Păreri Sfântul Mitică Blajinul

(1982)

Sfântul Mitică Blajinul

iano pe 18 Mai 2011 09:26
Exceptional
L-am vazut aseara si am fost foarte impresionat. Tema este actuala si acum, directorii tin in continuare de scaun prin orice mijloace, ajutati de persoane fara pareri proprii precum Colibasi, nepotismul se practica in continuare iar cei care isi fac treaba sunt nedreptatiti. Parca l-am vazut pe seful meu interpretat exceptional de Amza Perllea.
Ramo pe 18 mai 2011 22:18
Subscriu in totalitate! ;-)
cosmin742000 pe 11 Martie 2012 18:17
Nu stiu daca la fel apare si la voi , dar la mine , apare ca filmul va putea fi votat dupa lansare .Au trecut 31 de ani de la lansare.
ciprian34 pe 05 Noiembrie 2013 23:08
Alo,Cinemagia?Trezeste-te!Filmul s-a lansat acum mai bine de 30 de ani
victorasalex pe 09 Martie 2012 18:01
Film de exceptie
Desi suntem in :"SOCIETATEA SOCIALISTA MULTILATERAL DEZVOLTATA" filmul este mai actual si mai real ca niciodata... dar sper ca ne vom reveni vreodata...
mitza2003ro pe 29 Noiembrie 2023 09:41
A fost un deliciu să revăd aceasta piesă de teatru. Petrică Gheorghiu,Amza Pellea,Stela Popescu,Dem Rădulescu,Tamara Buciuceanu, sunt doar câteva din numele celor care ne înveselesc în aceasta satiră. Merită vizionată și de cei din noua generație pentru umorul și subiectul care este încă de actualitate. Nota 9 din partea mea.
carmen_angelus_romila pe 06 Octombrie 2018 20:32
Cu o multitudine de mari nume actoricesti de la noi, precum Amza Pellea, Stela Popescu, Dem Radulescu, adaptarea satirica dupa Aurel Baranga, capata valoare inestimabila si valente de nedescris.
balta67verde pe 26 Octombrie 2016 17:05
Comedie excelenta
Il consider mai mult teatru decat film, dar nu conteaza. E excelent. E o bucurie sa-l vezi pe Hamdi Cerchez intr-un film deoarece e un eveniment rar. Dem Radulescu si Amza Pellea sun ca de obicei exceptionali. Pana acum cativa ani nici nu stiam de acest film. Mare noroc ca a fost vandut la chioscurile de ziare, si inca la un pret foarte bun
nemotoujours pe 09 Ianuarie 2013 16:49
DE EXCEPTIE !
O SATIRA DE UN COMIC INDISCUTABIL.
UN REGAL DE JOC ACTORICESC COMBINAT CU UN SCENARIU EXCELENT,

Iulidesprefilme pe 14 Februarie 2013 22:44
Am urmărit cu mare plăcere acest film de televiziune cu actorii noştri inegalabili, unii dintre ei, din nefericire, dispăruţi...