Păreri Smokin' Aces

(2006)

Așii din mânecă

bodo_jigsaw pe 17 Aprilie 2007 16:34
Ma distreaza oamenii care, daca nu inteleg un film, deja declara filmul foarte prost, exagerat de nashpa etc etc
"Smokin' Aces" e un film foarte bun in clasificarea filmelor de actiune cu o poveste palpitanta.
Ganditi-va putin, un film nu poate fi bun la orice categorie, lucrul acesta e clar, poate ca e facut doar pentru anumiti telespectatori, respectiv pentru un anumit gen.
Daca va plac filmele cu rafuieli, tradari si finale neasteptate "Smokin' Aces" e un film de nota 10!

psihologu pe 1 ianuarie 2016 11:28
Pai daca, dupa parerea ta, filmu este foarte bun, de ce i-ai dat doar 4 stelute, adica: momente bune, doar atat?
deco20 pe 28 februarie 2016 18:41
la data comentariului,pe site se puteau acorda maxim 5 stelute ;)
Morphy pe 07 Septembrie 2009 15:30
Pacat ca multi se uita la filme din astea cand calca, spala sau gatesc prin bucatarie. Daca nu urmariti un film cum trebuie normal ca nu intelegeti nimic. Smokin' Aces ramane un film excelent.
farlifus pe 26 Martie 2010 16:54
N-am inteles nimic...dar macar am recunoscut lume!
mu_zz_i pe 11 Aprilie 2007 23:35
Un film foarte bun. La prima vedere pare intortocheata povestea insa in ultimele 20 de minute ni se prezinta foarte clar cum stau lucruriile. Poate ca a fost prea bun pt unii de nu lau inteles. Ii invit sa se mai uite inca odata la el cu atentie la fiecare detaliu si au sa-l priceapa. Apropo si distributia a fost buna, chiar dc Ben Affleck a murit in primele 15 minute, acesta fiind inca un atu ca acest film este unul f bun, caci s-a avut de unde alege in randul actoriilor, actiunea nefiind pusa numai pe spatele lui Affleck cum ne obisnuia el cu roluriile principale.

PS Ii statea caraghios cu palaria aia.

trups pe 02 Ianuarie 2010 15:40
singurul film la care am adormit intro sala de cinema, dupa 15 minute de film dormeam dus.
nu ma pot pronunta in privinta filmului ca am vazut in total 30 minute din el. dar daca a reusit sa ma adoarma, pacat ca a avut actori unul si unul...
Smokin' Aces=10 ron aruncati

dragos pe 04 Decembrie 2008 20:06
doamne filmul e super ok pe bune merita clar vazut numai ca unele persoane nu prea il inteleg dupa cum se vede...
helsing pe 11 Ianuarie 2010 18:03
????
Interesant cum un film poate starni pareri asa diferite,de la f prost la f bun,chiar eram curios si l-am urmarit cu atentie,dar pana la urma e un film bun,peste medie oricum,personaje multe,complexe,diferite,un pic de adrenalina are de toate aduce un pic cu filmele lui Tarantino,as spune ca e un film pt cinefili,de ex.sotia mea a renuntat vizionarea pe la mijloc!!! dar cred ca sa spui ca e un film prost este exagerat,e adevarat ca nu are consistenta,e centrat pe mai multe personaje da' merita vazut
Alex007 pe 17 Mai 2010 22:41
alex_dulce_rau
un film foarte bun care mi a placut....plin de actiune...merita vazut...
klaudiu pe 30 Martie 2007 02:38
ca film de actiune e un film reusit mie sincer mia placut
bogdana smaranda pe 18 Februarie 2007 21:06
filmul este absolut genial,merita a fi vazut,o distributie variata si buna,actiune din plin,scenariu simplu dar interesant si surprinzator,iar coloana sonora pe masura-foarte potrivita!!!
Marian pe 12 Aprilie 2007 18:17
Unul dintre filmele slabe pe care le-am vazut, totusi destul de norocas ca nu am fost la cinema sa-l vad (as fi fost tare dezamagit)
Calificativele date, trail-ul nu ar trebui sa va pacaleasca.
Ocoliti filmul, doar daca sunteti fani ai genului cu violenta gratuita, fir epic intortochiat si final dezamagitor.

Mr T pe 06 Martie 2007 17:46
Sunnt de acord cu Corina Alexandra - Bucuresti .Filmul nu are nici o noima si nici cand se termina nu intelegi care a fost mesajul pe care a vrut sa ti-l transmita, de fapt nu intelegi nimic din film.Chiar e un film foarte slab. :(
robertomaxx1984 pe 26 Noiembrie 2010 00:43
Foarte bun filmul, recomand acelor persoane carora le-a placut Smokin Aces sa vizioneze si RocknRolla.
ady05 pe 06 Iunie 2010 20:17
KarGo pe 29 Septembrie 2012 18:15
Mi-a placut mult filmul si imi pare rau ca este asa de subevaluat. Un scenariu simplu dar foarte interesant si captivant, o distributie cu multe nume mari care isi fac treaba bine si pentru fanii genului va fi o surpriza placuta. Are actiune din plin, o atmosfera tensionata, suspans, rasturnari de situatie si un final mai putin asteptat. Eu unul nici ca vreau mai mult de la un astfel de film.
Corina Alexandra pe 04 Martie 2007 19:25
Nu stiu cine a scris primul mesaj, dar sunt sigura ca a facut-o in necunostinta de cauza. E extraordinar de prost filmul, eu tocmai am fost la el si este GROAZNIC!!!!!!!!!!!!!!Pot spune ca este cel mai prost film pe care l-am vazut pana acum in viata mea (si avand in vedere ca filme sunt un hobby, am vazut destule)si nu exagerez. Daca cineva vrea sa se convinga de spusele mele si sa mearga sa vada filmul, sa o faca insa eu nu il/o sfatuiesc. Daca totusi vrea sa faca o asemenerea greseala eu zic mai bine sa astept sa-l vada acasa sau daca nu sa nu zica ca nu l-am avertizat.
Nu-mi imaginam ca un film in care sunt distrubuti atatia actori buni, ca de asta m-am so dus mai mult la el, ca altfel nu ma oboseam si bine as fi facut. Apropo de actori arata groaznic aici marea majoritate, sa va dau niste exemple Ben Affleck, arata ca naiba si moare dupa primele 10 minute si Chirs Pine, pe… citeşte

lavara_laiarna pe 18 Decembrie 2018 21:19
Cu încă 2-3 echipe ,panoplia de actori ar fi fost uzată total de acest film altfel liniștit.
Infinity pe 14 August 2013 02:01
Smokin' Aces (2006)
O distributie in care apar numai nume grele ale industriei. Multi dintre ei au ajuns astazi unii dintre cei mai de top actori. Filmul a fost bunicel. Cam sangeros, dar acceptabil. Mi-a placut ideea. Merita vazut.
DeadSea07 pe 06 Iulie 2013 20:42
Parerea Mea Despre Acest Film O Gasiti Pe Contul Meu (Vechi) KaRgo
Iulidesprefilme pe 07 Februarie 2013 18:27
Cuvinte-cheie: FBI, agenţi, gangster, trădare, infractori, recompensă...
radu3455 pe 26 Ianuarie 2013 11:40
bunicel film,nu pot sa spun ca ma dat pe spate dar nici ca este foarte bun,un film acceptabil
pisicuta1 pe 15 Iulie 2012 18:49
consider ca e un film care nu merita ratat ,nu e o capodopera dar e un film exceptional ,si cu actori f buni!
zeki pe 10 Martie 2012 23:12
Foarte inteligent facut , ca telespectatorul sa-l inteleaga pe parcursul actiunii , surprinzator si putin de bizar , un final neasteptat dar foarte bun . Au jucat actori foarte buni in acest film ... si au avut o prestatie nemaipomenita , merita vazut ....
xerses pe 24 August 2011 11:15
Un film bun in care Ray Liotta te fascineaza din nou.Extraordinar actor.Nici Andy Garcia nu s-a descurcat rau deloc.
Vorador pe 13 Februarie 2011 18:08
M-a surprins intr-un mod placut, crezind initial ca va fi doar un film de actiune crazy, dar contine si o multime de alte lucruri interesante,iar finalul este imprevizibil.
Da-Luck pe 12 Februarie 2011 14:27
un film bun din categoria filme politiste , un film putin mai greu de inteles dar palpitant in acelasi timp . mie sincer mia placut
Dana04 pe 08 Februarie 2011 17:26
Un film super fain cu multa actiune ;) Merita vazut ;)
andils pe 28 Decembrie 2010 18:12
Clint Mansell are ca de obicei cele mai bune soundtrack-uri.
Radu1711 pe 27 Decembrie 2010 10:04
radu1711
foarte exploziv, multa actiune, faze cu incetinitorul, suspans are detoate filmul, astept sa vad partea a 2-a e foarte bun filmul din toate punctele de vedere
clau_ditza091 pe 16 Decembrie 2010 00:49
Un film destul de incurcat si cu un grad ridicat de violenta, la un moment dat nu mai stiam cine omoara pe cine. Dezvaluirile din final au fost totusi cat de cat interesante.
Sorin87 pe 27 Decembrie 2015 09:54
Din trailerul filmului pot spune ca mi-am dat seama ca o sa fie un film reusit de actiune si asa a si fost
sarrpe pe 11 Februarie 2011 17:19
Ce actori ;;) Ray Liotta printre favoritii mei, filmul super tare
Kable pe 08 Octombrie 2010 21:39
Pana in minutul 50 este foarte plictisitor, este prea multa vorbaraie , dar apoi devine o actiune foarte buna si actorii Ryan Reynolds si ben Affleck au fost foarte buni .
anonymous.6229028630c4f pe 24 Ianuarie 2013 13:42
doinarac pe 26 Ianuarie 2010 11:40
Violenta 100%
Violenta 101 %!!! Ingrijorator! "Un bun exemplu" de actiune pentru americani. "O adevarata sursa de inspiratie"!!! :-(((
anca_luna pe 22 Ianuarie 2010 00:36
antiglont
wow! te ingrozesti cat singe si morti!!! trist ca se fac asemenea filme.
de acord cu corina alexandra.
ceea ce e mai tragic este ca poate fi sursa de inspiratie a multor americani in materie de utilizare a armelor. Ne mai miram de cate relatari sunt de indivizi aparent normali care pur si simplu scot arma si trag in cine se nimereste. in campus, oriunde.
ma ingrozesc!

michael_mike pe 26 Martie 2007 17:07
asa se intampla cand vrei prea mult de la un film...nu iese nimic bun :D