Păreri Men in Black 3

(2012)

Bărbați în negru 3

CODRIN123 pe 21 Ianuarie 2011 20:15
tare
din monemt ce will smith continua sa joace in el eu spun k filmul o sa fie de nota 10! exact k si celelalte 2
Ovidiu239 pe 30 ianuarie 2013 18:10
Este o trilogie bune, dar in niciun caz de 10!
Ovidiu239 pe 30 ianuarie 2013 18:19
*buna
baietelu79 pe 30 Mai 2012 09:38
Nu ai ce vedea...
Aseara am fazut filmul. Dezamagitor de slab.. dialog mediocru... scenariu previzibil.. de efecte ce sa mai zic? in nici un caz nu este de vazut 3D.. nu ai ce vedea 3D... iar o foarte mare parte din fazele comice le vezi in trailer.. cred ca asta este cea mai buna gluma!
narcis11k pe 31 mai 2012 14:38
ai dreptate 99%
baietelu79 pe 15 iunie 2012 09:36
ma rog.. fiecare cu parerea lui :) o zi buna! :)
alexandru123 pe 26 Mai 2010 15:26
cred ca va fi un film tare celelalte doua parti au fost bune
GeorgeGeo2011 pe 27 Mai 2012 08:59
Am fost aseara la cinema si nu regret este foarte bun mult mai bun decat partea Men in black 2
wildinthecountry pe 25 Mai 2012 17:46
x
Filmul a fost mult mai bun decat partea a doua dar nu s-a ridicat la nivelul primului
Oricum a fost destul de placut de urmarit chimia dintre Will Smith si Josh Brolin care a reusit aceleasi expresii faciale ale mult mai batranului Tommy Lee.
Spre final pelicula chiar a reusit sa ma suprinda...
Notabila si aparitia lui Michael Stuhlbarg ( pe care il stim din capodopera fratlior Coen-A serious man) in rolul extraterestrului Griffin...
Per total vizionabil si nu un esec precum MIB2.

Lazerson pe 6 iunie 2012 08:37
da, are acelsi zambet fermecator :)) filmul a fost placut de urmarit , mai bunicel decat partea a 2 a , insa se putea , cred eu , si mai bine.
wildinthecountry pe 6 iunie 2012 14:23
da ..corect
psihologu pe 29 Mai 2012 09:14
inapoi in viitor
Barry Sonnenfeld s-a asezat iarasi pe scaunul de regizor al unui blockbuster cinematografic incercand sa reinvie franciza sa preferata. Au trecut insa 10 ani de la ultimul Men in Black, pustanii de atunci s-au maturizat, maturii de atunci au devenit… mai ursuzi, iar actorii, chiar daca Will Smith nu o arata, au imbatranit si ei. Tommy Lee Jones filmat de aproape (la cei 66 de ani ai sai) arata ca un crocodil simpatic si e departe de forma necesara unei alergaturi dupa extraterestrii care incalca codul bunelor maniere pamantene.

Cum se descurca deci MIB 3? Surprinzator de bine. Fara sa-si uite originile, pelicula gaseste in saltul inapoi timp, la propriu de pe cladirea Chrysler si la figurat pana in 1969, solutia creativa necesara si suficienta pentru a livra un rezultat onorabil.
Primul act, cu o durata generoasa, reimprospateaza memoria intr-o maniera joviala:… citeşte

Miadry pe 13 Decembrie 2011 13:23
Am vazut trailerul si deja simt ca nu mai am rabdare. De-abia astept sa-l vad! Sunt sigura ca o sa-mi placa cel putin la fel de mult ca si primele doua.
baietelu79 pe 30 mai 2012 09:44
nu are ce sa-ti placa... ma rog, daca iti plac filmele slabe... :)
Bayard pe 26 Mai 2012 00:48
Un film foarte bun, eu zic ca poate chiar peste nivelul primului film. Au folosit ideea de calatorie in timp (pe care o urasc din toata inima), dar nu este o problema foarte mare, nu s-au legat de paradoxurile care pot sa apara, nu, doar ca actiunea are loc in 1969 (nu e un an ales la intamplare). Extraterestrii nu cred ca sunt la fel de impresionanti ca in partile anterioare, insa fara discutie, personajul negativ e cel mai bun de pana acum, Jermaine Clement s-a descurcat foarte bine. Fara sa fie un spoiler (pt ca apare din trailer), tot filmul se roteste in jurul intrebarii "de ce este J asa de ursuz"?? In primele 2 filme nu s-a pus problema ca ar fi fost altfel in tinerete, dar uite ca acum vedem cum era cu adevarat, si explicatia.... e complet neasteptata pana cu maxim 5 minute inainte sa fie data (pt ca nu este pregatita aproape deloc... si bine au facut ca au procedat asa). Josh… citeşte
Octaz pe 29 Mai 2012 20:22
In sfarsit am fost martori la intoarcerea lui Wills Smith, unul din actorii mei preferati, si nu oricum ci in Men in Black 3! Smith, dupa 3 ani chiar arata mai slabit parca, mai batran, cum era de asteptat de altfel, dar se descurca foarte bine in roul sau. Filmul a fost interesant, cu destule greseli, dar.. vorba aia: merge si asa, mai ales ca a fost asteptat de atata lume si de atata timp, o oportunitate buna pentru a'l urmari alaturi de familia intr'o Duminica dupa amiaza :)
Mr.Scarecrow pe 13 August 2010 12:46
Va fi un film bun dupa cate am auzit... celelalte 2 parti au fost brutale:)):))
cezarika21 pe 05 Octombrie 2015 09:46
Mai bun decât primele două filme ale seriei
N-aș fi crezut că am să spun așa ceva, dar ”Men in Black 3” mi s-a părut mai bun decât primele două filme ale seriei și singurul film din cele trei pe care-l poți viziona cu plăcere. Anii au trecut, fanii seriei s-au maturizat, unii devenind mai înțelepți, iar alții doar mai ursuzi. Era nevoie de un film nou care să țină cont de aceste evoluții.

Continuarea aventurilor agenților J și K în lupta împotriva extratereştrilor malefici aflați pe Pământ prilejuiește o întoarcere cu 40 de ani în timp pentru a repara o greșeală din tinerețe a lui K. Intriga inspirată din ”Înapoi în viitor” este integrată ingenios în scenariu, astfel că acțiunea decurge interesant și armonios.

Lipsa de originalitate sus-menționată este compensată prin interpretările bune (Josh Brolin se dovedește a fi o contrapondere reușită la Will… citeşte

Petrake pe 13 Decembrie 2011 15:06
o sa fie cel putin la fel de bun ca primele 2 parti
shadyac pe 19 Mai 2010 21:34
d.abia astept
va fi un mae mare mare succes acest film, cum multe dintre filmele de alea lui spilberg sunt asa:P
gigitotolin pe 27 mai 2012 13:25
sall..cum fac sa vad si io filmul mib3?
Harry1516 pe 10 iunie 2012 23:44
care este corelatia intre MIB3 si Spielberg??? sau spilberg cum il numesti tu...???!!!
Qube86 pe 13 Decembrie 2011 14:01
Mi-au placut partile anterioare...Sper sa fie la fel de bun daca nu chiar mai bun...Arata bine in prezentare...acum ramane sa mai si confirme...
flaugiu07 pe 06 Iulie 2010 08:12
si eu cred ca va fi tare filmu asta,abia astept sa apara partea aceasta
flendurica pe 16 Aprilie 2011 08:01
In mod sigur va fi un film reusit.Dar deja a trei-a parte parca e prea mult.Sincer nu stiu cum va fi primit de critici.Dar in mod sigur va fi foarte OK.Doar e cu Will Smith.Nu?:)
FunnyX pe 27 Mai 2012 17:53
Este un film in special pentru cei pasionati de acest gen. Eu am pus nota si il comentez nefiind un avizat in filme de acest gen. Nici macar nu am vazut primele 2 parti.
Ce mi-a placut:
- efectele 3 D mi s-au parut foarte reusite. Categoric, e un film de vazut la cinema in 3 D si nu acasa pe laptop.
- Echipa Will Smith - Josh Brolin e tare simpatica. Tommy Lee Jones (K cel batrin) apare destul de putin in film, dat fiind ca actiunea are loc indeosebi in anul 1969.
- Multe scene in care am ris, extraterestrii din film fiind foarte originali si haiosi: pestele care a incercat sa-l manince pe Jay, ala cu capul caruia jucau ei bowling, etc etc.
- Extraterestrul acela simpatic, cu fes, care a salvat pamintul. Rideam numai cind ii vedeam figura. :)
- Lansarea catre luna. Mi-a placut modul in care au fost prezentati americanii in acel an: frizura, haine,… citeşte

dayenutza pe 26 Mai 2012 13:13
wow ce mi-a placut ! si efectele 3D marfa , trebuie neaparata sa vad partea I si II . Nu pierdeti filmul asta de la cinema prea tare ;)
syllvy2006 pe 28 mai 2012 23:44
cred ca nu ai mai vazut nici un film 3d pana acuma.....asta a fost film bun?trezeste-te
Sabinu pe 20 Septembrie 2012 21:51
Stare buna de spirit
Este mult mai bun decat MIB II. Mi-a facut placere si bucurie sa il vizionez, mi-a adus o stare de spirit buna. Il recomand!
danutzz92 pe 20 Septembrie 2012 18:44
Un film destul de bun cu multe momente amuzante, Griffin foarte amuzant.
Sorin87 pe 10 Septembrie 2012 21:18
Men in Black III
Un film de nota 10 (zece), mi-a placut mai mult decat primele 2 parti si sunt curios daca o sa mai apara inca p continuare.Nota 10
Chelbos pe 04 Septembrie 2012 10:03
din pacate filmele noi nu se mai compara nic pe departe cu cele vechi. daca mib 1 era plin de actiune, mib 2 era plin de umor, acesta are foarte putin din fiecare. nota 7 cu indulgenta. nu prea m-a impresionat.
ciobotaru pe 19 August 2012 19:25
o continuare foarte buna , un film extrem de dragut
B3stMaNxX pe 01 August 2012 14:44
Ok.
E destul de ok numai comentati atata ca nu e fain sau ca e scenariul slab.
Xenomorph pe 29 septembrie 2012 15:45
Chiar ca e destul de ok si dupa ce am vazut scenariul filmului Prometheus, am realizat ca MIB 3 e parfum pe langa el:)))
Harry1516 pe 10 Iunie 2012 19:51
Negru si cam atat!
,,Men in Black 3'' continua seria agentilor J si K care protejeaza Pamantul de extraterestrii si marcheaza destul de bine in box office-ul anului 2012. Cu putin umor, dar concentrat, personajele deja cunoscute din filmele anterioare, efecte speciale bune si un scenariu ce se face mai bine simtit spre punctul culminant si deznodamantul cu adevarat uimitor, ,,MIB3'' se vrea a fi sau nu concluzia unei trilogii?

Ideea intorsului in timp nu este tocmai originala si nu vad ce s-ar mai putea scoate din ,,Men in Black'', desi nu pare deznodamantul unei trilogii, lasand prea multe semne de intrebare si un gust de continuare cu care ne-a obisnuit Hollywood-ul in ultimul timp.

Griffin, extraterestrul cu o putere uimitoare este personajul cel mai puternic, transmite cateva ideii profunde asupra corelatiilor intre alegeri, consecinte si infinitatea optiunilor pe care la… citeşte

Ammelie pe 07 Iunie 2012 11:20
Men in Black III (2012)
Pentru fanii francizei, un adevarat regal! Pentru ceilalti, un film bun, amuzant, plin de actiune si cu ceva emotii: deci toate ingredientele necesare ca sa te absoarba timp de vreo 2 ore. Nu foarte multe scene care sa merite 3D, dar per total, o experienta foarte placuta. 7.5/10
nyuszi pe 04 Iunie 2012 22:30
Mi-a placut foarte mult, cred ca mai mult decat partea a doua. A fost foarte amuzant, am ras si m-am simtit bine, si la urma urmei asta conteaza la filmele de genul asta.

M-am bucurat sa o vad pe Emma Thompson in film, chiar daca a avut un rol secundar. E foarte simpatica, si cred ca daca se mai face si un al patrulea film mi-ar place sa mai apara.

Poate am eu halucinatii, dar nu mi se pare ca Will Smith a imbatranit prea mult intre filmul asta si primul MIB. Parca arata la fel. Si… hhahaha!... faza cu cacaoa si presedintele a fost super tare! :)

Teh pe 05 Februarie 2013 10:07
Cu poftă, în sesiune, cu o zi înainte de un examen destul de greu, am dat la TV de Men in black 1 și am simțit un chef nebunesc să îl revăd; ceea ce, de altfel, am și făcut. În genere nu sunt fană astfel de filme, însă a fost foarte plăcut pentru mine să revăd Men in black 1, atât de plăcut încât mi-am descărcat și 2 și 3 pe care le-am văzut în plină sesiune, ieri și alaltăieri.

Pentru mine a fost o reală surpriză faptul că, revăzându-le astfel, succesiv, mi-au plăcut de-o potrivă. În genere se speculează faptul că 2-ul nu este atât de reușit, ci mai degrabă prost, însă - în ceea ce mă privește, mi s-a părut destul de bun, poate și pentru că eram prinsă în frenezia Men in black și aș fi făcut orice să scap de cursul de la IEM -desigur, strict subiectiv, așa cum este și comentariul meu, n-am decât să afirm că… citeşte

Theodoric pe 10 Septembrie 2012 12:20
De vazut
A fost interesant filmul,scenele sunt foarte reusite si peisajul este bun.De vazut fiindca a fost cu ceva mai mult decat Battleship,si a fost placut.Actiunea este foarte bine facuta,Will Smith ramane tot un comendiant care ajunge in varf catre Oscar.Si Tommy Lee Jones la fel,impreuna au facut un ban cinstit.Cred ca al treilea partea este cea mai buna din serie,acest film e de trecut la Oscar!!!!!
Nota 9.

Flangea007 pe 08 Septembrie 2012 01:39
Este un film destul de bun,MIB 3 a continuat cu succes aceasta serie.Scenariul a fost unul bunicel insa nu prea mi-a placut ideea cu intoarcerea in timp este deja putin fumata(se putea si mai bine).Au fost cateva faze amuzante si efectele speciale au fost ok fiind foarte reusite.Will Smith parca nu s-a schimbat atat de mult fata de precedentul film si au trecut 10 ani.Finalul a fost excelent reusind sa ma surprinda placut.
Pavel.F pe 11 Iulie 2012 17:00
Spre final pelicula chiar a reusit sa ma suprinda...
Per total vizionabil si nu un esec precum MIB2.

happysunnyday pe 07 Iulie 2012 01:19
a fost foarte frumos. m-as uita la el din nou oricand
Apache95 pe 06 Iulie 2012 17:48
A fost bunicel.
Nu la fel de bun ca primul dar cu mult peste cel de-al doilea.
A meritat vazut

mirko pe 26 Iunie 2012 21:29
Mai bun decat ma asteptam!
Cand am auzit zvonul ca filmul a fost filmat dupa un scenariu care nu are gata mi-am zis inca o data ca va fi un mare bluf, chiar adaca sunt un mare fan al alui Will Smith si al seriei MIB. Insa, cum se intampla de multe ori sa te mai inseli (asa-i in tenis!), am vazut ca m-am distrat cu adevarat de minune vazand acest film, cu scene de umor bine facute , personaje pe masura si un Will Smith dar si un Tommy Lee Jones de clasa. Sincer, chiar mi-a parut rau ca au renuntat la o paret din personajele deja consacrate (viermii - care au aparut pe ici pe colo si cainele-vorbitor Frank). In rest actiune bune, efecte bine realizate, un personaj negartiv surpirnzator de bun si cate aparitii vazut la secunda cum ar fi Nicole (Pussycat Dolls), Lady Gaga sau Jutin Bieber. Recomanda sa fie vazut, cel putin de cei care sunt fani ai seriei dar si de familie.
chelo pe 23 Iunie 2012 23:18
MiB 3
Foarte multa actiune,scene care se deruleaza rapid. Nicole Scherzinger – o prezenta la care nu te astepti sa o vezi in asemenea filme,avand o aparitie scurta dar semnificativa.
paro392 pe 03 Iunie 2012 23:51
efecte speciale perfecte
am vazut filmul 3d..super efecte speciale.merita vazut macar ptr efecte..
MarutaAdrian pe 03 Iunie 2012 20:14
Foarte bun!
Foarte bun filmul.. mp3 a adus ceea ce am sperat de mult, o trilogie, și nu m-a dezamăgit deloc, merita văzut!
dido pe 03 Iunie 2012 11:38
Bunicel!
M-am bucurat de reintalnirea cu doi dintre actorii mei preferati si cu un film placut,un sf ,,terestru" placut si amuzant,destul de bine realizat.Tommy Lee Jones a imbatranit si el ca atati mari actori...Daca intreg parcursul filmului a fost usurel si amuzant finalul mi-a produs o surpriza placuta si am adaugat cateva stelute in plus...A aparut si un pic de nostalgie urmarind recrearea lansarii navei spatiale catre luna din 1969...
MihaelAlexandra pe 02 Iunie 2012 20:30
Toate cele 3 parti sunt foarte bune.. nu mai criticati atat ! nu e nicio pierdere de timp.. v-au placut primele2, cu siguranta o sa o iubiti si pe asta ;)
florin36ani pe 02 Iunie 2012 15:41
un film super, la ce filme am vazut pana acum apaute, chiar nu mi-a parut rau de timpul de vizionare ! uitati-va si sunt sigur ca va va place !
alex2812 pe 31 Mai 2012 01:28
filmul e decent, scenariul e binisor gandit (se putea si mai bine la cati bani au fost bagati), pe alocuri sunt scene si replici amuzante. Will Smith isi face treaba ca intotdeauna, Tommy Lee Jones, vizibil imbatranit, la fel de morocos, iar Josh Brolin e o copie aproape perfecta a agentului K batran.
In concluzie, filmul e bun, va recomand sa va duceti, dar sa fiti foarte pregatiti la cinematograf deoarece nu se vede foarte clar 3D-ul. Mai bine dati mai multi bani si va duceti la IMAX, unde aveti calitate maxima (si aici ma refer pentru cei din Bucuresti).

Manusa pe 30 Mai 2012 19:29
Un film foarte bun, pot spune ca la fel de bun ca si primele parti. Will Smith si Tommy Lee dar bineinteles ca si Josh Brolin care il interpreteaza pe agentul K tanar joaca foarte bine, filmul are si scene amuzante. Mie mi-a placut filmul si va recomand sa nu va luati dupa toate parerile de aici, cum ca ar fi un film slab, sau alte chestii, eu aproape era sa ma i-au dupa aceste pareri si sa nu merg la el, dar totusi m-am dus si nu imi pare rau ......
flyandi pe 29 Mai 2012 12:59
MIB 3
"Let's make a movie baby".. And it is a good movie .
alex_il_fenomeno pe 20 Septembrie 2012 17:21
desi a venit la o durata de timp destul de mare, am ramas surprins de profunzimea filmului, reusind sa fie la fel de bun ca celelalte doua filme din trecut. aceiasi protagonisti excelenti, Will Smith si Tommy Lee Jones, cel de-al doilea chiar in dubla ipostaza, o poveste excelenta care te cuceresti de la inceput si pana la final, iar surpriza uriasa de la urma te face sa intelegi si mai bine unele lucruri... de efecte speciale nici nu cred ca se mai merita mentionat, fiind geniale! il recomand cu placere tuturor, fiind un film nesperat de bun.
africanus pe 07 Septembrie 2012 10:05
Mai bun decat 2
Partea a 3-a este mai buna si din punct de vedere al scenografiei dar si a regiei, are o psihologie chiar geniala mai ales la sfarsitul filmului, cine l-a vazut poate confirma!
robertsandu pe 29 Iulie 2012 14:21
O intrare decentă în seria MIB. Atât
MIB 3 aduce câteva îmbunătățiri dață de precedentul film, care a fost un mare fâs din punctul meu de vedere. Povestea este ceva mai legată (deși nu cu mult), iar personajele mai vii, în special versiunea mai tânără a agentului K, interpretat foarte bine de Josh Brolin. Glumele sunt mai sărate decât în MIB 2, dar încă foarte departe de originalitatea celor din primul Bărbați în Negru.

Despre poveste, nu e nimic în neregulă să vii cu un scenariu care să aibă la bază călătoria în timp, atât timp cât îți construiești povestea cu maximă atenție la detalii (vezi trilogia Back to the Future). Când însă lucrezi după ureche cu un concept atât de pretențios ca time travel-ul riști întotdeauna să creezi confuzie. Credibilitatea și logica din MIB 3 au avut de suferit din cauza unui scenariu superficial construit.Un 6 pentru acest film.

iedutul pe 19 Iunie 2012 22:02
Lasand la'o'parte glumele proaste...
Lasand la o parte glumele de prost gust (we need to get high first)filmul e bunicel,dar imi lipsesc cateva detalii...ce la schimbat atat de tare in ziua aia pe K?Faptul ca tatal lu J a murit?chiar nu inteleg!
Beastmaster pe 22 septembrie 2013 12:09
nu vad la ce schimbare te referi, agent K junior a jucat identic cu seniorul, minus ridurile de rigoare. Aceeasi politica americana "shoot first ask questions later" , daca vrei sa afli ceva de al un agent MIB, il bagi intii in neuralizator si il intrebi dupa aia ...:)))
AlinaZ pe 11 Iunie 2012 12:01
A fost ok...desi, sincer ma asteptam la ceva mai mult de atat. Destul de previzibil, mai putin faza de la sfarsit. Un film obligatoriu de vazut pentru ce ce indragesc acest gen. M-am simtit bine, dar nu a fost UAU!
superdepeche pe 08 Iunie 2012 22:51
foarte tare!
mi s-a parut foarte tare filmul,poate mai tare decât primele 2 la un loc,superb pur si simplu!
TheGreatQueenSeondeok pe 04 Iunie 2012 14:18
Ma gandeam ca, fiind a treia parte, s-ar putea sa fie slab in comparatie cu celelalte doua, dar nu s-a dovedit a fi asa. A meritat sa-l urmaresc si subiectul filmului mi-a placut foarte mult. Desigur, umorul nu lipseste nici din a treia parte.