Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 31 Aug 2011, 08:50   #1
lamationairetia
Novice
 
lamationairetia
 
Join Date: Feb 2011
Posts: 2
Serialul Sotia perfecta

Am urmarit acest serial cu un interes deosebit; am gasit si scenariul bine facut, extrem de interesant rezolvate situatiile , iar jocul actorilor este excelent. As dori sa stiu cand este planificata continuarea?
lamationairetia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Sep 2011, 11:09   #2
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
Te referi cumva la The Good Wife ?
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2011, 10:25   #3
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Da ăla e titlul original.

Serialul mi se pare excepțional, are destule personaje interesante, prinse între politică, drame familiare și cazuri sau scandaluri. Uneori fac și similarități cu scandaluri internaționale de genul Dominique Strauss-Kahn sau cineva care seamănă cu Mark Zuckerberg supărat că a fost prezentat negativ într-un film și nu numai.
Părerea mea e că momentan e cel mai bun serial din categoria dramă după Mad Men. (ținând cont că Friday Night Lights s-a terminat)
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Oct 2011, 15:22   #4
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Cel mai bun la capitolul drama e Breaking bad fara discutii dar The Good Wife nu e foarte departe.Margulies rulls!E de treaba de obicei dar cand devine defensiva se aseamana cu o leoaica care isi apara puii.
De Mad Men nu pot sa comentez ca nu l-am urmarit.
Tot la capitolul drama as include si Southland care prezinta intr-un mod realist viata de politist.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2011, 11:03   #5
Pepper
Guru
 
Pepper
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 856
E timpul sa recunosc sunt pasionata de acest serial. La metrou ii vedeam in permanenta posterul si il ignoram cu nonsalanta; nu aveam de gand sa-l iau vreodata in serios and guess what now I do...taking it seriously. Producatorii au riscat mult combinand povestile telenovelistice de viata cu justitia si politica, dar au fost destul de abili incat sa nu iasa o varza. Personajele sunt prea agreabile si ideile episodice mult prea interesante si provocatoare ca sa nu-l bagi in seama ca spectator obisnuit cu seriale de calitate.
Consider ca acest serial are mai mult de un singur punct forte, unul fiind reprezentat de personajele episodice interpretate de actori cunoscuti, dar atentie nu extremi de faimosi (exceptie face Michael J. Fox); moderatia mi se pare cheia succesului in multe alte seriale care recurg la acesti actori (imbogatindu-le astfel CV-ul in dreptul filmografiei )
Anywayz, The Good Wife is good stuff urmariti-l si va veti convinge.
Pana nu ajung la zi cu episoadele nu mai vizionez nici un lungmetraj, am zis! Sau ma apuc de Breaking Bad
__________________
"Life would be so wonderful if we only knew what to do with it"- G.G.
Pepper is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2011, 13:23   #6
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by Pepper:
E timpul sa recunosc sunt pasionata de acest serial. La metrou ii vedeam in permanenta posterul si il ignoram cu nonsalanta; nu aveam de gand sa-l iau vreodata in serios and guess what now I do...taking it seriously. Producatorii au riscat mult combinand povestile telenovelistice de viata cu justitia si politica, dar au fost destul de abili incat sa nu iasa o varza. Personajele sunt prea agreabile si ideile episodice mult prea interesante si provocatoare ca sa nu-l bagi in seama ca spectator obisnuit cu seriale de calitate.
Consider ca acest serial are mai mult de un singur punct forte, unul fiind reprezentat de personajele episodice interpretate de actori cunoscuti, dar atentie nu extremi de faimosi (exceptie face Michael J. Fox); moderatia mi se pare cheia succesului in multe alte seriale care recurg la acesti actori (imbogatindu-le astfel CV-ul in dreptul filmografiei )
Anywayz, The Good Wife is good stuff urmariti-l si va veti convinge.
Pana nu ajung la zi cu episoadele nu mai vizionez nici un lungmetraj, am zis! Sau ma apuc de Breaking Bad

Un mic avertisment.Dupa ce te apuci de Breaking Bad exista posibilitatea ca orice alt serial sa ti se para net inferior!Eu inca nu m-am apucat de sezonul 3 din The Good Wife,astept sa se termine si dupa aia il vad cap coada.Once again,approach Breaking Bad with caution,the show's a knockout!
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:35.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells