Păreri My Best Friend's Wedding

(1997)

Iubitul meu se însoară

cezarika21 pe 07 August 2016 07:01
Irezistibila și diabolica Julia Roberts
Ani de zile Julianne (Julia Roberts) nu și-a găsit timp să-i spună lui Michael (Dermot Mulroney) că-l iubește, deși l-a considerat permanent marea sa iubire. Într-una din zile, Michael o anunță că urmează să se căsătorească cu o fiica de milionar (Cameron Diaz) și o invită la nuntă. Julianne are la dispoziție doar câteva zile pentru a-i despărți pe viitorii miri și a-și mărturisi iubirea lui Michael.

Aceasta este premisa filmului ”My Best Friend's Wedding”, comedie romantică spumoasă și distractivă care a reînviat cariera Juliei Roberts, aflată în acel moment pe o pantă descendentă. Actrița pune suflet în interpretarea ei, manipulând cu inventivitate clișeele comice romantice ale filmului. Julia Roberts plânge convingător, își exprimă invidia și mânia, minte fără a avea remușcări, râde diabolic atunci când planul îi… citeşte

Kovacs Andrada pe 22 Februarie 2005 21:42
AS VREA SA INCEP PRIN A SPUNE CA IUBESC ACEST FILM....Imi plac atat actorii,in special Dermot Mulroney....cat si subiectul,actiunea...absolut tot!IUBESC FILMUL ACESTA SI MERITA VAZUT!
VA PUP DULCE!

psihologu pe 3 iulie 2015 09:15
Daca iubesti acest film, de ce i-ai dat 5? Adica asa si-asa.
maria_octavian_daniel pe 12 februarie 2018 11:26
inca o traducere de rahat din 'Nunta celui mai bun prieten al meu' a iesit 'Iubitul meu se însoară'
Willy4k pe 27 August 2010 00:26
Foarte frumos filmul! ;)) :X
Concluzia finala: apreciati la timp persoanele dragi de langa voi si treziti va la realitate cat inca mai este vreme. Pentru ca timpul nu sta in loc si exista posibilitatea ca cineva mai vigilent sa vi-l salte pe Mr Right de sub nasuc, iar in momentul in care vi l doriti inapoi si luptati pentru acest lucru, sa ajungeti sa va dati seama ca este un picut cam tarziu si ca nu mai aveti nimic de facut. Asa k nu o sa va mai ramana decat sa va complaceti in aceasta situatie, sa va imprieteniti cu viitoarea lui sotie si chiar mai mult decat atat, sa ajungeti sa i fiti domnisoara de onoare. Asa de dragul vremurilor demult apuse! ;))

rozbonbon pe 23 Septembrie 2010 13:48
O poveste putin cam trasa de par...eu nu prea cred ca vreun barbat ar invita vreo fosta iubita la propria lui nunta si sa-i mai fie si domnisoara de onoare!
Ancient pe 27 Noiembrie 2009 10:51
Un film a la Julia Roberts. Indiferent la ce film cu ea te-ai uita,e la fel.Ar putea sa mai incerce si alte roluri pentru ca devine plictisitoare.Lafel sta treaba si cu Richard Gere. (mai exista si exceptii din fericire)
claudiu-daniel-lugoj pe 19 Octombrie 2009 20:19
claudiu-daniel lugoj
un film foarte bun exact pe stilul meu,actori excelenti scenariul la fel si regia la fel.O poveste de dragoste buna.
Iulidesprefilme pe 30 August 2013 19:26
Câteodată avem nevoie şi de astfel de poveşti pe care le urmărim cu plăcere, cu atât mai mult cu cât distribuţia este deosebit de atractivă.
adelina1988 pe 02 Septembrie 2010 13:56
Un film dragut, ideal de urmarit intr-o zi de relaxare.
cl24 pe 10 August 2010 16:52
Este un film placut de urmarit, care oricand poate creea buna dispozitie cinefilului.
FreakDoll pe 24 Octombrie 2009 02:08
Da, dragut..!LE: Scuze, nu mi'am dat seama:)N'o sa se mai intample :D
Daya.Diana pe 29 noiembrie 2010 13:54
...................ms ca ai dezvaluit finalu' /:) !!!
Aishor pe 01 Mai 2020 16:42
Voi acestia care va plictisiti la filme de genul, de ce nu ramaneti voi pe actiune, thriller, sf, alea-alea? E un film foarte bun pentru cei care adora comediile romantice. Am trait fiecare moment din film. Pentru ca un astfel de film cautam sa vad. So...
gavanst pe 24 Septembrie 2016 19:19
Mi s-a parut cam plictisitor filmul, dar merge vazut o data...
cosmin742000 pe 03 Iunie 2017 08:52
O comedie romantica tipic americana , adica plina de clisee si foarte previzibila
eduard_stratan pe 5 august 2021 13:19
Cosmine ce bine ca te-au blocat pe acest site! Apoi în 2018 te-ai întrupat în blackmore si ai mai bântuit site-ul înca vreo 2 ani pâna te-au blocat din nou!
ioanaa_ioana pe 29 August 2023 08:10
Pagina cinemagia a devenit de neaccesat. Publicitate fortata multipla....
Filmul nu este de Oscar, banal, poveste cu cale batuta in lung si lat.

violeta_nicolae pe 08 Ianuarie 2021 15:26
Obligatoriu de văzut. Una dintre cele mai bune comedii rommantice ever. Actori minunati, joc credibil, poveste spumoasa! Un film minunat ca o gura de aer proaspat!
Dragos.87 pe 24 August 2020 23:04
Ma asteptam la mai mult însă ai putea sa zici că merge și așa.. E o poveste simpatică cu puține momente de umor și romantism dar nu strica mai multă intensitate în ea..
mebubu2007 pe 28 Martie 2013 23:58
e o comedie romantica simpatica pe care am vazut-o in nenumarate randuri atat la tv cat si pe pc.
mtraianc pe 14 Octombrie 2012 19:36
f b
8/10, dar pe primul loc asi fi pus-o pe Cameron Diaz si pe urma pe J.R.
pisicuta1 pe 14 Mai 2012 20:58
e un film bun l am urmarit cu placere si actorii exceptionali,dar nu merita mai mult!
krystall pe 04 Februarie 2012 18:56
un film excelent, plin de umor si romantism, potrivit pentru orice vaste
AdriAdrianna98 pe 17 Ianuarie 2014 14:43
Obligatoriu de vazut
Frumos, merita sa-l vedeti, 9. Nici nu ma asteptam la vreun esec din partea Juliei
catasmile17 pe 08 Iunie 2013 16:36
Intr-un final si-a gasit si ea 'the man' :D
Un film destul de bun.

Deceoare pe 3 martie 2015 15:51
Ce simpatică este limba asta ....... cum se numeşte ? Aaaaaa , da , ROMGLEZĂ !
elena03 pe 23 August 2011 10:59
foarte bun filmul ! mai ales ca joaca si julia roberts si cameron diaz,doua din marile actrite de la hollywood ! :D
xerses pe 05 Iunie 2011 10:59
E greu sa-ti porti o batalie dupa ce ai considerat ca de fapt atunci cand ai avut cartile in mana, nu le-ai jucat pentru maximul castig.
roxx_88 pe 03 Decembrie 2010 00:12
u'll like it
Cand am vazut acest film eram in perioada "Julia Roberts movies" care e o actrita foarte buna fara indoiala,cred ca nu exista personaj in pielea caruia sa nu intre,Despre film,e unul bunicel,comedie roamantica cu rasturnari de situatie,regrete,pareri de rau, insa totul e bine cand se termina cu bine ,ceea ce se intampla si in acest film.Cameron Diaz face si ea rolul care o prinde cel mai bine cel de zapacita,nevrotica,perfectionista.Asa ca iese o comedie simpatica cu actori buni si daca stati pe ganduri daca sa vizionati acest film sau nu cum fac eu de obicei,eu zic sa riscati si s-o faceti pentru ca o sa va binedispuna si cu siguranta nu va veti plictisi.