Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 29 Apr 2011, 14:54   #3241
KrissKringle
Senior
 
KrissKringle
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 134
Originally Posted by crin3l:
Poate ca este Barcelona o echipa ajutata de arbitri, dar ea incearca mereu sa joace fotbal si cand este faultata in halul acesta, mai recurge si la smecherii de genul, poate din frustrare sau pur si simplu o tactica (cu care eu nu sunt deloc de acord, dar asta este). Iar Van Persie a primit atunci al doilea galben, arbitrul era acoperit de regulament, dar a fost ceva urat, o recunosc si miroase a altceva decat doar aplicarea regulamentului. Totusi, avand in vedere ca Arsenal nu contase in atac, mi-e greu sa cred ca Barca nu ar mai fi dat un gol, asa ca tot cred ca ea se califica mai departe.

Cum ar fi dat un gol daca nu era eliminat Pepe?Tocmai cand nu le merge jocul ii ajuta arbitrii ca sa fie si mai avantajati.N-are nici o legatura ca n-a contat Arsenal in atac cu rosul gratuit,nici Inter anul trecut n-a contat in atac pe Camp Nou si tot s-a calificat tot dupa un cartonas rosu dat absolut aiurea lui Motta dupa o simulare clara a femeii cunoscute si sub numele de Busquets.
KrissKringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2011, 16:05   #3242
forward
Junior
 
forward
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 70
Puse cap la cap ambele echipe au avut jucatori cu caracter infect real chiar si antrenorul. Dar parca barca mai mult fotbal. Eu tin cu real de mic de cand juca hierro si raul un copil de 18 ani dar decat sa vad realul meu cu jucatori de SUTE DE MILIOANE cum omoara SPECTACOLUL mai bine imi calc pe inima si recunosc ca a castigat cine a vrut sa joace pur si simplu FOTBAL!
forward is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 May 2011, 12:10   #3243
crin3l
Guru
 
crin3l
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 396
Send a message via Yahoo to crin3l
Originally Posted by KrissKringle:
Originally Posted by crin3l:
Poate ca este Barcelona o echipa ajutata de arbitri, dar ea incearca mereu sa joace fotbal si cand este faultata in halul acesta, mai recurge si la smecherii de genul, poate din frustrare sau pur si simplu o tactica (cu care eu nu sunt deloc de acord, dar asta este). Iar Van Persie a primit atunci al doilea galben, arbitrul era acoperit de regulament, dar a fost ceva urat, o recunosc si miroase a altceva decat doar aplicarea regulamentului. Totusi, avand in vedere ca Arsenal nu contase in atac, mi-e greu sa cred ca Barca nu ar mai fi dat un gol, asa ca tot cred ca ea se califica mai departe.

Cum ar fi dat un gol daca nu era eliminat Pepe?Tocmai cand nu le merge jocul ii ajuta arbitrii ca sa fie si mai avantajati.N-are nici o legatura ca n-a contat Arsenal in atac cu rosul gratuit,nici Inter anul trecut n-a contat in atac pe Camp Nou si tot s-a calificat tot dupa un cartonas rosu dat absolut aiurea lui Motta dupa o simulare clara a femeii cunoscute si sub numele de Busquets.
Nu am zis ca ar fi dat gol daca nu era eliminat Pepe. Din contra, daca Pepe nu ar fi fost eliminat, cel mai probabil scorul ar fi fost 0-0, insa oricum, Barca ar fi fost favorita in returul de pe Camp Nou. Si imi place cand vad un fan obiectiv cum este forward.
__________________
"Voi merge oriunde , dar numai inainte"
"Unii sunt atat de saraci incat au numai bani "
crin3l is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 May 2011, 12:37   #3244
forward
Junior
 
forward
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 70
Originally Posted by crin3l:
Originally Posted by KrissKringle:
Originally Posted by crin3l:
Poate ca este Barcelona o echipa ajutata de arbitri, dar ea incearca mereu sa joace fotbal si cand este faultata in halul acesta, mai recurge si la smecherii de genul, poate din frustrare sau pur si simplu o tactica (cu care eu nu sunt deloc de acord, dar asta este). Iar Van Persie a primit atunci al doilea galben, arbitrul era acoperit de regulament, dar a fost ceva urat, o recunosc si miroase a altceva decat doar aplicarea regulamentului. Totusi, avand in vedere ca Arsenal nu contase in atac, mi-e greu sa cred ca Barca nu ar mai fi dat un gol, asa ca tot cred ca ea se califica mai departe.

Cum ar fi dat un gol daca nu era eliminat Pepe?Tocmai cand nu le merge jocul ii ajuta arbitrii ca sa fie si mai avantajati.N-are nici o legatura ca n-a contat Arsenal in atac cu rosul gratuit,nici Inter anul trecut n-a contat in atac pe Camp Nou si tot s-a calificat tot dupa un cartonas rosu dat absolut aiurea lui Motta dupa o simulare clara a femeii cunoscute si sub numele de Busquets.
Nu am zis ca ar fi dat gol daca nu era eliminat Pepe. Din contra, daca Pepe nu ar fi fost eliminat, cel mai probabil scorul ar fi fost 0-0, insa oricum, Barca ar fi fost favorita in returul de pe Camp Nou. Si imi place cand vad un fan obiectiv cum este forward.
MERCI. Acum tot ce pot sa seper e ca se trezeste mourinho in ultimul ceas si un meci de zile mari mizand pe atac pe Camp Nou cu un 1-3 pentru oaspeti, kaka titular si o dubla
forward is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 May 2011, 23:15   #3245
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
Oricat de mult mi-ar fi placut sa vad Realul in finala si pe C.R. impotriva fostei sale echipe, trebuie sa recunosc suprematia Barcelonei. "Exasperant" jocul de pase al catalanilor, nu ma mir ca in majoritatea meciurilor au avut posesia in peste 65% din timp.
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2011, 09:22   #3246
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by t0nka:
Oricat de mult mi-ar fi placut sa vad Realul in finala si pe C.R. impotriva fostei sale echipe, trebuie sa recunosc suprematia Barcelonei. "Exasperant" jocul de pase al catalanilor, nu ma mir ca in majoritatea meciurilor au avut posesia in peste 65% din timp.
adevarat graiesti.
tot ce imi doresc e sa scoate un rezultat bun diseara
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2011, 10:56   #3247
forward
Junior
 
forward
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 70
A jucat kaka cum imi doream eu doar ca nu mai e acel kaka pe care il stiam eu. Barca a jucat un fotbal practic a tinut mult mingia dar foarte mult in terenul ei. Din 65% posesie nu stiu cat a fost si in jumatatea realului. Isi ademenesc adversarul la presing ca ei sa aiba spatii pe un atac rapid si atunci parca incepi sa il intelegi si pe mourinho cand sta compact in jumatatea lui. Una peste alta barca a fost mai buna pe parcusul celor 4 intalniri fiecare intalnire a avut farmecul ei si real a scos maximul si anume un trofeu. Astept finala ca un simplu spectator acum fara vreo echipa preferata(mai mult ca sigur finala e cu man utd)
forward is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2011, 21:48   #3248
mvpsebi
Guru
 
mvpsebi
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 759
Slabuta prima repriza. Ramanem cu golul destul de fain, Falcao asta e o treaba de fotbalist. Cat despre Sapunel, a fost si pe acolo...
mvpsebi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2011, 10:03   #3249
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
cred ca André Villas-Boas va ajunge mai mare ca Mourinho.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2011, 10:12   #3250
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Eu sper sa ajunga mai sus decat Mourinho...oricum sezonul viitor nu cred ca-l mai prinde la Porto.Mi-ar fi placut tare mult sa-l vad pe Villas-Boas la Liverpool incepand cu anu' care vine
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 May 2011, 10:24   #3251
brax
Senior
 
brax
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 120
Originally Posted by Chambord:
cred ca André Villas-Boas va ajunge mai mare ca Mourinho.
A spus in repetate randuri ca vrea sa aiba o cariera scurta in fotbal (asta probabil exclude anii petrecuti sub Robson si Mourinho). Totul se poate, mai ales cand te uiti la performantele sale din acest an.
brax is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2011, 17:20   #3252
rrs85
Cinemagia's Wine Lover
 
rrs85
 
Join Date: Mar 2009
Location: Somewhere beetwen wines and movies...
Posts: 1,468
Send a message via Yahoo to rrs85
Sta sa inceapa Cupa Romaniei, la Brasov... Steaua - Dinamo! Nimic neobisnuit, doar ca azi ce am vazut pe micile strazi din centrul orasului mi-a lasat o amareala urata.
Nu inteleg cum te poti numi "suporter" al unei echipe cand telul tau este acela de a semana teroare. Sunt stelist de mic, am mers la nenumarate meciuri in Bucuresti, dar pentru a vedea fotbal.
Azi am vazut o grupare "SUD" care pur si simplu a instigat la violenta... Au aruncat cu tot felul de obiecte in jandarmi, au vandalizat tot ce au prins in cale! RUSINE!!!
__________________
De junghi să aivă parte şi de lance, de bâtă noduroasă şi de spată,
De paloş zdravăn, de cârlig de cange, de ghiont cu ghioagă-n ghinturi fericată,
De suliţă călită, de săgeată, de furcă, de ţapină, de baltag,
De furi pândind la coturi de drumeag
Să-i hăcuie, să-i jefuie de pungă, să-i spintece, în inimi să-i împungă.
La beregăţi să-i sângere puţin; în beciuri de Ghehenă să ajungă,
Crâşmarii care toarnă apă-n vin !
rrs85 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2011, 17:30   #3253
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 358
Mda ai dreptate rrs85. Im mod normal mergi la un meci de fotbal pentru a-l vedea, dar cum dupa cum bine stim si dupa cum ne-am obisnuit pe stadioanele noastre din Romania se merge pentru scandal daca pot spune asa. Este pacat pentru ca la un meci ar trebui sa fie spectacol in teren dar si in tribune, in tribune spectacol in sensul bun al cuvantului, dar la noi mai ales la derby-uri vedem altceva decat meci.

In seara asta sper sa vad un meci spectacol (in teren ) si sper sa fie cu multe goluri....in special in poarta Stelei
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2011, 18:41   #3254
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Daca ar putea sa piarda ambele echipe,
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2011, 22:21   #3255
Sorin87
Guru
 
Sorin87
 
Join Date: May 2011
Posts: 730
cei mai multi stelisti FORTA STEAUA
Sorin87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 May 2011, 09:55   #3256
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
deci .... deci... deci.... STEAUA a jucat superb!!!! se vede influenta lui Olaroiu!!!
STEAUA a luat cupa si joaca in play-offul Europa League, Dinamo in turul 2 preliminar.


referitor la ce a zis rrs, se mai intampla
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 May 2011, 10:45   #3257
Manusa
Guru
 
Manusa
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 358
A fost un meci frumos si care m-a impresionat deoarece ultimele intalniri dintre Dinamo si Steaua au fost foarte slabe in special ultimul meci. Totusi a castigat cine a fost mai motivat adica Steaua ci nu cine a fost mai bun.
Manusa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 May 2011, 11:36   #3258
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Originally Posted by Manusa:
Totusi a castigat cine a fost mai motivat adica Steaua ci nu cine a fost mai bun.

La ce meci te-ai uitat?

Steaua parametru Dinamo

8 ocazii 3

11 şuturi la poartă 7

4 şuturi pe poartă 3

Ce-mi place asta cu a castigat echipa care a fost mai motivata. Nu, ieri noapte, Steaua a fost mai buna.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 May 2011, 11:39   #3259
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ai uitat sa zici elementarul :
goluri : Dinamo 1, Steaua 2

nici eu nu intelesesem bine ce a zis , dar nu m-am mai complicat
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 May 2011, 13:40   #3260
rrs85
Cinemagia's Wine Lover
 
rrs85
 
Join Date: Mar 2009
Location: Somewhere beetwen wines and movies...
Posts: 1,468
Send a message via Yahoo to rrs85
Partida mediocra cu jucatori mediocri...
__________________
De junghi să aivă parte şi de lance, de bâtă noduroasă şi de spată,
De paloş zdravăn, de cârlig de cange, de ghiont cu ghioagă-n ghinturi fericată,
De suliţă călită, de săgeată, de furcă, de ţapină, de baltag,
De furi pândind la coturi de drumeag
Să-i hăcuie, să-i jefuie de pungă, să-i spintece, în inimi să-i împungă.
La beregăţi să-i sângere puţin; în beciuri de Ghehenă să ajungă,
Crâşmarii care toarnă apă-n vin !
rrs85 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:56.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells