Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Mar 2010, 12:48   #61
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Nu, eu ma refeream daca vor chema jucatori care au jucat deja de 3 ori (aka Cirie, Amanda, Boston Rob, etc).

Da, sunt in proporite de 80% sigur ca stiu cine cand va iesi. Dar nu te pot corupe in niciun fel? Sunt foarte dornic sa imi impartasesc cunostiintele noi aflate. Hai, spune-mi un jucator si iti spun cat de departe merge. Sau un episod si eu iti spun cine iese in acel episod. Stiu ca te macina curiozitatea, uuu.

Nu stiu ce sa zic, probabil ca vor face un episod ca si acela in care au fost votati Dave+Monica in Samoa, dar probabil asta va fi dupa juriu.

Nu cred, stiu ca e James. Au pus vreo 10 preview-uri. http://www.youtube.com/watch?v=gJCZVz9Ip2Y&feature=sub Ai cont pe youtube? Daca da, da un subscribe la 'SPsurvivorvideos', intotdeauna pune toate promo-urile. Daca nu ai cont, fa-ti, apoi da subscribe. Nu am cum sa raspund la cealalta intrebare, pentru ca, din nou, stiu ce se intampla cu el deja.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2010, 13:01   #62
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Wow, m-a socat putin preview-ul ala . Il trec pe Russell din nou la favoriti . Dar as fi preferat sa se alieze cu Rob decat impotriva lui. Ma rog..

Faza cu James e foarte interesanta. Nu stiu daca va iesi sau nu, dar accidentarea aia pare destul de serioasa. James oricum e un monstru pe langa ceilalti la competitiile fizice. Daca ar iesi el totul s-ar echilibra, desi sunt inca mirat de faptul ca "eroii" au pierdut atatea competitii cu el in echipa.

Probabil o sa-ti cer niste spoilere in viitor cand o sa iasa vreun alt favorit al meu si o sa ma crizez pe restul participantilor. Deocamdata nu vreau sa stiu nimic. Ok, hai ca sunt curios cu o singura persoana. Parvati. Vreau sa stiu doar daca iese in episodul viitor (un simplu da sau nu will do it) sau daca ajunge in final 3. Atat. Nu vreau sa stiu mai multe, nu vreau sa stiu cine iese vineri sau alte detalii daca nu e ea, nici nu vreau sa stiu tribul care va ajunge acolo. Daca e ca Parvati sa iasa prin episodul 9 sau 10 nu vreau sa stiu, vreau doar un da sau nu cu privire la episodul viitor si la final 3.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2010, 13:40   #63
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Mai stii, poate ca a incercat sa se alieze cu el...Am citit zilele trecute ca Cirie a incercat in prima zi sa se alieze cu Tom, dar ca el nu a vrut; poate la fel s-a intamplat si cu ei doi?

Pey ei au pirdut la partea de puzzle...si inca un motiv pentru care nu au facut bine ca au votat-o pe Cirie...e probabil cea mai buna din trib la puzzle-uri si voi o votati?

uuu, ok, ok
Dar vreau sa ma asigur ca am inteles bine, ca sa nu iti spun mai multe. Ma intrebi:
1) Daca Parvati iese in episodul 5?
2) Daca Parvati e in Final 3 sau cine e in Final 3(adica toti 3)?
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2010, 14:10   #64
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Ok, intrebarile sunt urmatoarele:

1) Iese Parvati in episodul 5?
2) E Parvati in Final 3?

Si remember, just a yes or no answer, ca nu vreau sa stiu mai multe detalii, cel putin deocamdata
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2010, 14:33   #65
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
1) No way.
2)Din nefericire, da.

Stai linistit, doar ti-am spus ca nu iti zic nimic daca tu nu vrei.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2010, 14:58   #66
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Cat de aiurea. I'm shocked, mai bine nu aflam .
Oricum sunt curios sa vad cum ajunge acolo, nu ca nu as sti metodele ei, dar sunt curios cum de niste all-stars pot sa-i cada prada.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2010, 15:05   #67
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Crede-ma, this is only the tip of the iceberg.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2010, 14:02   #68
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Mi se pare destul de evident ca acest sezon ia forma zicalei "prosti, da' multi". Oamenii inteligenti nu au ce cauta, intai Cirie, iar acum Tom, ambii fiind eliminati in circumstante ridicole. Ceilalti sunt penibili.

Il mai am pe Rob .
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2010, 14:15   #69
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Corect.
Plus, pentru a 5a oara spoilerele sunt corecte.
Dar tu ai vazut cat de netrebnici, aroganti si jegosi sunt Heroes-iii? Jeff le da ciocolata si ei refuza??
Colby - M-a socat complet la proba aia.
James - In continuare ma enerveaza.
Amanda - Are nevoie de cateva palme zdravene.
JT - Cred ca il urma amandoi acum.
Rupert - E chiar cel din Pearl Islands? (Ai vazut ce i-a facut lui Jerri?)
Candice - Singura care imi mai place din trib.

Si Villain-sii:

Danielle - Who?
Courtney - Who?
Tyson - Who?
Parvati - Ii recomand si ei o cura cu cate 3 palme pe zi.
Rob - Chiar Imi place un pic de el sezonul asta.
Sandra - Chiar daca e o leguma, e o leguma amuzanta si e preferata mea.
Russell - Ma cam enerveaza.
Coach - A fost de-a dreptul penibila faza de la Recompensa....
Jerri - E in top 3, alaturi de Sandra si Courtney.

Imi mai pui intrebari legate de spoilere? Adica, mai ai chef de sezonul asta intr-atat incat nu vrei sa aflii celelalte 'surprize'?
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2010, 16:28   #70
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Nu mai sunt de mult Heroes. Cata lipsa de fairplay si cata lipsa de civilizatie au aratat la proba aia. Normal ca pierd, sunt cel mai dezechilibrat trib din istoria jocului, nu cred ca a existat vreodata un trib compus din persoane atat de diferite si din pareri atat de contrare. Poate doar Ulong din Survivor 10 a fost mai penibil, dar stii ce au patit ei, si cred ca "eroii" le vor calca pe urme.

Amanda e chiar penibila, nu o mai suport. E la fel de antipatica precum Parvati. Sper sa iasa cat mai repede, de fapt sper sa nu fie si ea printre final 3.

Pe Rupert il stiam ca un tip agresiv si amenintator de la Jonny Fairplay, care a zis-o in mai multe interviuri de dupa Sezonul 7. Ruperta fost ajutat de editori care l-au pus intr-o lumina buna, atasandu-i povestea aia de pirat si de om bun care fusese terorizat prin liceu penru a trezi simpatia privitorilor. Se pare ca au reusit, desi mie nu mi-a placut niciodata.

James a fost hilar la consiliu cand a reactionat extrem de serios la gluma lui Jeff . Oricum e nefolositor in continuarea acestui sezon, in afara de prezenta fizica nu aduce nimic serialului. El trebuia sa iasa azi.

Coach a fost mereu un personaj tampit. E atat de prost si de credul, incat e incredibil. Isi ascunde lipsa personalitatii si a masculinitatii sub masca asta de Dragon Slayer. E penibil.

Mie imi place Sandra . Iar de la Courtney nu am auzit niciun cuvant in ultimele 2 episoade. Probabil ca si ea va ajunge departe, la fel ca si Danielle sau Tyson care au trecut din nou neobservati prin episod.

Sunt destul de dezamagit ca a iesit Tom, dar inca nu vreau sa stiu alte spoilere. Poate cand va iesi Rob, singurul favorit pe care il mai am.

Iti propun doua subiecte de discutie, deoarece sunt putin dezamagit de viitorul sumbru al acestui serial:

Ce mesaj trimite acest sezon viitorilor participanti?
E totusi un All Stars, iar daca unele persoane ajung in fiecare din cele 3 sezoane in care au aparut destul de departe, privitorii le vor lua ca un etalon si vor crede ca asa e cel mai bine sa joci Survivor. De exemplu: O persoana precum Parvati, care a castigat in trecut, acum ajunge in final 3, sau o leguma precum Amanda, care a ajuns de doua ori pana in finala, in acest sezon ajunge iarasi departe (probabil), ma intreb cum vor aborda alti jucatori in viitor acest joc. Ce strategii vor adopta? Vor mai exista strategii sau aliante solide precum cele din primele sezoane? Sau le vor lua modele pe Parvati si Amanda si ne vor strica toata placerea vizionarii unui sezon bun?

Ce va ajunge Survivor in viitor?
Parerea mea e ca Survivor nu mai e un joc social, ci a devenit o competitie sportiva in care principalul obiectiv este castigarea competitiilor. Observi ca si atunci cand triburile se unesc exista competitii pentru recompense in care toti oamenii (desi individuali) sunt stransi in 2 echipe. Practic daca nu esti bine cladit fizic nu ai ce cauta in jocul asta. Sunt dezamagit de faptul ca persoane precum JT, James sau Rupert care sunt prosti, dar atletici, ajung sa dicteze toate deciziile din Survivor, joc in care nu mai au loc strategii adevarati precum Cirie sau Tom. (ca exemple)
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2010, 20:59   #71
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Tribul Heroes e mai varza decat Ulong.

Mie mi-a placut de Rupert in Pearl Islands, dar Sandra a fost favorita mea din sezonul respectiv. [I can get loud too, what the f***]

O intrebare: Cum de esti asa de sigur ca Rob va iesi?

Ce mesaj trimite acest sezon viitorilor participanti?
Nu cred ca vor adopta neaparat aceleasi strategii precum cei care ajung in finala in sezonul asta.
Adica, doar pentru ca a mers pentru o anumita persoana, nu inseamna ca va functiona pentru toti. Plus ca vor fi si persoane cu ego-uri imense care vor aplica pentru show, pe care nu le vad in stare sa faca pe legumele. In plus, daca chiar vor analiza strategiile folosite de cei care au castigat, vor observa ca majoritatea castigatorilor nu au folosit 'strategia leguma' (desi nu sunt 100% sigur ca e asa...nu imi mai amintesc prea bine de toti castigatorii)

Ce va ajunge Survivor in viitor?
Mdeah, nu prea mai e social...desi cred ca motivul pentru care ii impart in echipe post-merge e pentru ca e mai simplu decat sa castige unul si sa fie nevoit sa aleaga 4 alti membri care sa il insoteasca. Sper ca sezonul asta e doar o exceptie de la regula si de aceea sunt atleticii fara minte la putere. In Samoa a fost la putere Russell, dar nu mi s-a parut ca a fost chiar asa puternic. In Micronesia iarasi a fost Cirie, in Gabon Kenny (parca) - niciunul din ei nu au fost prea puternici, dar au fost sefii pe acolo.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2010, 21:02   #72
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Am asteptat postul tau ca sa-ti spun ca am aflat si eu spoilerele

Nu am rezistat si am citit un comment de pe youtube la un interviu cu Russell.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2010, 21:11   #73
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
UUU, fain.

Spune-mi care varianta o stii? Ca sa fim siguri ca e aceeasi cu a mea.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2010, 21:14   #74
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Aia in care final 3 sunt Russell, Parvati si Sandra (aparent castigatoarea, desi ma indoiesc).

Probabil ca e aceeasi varianta pe care o stii si tu, dar ca sa fim siguri, cine iese saptamana viitoare? si cine completeaza final 5?
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2010, 21:22   #75
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Saptamana viitoare iese Tyson, conform cu varianta mea. Final 5 sunt Sandra, Parvati, Russell, Jerri, Colby. Sandra aparent castiga cu un vot de 5-4-0.

Dar...

Am gasit o varianta in care juriul incepe numai de la JT si in care saptamana viitoare iese Rob, apoi Courtney si in rest e la fel. Aproximativ.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2010, 21:31   #76
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Eu nu stiu decat de prima varianta, ma rog, ies Tyson si James ca e cu eliminare dubla. Si daca ai observat in preview, Jeff a zis ca episodul nu va fi saptamana viitoare, ci peste doua saptamani. Sau am inteles eu gresit.

Iar in finala, banuiesc ca Russell nu ia niciun vot.

Last edited by moltisanti88 : 12 Mar 2010 at 21:33.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2010, 21:46   #77
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Ca veni vorba de Russell, am mai gasit o varianta cum ca ar iesi pe locul 7...Danielle si Parvati ar folosi un HII si l-ar scoate din joc sau ceva de genul...
Either way, sper sa fie adevarat ca Sandra castiga....acum ca au fost votati si Cirie si Tom, ea ramane singura optiune...

Da, am observat. Peste doua saptamani miercuri. Ma intreb de ce.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2010, 21:50   #78
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Ca veni vorba de HII, din moment ce Tom a folosit unul dintre ele, in mod normal altul trebuia sa fie ascuns in joc. Ce s-a intamplat? Nimeni nu a mai cautat nimic episodul asta.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Mar 2010, 21:53   #79
shadowofnight
Guru
 
shadowofnight
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 587
Eu ti-am spus ca nu sunt atat de destepti incat sa isi dea seama.
Ori asta, ori au cautat, nu au gasit nimic si nu au mai aratat cum cauta.
__________________
As is a tale, so is life: not how long it is, but how good it is, is what matters.
shadowofnight is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Mar 2010, 12:31   #80
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Ma simt ciudat acum ca am citit spoilerele. Nu mai facusem asta de la sezonul 11.
Oricum e un All-Stars si muream de curiozitate , dar sezonul viitor nu mai intru pe niciun astfel de site.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:55.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells