Păreri Drag Me to Hell

Târâtă în iad

vlad4s pe 22 Iunie 2009 22:59
Drag me to hell
In ultima vreme nu prea am mai vazut prea multe filme horror.Am vazut atat de multe filme horror incat am inceput sa ma plictisesc de ele pana cand aud de filmul Drag me to hell.Are un titlu tare!Asa mi - a trezit interesul!M - am dus pe cinemagia.ro si m- am uitat la trailer.Mi - a placut.M - a duc la cinema, vad filmul.A fost super tare.Chiar un horror pe cinste!Merita vazut!Sam Raimi a facut o treaba grozava cu acesta!Acest film iarasi mi - a trezit interesul pt filme horror !
NASU2007M pe 9 noiembrie 2009 19:14
FAIN FILM EU NUMA ASTAZI LAM VAAZUT DAR IN TRDEVAR ESTE FOARTE FAIN FILMUL VA SPUN EU CA MERITA VAZUT
truesensation pe 17 octombrie 2012 13:36
Merita vazut ! are si o morala filmul.... faza cu tiganca prea tare
daddyxtc pe 27 Iulie 2009 22:19
evitati-l
film interzis persoanelor peste 14 ani, totusi dc va riscati pierdeti circa o ora jumate din viata. Aceasta stupizenie de film probabil place celor care vad pt prima oara un film de acest gen(chipurile horror). Totusi, un pic modificat si ar iesi o parodie reusita.
briyanaa pe 25 noiembrie 2009 22:30
total de acord !
Homie pe 5 septembrie 2014 19:25
Actori prosti, momente nereusite si multe altele..
calculitza pe 26 Iulie 2009 12:39
Am ras cu lacrimi la unele secvente... pentru mine a fost comedie :)
DarkWolf pe 27 aprilie 2010 20:18
Sunt de acord cu tine.Nu am ras atat de mult nici la unele comedi.
herleaflorin pe 19 mai 2012 14:59
voi confundati genul horror cu comedia nu stiu ce e de ras in film
Cucoarac pe 03 Iulie 2009 10:09
Vulgar
Un film vulgar care chiar nu are ce cauta la categoria horror.....mai degraba o parodie.....Si-au batut joc de film....inca odata VULGAR si SCARBOS..... o "manea" a filmelor horror de calitate.....
PS. S-ar putea sa placa celor inebuniti dupa filmele lui Tarranitino. La fel de fara rost

KittyKittyMe pe 7 martie 2011 16:20
ai dreprare e un film foarte urat si f f f f f scarbos
up pe 22 Iunie 2009 11:18
Drag Me to Hell
tare super tare mai ales ca e horror
racomand la toti.

10nut1987 pe 31 august 2009 14:01
Horror? Hmmm
scary54 pe 26 mai 2011 19:57
ba ce inteligent esti tu,tu esti cel care trebuie sa inteleaga ca nu e nimic amuzant in filmul asta...trebuie sa ai probleme psihice mai eustake...altfel nu imi explic cum ai putea rade la un film horror,iar filmul este destul de interesant asa ca nu mai influenta oamenii cu pareri care nu isi au rostul.
john_gotti pe 03 Iulie 2009 23:28
execrabil
n-am mai vazut un film atat de penibil de mult timp... incredibil de prost, pueril si debil. nota 1 a devenit 2 in urma secventei finale. JALNIC! am fost inspirat, totusi, ca n-am dat bani sa-l vad la cinema, asta mai lipsea. sfatul meu: feriti-va de acest film!
y0nutz21 pe 15 august 2011 01:03
nici io n`am mai vazut un om asha d prost pana akum:)
bogdz pe 21 august 2015 23:28
ai dreptate.si mie mi s-a parut patetic filmul. y0nutz21 : te-a lasat maica-ta la pc?
Lyza pe 07 August 2009 21:46
doar titlu e de el..
Cand am vazut trailer-ul am ramas cu gura deschisa:|..imediat l-am dat jos,gandindu-ma cat de tare ma voi speria.Dar,supriza...a fost absolut aiurea,unele momente penale rau.Am vazut filme mai bune k asta,dar asta este...Si o faza aiurea rau este in parcare knd blonda e atacata de batrana si reuseste sa o doboare,spune ceva de genul "te-am batut,tarfa!"..mda,film horror,cica...Pacat de titlu,parea promitator.
14Madalina pe 3 septembrie 2009 22:07
si eu ziceam ca e tare ..nushtiu ce..nushtiu cum..ba chiar l-am recomandat si la prieteni....si ....surpriza!!! filmul era o PORCARIE !!!!!
y0nutz21 pe 15 august 2011 01:01
mda.. voi marii filozofi`:| va credeti nuj ce critici ... jet in puii mei sh va plangeti la altii nu p site... la unii chiar le`a placut filmul sh n`au nevoie de opiniile voastre total arogante si total lipsite de orientare.. :)
Dooku pe 27 August 2009 12:19
mai mult amuzant decat horror
iti lipseste cumva ceva ? spuse ghicitorul uitandu-se la mana/maneca tinerei...
Da, un nasture.... WOW ! va dati seama ce a ghicit :))
face ce face ea si tot sfarseste pupand baba in timp ce vomita ....
prinde batista aia care ii intra pe gat cu 200km/h doar cu 2 degetele...
sta cu capra la masa ... wtf ??
ii tasneste sangele pe nas de zici ca-i in scary movie...
haideti fratilor sa fim seriosi ...

10nut1987 pe 31 august 2009 14:10
Aici totusi este interesant....
herleaflorin pe 19 mai 2012 15:00
totusi mai bun decat TheRing care e plictiseala totalaaaa
Myrela23 pe 14 Iunie 2009 21:53
un horror bun..din pacate multe faze au fost km scarboase..baba aia era oribila :)) sa zicem ca merita..reuseste sa te sperie
Bavarezu320 pe 18 iunie 2009 19:22
baba aia era mare nebuna... :))
bakero pe 8 ianuarie 2012 19:21
Cred ca o dorea pe Bianca Dragusanu-Silicon in locul babei. Asa poate era fericit! ;)
misulik pe 19 Iulie 2009 18:09
mare prostie
deci filmu e cat de cat bun la inceput si cu povestea, dar felu in care ele se intampta este un esec, groza sau horor in el :-?? nu este asa ceva , decat daca te speri la faze de alea ca iti apare o img instanta cu o baba?:|,spre sfarsit deja devine caterinca filmu .. de cand si cum injura demoni sau ce e asa de groza la un " nasture" nu ar fi putut alege si iei alceva? parca e parodie ... foarte prost
y0nutz21 pe 15 august 2011 01:04
=))) pt informatia ta.. groaza si horroru e tot una:) shtii..Horror = Groaza:)
Ciprian_2007_tl pe 9 februarie 2013 18:42
ai ca am auzit-o si pe asta groaza sau horror =))
dragmetohell pe 13 Iulie 2009 15:42
clar cel mai tare film horror ........... bestial rauuu !!!!!!!
14Madalina pe 3 septembrie 2009 22:11
abia astept sal vadddddddddddddddddddddddddddddddddd
sorina25 pe 3 februarie 2011 17:57
SA-L VEZI :p
nicone27 pe 12 februarie 2011 18:04
cu toti dorim foarte mult sa veziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :))
swordiamond pe 29 Martie 2009 14:45
sincer am asteptat prea mult ca sa vat trailerul ...
trebuie sa vad si filmul :))

rokz pe 21 Aprilie 2009 19:27
deci in trailer pare un film foarte frumos....dar totusi trebuie sa vad filmu` :D
maDddy pe 14 Iunie 2009 15:15
un film destul de bun,cu exceptia unor scene previzibile,dar merita!
claudiu-daniel-lugoj pe 7 iulie 2009 12:05
da are citeva scene previzibile,mai ales finalul e foarte previzibil.
kingdogg69 pe 21 Februarie 2011 14:21
Inca unul.
Inca un film incadrat gresit la categoria horror. Filmul e o comedie in toata regula. Am ras cum n-am mai ras de mult timp. Retardare!
y0nutz21 pe 15 august 2011 01:12
pune p`unu d vreo 17 ani sa vezi cum se uita la el:) rade sau tremura?:D .. O sa vezi k`a 2`a varianta e corecta;)
kingdogg69 pe 15 august 2011 16:59
Eu am 16, si n-am tremurat. Sunt eu de vina?
batausulro pe 25 Iunie 2009 10:10
bun?
Sorry baieti si fete insa aseara l-am vazut.. am crezut ca o sa fie un horror belea..insa... acu parerea mea.. si a majoritatea din sala: SA RAS IN HOHOTE! acu sa-mi zica mie unu dintre voi ca nu a ras cel putin de doua ori atunci cand blonda se batea cu baba aia.. aaa ca sa nu mai zic de cat de scarbos a putut fii :)) deci, intrebarea mea finala este... este normal sa se rada la un film horror? ps: intradevar, coloana sonora a fost grozava.. aia baga mai mult senzatii tari
14Madalina pe 3 septembrie 2009 22:17
eu cand am vazut filmul m-am speriat ca nu ma mai puteam opri din ras:))!
dariuca pe 17 Iunie 2009 22:48
stiu ca gusturile nu se discuta, dar filmul acesta a fost ptr mine mai mult o comedie. faza de final mai salveaza un piculet filmul (cam exagerata, totusi, adica tipa chiar nu realiza ca se afla pe un peron?! si o calca trenul si nimeni nu observa.... tipic). pt cei care nu au vazut inca filmul, fiti atenti la secventele in care iese sange, tipa se murdareste de tot felul de chestii si in urmatoare clipa e complet curata si perfect pieptanata!
mirunel96 pe 25 iulie 2009 14:35
da tu ejti propost? :d
eo_gia91 pe 23 August 2009 23:11
nu merita vazut.nu va pierdeti timpul.un film fffffffffffffffff slab,fara suspans,ingrozitor de plictisitor
tinkerBell05 pe 15 mai 2011 17:53
asa e!
cuckoo'nest pe 18 Iunie 2009 13:59
filmul trebuia sa fie HORROR??? Parca Sam Raimi trebuia sa fie un regizor bun?!
Dimitriyus pe 20 Iunie 2009 21:10
Jenant de prost. Actorii joaca amatoricesc, pe alocuri filmul este scarbos, un esec.
aDyShor pe 27 August 2009 19:00
Sincer...NU, ideea filmului e cam rasuflata, insa nu asta e problema ci faptul ca din horror devine mai mult comedie in gen scary movie...una peste alta sunt total dezamagit de acest film.
elkyry pe 26 Mai 2009 00:41
poate cele mai bune horror
un film frumos captivant am vz multe horror-uri noapte solo sper sa-mi placa
Gooner pe 18 Iunie 2009 00:30
LoL
Filmul acesta trebuie incadrat drept COMEDIE. Un horror adevarat nu-si permite sa repete o faza, si aia scarboasa. Sincer, mai bune-s episoadele de Vineri seara de pe Discovery :). Un horror adevarat : Shutter (2004)
stncndr pe 18 iunie 2009 01:28
Adevarat zici ca e comedie, cel putin faza in care baba o strange de gat la ea in garaj si ea taie sfoara de-i cade babei nicovala in cap si-i sar ochii pe fatza, am MURIT de RASSSSSSSSSS :))))))))))))))
Eustake pe 18 iunie 2009 15:39
Atentie, e Sam Raimi :) filmele sale horror au comicul in constructie. Poate pare ciudat sa existe si horror si comedie in acelasi film (si filmul sa fie bun!), dar Drag Me to Hell si trilogia Evil Dead nu pot fi incadrate decat in aceasta categorie - comedy horror, horror-comedy etc. Nu este o struto-camila si nici o aberatie, este pur si simplu un stil :) Si filmul trebuie gandit pornind de la incadrarea corecta a sa intr-un anume stil. PS trebuie neaparat vazuta trilogia Evil Dead ca sa se formeze o idee clara.
gossip_girl pe 22 Iunie 2009 19:50
naspa
FILMUL FACE PARTE DIN CATEGORIA HORROR-URI DE PROASTA CALITATE.Actrita din rolul principal joaca extrem de prost,iar scenariul lasa foarte mult de dorit.La un moment dat,filmul devine chiar foarte penibil,incat personajele ajung sa exorcizeze o capra=))lol e o porcarie=))
jokerX2 pe 14 Iunie 2011 10:16
daca si asta e horror ........comedie mare:)):)))=))
icZ pe 27 Iulie 2009 20:57
:P
Slabut, a fost putin mai special din cauza sfarsitului nefericit. Nu mi-a placut deloc sfarsitul;)
rusufamily pe 07 Iunie 2009 09:55
superb!
Cel mai bun horror pe care l-am vazut in ultimii ani!
Mikala pe 27 Mai 2009 18:17
Pare interesant , o sa il vad :) astept de fapt sa il vad
valigeo96 pe 2 septembrie 2009 09:41
............Doamneeee,...unde ma duc dau de aratarea asta,NE LASI TANTI VAMPIR?!!
MikkaelWolfganger pe 27 octombrie 2013 02:34
Actually, she looks quite fine...
turcanudenisa pe 21 Iulie 2011 21:11
ce mam speriat cand lam vzt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nikon.Angel pe 3 august 2011 18:02
haha :))))) Fetele astea......... :))))))))
octavinspector pe 21 Martie 2009 20:00
un film asemanator cu multe altele, merita vazut daca esty iubitor de horror
rokz pe 2 octombrie 2009 14:34
mie nu mi`a plakt asa mult.....baba nebuna:))) capra turbata:)))insa sfarsitul a fost cv de el:->
Medicate pe 26 Iulie 2009 15:45
....dreag mi tu hel
In opinia mea acest film reuseste sa combine trairile specifice genului horror cu mici atomi ce apartin comediei negre , satirei. Nu voi adauga nici un spoil nimic , pe scurt : Recomandare pentru iubitorii genului !
mirunel96 pe 28 iulie 2009 16:23
tu ai o opinie de cacao
Medicate pe 7 septembrie 2009 19:49
pisi mirunel , am gresit o litera din cauza unei tastaturi de "cacao" si app dak ai de facut un comentariu asupra mea sau a gramaticii mele poti trimite mesaj privat
varvarlinx pe 13 August 2009 12:34
profund dezamagit
Bai fratilor, s-a facut cam multa reclama pentru un film atat de jalnic! Scenariu ieftin si un final de tot rasu, pe scurt penibil! Asta e un film horror pentru publicul sub 16 ani ;) Eu nu stiu ce a fost atat de captivant si inspaimantator in filmul asta? Daca asta poate fi considerat un film bun, atunci inseamna ca filmele lui Hitchcock sunt din alta galaxie.
lamiaxxaimal pe 14 Iunie 2009 19:35
Un film mai penal decat acesta nu am mai vazut de mult timp. S-a vrut a fi un film de groaza si a iesit o comedie stupida.... E o pierdere de timp (asta daca nu vrei sa razi de cat de prost este filmul)
alexail88 pe 20 Iunie 2009 18:20
FOARTE PROST filmul ........................................................................................................................
Lucaciu pe 21 Iunie 2009 20:18
Dupa ce am vazut trailerul abia am asteptat sa-l vad imi plac mult filmele horror
Ce pot sa spun despre filmul asta decat ca m-am plictisit urmarindu-l

Ovipac pe 26 Ianuarie 2012 15:08
Momentele bune au fost cele in care am plans cu lacrimi, horror nu e filmul asta sigur. Parerea mea e ca e o porcarie comica cel mult.
Raku pe 27 Decembrie 2011 15:14
Un film foarte prost! Actorii joaca mai fals ca oja pe unghii !
luciivan pe 25 Decembrie 2009 12:04
slab filmul... un horror, o fantezie, o comedie.... Oricum cei care fac traileruri cred ca sunt platiti foarte bine... pt ca acest film are un trailer foarte interesant, dar filmul este de 2 lei
Adani pe 29 Octombrie 2009 02:38
mare porcarie...
nu se mai fac filme de groaza ca pe vremuri cand eram mai mic de nu dormeam noaptea gen cosmar pe elm street cu freddy crugger sau poltergeist..
ciuf pe 23 August 2009 13:50
destul d bun
mi`a plaut foarte mult dar sunt doar niste secvente in care te sperie filmul merita vazut
este foarcte incitant shi plin d actiune:x

janine05 pe 12 Iunie 2009 01:59
senzational
acum am vazut filmul si va spoon ca filmul asta este foarte tare.....peste multe filme care au aparut de curand....de departe cel mai tare la momentul asta.....cine nu l-a vazut trebuie sa il vada, merita!!!!!ce sa va spoon vizionare placuta si cine nu sta bine cu inima nu il recomand......
mepfisto pe 24 Mai 2009 23:59
dupa trailer pare un film cu foarte multe asteptari...acum sa vedem ...cum este ..sper sa fie un film peste asteptari..:D
zumizu pe 21 August 2009 14:42
filmul este chiar ok din toate punctele de vedere, spun asta pt ca demult nu am mai vazut un film horror care sa fie cat de cat ok si original, bine sunt anumite faze in film care puteau lipsi, dar per total acest film este printre cele mai bune filme horror care le-am vazut in ultima vreme.
Petruts pe 23 Iunie 2009 17:08
Hi!Hi! Nu am vazut filmul, insa trailerul mi s-a parut bunicel. Mi-a trezit interesul. Dar din parerea celorlalti, filmul aduce mai mult cu Scary Movie. Iar mie imi place Scary Movie, deci o sa ma uit la el.
14Madalina pe 3 septembrie 2009 22:13
Daca vezi filmul ai sa vezi ca numai trailer-ul e de el.,..filmul e o prostie
y0nutz21 pe 15 august 2011 01:09
zice cine? tu?:))
anioana pe 06 Iunie 2009 13:30
am aproape 28 de ani si film mai prost decat asta nu am vazut pana acum....nu merita sa-ti pierzi timpul nici sa-l vezi gratis....da barem sa mai dai si bani pe el....este un adevarat monument de prostie....asa ca nu va recomand....
Dar_kvampire pe 27 iunie 2011 13:49
Sa sti ca ai dreptate filmu asta nici nu ar trebui dat la televizor si nici sa apara pe net e o porcarie
AdriAdrianna98 pe 30 Decembrie 2016 22:50
O tampenie de film, ingrozitor de scarbos si cu jump scareuri ieftine. Un cliseu efectiv.
Nikon.Angel pe 03 August 2011 17:30
Super film :D
:))) Baba aia , dna. Ganush o adevarata luptatoare Kung Fu Fighting, lupte libere intre femei, wrestling :)))))) Scena respectiva merita nota 10+ :)))) Un film f.bun,f bun,f.f.f. bun :)))))) Daca ar fi ceva ce nu mi-a placut la acest film ar fi faptul ca nu au adaugat si alte scene de genul asta ca lupta dintre dna. Ganush si pitzipoanca blonda de-o intensitate marita pe parcursul filmului fata de inceputul lui din parcare :)))))
Si..... DA,nu-i un horror INSA este un film f.bine realizat care tinde catre un horror.

iuli_blade09 pe 17 Aprilie 2011 12:57
merita vazut
mie mi-a placut filmul mi-a trezit interesul din primele minute,a avut si cateva faze comice din punctul meu de vedere atunci cand se batea cu baba sau cand spiritul caprei in ala si ii scuipa pisica afara.
[utilizator şters c4ca4238] pe 07 Ianuarie 2010 15:13
Un film de nota 10!Am inteles ca e facut dupa fapt real!
nelly-kiss pe 7 ianuarie 2010 22:11
nu cred cine stie...
y0nutz21 pe 15 august 2011 01:13
eee facut dupa fapt real.. nu e. ai inteles gresit
Go1 2 3 4 5