Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 12 Feb 2006, 22:54   #61
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Un "exilat"(cum ii place sa se numeasca) din America vrea si el filme romanesti scurt metraje...topic "filme romanesti"!! Daca il puteti ajuta!! Merci!!
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2006, 12:57   #62
kalyn
Novice
 
kalyn
 
Join Date: Feb 2006
Location: cluj
Posts: 7
salutare, 2 u all, ... pt pitbull in leg cu " de ce -urile .... " vama veche e o insipratie pe masura .. ?
__________________
"Daca Dumnezeu nu exista, nu pierzi nimic crezand in El, dar daca El exista si nu crezi, atunci ai pierdut totul."
kalyn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2006, 13:06   #63
kalyn
Novice
 
kalyn
 
Join Date: Feb 2006
Location: cluj
Posts: 7
iar in legatura cu filme de scurt metraj, cunosc un tip care e la media si daca nu a facut pana acuma filmele care i se cer, si daca tu esti din cluj ( pitbull ) as putea vb cu el, nu ne cunoastem dar e minunat cand poti ajuta pe cineva care doar "l-ai vazut" pe net=forum=film (01011010101) !
__________________
"Daca Dumnezeu nu exista, nu pierzi nimic crezand in El, dar daca El exista si nu crezi, atunci ai pierdut totul."
kalyn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2006, 23:51   #64
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Vama Veche ESTE o inspiratie pe mäsurä - vezi si forumul lor, la www.vamaveche.ro
Nu sunt din Cluj decât prin descendentä - via maicä-mea, Dumnezeu s-o ierte! (Yoi, ce calambur involuntar sinistru, cu "via"...! ). Da' dacä vrei sä conversäm oarece, se rezolvä.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2006, 17:46   #65
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Ok!! oameni buni...sunt intr-o dilema mare... adica... totul se ivarte in jurul meu(nu ca ma cred centrul universului) si nu am timp sa aleg ce e bine si ce e rau! Acum ma uit in urma pasilor de odinioara si filmez trecutul! Era mai bine...si totusi nu regret alegerile facute...daca viata ar fi mai simpla ar mai cauta lumea fericirea...dorul de casa? Nu pot sa cred ca acum... aici...am sansa in mana, in causul palmi si nu stiu ce sa fac cu ea!! Am fost prea grabit... am ales fara sa iubesc...m-am indragostit pe drum...si acum iata-ma! Ce rusine! Si totusi am sa merg mai departe!!
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Feb 2006, 17:56   #66
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
:sleep:
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2006, 00:00   #67
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Am si eu o intrebare: In cate moduri pot sa filmez o segventa in care 2 personaje vb??
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2006, 00:08   #68
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
1) De pe loc, într-un singur cadru de doi.
2) De pe loc, în plan-contraplan cu amorsä.
3) De pe loc, în plan-contraplan färä amorsä.
4) De pe loc, cu zoom înainte.
5) De pe loc, cu zoom înapoi.
6) De pe travelling, înaintând spre ei.
7) De pe travelling, reträgându-te dinspre ei.
8 ) De pe travelling, mergând în paralel cu ei.
9) De pe travelling, învârtindu-te în jurul lor.
10) De pe dolly, miscându-te cum îti pofteste inimioara.
11) De pe macara mare, miscându-te cum îti doreste pipota.
12) Din elicopter.
13) Din balon.
14-265.381) In alte 265.367 de moduri, fie inedite, fie combinatii ale celor 14 de mai sus.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2006, 00:12   #69
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Originally Posted by Pitbull:
1) De pe loc, într-un singur cadru de doi.
2) De pe loc, în plan-contraplan cu amorsä.
3) De pe loc, în plan-contraplan färä amorsä.
4) De pe loc, cu zoom înainte.
5) De pe loc, cu zoom înapoi.
6) De pe travelling, înaintând spre ei.
7) De pe travelling, reträgându-te dinspre ei.
8 ) De pe travelling, mergând în paralel cu ei.
9) De pe travelling, învârtindu-te în jurul lor.
10) De pe dolly, miscându-te cum îti pofteste inimioara.
11) De pe macara mare, miscându-te cum îti doreste pipota.
12) Din elicopter.
13) Din balon.
14-265.381) In alte 265.367 de moduri, fie inedite, fie combinatii ale celor 14 de mai sus.
Merci mult...esti rapid...acum nu-mi ramane decat sa le pun in aplicare binenteles...acolo unde este cazul!! Dar ce e "dolly" ??
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2006, 00:21   #70
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Dacä dupä ea urmeazä "macara MARE", dolly e macaraua MICA, evident!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2006, 02:06   #71
Nae
Dead Man Walking
 
Nae
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,985
Send a message via Yahoo to Nae
scuze maestre, dar cred ca te inseli (si vai, iertati-ma ca intrerup coversatia voastra, dar noapte nu prea am ce face, si asa ca citesc toate tampenile...)...

dolly nu e macara mica. dolly e termenul american pentru travling-shot. sau sinonim, cum vrei.

macaraua mica se numeste scorpion in termenii estului, iar crane in termenii vestului... si cea mare... well, still crane-shot.

atat. continuati. va rog.
Nae is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2006, 03:05   #72
Bulumulu
Prophet GT Series v1.07
 
Bulumulu
 
Join Date: Sep 2004
Location: purple, satin halls
Posts: 1,126
Send a message via MSN to Bulumulu Send a message via Yahoo to Bulumulu
dolly e aia pe care o impingi pe sine, din cate stiu io :o
__________________
pray NOW!
Bulumulu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2006, 07:51   #73
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Dolly (nu "Hello...!"), este macaraua micä, ale cärei roti pot avea si santuri ca sä fie pusä pe sinele de travelling la nevoie.
In institut, i se zicea "dolie" si filmam de pe ea în draci, ca sä ne däm mari, si pentru cä era mai usor sä faci efect de travelling din bratul "doliei" decât de pe cärucior. Nu-mi amintesc s-o fi pus vreodatä pe sine (nici n-am prea fi avut la ce, cä platoul era mic). Lu' nenea care mânuia "dolia" îi ziceam "dolar". (De fapt, îl chema Costel si era vecin cu mine.)
Originally Posted by Nae:
iertati-ma ca intrerup coversatia voastra, dar noapte nu prea am ce face, si asa ca citesc toate tampenile.
Ne-a fäcut tâmpiti!
Eu nu mai joc în filme la tine.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2006, 16:04   #74
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Originally Posted by Pitbull:
Dolly (nu "Hello...!"), este macaraua micä, ale cärei roti pot avea si santuri ca sä fie pusä pe sinele de travelling la nevoie.
In institut, i se zicea "dolie" si filmam de pe ea în draci, ca sä ne däm mari, si pentru cä era mai usor sä faci efect de travelling din bratul "doliei" decât de pe cärucior. Nu-mi amintesc s-o fi pus vreodatä pe sine (nici n-am prea fi avut la ce, cä platoul era mic). Lu' nenea care mânuia "dolia" îi ziceam "dolar". (De fapt, îl chema Costel si era vecin cu mine.)
Originally Posted by Nae:
iertati-ma ca intrerup coversatia voastra, dar noapte nu prea am ce face, si asa ca citesc toate tampenile.
Ne-a fäcut tâmpiti!
Eu nu mai joc în filme la tine.
Hei...tu ..ala..da tu!! Chiar tu...nu te uita inapoi!!!! Care zici ca stai noaptea sa citesti toate tampeniile!! Da tu!! Da, tu ce crezi ca subiectul de film e o tampenie..ca pe site-ul asta se scriu numai tampenii?? Nu omule...acest forum pe care-l crezi tu tampit reprezinta painea noastra zilnica...adica a astora pe care ii faci tu tampiti!! Ai un cuvant de spus...vrei sa ne arati ca sti si ca te pricepi...pai atunci...sincer...ce mai cauti in Romania!! Trebuia sa fi la decernarea premiilor oscar*!! ( * steluta tine loc de r-ul ala bagat in cerculet[ marca inregistrata]-iata cum pomenim emisiuni de la televizor) Hai go... te pricepi...!!Mai crezi ca se vb tampenii pe forum...mai crezi?? !!!
Sa-ti fie rusine!!!!! :hmm:
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2006, 17:12   #75
Bulumulu
Prophet GT Series v1.07
 
Bulumulu
 
Join Date: Sep 2004
Location: purple, satin halls
Posts: 1,126
Send a message via MSN to Bulumulu Send a message via Yahoo to Bulumulu
Originally Posted by Pitbull:
Eu nu mai joc în filme la tine.
:lol: hai k n-a fost assa de grav daca vrei, mai e loc la mine


Originally Posted by films4all:
Mai crezi ca se vb tampenii pe forum...mai crezi??

aaaahmmm... i guess you skipped the dovada
__________________
pray NOW!
Bulumulu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2006, 17:15   #76
Nae
Dead Man Walking
 
Nae
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,985
Send a message via Yahoo to Nae
Originally Posted by films4all:
Hei...tu ..ala..da tu!! Chiar tu...nu te uita inapoi!!!! :x Care zici ca stai noaptea sa citesti toate tampeniile!! Da tu!! Da, tu ce crezi ca subiectul de film e o tampenie..ca pe site-ul asta se scriu numai tampenii?? Nu omule...acest forum pe care-l crezi tu tampit reprezinta painea noastra zilnica...adica a astora pe care ii faci tu tampiti!! Ai un cuvant de spus...vrei sa ne arati ca sti si ca te pricepi...pai atunci...sincer...ce mai cauti in Romania!!
Sa-ti fie rusine!!!!! :hmm:

hahahaha, nu stiu daca sa rad (de tine), sau sa(-ti) plang (de mila).

nr 1. relax, take ca deep breath, and then talk again, ok?
nr 2. nu mai sunt in Romania....
nr 3. uita-te cate mesaje am eu, uita-te cate mesaje ai tu, gandeste, mai citeste-ti mesajul o data, si vezi tu cine crede ca site-ul asta e un site plin cu tampenii, ok? din cand in cand chair cred chestia asta, isna des gasesc niste lucruri chiar f. interesante de citit, de la niste forumisti pe care-i respect enorm.
nr 4. no offence darling, dar ai vazut ce reactie draguta a avut pit, fara suparare, si fara multe emoticuri care exprimau starea ta, ca inafara de multe multe semne de exclamare si puncte, n-am prea gasit altceva in ce-ai postat.

pit, scuze pentru 'tampenile' citite de mine... but sincerely my friend, faci scoala de cinema online? cu films4all? no kiddin.

numai ca ceea ce-am citit aseara aici nu cred ca era nici 'asociatii...diverse', nici 'scoala de cinema', nici 'aberatii fara sens', it was plain.... 'posting a message and wait for reply'. ajuta-l, n-am nimic impotriva, dar linisteste-l si ia-o de la inceput... de la bun inceput, step by step.

bafta.
Nae is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2006, 19:54   #77
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Pace, pace,
Intre douä dobitoace!
Dobitocu' cel mai mare
E chiar...
...äla care se bagä la mijloc! :oops:

Näicä, lasä dragä, cä scoala asta de film online e refreshizantä, pe bune, el mai învatä, eu mai strecor câte un banc, lumea mai râde... Films4all are entuziasmul elucubrant-epoustoufflant-abracadabrant al copilului care taman muscä din torta cinematograficä, vede ce gustoasä e, si-ncä nu si-a rupt dintii prin bolovanii ascunsi în foietaj (vezi exemplu' personal, la propriu!)
Iar tu, Films4all, nu te lua de chept cu Nae, cä-i bun la casa omului! Bag samä cä cam uitasi ce-am vorbit noi pe yahoo!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2006, 20:09   #78
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
si io care credeam ca topicul va inchis dupa 2, 3 postari :oops:
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2006, 20:39   #79
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Multumeste-i lui Films4all, cä el te tine-n viatä!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Feb 2006, 21:27   #80
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
si nu numai lui
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:49.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells