Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Dec 2011, 11:35   #1
mockingjay
Novice
 
mockingjay
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 1
The Muppets

Ca tot se apropie premiera noului Muppets... Ce parere aveti? E ceva doar pentru copii?

Eu sunt fan Muppets din copilarie, dar inca ma fac sa rad si apreciez foarte mult faptul ca reusesc sa fie foarte amuzanti fara a se lua de nimeni si fara a fi vulgari (ceea ce nu inseamna ca nu gust si umorul vulgar, in alte contexte)...

Voi ce parere aveti?
mockingjay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jan 2012, 12:05   #2
CyrilLeRaton
Novice
 
CyrilLeRaton
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 3
Mie imi plac Muppets desi sunt ditamai omul. Si nu din vreo nostalgie (desi ma uitam de mic copil), ci pt ca mi se par cu adevarat amuzanti orice varsta ai avea.
CyrilLeRaton is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jan 2012, 22:58   #3
rox_florescu
Novice
 
rox_florescu
 
Join Date: Jan 2012
Posts: 1
Muppets

Am vazut acest film azi, 19 ianuarie....Filmul dublat, ca picii mei au 5 si 8 ani. Si sa va spun ce interesant a fost....
Probabil ca filmul in sine o fi bun, dar traducerea romaneasca... l-a facut infect! film pentru copii, ce abunda in expresii gen: "ce faci, fa, pitzipoanco!" sau "m-am intors, fa!" sau trimiteri la.... bacul 2011.... sau cugetari despre familia Piersic!!!!!!!! o mizerie de traducere! in nici un caz pentru copii!
Oare cei ce fac astfel de traduceri sunt chiar imbecili? Si cine autorizeaza aceste texte inepte, ce nu au NICI UN FEL DE LEGATURA CU FILMUL!!!!!Nici macar nu sunt amuzante, nu fac decat sa te scarbeasca, vii sa vezi un film pentru copii si dai peste o ... manea!
Daca aveti chef de dat explicatii copiilor, de ce se vorbeste atat de urat sau daca nu aveti ce face cu banii.... mergeti sa-l vedeti!
rox_florescu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jan 2012, 23:39   #4
sergiuseling
Guru
 
sergiuseling
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 595
Ei nu e chiar așa de rău. Eu am văzut ce-i drept versiunea subtitrată și deși puerilă e relaxantă și vorba cântecului din film:

Everything is great
Everything is grand
I got the whole wide world in the palm of my hand

Everything is perfect
It’s falling into place
I can’t seem to wipe this smile off my face

Povestea filmului e un clișeu plictisitor, dar sunt destule melodii care mi-au plăcut. În plus Rashida Jones are și ea un rol în film. Eu zic că dacă m-a lăsat cu un zâmbet mare la final a meritat.
sergiuseling is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:27.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells