Păreri Marlowe

(1969)

Marlowe

Vegetarian pe 27 Aprilie 2013 19:55
Este un film potrivit si pt lista : Categoria 40 - 50 de ani = filme cu actori in rol principal intre 40 si 50 de ani = James Garner la 41 de ani

... Mai departe este spoiler ! ! ( prezentarea deznodamantului sau detalii in plus fatza de cele din sinopsis , pt cei care au vazut filmu si vor sa isi reaminteasca doar anumite parti din el . )
Un barbat ajunge sa o impuste pe o femeie pe scena unui cabaret dupa care sa sinucis !?

In Bucuresti un politist a impuscat opt persoane cu armă cu glonţ , două fiind ucise , într-un coafor din zona Perla . Barbatul venise sa discute cu sotia lui care era coafeza si a impuscat alte coafeze care au incercat sa il goneasca din coafor .

cosmin_kedii pe 14 Octombrie 2013 10:02
foarte profesionist realizat , cu o intriga buna și actorii excelenti.
Dragos.87 pe 23 Decembrie 2023 01:18
Destul de intrigant povestea iar jocul actorilor foarte bine conturat, însă nu a reușit să mă convingă, datorită paselor de la un personaj la altul și fără nici o prezentare a acestora..Are și momente bune, te face curios în privința deznodământului, merită oricum o vizionare..!