Păreri Cowboys & Aliens

(2011)

Cowboys & Extratereștri

Mario644 pe 07 Iulie 2011 15:30
Mario644
Doamne...ce filme au ajuns sa se faca...Cowboys & Aliens....ce urmeaza , Salvamari &vampiri? Doctori & Varcolaci? Insusi titlul e penibil....din trailer pare promitator la inceput...un clasic western...dar...cand incep sa vina extraterestrii si cowboy-ul alearga nava extraterestra cu calul..?:))...sa fim seriosi...pacat de harrison ford...ca s-a compromis intr-o asa prostie de film...ma asteptam la mai mult de la el...
CosminHorrorMaster pe 11 iulie 2011 12:13
la ce sa te astepti daca nici nu a aparut...pfff...
niggeremall pe 12 iunie 2020 16:18
il cam strica titlul intr-adevar, da-i film bine facut. nici titlul nu e rau dar ii cam da un sens negativ, nemeritat. iar calaritu dupa nave extraterestre nu e ceva deplasat, suna amuzant dar cam atat. conceptu de extraterestii si technologia lor difera de la om la om si de ce tampenii a vazut sau a ramas impresionat la tembelizor desi in general, opinia e cam aceeasi pt ca in multe productii se cam urmeaza acelasi fir si se lasa loc de interpretare pt mai multa credibilitate, detaliile fiind de multe ori contextuale, automat de neluat in considerare. in fine, un atac al extraterestrilor pe vremea cowboilor nu mi se pare cu nimic diferit fata de un atac in zielel noastre. restul sunt vorbe despre nimic.
legolas05 pe 05 Martie 2011 20:20
nu a fost cine stie ce filmul,este un pic cam exagerat,nota 6
simi1989 pe 05 August 2011 23:14
mi se pare un film interesant in special combinatia de western si SF...........parerea mea mea este ca merita sa va va uitati la el o sa ramaneti placut impresionati.
superdepeche pe 14 August 2011 16:48
E-X-T-R-A-O-R-D-I-N-A-R
Absolut geială combinația dintre cowboys și alieni.Un film excelent,distribuție pe măsură,pe lîngă cei doi (daniel și harrison) mai apare și domnul ^^ airbender^^ pe acolo.
De colecționat!!!

Doar.Sucre pe 01 Mai 2011 21:38
Vacari si Extraterestri.
Vacari si Extraterestri , un nume interesant , vreau sa vad . Distributia , foarte buna , de la mic la mare , Ford , se stie cu industria , Graig e cunoscut in industrie si are fata de rolul principal si Wilde , e , nu chiar pe val , dar a facut un salt mare de la renumitul serial ,,Dr.Casa" pana la filme ca Tron si acuma Vacari si Extraterestri.

Mi se pare interesanta ideea filmului , dar trailerul mi-a oferit o mica mostra din ce ,,poate" filmul asta .

nicolas84 pe 4 august 2011 00:22
cateodata ma faci sa zambesc cu stilul tau prutenian de a traduce tot....dar vezi ca nu iti iese mereu:P
Mutilator01 pe 20 august 2011 00:10
''Dr.Casa'' :))
marius93 pe 09 Ianuarie 2010 14:05
Interesant ! Cowboy, extraterestrii plus o doza mare de actiune si umor intr-un film de animatie, mi se pare o reteta care nu are cum sa dea gres. Vreau sa vad filmul asta !
Gallagher pe 6 ianuarie 2011 18:03
Film de Animatie?!?
stan-alin-666 pe 29 iulie 2011 18:56
uitate ma si la film inainte sa comentezi :-j
otonis pe 01 August 2011 21:38
Au combinat practic extremele filmului american, western-ul cu sf-ul si rezultatul n-a fost rau dar nici remarcabil. Nu am avut mari pretentii de la el, asa ca nu m-a dezamagit.
nyuszi pe 24 August 2011 23:46
Mi-a placut foarte mult!

M-am dus sa ma simt bine si sa sa-i vad pe Harrison Ford si Daniel Craig impreuna intr-un film, si exact asta am si primit. Sincer, nu ma asteptam sa-mi si placa, dar a fost chiar foarte okay. Din multe puncte de vedere a fost un Western chiar "traditional", iar aspectul SF nu a predominat.

Sigur a fost pe alocuri previzibil si/sau chiar ilogic, dar, sincer, daca vreau logica, citesc o carte. M-am dus sa ma distrez, si m-am distrat. :)

CODRIN123 pe 31 Ianuarie 2011 21:41
pff
nu mi se pare atat de bun..povestea sincer sa fiu nu imi palce...un cowboy gaseste un ceas si il face sa poata comunica cu extraterestri..nu e cine stie ce !!!pe bune verisorul meu de 5 ani spune povesti de-astea zilnice..c
psihologu pe 5 august 2011 16:11
Ce ceas??? Ai vazut filmul? S-au la bratara tu ii spui ceas? Eu nu am vazut cand el comunica cu extraterestrii prin intermediul ,, ceasului" sau a altui obiect....
mtraianc pe 26 noiembrie 2011 13:46
poate PFF cind e singur vorbeste cu ceasul
CosminHorrorMaster pe 01 Februarie 2011 22:43
Din pacate, o mare dezamagire. Pe bune, chiar credeam ca o sa fie bun dar iata ca nu poti sa ai tot.
alex2812 pe 08 Ianuarie 2011 14:57
pare interesant filmul, combina westernul cu SF-ul, plus ca joaca trei actori buni: Harrison Ford, Daniel Craig si Olivia Wilde.
emi4bt pe 18 August 2011 08:52
bun - interesant
ideea interesanta. cu un Daniel Craig misterios şi nu prea vorbareti, el tace si face. iar Harrison Ford aduce aminte a INDIANA JONES. un strop de culoare si un rol misterios il are si Olivia Wilde. un film usor de digerat, nu provoaca insomnii. uneori aduce a Atacul martienilor - Mars Attacks! (1996)
dany_ptc pe 08 August 2011 11:13
Dupa trailer pare interesant, astept sa il vad la cinema.
virus69 pe 06 Iulie 2011 10:12
din trailer pare destul de bun.............sper sa nu ne dezamageasca
Mbi pe 19 Noiembrie 2010 15:52
wtf ? .
Dacianus pe 29 August 2011 20:36
o corcitura reusita
Un SF fain si un western si mai fain. Iubitorii filmelor de actiune nu au cum sa regrete daca merg la el.
coco_mafya pe 07 Aprilie 2011 17:01
va fi destul de interesant,nu ca ar fi cine stie ce film,doar ca asa ceva nu sa mai facut pana acum=))
DanRus pe 09 August 2011 22:30
CEL MAI TARE FILM!!!!!!
deja lam vazut si ii cel mai tare film mai ales actorii Harrison Ford si Daniel Craig sunt cei mai potriviti pt aceste roluri regizorii acu gasit perechea perfecta pt film
jenmoo pe 12 august 2011 00:49
Hai ca am ghicit ...ai max.14-15 ani,sau daca esti mai in varsta ai un IQ de vreo 40-45..cam cat ai numarul la pantofi...Dar gusturile se respecta nu se discuta.
Dacianus pe 30 august 2011 08:27
Iar tu, jenmoo, pana la varsta ta respectabila nu ai invatat inca sa folosesti cratimele. Lasa omul sa se entuziasmeze linistit, chiar e bun filmul. Respecta-ti butadele intelepte, nu le folosi doar ca incheieri ce iti contrazic restul replicii.
sandu pe 17 Iunie 2011 16:12
bun
faceti rost de el mai repede e de vazut recomand celor ce lucreaza noaptea pentru sfirsit de saptamina
Serhui pe 26 Decembrie 2010 16:09
Nota pentru Harrison Ford
O idee interesanta sa combini un western cu serifi si simplele lor pistoale versus nave spatiale , extraterestri la care mai adaugi doi actori buni din care unul respectabil Harrison Ford . Sper sa fie bun , mie unul mi-a atras atentia iar nota e pentru Harrison Ford
darkangel_4U pe 21 August 2011 01:58
a fost bun filmul
filmul are ca scenariu si idee jocul video game:PREY
Bart_Simpson pe 1 septembrie 2011 17:25
Ba nu, e inspirat de un asa-numit "graphic novel", adica niste benzi desenate cu acelasi nume. Daca doua lucruri au un lucru in comun - hai, doua, un indian si niste extraterestri - nu inseamna ca sunt inspirate unul din celalalt.
margott pe 09 Ianuarie 2012 17:45
Sincer, nici nu se merita comentat filmul asta, e atat de previzibil, incat, ca sa faci economie de timp, poti sa te uiti lejer doar la primele 15-20 si la ultimele 15 minute, si o sa intelegi tot ce s-a intamplat in film. M-am uitat mai mult pentru idee, dar chiar e un film slab. Presupun ca acum se scrie scenariul pentru un film Dinosaurs & Aliens.
claudiu-daniel-lugoj pe 25 Noiembrie 2011 01:20
Un film bun si foarte interesant,mie unul m-ia placut acest film,mai ales ideea cu extraterestrii veniti printre cawboy si indieni.Este un film bun ce il recomand,merita vazut.
Costy_Craiova_fan pe 28 noiembrie 2011 15:56
nu inteleg de ce lasi aceste comentarii absolut.....daca nu ai vazut inca filmul este ceva de genul: "pare bun", "abia astept sa apara", "ramane de vazut"....daca ai vazut filmul te repeti enervant:mi-a placut filmul,e un film bun,recomand acest film etc.serios acum pari destul de copt de ce cazi in penibil??
claudiu-daniel-lugoj pe 28 noiembrie 2011 18:13
mai dar am vazut filmul si am zis doar o parere.
Tutysson pe 22 Noiembrie 2011 19:21
un film destul de frumos.....si cu efecte speciale bune
Sorin87 pe 22 Noiembrie 2011 17:45
Cowboys & Aliens
Un film foarte interesant care propune o idee noua,ne mai intalnita pana acum la Hollywood. Cowboys & Aliens este un film care chiar merita vazut.
MikeNight pe 20 Noiembrie 2011 15:18
F.B.
Un Sci-Fi reusit, captivant si interesant, un melanj intre western si tehnologie avansata ...
bornStubborn pe 19 Noiembrie 2011 21:19
Merita vazut de impatimitii genului/genurilor care au parte de tot tacamul, inclusiv una bucata Olivia Wilde. Vizionare placuta !
claris pe 09 Septembrie 2011 13:49
Cowboys & Aliens(2011)
Mi-a placut foarte mult,super tare filmul,merita vazut.
kakapiciu pe 08 Septembrie 2011 01:46
Sincer filmele western nu sunt puctul meu forte, dar cum acest film a fost combinat cu un sf unde apar extraterestri iar actiunea este satisfacatoare pot sa spun ca mi-a placut.
whites88 pe 04 Septembrie 2011 19:59
de vazut
Sincer sa fiu si eu am fost destul de sceptic atunci cand am citit titlul. Astazi am avut ocazia sa vad filmul si mi-a placut. Putin trase de par unele scene, dar scenariul este unul reusit mai ales pt iubitorii de SF dar si cei ai genului western. In concluzie...un film care merita vazut!
BadDreams pe 08 Iulie 2011 16:37
Pare interesant din ce am vazut in trailere,sper sa nu dezamageasca!
danymury pe 15 Aprilie 2011 13:14
astept sa vad filmu, din cate vad o sa fie fain, da no s-o mai intamplat asa..regizoru i bun, si spielberg face si el ceva deci cred ca va fi ceva fain...un review dupa..
cosmin742000 pe 13 Mai 2013 20:13
Un film penibil .Cum altfel ar fi putut fi un film cu asa un titlu , cum altfel ar fi putut fi un film regizat de Jon Favreau , cu tapiterul Dainel Craig
robbiex2 pe 24 Noiembrie 2011 19:10
Cowboys & Aliens = penibil & duzina style
Clar genul WESTERN cu genul SF nu se potrivesc deloc dar deloc !!! A iesit o mare panarama de film! Si ce daca distributia este foarte buna ?Si ce daca actorii interpreteaza foarte bine rolul ?Filmul in sine este jalnic, actiunea bine facuta din punct de vedere profesional ca in rest eu nu o inteleg.Pacat de actori ca se injosesc in astfel de filme care nu merita atentia decat in lumea virtuala, torrente, download si play movie.
O idee tampita, o actiune SF super moderna care incearca sa se petreaca intr-o actiune WESTERN super simpla si clasica, rezultatul fiind "nu te uita ca te uiti degeaba la film"
Terminati cu genial cu super film ca nu este nici pe departe ! O abureala de film care are rolul de a strange cat mai multi bani de pe urma cinematografului. Un film pentru copii care poate..ii va speria datorita tentativelor de aliens :))
Concluzia: Un alt film de duzina pe 2011 !!!

FlorinMovieFreak pe 23 August 2011 16:53
Nea James Bond .. se face un Indiana Jones precoce .. arme a la Predator .. si manute de monstruleti gen Total Recall =) bullshit my friends .. mi-am pierdut timpul degeaba ..

Am avut o erectie mai buna uitandu-ma la Antz :))

bornStubborn pe 19 noiembrie 2011 21:24
Sa intelegem toti ca esti ultras Hentai ?
micoud pe 11 August 2011 20:02
nici nu au vazut filmul si comenteaza!!!!numai prosti ca voi chiar deveniti enervanti..
ce treaba are ca se numeste cowboys&aliens ???si pun pariu ca vati uitat la transformers ..predators etc ...filme in care sunt oameni si extraterestri..reactionati de parca un cowboy nu ar fi om..ca se petrece actiunea pe vremea lor e altceva...pff chiar sunteti prosti sincer..filmul e frumos si macar l am vazut inainte sa scriu nu comentez aiurea peaici doar sa ma aflu in treaba ca multi dintre voi..gasitiva frate o preocupare nu mai traiti tipic romaneste vorbind mult si prost
bornStubborn pe 19 noiembrie 2011 21:21
Chiar daca ai scris probabil cu un picior si-o mana, trebuie sa spun ca ai dreptate !!!
Mario644 pe 7 februarie 2012 23:02
Prietene...m-ai atacat pe mine in legatura cu commentul despre filmul asta...distrus esti tu...invata sa scrii corect...v-ati se scrie asa...nu cum il scrii tu....,,gasiti-va la fel.,,.daca vrei sa pari destept ...macar fa-o scriind corect....terminatule...
kitty_bell2008 pe 23 Mai 2012 23:47
Filmul nu e spectaculos deoarece este o poveste clasica cu venirea extraterestrilor si chiar daca se petrece in Vestul Salbatic asta nu inseamna ca vine cu ceva nou .
Radu1985 pe 20 Noiembrie 2011 19:19
=))
merge vazut, cand nu ai ce face si te plictisesti maxim... insa ceea ce am observat e ca regizorul a fost neglijent la detalii. Cand Daniel Craig o cara in brate pe "extraterestra", nu am putut sa nu observ ce incaltaminte simpatica, gen Converse avea in picioare, ca sa nu mai spun de micile nave de vanatoare , din care apar niste extraterestrii mai mari decat un cal :P
ciobotaru pe 31 Decembrie 2011 00:46
un film care avea menirea sa fie cat mai comercial pentru a aduce bani , ma indoiesc ca si-a atins telu, nu e comercial e prost
Da-Luck pe 19 Noiembrie 2011 22:42
de ce sunteti dezamagiti de titlu, conteaza atat de mult ? am vazut filmul si mi sa parut interesant , a prezantat un punct nemai vazut
pharmakon pe 6 februarie 2012 00:06
Conteaza si titlul. Gandeste-te la o carte, crezi ca titlul unei carti nu reprezinta nimic? Ba inseamna f mult.
MNarcis pe 15 Ianuarie 2012 10:45
Un film care nu impresioneaza cu nimic la nici un capitol (dar nici nu pot spune ca plictiseste la vizionare); filmul are un scenariu mai mult decat interesant insa merita vazut doar ca sa-ti ,,omori'' timpul!
ciunga_n_par pe 10 Ianuarie 2012 13:37
HMMMMM
a fost dragut.nu a fost cine stie ce dar merge,a fost putin tras de par parerea mea.
Manusa pe 06 Septembrie 2011 20:40
Un film interesant si foarte bun care mi-a placut. Are o tema interesanta, daca pana acum am vazut filme in care extraterestrii apar in zilele noastre si ne putem apara cu ce avem ( si avem destule arme ) aici in acest film lumea se apara doar cu pusti, sageti si ....bratara lui Craig :)
Pe langa actiunea buna avem si o distributie foarte generoasa cu actori foarte buni si nu ma refer doar la Ford si Craig ci si ceilalti actori care mi-au placut cum au jucat. Una peste alta este un film bun de urmarit.

razsax pe 04 August 2011 07:51
Cand vedeam cu cata usurinta erau strapunsi cu sulita ET-ii iar cu glontul abia de-i atingeai chiar m-am gandit sa-mi fac o provizie de sulite. Abia astept sa vad filme cu azteci, egipteni , atlanti versus extraterestrii.
DegX pe 17 Iulie 2011 11:44
Din trailer filmul pare frumos dar genul filmului SF & Western?Astept sa apara sa vad ce este de el..
Ra7ul pe 27 Decembrie 2010 23:59
Puteti sa spuneti ce vreti dar dupa parerea mea este o idee penibila.Sunt foarte curios ce va fi de el dar nu imi fac prea mari sperante.
vicu89 pe 16 aprilie 2011 00:20
la ce filme sunt in ultima vreme eu zic k e o idee buna, si pe vremea aia puteau fi alieni,nu??e ceva nou nu numai re-ecranizari k sa zic asa,ast sa vd
vicu89 pe 16 aprilie 2011 00:20
zetsill pe 05 Februarie 2011 21:28
Am impresia ca e o prostie ,dupa titlu ,n-am vazut filmul asa ca no sa comentez.Dar sa fim seriosi e ca si cum ai face un film in care se bate Mircea cel Batrin cu armata lui Hitler
Costirik pe 25 iulie 2011 05:04
comparatia ta e prostie;) ideea filmului e chiar plauzibila cum zice cineva mai sus atunci nu existau extraterestrii???sau au aparut doar in epoca moderna??:)))
ionut_puiu444 pe 20 Ianuarie 2024 20:06
Cosmin742000, tapițer e ratatul de taică-tău că a crescut un gunoi infect ca tine, bă. Penibil trist și fără viitor ce ești tu.
GiulianoDirt pe 07 August 2021 15:08
Filmul e bun, dacă ai măcar câțiva neuroni viabili. Imbecilii de 14-24 de ani și ceilalți retardați nu au cum să guste un western fiction.
Giulianodirt666 pe 14 Decembrie 2020 20:04
Cosmin742... apuca-m-ai de un coi....
Dacă Daniel Craig e tapiter, tu ce plmea ești?
Retardat facut din labă de la cușca babuinilor.