Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 12 May 2014, 10:46   #5081
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
si in uk a luat Man City.
erau cam suparati baietii la half time ieri.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2014, 13:44   #5082
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Un meci destul de incalcit intre Real si Atletico .Asta la suprafata pentru ca in tesatura lui n-am vazut un meci obuisnuit ,ci o drama s-a petrecut aseara Echipa mai mica , cu care tineam doar pentru ca era echipa mai mica ,n-a rezistat pana la final. Mai aveau atat de putin cei de la Atletico si puneau mana /buzele/dintii pe cupa .O cupa care le-a fost smulsa dintre dinti cu cinism de catre Ramos. A urmat o prabusire demna de tragediile grecesti .Totul s-a inclinat spre Real . Zeii votasera in unanimitate si celui ce are i s-a mai dat , iar celui ce n-are i s-a luat si ceea ce parea ca are .
Ce poveste !! Ce reabilitare pentru Sergio Ramos cel care in urma cu doi ani dobora statia spatiala cu sutul sau . A fost nevoie apoi ca G.Clooney si Sandra Bullock sa repare dezastrul facut de zelosul fotbalist spaniol.
Bravo Real . Pacat de Atletico care n-o sa mai ajunga in urmatorii 20 ani la asemenea inaltimi . Au avut prea multi Diego aseara , dar le-a lipsit unul -Diego Armando Maradona .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jun 2014, 12:06   #5083
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Sta sa inceapa CM din Brazilia, si situatia se prezinta cam asa..

http://i.imgur.com/59q34j4.jpg?1

http://i.imgur.com/txfYGD4.jpg?1

Last edited by ghost90 : 09 Jun 2014 at 12:08.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2014, 21:00   #5084
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Lumea protesteaza , fotbalul merge inainte .

Brazilia -Croaţia 2-0
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2014, 07:49   #5085
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Am ratat meciu' de deschidere, dar am auzit ca brazilienii au pus bani de protocol.Asta seara sper sa reusesc sa vad si eu aste 2 meciuri.

Mexic-Cameroon 3-3
Spania-Olanda 0-0

And: nu ca nu mi s-ar face mila de amarastenii din Brazilia, dar pe ma intristeaza mai multa asta
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2014, 09:33   #5086
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Am vazut meciul aseara si trebuie sa recunosc ca, Croatia a pus osu, au tras dar totusi Brazilia a fost net superioara!
La faza penaltyul acordat de galbejit brazilienilor , eu cred ca nu a fost!!!
Ma gandesc cum ar fi daca Brazilia nu castiga trofeul.!!!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2014, 10:38   #5087
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Da' ce tie ti se pare ca Brazilia asta are fata de castigatoare?Mie sincer mi se par meh.Eu de abia astept sa vad Brazilia iesind tiptil prin sferturi/semifinale, cu strazile in flacari si finala mutata in alti boscheti .

Din ce am vazut eu pana acum, mondialul asta e vai de mama lui.Ala din SA pare supersonic pe langa asta.Eu am dureri de cap cand au aud de viitoarele locuri pe unde ar putea sa se desfasoare.Sa-l faca, frate, in Europa,in tari cu potenta financiara si traditie.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2014, 22:01   #5088
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
^ da, total de acord.

nu prea le ai cu pariurile . să nu pui la pariuri

tot ce vreau eu de la campionatul ăsta e: 1) Spania să plece cât mai repede
2) Să nu câștige țiganii brazilieni
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2014, 22:41   #5089
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Bai,inainte le aveam...acum nici nu prea mai urmaresc .


Anyways, de multa vreme nu m-am mai simtit atat de bine!Aproape ca imi pare rau de spanioli, ca au jucat binisor in 12 oameni.Data viitoare sa vina in efectiv complet de 15.Cu siguranta vor castga .

LE:dat thoresinha tho...

Last edited by MikkaelWolfganger : 13 Jun 2014 at 22:49.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2014, 22:58   #5090
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Cred că i-au ajuns blestemele mele pe spanioli. Sper să-și ia câteva boabe și de la cei din Chile să plece acasă
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2014, 11:18   #5091
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
The Spain team visited an orphanage in Brazil today . " It's heartbreaking to see their sad little faces with no hope . " said Jose , age 6
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2014, 20:38   #5092
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Meciuri destul de frumoase la acest mondial .Goluri multe , erori de arbitraj , scoruri intoarse . N-am vazut toate meciurile , dar mi-a placut ce-am vazut si nu m-a plictisit nimic . Chiar si Elvetia -Ecuador a avut vana si ma oftic pentru ca am ratat ultimul gol
Sa-i vedem si pe francezi in seara asta si sunt curios de argentienieni pe care din pacate o sa-i vad doar in reluare .

Toti dau acum in Spania , dar daca le intra si golul al doilea , nu cred ca mai cedau ei cu 5-1 . Daca....
Oricum sunt curios pe unde o sa se opreasca Olanda , ei fiind maestri ai jocului estetic , dar care nu aduce trofee. Ar merita pentru tot ce-au jucat de-a lungul timpului un campionat mondial .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2014, 23:48   #5093
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Mondialul asta imi aduce deja aminte de ala din Coreea si Japonia.Arbitraje asa suspecte nu am mai vazut din vremurile de glorie ale Barcelonei.Sincer, nu am vazut un singur penalty despre care sa pot spune cu mana pe inima ca a fost acordat corect.Si de n-ar fi 4 natarai care sa alerge pe langa tuse...

Niste predictii doar de dragul datului pe langa minge:

Argentina-B&H 1(dar nu vad Argentina batand la scor mare)
Germania-Portugalia 1(eu nu imi amintesc Portugalia batand vreodata Germania)
Iran-Nigeria 1 (doar pentru ca ii uraste toata lumea).
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2014, 20:30   #5094
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Ce derizorie a fost astazi Portugalia . A inceput binisor , dar s-a dezumflat repede mai ales dupa eliminarea lui Pepe . C.Ronaldo nici n-a contat .
Germania abia de prin sferturi o sa intrebuinteze serios.

Sa-i vedem in seara asta si pe iranieni daca le vor tine piept nigerienilor .

Cam aiurea gandit modul in care meciurile sunt reluate de TVR . Pai de ce sa dai a doua zi in reluare '' Franta -Honduras '' , (meci vazut de toata lumea pentru ca a fost la o ora rezonabila ) , in loc sa dai Argentina -Bosnia , meci pe care putini l-au vazut ??
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jun 2014, 09:25   #5095
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
bremen, sa nu uitam ca la eliminarea lui Pepe deja era scorul 2-0 pt germania!!!
oricum scorul mi-a placut.
la iran cu nigeria.. cred ca cel mai prost meci de pana acum la acest campionat mondial. am vazut prima repriza si m-au apucat dracii.
si la ultimul meci de ieri, ghana-muricaaa nu m-am uitat.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2014, 10:26   #5096
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Brazilia a aratat inca odata ca nu e demna sa ridice trofeul!!!
Am jucat la pariuri X la meciul cu mexicul si mi-a iesit!!! cota 5.60
daaaar... m-am ars la celalalt meci de pe bilet, mizand pe victoria rusilor , dar deh... c'est la vie!!!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2014, 12:02   #5097
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Si mie mi-a iesit x-ul solist, dar n-a iesit 2-ul la Rusia-Coreea.Isi primeste destula ura Brazilia asta, tara organizatoare care a luat de la gura poporului pentru fandoseli fotbalistice,platesc arbitrii,nu joaca nimic,simuleaza, sunt aroganit si toata lumea ii asteapta la cotitura .E totusi inceput de ediite si chiar daca Germania sau Olanda au dat scoruri unor echipe respectabile, mie nu imi par deosebit de convingatoare aceste prestatii.Olanda i-a bubuit pe spanioli pe caderea alora de moral, iar Germania a beneficiat de o Portugalie anemica, cu discrepante mari la nivel de skill idividual, plus ceva arbitraj dubios.Deci pana acum, nu pare vreuna vrednica de ridicare....

Anyways, niste pronosticuri imba:

Australia-Olanda 2
Spania-Chile 2 #YOLO
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2014, 20:00   #5098
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Meciurile frumoase continua . Dupa Brazilia -Mexic , am avut in sera asta superbul Olanda-Australia 3-2 , un meci care a semanat cu jocurile din campionatul Angliei .Parca am vazut un Arsenal -Liverpool sau un Man United -Man City .
Chiar cred ca nu aveam ce cauta noi la acest mondial .Peste cine am fi fost ??? Peste Algeria ???Nuuuuu . Peste Iran ??? Poate . Peste Grecia ??? Nu cred .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2014, 09:55   #5099
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
"Chilienii si'au dorit mai mult victoria". A fost stresanta a doua repriza, acelasi tiki-taka obosit care le'a adus posesia aproape de 60% degeaba.
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2014, 22:47   #5100
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Mondialul asta chiar mi-a depasit asteptarile .Nici n-apuci sa te recuperezi dupa un meci frumos ca vine altul si mai bun .

Ce meserias e Suarez asta .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:31.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells