Păreri The Land Before Time

(1988)

Tarâmul uitat de timp

Mihai2508 pe 06 Septembrie 2010 23:15
Nota 10 e prea mica.
Unul dintre filmele mele de suflet, tin minte ca il urmaream filmul asta cand eram mic aproape la 2 saptamani, si imi placea de fiecare data la fel de mult, si acum daca l-as vedea l-as urmari cu aceeasi placere.
Filmul are o poveste foarte frumoasa si o coloana sonora impecabila, pacat ca nu se mai fac astfel de filme, in ziua de azi Disney face Hannah Montana si alte filme slabe.

FlorinMovieFreak pe 31 martie 2011 03:37
Subscriu .. long live Pro TV :)
Kinnari pe 31 Iulie 2010 03:02
Cate amintiri... Stiu ca aveam vreo 6-7 ani cand ai mei au cumparat primul televizor, si eu am avut onoarea de a-l aprinde. Nu stiu cum se face dar acest film rula la TV chiar in respectivul moment. Pur si simplu m-a fascinat.. am ras, dar am si plans la el. Mereu va ramane filmul copilariei mele :) Ce pacat ca azi nu se mai fac filme pentru copii la fel de bune!
rizea.alex70 pe 22 Decembrie 2009 14:50
The land before time
Un film frumos din toate punctele de vedere mie mi-a placut foarte mult.
adi_ramses pe 16 Noiembrie 2011 17:20
Amintiri
Imi aduce aminte de copilarie, era preferatul meu cand aveam 5-6 ani :) si asa a ramas, preferatul meu
Lalolica pe 04 Noiembrie 2010 19:35
Capodopera!!
Acest desene animat este unul dintre cele mai frumoase desene animate din toate timpurile,exceleaza la toate capitolele,imagine,sunet,suspans etc,...........eu va spun sincer k am avut o copilarie mult mai frumoasa datorita acestui film pe care la vrsta de 4 ani il vedeam in repetate randuri chiar si de 2-3 ori pe saptamana si tot nu ma plictiseam de el!!!
Stefaniablaga1999 pe 18 Iulie 2010 22:36
Uaau!
Abia aştept să îl văd mâine!Îmi plac dinozaurii!L-am mai văzut dar doar sfârşitul.
tethys pe 20 Decembrie 2007 19:54
Super film! Face concurenta lui Ice age!!!
Sonki pe 8 decembrie 2009 11:16
Nici nu se poate compara cu Ice Age. E ca si cum ai spune ca Nosferatu "face concurenta" lui ... sa zicem Interviu cu un vampir, ca sa nu zic de alte filme cu vampiri stralucitori....