Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Iconoclast

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 29 Jun 2005, 06:21   #1
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
Shallow Grave

film INCREDIBIL, Capodoperã, Delir
l-aº pune la categoria filme trecute neobservate pentru cã nu am auzit discutîndu-se despre el aºa cum se vorbeºte despre un Trainspotting sau Pulp Fiction de exemplu. categoric cel mai tare film al lui Danny Boyle (din 4 cîte am vãzut).
joc actoricesc absolut criminal (ºi la propriu ºi la figurat) pentru toþi trei dar mai ales pentru ochelarist (Christopher Eccleston), comedie maximã.
8,5/10
l-a mai vãzut cineva?

p.s. de remarcat, ca element tehnic, procedeul de a urmãri cu camera ceva ce nu vezi, ci doar auzi (tavanul, cînd se auzeau sunete din pod). n-am mai vãzut chestia asta decît poate în desene animate.
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jul 2005, 21:01   #2
wellington
Senior
 
wellington
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 83
cum itzi pare scena cu Eccleston in podul cu podeaua perforata, sarind de la o gaura la alta, prin dârele de lumina ce traverseaza intreg spatiul, de nebune?
cei trei jos, lacomi shi ingrozitzi, iar dementul deasupra, ca un paianjen, tzopaind de la un "vizor" la altul.

vizual vorbind, mi se pare mult mai elaborat shi mai elegant decat trainspotting. dar trainspotting, are alt limbaj, alta abordare. nu i-ar fi stat bine cu codul asta cromatic, cu casa asta nebuneasca, ce mai!
__________________
http://tinypic.com/8xiwet.gif
wellington is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:36.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells