Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17 Sep 2014, 19:39   #3681
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Cică au ajuns și femeile să înșele ! Pe asta chiar n-o bănuiam .


http://womensinfidelity.com/
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Sep 2014, 22:26   #3682
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
ISIS e la periferia Bagdadului

Mari demonstraţii în Hong Kong

Ebola în Africa

Vulcani activi în Japonia

Alegeri în Romania ......

şi George Clooney s-a gândit să se însoare.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Oct 2014, 12:09   #3683
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Basescu pleaca de la Cotroceni , dar pleaca cu scandal . Deconspira ,balacareste , ataca furibund si tardiv incheindu-si mandatul la fel cum l-a inceput . Bagacios , odios , enervant , marlan , dar nici nu vad pe altcineva care s-o fi pus parte-n parte cu caracatita PCR/FSN/PSD . Ca la randul lui a ajutat la nasterea unei alte mici mafii ....
10 ani de circ demn de DDTV s-au dus asa de repede si parca au trecut fara folos .
L-am votat pe ''marinar '' si partial regret . Ma asteptam la mult mai multe , mai ales ca avut un deceniu Romania pe mana . Ma consolez cu urmatoarele :
- daca era Nastase la putere -linistea era la ordinea zilei , dar coruptia se tripla
- justitia a inceput sa functioneze sub Basescu chiar daca inca e incompleta , e directionata doar in unele parti ( dirijata politic) . Treaba asta nu este meritul lui Basescu , dar barem in mandatul lui s-a dat primul cep la butoi .Sa speram ca urmatorul presedinte o sa sprijine o justitie pe derulare rapida si care sa atace coruptia din toate taberele .

Last edited by bremen1980 : 16 Oct 2014 at 12:26.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Oct 2014, 16:02   #3684
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Basescu a reusit niste performante fantastice. Nu "a avut Romania pe mana", cand de fapt existau deja sisteme de putere atat interna cat si externa, plus inertia istorica a poporului roman. E absurd sa crezi ca un singur om le va face pe toate, va face economia sa duduie, va rezolva problemele de educatie si sanatate, etc. A avut insa capacitatea sa indrepte Romania spre statul de drept, spre niste valori corecte. E ceea ce isi propusese de exemplu Emil Constantinescu, dar a esuat pentru ca a fost prea slab. Basescu e un patriot real, un om cu un psihic de fier, iar in spatele hahaitului sau popular e o inteligenta foarte ascutita. E destul sa-i asculti un discurs, aproape oricare dintre ele si sa vezi ca e ani lumina in fata oricarui contracandidat: ideile au consecventa si logica, sunt livrate intr-un stil accesibil si au un impact pozitiv sau negativ asupra audientei, sunt foarte greu de ignorat. Si nu sunt discursuri goale, ci urmate de realizari. Sa asculti un discurs a lui Johannis e somnifer garantat, continut banal si expresie de caramida. Iar Ponta nu reprezinta nici o valoare, e camelonul ideal, minte cum respira.

Istoria ii va face dreptate lui Basescu, se va vedea curand cum e tara cu altul ca presedinte. Sa nu uitam cum prezidentiabilul Geoana se ducea la consfatuiri cu Vantu, care printre altele a furat banii oamenilor cu FNI. Asta ar fi fost presedintele tarii, prietenul unor oligarhi cu care ar fi saracit in continuare natiunea. Lui Basescu nu i s-a putut niciodata reprosa ca e controlat de baroni locali, de oligarhi, de oricine altcineva de altfel. Ce i se poate intr-adevar reprosa e grosolania, dar e ca si cand te-ai plange ca omul care vasleste barca spre mal miroase a transpiratie. Preferi un domn parfumat cu care sa te ineci? Intr-o tara ca Romania, ca sa faci lucrurile sa se miste din pacate trebuie sa fii uneori badaran, altfel risti sa fi luat drept fraier. Basescu a fost un mic miracol si asta se vede in campania electorala actuala: nimeni nu se apropie nici pe departe de capacitatea sa.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Oct 2014, 19:25   #3685
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Nu l-as clasa pe Basescu la miracole pentru ca ar trebui sa diluez supranaturalul . L-as pune insa la categoria ''la timpul potrivit '' .Era timpul ca cineva sa aprinda focul in jungla romaneasca si Basescu asta a facut . Au luat foc vizuinele si lighioanele afumate fug in toate directiile .

Nu putea sa faca Basescu toate de unul singur si tocmai de aia ar fi fost buna nitica diplomatie din partea lui . Am scris diplomatie si nu compromis pentru ca de diplomatie avea nevoie ca sa-si faca o echipa redutabila . Prin caracterul lui a facut exact opusul , adica i-a alungat pe toti de langa el , buni sau rai . Nu poti sa te certi cu toti si tot timpul si sa vrei sa mai construiesti ceva .
Basescu a fost un presedinte care a daramat structuri care trebuiau daramate , dar in viata trebuie sa si construiesti . Nu era normal sa lase cativa oameni de calitate la butoane dupa plecarea lui ??? Dreapta e dezbinata rau , Johannis scos din joben abia mormaie doua vorbe , Monica Macovei are idei putine si fixe , de Udrea ce sa mai vorbim .
Sper sa nu fie asa, dar Ponta pare sa fie favorit in ciuda dezvaluirilor . Cei care-l voteaza pe Ponta nu pot fi clintiti de dezvaluiri din astea( plagiat , agent acoperit) pentru ca ei tocmai asta apreciaza la un politician /afacerist - ca a reusit sa pacaleasca sistemul si ''s-a ajuns'' . Daca-i spui unui nea X ca nu stiu ce politician a furat x milioane o sa-ti zica : '' Pai doar n-o fi prost sa aiba atatea fonduri pe mana si sa nu puna si el mana . Cine are mierea , se linge pe degete '' . Omul obisnuit il injura pe politician cu gura , iar in inima lui are invidie ca nu e el in locul norocosului .

In fine , vom trai si vom vota .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Oct 2014, 20:13   #3686
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by bremen1980:
Basescu a fost un presedinte care a daramat structuri care trebuiau daramate , dar in viata trebuie sa si construiesti . Nu era normal sa lase cativa oameni de calitate la butoane dupa plecarea lui ??? Dreapta e dezbinata rau , Johannis scos din joben abia mormaie doua vorbe , Monica Macovei are idei putine si fixe , de Udrea ce sa mai vorbim .
De unde sa lase oamenii aia de calitate? Uita-te la oamenii politici romani din orice partid, unde vezi calitate? Tocmai de aia il apreciez asa mult, ca printre orbi chiorul e imparat. Daca il puneam langa Carol I de exemplu, mai palea admiratia, fara a disparea. Dar langa Johannis sau Ponta...............
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2014, 11:30   #3687
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Tatulici si procurorul cel mai tanar (pe) ''care l-a gasit in parchet '' . O fi raschetat mult dupa el ??? . Sectorul 5 producea multe valori din vremuri imemoriale : Vanghelie , Ponta .....

http://reportaj.stirileprotv.ro/victor-ponta-candidat/
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Oct 2014, 15:19   #3688
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Am facut un drum in weekend in care am strabatut jumatate de tara. Peste tot erau afisaje electorale, dintre care cele a lui Iohannis aratau cam asa: http://i0.wp.com/www.sansanews.ro/me...7663.jpg?w=740 Din mersul masinii textul cu "lucrului bine facut" era aproape invizibil, din cauza fontului mic. Ramanea "Iohannis, Romania" care e o chestie absolut banala ca si slogan, cei mai in varsta poate isi amintesc slagarul "Poporul, Ceausescu, Romania". Un alt element definitoriu a afisului e gestul mainii, molatec, cu degetele indreptate in jos, parca temator sa nu atinga ceva. Alte variante ale afisului, au degetul aratator aratand in jos ca aici: http://www.ziartricolorul.ro/wp-cont...al-300x244.jpg un gest cu o conotatie instinctiv negativa. Pacat de milioanele alea de dolari care cica s-ar cheltui pe campania electorala, daca astea sunt rezultatele.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Oct 2014, 19:19   #3689
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Nici nu stiu cat mai pot sa influenteze toate afisele astea un electorat care e de ani de zile impartit . Caprele si oile sunt deja separtare , dar e o problema cu aia care nu se dedic daca sa ajunga la vot si cu cine sa voteze.


Am auzit in ultimele luni piesa asta de mai multe ori . E ok , dar ce mesaj transmite barbatului mioritic ??? S-o lase sa plece asa usor fara s-o ameninti si sa bagi spaima in ea ???Fara sa te stie vecinii din blocul in care ea s-a mutat de frica ta ?? Fara s-o urmaresti la munca , la parinti ( unde s-a refugiat) , fara sa-i faci viata un chin cu urmari demne de stirile de la ora 5 ??? Unde va credeti domnule Berindei ??? Aici e Romania , nu Olanda , Suedia sau Elvetia .

https://www.youtube.com/watch?v=rbTpuP_3dAQ

Last edited by bremen1980 : 20 Oct 2014 at 19:21.
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Oct 2014, 23:11   #3690
sigalia
Guru
 
sigalia
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 353
Originally Posted by Twinsen:
Am facut un drum in weekend in care am strabatut jumatate de tara. Peste tot erau afisaje electorale, dintre care cele a lui Iohannis aratau cam asa: http://i0.wp.com/www.sansanews.ro/me...7663.jpg?w=740 Din mersul masinii textul cu "lucrului bine facut" era aproape invizibil, din cauza fontului mic. Ramanea "Iohannis, Romania" care e o chestie absolut banala ca si slogan, cei mai in varsta poate isi amintesc slagarul "Poporul, Ceausescu, Romania". Un alt element definitoriu a afisului e gestul mainii, molatec, cu degetele indreptate in jos, parca temator sa nu atinga ceva. Alte variante ale afisului, au degetul aratator aratand in jos ca aici: http://www.ziartricolorul.ro/wp-cont...al-300x244.jpg un gest cu o conotatie instinctiv negativa. Pacat de milioanele alea de dolari care cica s-ar cheltui pe campania electorala, daca astea sunt rezultatele.

De acord,dar Iohannis are o postura decenta totusi,macar nu ranjeste tamp la natiune ca ceilalti.
Am google-it nitel sa fac un studiu comparativ al afiselor si dincolo de faptul ca m-am amuzat de figurile lor( parca si-au pus in cap sa-si bata joc de ei cand i-au pozat ) am dat de o glumita reusita :

Detaliile aici :
http://www.ziardecluj.ro/ponta-porc-...rie-din-gherla

P.S.Ar fi de dorit ca pasare sa vina de la ...rara avis
sigalia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Oct 2014, 09:13   #3691
Domolul
Junior
 
Domolul
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 46
hai sa-ndreptam topicul

- lipitura aceea pe hartia igienica care nu se desface ( cacofonie permisa )
- cei care, asa cum bine a spus si Pitbull, blocheaza scarile rulante, si mai nou cei care stau pe benzile rulante, vezi aeroporturi, vezi supermarketuri. Sainfeld avea o vorba despre ei : Hei ! suntem cumva pe o banda din aceea din parcurile de distractii in care stai in timp ce te plimba prin parc si te astepti sa iti apara ceva ? com’on people, move on!
Domolul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2014, 11:18   #3692
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Păi cum să nu-ti dai seama că și-a băgat Aghiuță coada la lansarea aceste rachete ??? 666 comentarii = Sarsailă e împotriva explorărilor spațiale . Bonus : CARD de sănătate = DRAC de sănătate


Urmăresc de ceva vreme postările NASA de pe FB fiind interesat de modulul spațial care o să aterizeze pe suprafața cometei 67P/Churyumova€“Gerasimenko în data de 12 noiembrie ( filmul Armaghedon va spune ceva ?? ). Știam așadar și de celelalte misiuni desfășurate de NASA . Aseară am vrut să văd online lansarea rachetei spre stația spațială , dar ora târzie ( 01:22 ora României) la care avea loc m-a descurajat . Dimineață am aflat că rachetă a explodat la 6 secunde de la decolare . Bine că nu era o rachetă care să poarte și personal . Rău e că lovește puternic în eforturile private din domeniul aerospațial .




bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2014, 12:23   #3693
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Ma enerveaza ingrozitor nesimtirea lui ponta! cat tupeu pe jegul asta
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2014, 19:26   #3694
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by iiii:
Ma enerveaza ingrozitor nesimtirea lui ponta! cat tupeu pe jegul asta

A cam scapat spre fotoliul prezidential si nu vad cine sa-l mai opreasca . De unde scoate Johannis un milion de voturi ???? Nu-l vad pe la televizor sa ''treaca ecranul '' , sa mobilizeze poporul , sa ameninte , sa afuriseasca , sa sperie lumea cu focurile iadului pesedist care o sa-i arda pe cei care-l voteaza pe Ponta . Nimic , nimic de parca ar fi vorba de alegerile pentru scara de bloc .
Toti sunt acum montati pe voturile din diaspora , dar acolo vorbim de 100.000 -150.000 voturi si nu de un milion . Astia din tara trebuie rugati , induiosati , dusi cu zaharelul la sectia de votare .
As fi vrut un Johannis mai viu , mai sexy, un mascul alfa cu nadragii in flacari . Are fizicul lui Arnold Schwarzenegger , dar din pacate si dictia lui .


Chiar acum ascultam un radio american online ( ceva cu mult blues, gospel , country) si mai baga reclame electorale pentru alegerile lor din noiembrie . Sunt cam de dreapta si reclamele sunt la combine , tractoare MADE IN USA . Astept sa vad daca dau si reclame la arme
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2014, 20:19   #3695
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Mda, slaba prestatie Iohannis, un cadidat care sa fi avut macar jumatate din priza la public de la inceput a lui Basescu ar fi castigat in fata lui Ponta. Chiar daca prin absurd castiga, sistemul il va manca cu fulgi cu tot. De asta am votat Udrea in primul tur, era departe de ideal, dar cea mai aproape de directia lui Basescu. Si Macovei era ok, dar cu accentul pus prea mult pe justitie- o tara inseamna mult mai mult decat atat.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2014, 12:24   #3696
alali
Guru
 
alali
 
Join Date: May 2011
Posts: 871
Iohanis este o combinatie letala intre calmul nemtesc si lentoarea ardeleneasca... In rest, ca si "treaba", s-a notat ce a facut in Sibiu... o singura data am trecut cu familia prin Sibiu, cu masina, iar ei care nu fusesera de mult timp in tara au avut o reactie de genul "unde suntem acum? Am intrat in alta tara?" Sibiul e rupt de romania prin tot....

Asa cum spunea cineva pe aici, (nu dau nume ), daca Iohanis avea un pic de "nesimtire romaneasca", nu mult, dor putina, il spulbera pe informatorul corupt...

Ce ma enerveaza pe mine la culme e cum de e posibil ca intr-o tara in 2014, sa ti se spuna de un om ca a fost ofiter sub acoperire, ca e implicat in dosarul microsoft, ca tot partidul lui, incepand cu seful de organizare a campaniei si cel mai mare contribuabil, recte Hrebenciuc, e la puscarie, sa ai in ziar stenograme cu tot ce se pregateste, schimbari de persoane, legi, toate ca sa iasa din puscarie psdistii si tu, ca popor sa nu iti schimbi nici 0,5% din intentiile de vot?
Iti meriti soarta, popor blestemat!

Pacat ca nu se vede totul asa cum vedem cei din diaspora... unde, daca n-ar fi fost republica moldova, ponta lua 5,7%. Adica il votau doar membrii ambasadei si familiile lor care sunt psdisti, ca doar sunt numiti politic.
alali is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2014, 12:37   #3697
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Daca iese Ponta suntem : tari ca indivizi dar prosti ca natie .
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2014, 12:53   #3698
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Eh acum si tu.Ai avut Iliesti si Basesti acolo sus.Te mai mira ca iese Ponta?Pe mine nu.

Ma enerveaza toate reactiile de dupa si chiar de dinainte de vot.Datul la gioale pe considerente politice.Daca l-ai votat pe Ponta esti batut in cap, traiesti fie din ajutor social sau pensie, nu prea iti place munca, coruptia e religie pentru tine si esti moldovean.Sau cel putin asa ma lasa sa inteleg potopul de share-uri venite chiar si din partea unor profesori pe facebook.

Ah ma mai enerveaza aia care vorbesc in sala de cinema.Am fost de Halloween la un maraton de filme horror si am dat de nsite rockeri, spirite libere, care luati un pic in freza au trancanit juma' de ora fix pe Profondo Rosso.Am ramas cu sechele.I-am visat asta-noapte.Motherfuckers!
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Nov 2014, 21:02   #3699
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Ţara poate să se ducă la vale , dar azi altceva mă nemulţumeşte .De ce sunt preţurile aşa de mari la MINIPRIX ? Mă uitam după nişte bocanci şi am văzut acolo unii care trec de 250 lei .Nişte modele obosite de prin colecţiile de acum 5-6 ani din Franţa /Germania /Anglia , bocanci cumpăraţi cu 10 € perechea .Nu înţeleg cum o "marfă refuzată la export "ajunge la noi să coste aşa scump . La asemenea produse urâte şi preţul ar trebui să fie pe măsură .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Nov 2014, 23:14   #3700
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Originally Posted by bremen1980:

As fi vrut un Johannis mai viu , mai sexy, un mascul alfa cu nadragii in flacari . Are fizicul lui Arnold Schwarzenegger , dar din pacate si dictia lui .

Hahah .. you`ve made my day. Ca sa fiu on topic ma enerveaza extraordinar de rau sarpele ala de Ponta. Si absolut toti cei care refuza sau le este lene sa voteze.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:32.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells