Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 Mar 2007, 12:20   #721
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
nu, e placerea mea!
s sesizeaza nuanta?
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 13:54   #722
mihai chirilov
Novice
 
mihai chirilov
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1
ETERNUL PAPAGAL ALS

IAR SE BAGA ASTA SA COMENTEZE FILME
mihai chirilov is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 14:00   #723
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
rog administratorii forumului sa s autosesizeze: constituie o frauda sa preiei k nick nume-le real al unei persoane cunoscute, in viata, provocind confuzii regretabile!
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 14:18   #724
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Mda, si ce sä facem, sä-l fugärim pe la net cafe-urile din Constanta? Apropo, si-a zis si "Mihnea Columbeanu", printre altele...
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 14:21   #725
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
d c 'constanta'??
incercati buftea
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 14:29   #726
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Dragä, ästa-i pulifriciul de Peter Jackson. In scurtul rästimp cât fusese user normal, prin mai 2006, îsi pusese "Constanta" la profil. Ulterior, IP-urile lui de troll au fost localizate tot acolo.
Apropo, e complet improbabil sä fie Carmine Gallante dându-se drept P.J. Mesajele lui P.J. sunt complet discreditate - ba chiar, s-a ajuns la efectul invers! Dacä te-njurä P.J., înseamnä cä esti un om respectabil! E cam ca Rosca Stänescu, Felix Voiculescu, sau Vadim.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 14:57   #727
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
dragii mei, de cand ati inceput voi discutia, spammer-ul a intrat cu nickurile mihai chirilov, alex leo, dobrin 83, nume, , mihaelatudor. De fiecare data a fost bannat atat pe ID cat si pe IP. Daca ati primit mesaje private de la ID-urile de mai sus, nu le bagati in seama.
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 15:00   #728
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Intr-adevär, i-am observat nickurile alea. E stilul lui, mie-n sutä! Corespunde si ora, si tactica, si tot.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 16:31   #729
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
eu sustin in continuare k este nume aka carmine galante:
1 evident, a preluat 'stilul pj' (scriere cu majuscule, propozitii scurte etc), dar nu d la-nceput: mp-ul semnat 'mihai chirilov' (p kre l-am pastrat) este scris 'normal', d la 'semnatura' si pina la textul propriu-zis; abia cind si-a dat seama k asta nu seamana cu 'stilul pj', a-ntors-o;
2 este acelasi modus operandi k d fiekre data cind nume s lua d mine p ac forum: dupa insultele la vdr primeam - imediat & invariabil - insultele p mp;
3 'coincidenta' dintre cele 2 actiuni (inceputul 'razbelului' p forum si invazia spamurilor) dovedeste o minte comuna..

sincer, mie mi s rupe.
n-am facut decit sa provoc reactia - previzibila! - a lui nume galante, kre s-a arunkt k fraieru sa raspunda unor postari de-ale mele: jur k, pina sa primesc acele raspunsuri, nici prin cap nu mi-a trecut k e una si ac persoana!
si nici nu mi-a pasat - decit, cum spuneam, pt efectul d 'revelator'
quod erat demonstrandum!
am petrecut o duminik dupa-amiaza f nostima.
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 16:51   #730
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Alex Leo Serban:
1 evident, a preluat 'stilul pj' (scriere cu majuscule, propozitii scurte etc), dar nu d la-nceput: mp-ul semnat 'mihai chirilov' (p kre l-am pastrat) este scris 'normal', d la 'semnatura' si pina la textul propriu-zis; abia cind si-a dat seama k asta nu seamana cu 'stilul pj', a-ntors-o;.
N-am väzut, nu mä pronunt; precizez, totusi, cä si P.J. e capabil sä simuleze mesaje normale, mai ales pe privat - uneori, chiar si public: o fäcea ca sä-si batä joc de noi, sä-l credem scurt timp un user legitim, înainte de a-si da iar masca jos.
Originally Posted by Alex Leo Serban:
3 'coincidenta' dintre cele 2 actiuni (inceputul 'razbelului' p forum si invazia spamurilor) dovedeste o minte comuna...
Nu. Valurile de invazii ale lui P.J. sunt foarte frecvente; oricând ar fi început "räzbelul", probabilitatea de a coincide cu un asemenea val era covârsitoare.
(Plus încä o precizare: existä cel putin douä detalii tactice, azi, pe care C.G. n-avea de unde sä le stie, P.J. le folosise rar - poate chiar inconstient - înainte de revenirea lui C.G. pe forum. Nu spun ce anume, e mai bine sä le tinem în buzunar.)
Originally Posted by Alex Leo Serban:
am petrecut o duminik dupa-amiaza f nostima.
Pentru mine a fost stresantä. Mä bägati la mijloc, si nu-i frumos.
(Acuma sä n-aud "singur te-ai bägat la mijloc", etc. Loialitatea e loialitate - de-aia, când devine bidirectionalä, te prinde în dileme ireductibile. Parcä n-ati sti, a scris si un frantuz despre asta, unu' Corneille.)
Si rämâne în aer întrebarea: de ce sä-l imite C.G. pe P.J., când orice atac al äluia e în beneficiul atacatului? Uneori, chiar eu m-am atacat pe mine însumi, chipurile din partea lui P.J., la derutä, în speranta de a-l zäpäci si a-l face sä renunte (n-am reusit; ca orice psihopat, e imun la multe).
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 18:28   #731
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Gata, s-a dovedit.
A revenit si în jurul orelor 18:30, sub numele "chacho", cu diverse mesaje. Practic, era imposibil ca un om care pânä luna trecutä a avut ban de IP sä-l imite asa de detaliat si subtil, cu atâtea elemente folosite anul trecut (si vizibile, de regulä, doar câteva minute, pentru cä mereu facem curat imediat). PLUS mania m.p.-urilor, care nu sunt vizibile public! (Mi-a trimis si mie unul, acu' vreo orä, intitulat "Mihai Chirilov").
Dar proba irefutabilä e alta:
La un moment dat, a revenit si C.G. Erau logati simultan, cu IP-uri diferite. Chestia asta doar äia din "Prestij"-u' lu' Nolan o pot!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 20:12   #732
RIP
Veteran
 
RIP
 
Join Date: Mar 2007
Location: who the f**k gives a damn
Posts: 151
Originally Posted by Mistah J:
Originally Posted by Pitbull:
La un moment dat, a revenit si C.G. Erau logati simultan, cu IP-uri diferite. Chestia asta doar äia din "Prestij"-u' lu' Nolan o pot!
:lol: :lol: :lol: :lol: Asa crezi tu...
Hai sa-ti zic un secret: pe un forum oarecare al carui nume incepe cu Vama si nu se termina cu Nouã, cineva purta o discutie cu el insusi, intr-un topic, acu' o vreme... La un moment dat a intervenit un al treilea care s-a bagat in vorba... Si-acu' fii atent (are you watching closely?): toti trei erau pe forum simultan si toti trei aveau IP-uri diferite...

:lol: :lol: , mama dar e plina tara, sau ma rog netul de , exprimam-as, diplomatic sa ma tot exprim , dar nu-mi iese, specimene domne! Toti trei pe forum..cumva erau in tratative pentru sequel la "Me , myself and Irene", mioritic style.
__________________
Better rule in Hell than serve in Heaven.
RIP is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 20:13   #733
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Dacä tu-ti închipui cä mi-au scäpat scamatoriile alea, te înseli, bre Exhale aka Rubius aka dracu' mai stie cum!
Mai fä-le, mai fä-le. De fiecare datä când ai încercat cu mäscärile pe-acolo, tocmai eram pe cale sä-ncep sä-ti iert obräzniciile. Dacä-ti închipui cä asta-i calea spre a-mi vedea filmul, a afla päreri despre scenariile tale, si-n general a lega o relatie bunä cu mine, you are in for a biiig baaad surprise...
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 20:30   #734
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by Pitbull:
Dacä-ti închipui cä asta-i calea spre a-mi vedea filmul, a afla päreri despre scenariile tale, si-n general a lega o relatie bunä cu mine, you are in for a biiig baaad surprise...
Toate clonele, infectiile pe pm, aberatiile de pe forum etc apartin lui mistaj h. Parerea mea.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2007, 22:09   #735
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
nume aka carmine galante trebuie extirpat d p acest forum
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2007, 09:21   #736
ToDenyASound
Junior
 
ToDenyASound
 
Join Date: Jan 2007
Location: In Suedia, cu visul...
Posts: 27
Send a message via Yahoo to ToDenyASound
:lol:
__________________
http://theclosingscene.blogspot.com/

"I like to watch things on tv
And tell your ghost to let me be...
I know I can choose a different life
And be off with you tonight..."
ToDenyASound is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2007, 22:31   #737
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
din nou Patapievici cu un comentariu excelent.
imi place ideea "discriminarii morale"
asta o practic in viata mea, inclusiv pe acest forum...

Solidaritatea in rau
15 Martie 2007
Horia-Roman Patapievici

Saptamina trecuta am scris despre vecinatatile respingatoare.
Ma intrebam ce valoare are pretentia de onorabilitate a cuiva care, intr-o publicatie („Ziua”, de pilda), accepta sa apara alaturi de persoane care sunt in mod obiectiv detestabile - persoane care mint cu nerusinare, care calomniaza lucrativ si care linseaza moral in scopuri crapuloase? De ce trebuie oare sa ne salutam cu totii, inclusiv cu cei nefrecventabili? De ce nu le intoarcem, ostentativ si nepoliticos, spatele?
De ce jucam comedia civilizatiei cu oameni care nu sunt civilizati? De ce trebuie sa coabitam cu marlanii, cu gujatii, cu escrocii, cu nesimtitii, cu nerusinatii? De ce acceptam sa stam cot la cot cu jegul moral? Caci, te intrebi: ce valoare mai are libertatea, daca uzantele ei ne interzic sa ne alegem vecinii? E adevarat, nu ne putem alege nici epoca in care traim, nici lumea in care ne nastem. Dar putem pune distanta, putem sa ne separam, putem sa facem vizibila deosebirea.
Ideea neexprimata a articolului meu era aceea ca, fara discriminare morala, democratia cade in populism. Fara curajul de a respinge, fara posibilitatea de a refuza, fara dreptul de a spune nu, democratia se reduce la aglomeratie. Iar in absenta indraznelii de a dispretui ceea ce merita dispretuit, atunci cand majoritatea nu o face (ori o interzice), si fara impulsul de a discrimina ceea ce merita discriminat, chiar si cu riscul de a ofensa (atunci cand a nu ofensa inseamna a te dezonora), ei bine, in absenta acestor virtuti dificile (pentru ca sunt asociale), totul, inclusiv binele comun, vireaza spre promiscuitate.
Aceasta promiscuitate o vedem azi, dizgratios si pestilent etalata, peste tot. De la scandalul biletelului incoace iese continuu la iveala o adevarata metastaza politica, pe care numai putini dintre noi, si anume cei mai pesimisti, o banuiau inainte (se dovedeste inca o data ca, la noi, pesimismul este realism pur si simplu). Ce este aceasta metastaza politica? Este unificarea sferei politice in jurul unor solidaritati politice joase, daunatoare si agresive, care reflecta in oglinda modul in care administratia tarii a fost deja solidarizata politic si economic in jurul baroniilor locale (recentul caz Morega, liderul PNL Gorj care facea cheta institutiilor publice din judet in folosul partidului, dovedeste ca metastazarea administratiilor locale de politicienii de prada este sistemica).
Peisajul este dezolant. Nota e data de cei mai respingatori, iar uniformitatea demisiunilor morale e aproape perfecta. Televiziunile ni-i etaleaza seara de seara, ca sa-i tinem minte si sa nu-i mai uitam (este partea buna a intoxicarii cu talk show-uri politice, la care ne supunem, hipnotizati). In momentul de fata, impotriva rezultatului alegerilor si a literei regulamentelor, Parlamentul Romaniei este condus de Dan Voiculescu (in orice caz, el ii fixeaza atmosfera morala), iar unitatea politicii parlamentare, reflectata servil de un guvern tehnic bun, dar fara busola politica, este consecinta celei mai sordide aliante pe care a cunoscut-o tara dupa 1989.
Niciun proiect legat de binele comun nu a unit vreodata fortele parlamentare cu forta cu care le uneste acum ura fata de programul presedintelui tarii. Se va spune: da, dar macar exista acum un remediu la disolutia indusa de permanenta conflictului politic intre palate. E fals. Intai, pentru ca actiunea de acum a parlamentului nu este un remediu, ci e o tentativa de a legaliza metastaza politica. Apoi, pentru ca unitatea rezultata din ura nu seamana niciodata cu cea suscitata de bine. Solidaritatea in rau are intotdeauna nivelul raului, iar intre rai, eficienti sunt cei mai rai - ceea ce inseamna ca agenda unitatii in rau este fixata de revendicarile cele mai joase. Faptul se vede atat in selectia purtatorilor de cuvant ai momentului, cat si in neputinta celor normali de a face plauzibil discursul normal (in fata majoritatilor rele).
Rezultatul? Partidele parlamentare care au ajuns sa faca politica guvernului desfacand politica tarii nu sunt unite la nivelul politicii PSD ori PNL (ceea ce, potrivit programelor, nici nu ar fi atat de rau), ci sunt tinute laolalta de scopurile unui Corneliu Vadim Tudor, cu ajutorul spiritului unui Dan Voiculescu. Astfel, Partidul Social Democrat (ce impostura!), Partidul Conservator (ce blasfemie!), Partidul Romania Mare (ce nerusinare!) si Partidul National Liberal (ce dezamagire!) formeaza cu adevarat un patrulater negru, deoarece scopurile lor sunt intunecate, manevrele lor sunt sumbre, iar rezultatele nu pot fi decat negre.

1. Acest cuvant vine din latinescul „crapula”, care insemna betie; in franceza veche, „crapule” insemna betie desfranata, iar azi „crapuleux” desemneaza comportamentul persoanelor care sunt necinstite si care au ca mobil doar banii si afacerile proprii.

[
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2007, 23:03   #738
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by herbert:
din nou Patapievici
DA MAI LASA-NE MA CU ASTA CA NE-AI ACRIT CU EL.

Revenind. Tot primesc mesaje (2/3) pe zi in care sunt injurat, leo serban e injurat, pitbull e injurat etc. Chiar nu se poate face nimic cu baiatul asta, nu se plictiseste si el in postura asta de efemerida tampa ...



Originally Posted by herbert:
„crapula"
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Mar 2007, 00:07   #739
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
N-ai ce sä-i faci.
Isi schimbä mereu IP-ul. A fost bannat cu peste o sutä de IP-uri si de nick-uri.
Ghinionul nostru cä am devenit obsesia lui. E dement, deci nu se plictiseste. Nebunia e sensul existentei lui.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Mar 2007, 06:19   #740
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
editorialul lui patapievici e o capodopera
dar cui ii pasa!?
traim in tara in kre capodoperele sunt trase in jos - intre noi, alaturi d noi, impreuna cu noi - si transformate-n borhot comunal
PS eu sunt dintre pesimistii = realisti d kre vbeste pata!
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:35.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells