Păreri San Pietro

(2005)

Sfântul Petru

siacobici pe 21 Aprilie 2009 20:58
genial!
cum pot viziona si eu filmul?
download se poate?
multumesc!

cezarika21 pe 01 Mai 2016 12:44
Răspândirea mesajului divin și formarea primelor comunități creștine
Miniseria de televiziune dedicată Sfântului Petru (avându-l în rolul principal pe Omar Sharif, actor egiptean care s-a născut creștin și s-a convertit apoi la islamism) prezintă modul de închegare a primei comunități creștine după răstignirea lui Hristos, depășirea divergențelor de opinie cu privire la convertirea celorlalte popoare, asimilarea iubirii de oameni ca valoare creștină supremă și începerea primelor persecuții anticreștine.

Ideile generoase ale filmului au puterea de a pătrunde în sufletele deschise ale privitorilor, dar modul de realizare cinematografică nu se ridică la înălțimea subiectului. Este un film de televiziune și arată ca un film de televiziune, melodramatic, cu multe erori de producție, cu interpretări molcome și lipsite de patos (cu excepția lui Omar Sharif) și cu o regizare neconvingătoare.

Cu… citeşte

vosi pe 28 Martie 2010 22:57
de unde se poate descarca filmul,,SAN PIETRO",va multumesc
cat_movie pe 24 Aprilie 2011 20:52
subscriu si eu la a intra in posesia acestui film
subscriu si eu la a intra in posesia acestui film. Download ?
Iulidesprefilme pe 01 Mai 2016 21:39
Și în acest film religios, în rolul Sfântului Petru, Omar Sharif face un rol deosebit...
xerses pe 07 Mai 2013 17:03
Un film exceptional, jucat impecabil; am trait alaturi de personaje intreaga poveste.
SANDA45 pe 28 Ianuarie 2013 17:01
Un film bun,cu o distributie buna ,difuzat si redifuzat in fiecare sarbatoare de Pasti.
tomacha_maria pe 03 Mai 2015 20:30
unde se poate vedea filmul
unde se poate vedea filmul ?va rog spuneti-mi daca stiti
bizonul pe 04 Mai 2013 06:53
Comentariu
Maiii... dar ce s-a intimplat cu National Tv. ? Erau cuplati pe indiene ,deja ma obisnuisem cu durerea, ca doar "Destine implinite" pot sa vad la aceasta ora.
pinochio2 pe 12 Mai 2012 12:05
de unde as putea si eu sa descarc filmul? Download este posibil?Cu multumiri

Film - San Pietro

San Pietro