Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 Aug 2005, 10:58   #1
lichter
Novice
 
lichter
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2
O noapte ciudata

Ma urmareste obsedant un film pe care l-am vazut cu citiva ani in urma la televizor, al carui nume nu reusesc sa mi-l aduc aminte. Este cu siguranta un film pe care imi doresc sa-l am in colectie.

Am sa va descriu pe scurt ce reusesc sa-mi amintesc despre el, poate reuseste cineva sa-mi dea un titlu, un actor, o referinta cit de cit.

Filmul urmareste un tinar oarecare incepind cu o dupa amiaza la birou, plecind la o intilnire, trecind prin mai multe peripetii ciudate de-a lunul noptii, fiind urmarit de mafie, de o multime dezlantuita care-l banuia a fi criminal... si incheind prin a fi salvat de o artista care-l transforma intr-o statuie din ziare, care la rindul ei este furata de catre niste hoti care puneu mare pret pe arta. Filmul se incheie in momentul in care dubita in care era stauia eroului nostru, statuie care il continea de altfel, cade din dubita hotilor si se sparge exact in fata broului de unde a plecat eroul nostru care se scutura si se intoarce la munca.

Poate ca descrierea nu este tocmai fericita, dar in mod sigur cine a vazut filmul isi va aminti despre el.

Multumesc
lichter is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Aug 2005, 11:14   #2
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
after hours, scorsese
__________________
Is that you John Wayne? Is this me?
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Aug 2005, 21:14   #3
lichter
Novice
 
lichter
 
Join Date: Aug 2005
Posts: 2
Multumesc frumos
lichter is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:14.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells