca daca un ceai din plante, fara efecte secundare, ar stagna tumori maligne (nu reduce sau elimina, cum zic ei) problema cancerului ar fi rezolvata. Dar nu este!

Adriana
hellish_entity is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2011, 01:45   #7
lucrockit
Novice
 
lucrockit
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 2
IF I HAD CANCER, or any DISEASE... (part 1 of 2)
http://www.youtube.com/watch?v=pVkNHc6DDok


numele meu este Lucian Oprea, asta este mailul meu, am 28 de ani...fac filme de scurt-metraj independete(deci suntem colegi oarecum), gasesti si pe internet din ele daca vrei sa cauti si sa te "lamuresti" ce e cu mine, ca sunt valabile informatiile adica;
AM VAZUT ANUNTUL DESPRE SITUATIA TA...SI CRED CA POT SA TE AJUT CU FOARTE MULTE INFORMATII DE GENUL CELOR DIN CELE 2 LINKURI; AM FOST SI EU BOLNAV DE LA INCEPUTUL ANULUI(NU DE CANCER) SI ASA MI-AM RECAPATAT SANATATEA SI MULT PESTE CEA DE DINAINTE....IAR IN TIMPUL ASTA DE APROX7 LUNI AM STUDIAT INCONTINUU DESPRE...SI TREBUIE SA-TI SPUN CA SE POT FACE MULTE IN ORICE SITUATIE...IAR INDUSTRIA CANCERULUI NU CAUTA SA VINDECE...CI DOAR ASA ZIS "SA TRATEZE"; ITI SUNT LA DISPOZITIE PT ORICE INTREBARE SAU INFORMATII FARA NICIO PRETENTIE(E PRIMUL MAIL DE GENUL ASTA PE CARE IL DAU). MAI AM SI BLOG CA SA VEZI MAI MULTE DESPRE MINE DACA VREI, DIN NOU...CA SA NU CREZI ALTE CHESTII SAU CEVA. (aprozarnet.com)
am mai atasat si un "manual de vindecare" cu alt nume aparut pe piata, anume
"SECRETELE VINDECĂRII
CANCERULUI
Strategiile complete în prevenţia şi
combaterea cancerului"

daca sunt greseli de scriere/ortografie...n-am reluat mailul ca sa-l corectez sanatate, sarumana;
tel meu daca vrei sa vb la tel: 0726257945

40 YEAR MEDICAL DOCTOR ON BENEFITS OF RAW FOODS AND WATER FASTING
http://www.youtube.com/watch?v=OgcwvpGzeSQ
lucrockit is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Sep 2011, 01:52   #8
lucrockit
Novice
 
lucrockit
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 2
Burzynski- Cancerul este o afacere serioasa

Burzynski- Cancerul este o afacere serioasa
http://www.youtube.com/watch?v=WEpdmN2Fcks



http://www.youtube.com/watch?v=hE2_qh76H9Q

B1 TV prezintă vineri, 5 august, de la ora 21.00, un documentar zguduitor despre interesele murdare din industria farmaceutică: "Cancerul, o afacere serioasă".

Regizat de Eric Merola, documentarul prezintă povestea unui extraordinar medic şi biochimist, dr. Stanislaw Burzynski, care a reuşit să câştige unul dintre cele mai controversate lupte cu statul american, reprezentat pe rând de consiliul medical al statului Texas, agenţia federală Food & Drug Administration (FDA) şi de procurorii federali, centrat pe descoperirea sa patentată, din anii '70, a unei terapii anticancer.

Metoda revoluţionară a fost descoperită de dr. Stanislaw Burzynski în 1977, studiile demonstrând că tratamentul este de 3.000 de ori mai eficient decât cel bazat pe chimioterapie.

După difuzarea documentarului, Sanda Nicola şi invitaţii săi, dr. Mihai Voiculescu (Spitalul Fundeni) şi Luminiţa Balatarescu (consilier vindecare personală) vor dezbate pe marginea dezvăluirilor, în cadrul emisiunii „Special B1".
lucrockit is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2011, 16:08   #9
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Exclamation Va invit la concertul umanitar

Florin Chilian, Antract şi Publik o susţin pe Adriana pe 20 octombrie 2011 la Hard Rock Cafe! Artiştii au acceptat să urce pe scenă pro bono, banii obţinuţi în urma acestui eveniment urmând a fi donaţi Adrianei. Concertul va începe la ora 21.00, iar preţul unui bilet este de 35 de lei. Alătură-te echipei Cinemagia.ro contribuind cu o donaţie la salvarea Adrianei.

Ne întalnim acolo?
__________________
I am not lucky, I am good...

Last edited by Gloria : 10 Oct 2011 at 16:46.
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2011, 16:11   #10
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Uite Gloria, am sa fac tot posibilul sa ajung, in proportie de 70% sunt joi, 20 oct in Hard Rock Cafe
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Oct 2011, 16:43   #11
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
hugs
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:38.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells