Păreri Borsalino

(1970)

Borsalino

cosmin_kedii pe 28 Februarie 2013 08:02
"Borsalino" este un film perfect pentru că totul este foarte curat: script, montare, seturi, costume, muzica, desene, fotografie,jucat de două superstaruri Delon si Belmondo
sabinalin pe 30 Octombrie 2012 15:55
Les bandits de Marseille
Intai am vazut cum se termina, acum am vazut cum se ajunge la scena de inceput din "Borsalino and co". Foarte probabil Sergiu Nicolaescu a conspectat cu grija pentru filmele sale cu comisarii Moldovan si Miclovan, avem si aici abator, avem si incaierare, ce-i drept Belmondo sau Delon nu afirma ca ar fi "facut rugby". Asa cum era de asteptat Jean Paul e responsabil mai ales de nota umoristica a unui film care-i face pe gangsteri simpatici, poate prea simpatici. Clasic cu banditi, obligatoriu de vazut mai ales de catre cei care ii apreciaza pe cei doi mari protagonisti.
Iulidesprefilme pe 22 August 2013 13:06
Regizorul Jacques Deray mizează în acest film pe tandemul Delon- Belmondo, sub chipul unor bandiţi din Marsilia...
lili22 pe 13 Aprilie 2019 20:01
Este un film bine realizat cu doi actori importanti, dar cu un scenariu imperfect.
mtraianc pe 21 Octombrie 2012 14:03
7/10
in acest film veti vedea cum prin munca cinstita , zilnic la lucru , pui bani de- oparte lunar la banca ce departe poti ajunge :))))))