Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17 May 2011, 13:48   #21
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
sincer... eu am vreo 2 sau 3 notepaduri pline de filme. daca ar fi sa le pun pe toate aici, ar zice lumea ca nu am cultura cinematografica... (nu ca as avea-o si ca ar fi foarte vasta... da macar nu imi expun punctele slabe.)
dar, uite ca i-am gasit si o utilitate... daca o sa dau vreodata peste un user a carui lista cu filme (vreau sa vad) e mai lunga decat lista de filme vazute, ma voi amuza copios...

deci, tot raul spre bine.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2011, 13:52   #22
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by copila_satanista:
Utilitatea consta in primul rand in faptul ca ti se trimit notificari legate de filmele pe care vrei sa le vezi (cand apar la cinema, tv etc)..

asta nu o stiam...
(deci, ma apuc sa populez lista... )

ah, dar cum ramane cu filmele foarte vechi care nu mai apar la tv si nici in cinematografe?
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2011, 13:53   #23
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
Listele lungi sunt Ca Casatoria,iti ia mult sa scapi de ele
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2011, 13:57   #24
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
da, mai ales ca in fiecare zi se tot adauga cate ceva la ele... oricum, in vacanta o sa scap de ele.
bag divort pe baza de repede.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 May 2011, 18:42   #25
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Am notate intr-un caiet aproximativ vreo 300 filme ( nu-mi place sistemul cinemagia, Vreau sa vad ). Cand vad cate unul de acolo il tai. Problema e ca tai cate 2-3 film si adaug cate 15. Oare voi termina vreodata?
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 May 2011, 22:29   #26
yonutzTM
Junior
 
yonutzTM
 
Join Date: May 2011
Posts: 63
Am o lista de 65 de filme pe care vreau sa le vad in aceasta vacanta de vara , la care se adauga filmele nou aparute .
yonutzTM is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2011, 10:28   #27
StrangeHouse
Veteran
 
StrangeHouse
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 213
vreau sa stiu cum pot sa-i enervez pe vecinii de deasupra
StrangeHouse is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 May 2011, 13:51   #28
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Pune-o asta cu volumul la maxim. Sunt sigur ca o sa fie enervanti. Daca poti deschide si geamurile, usa, aerisirea etc.
http://www.youtube.com/watch?v=Wws7mnMewPw
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jun 2011, 20:21   #29
raluka1994
Novice
 
raluka1994
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 2
Filme cu Florin Piersic si Violeta Andrei

As vrea sa stiu filmele in care au jucat impreuna Florin Piersic si Violeta Andrei.
Multumesc!
raluka1994 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jun 2011, 12:18   #30
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
poti accesa paginile lor de pe cinemagia si vei vedea filmele in care apar amandoi in distributie.
din cate mi-aduc aminte in secunda asta,un film a fost "Eu,tu si Ovidiu",in anii 70.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Jun 2011, 09:19   #31
madanicola
Junior
 
madanicola
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 28
Am auzit ca va aparea o ecranizare a seriei ,,Academia Vampirilor ,, de Richelle Mead . Care poate sa imi dea mai multe inormatii despre acest subiect ? Please !
madanicola is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jun 2011, 19:41   #32
Gebeleizis
Guru
 
Gebeleizis
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 640
Originally Posted by chuckyfan:
Am notate intr-un caiet aproximativ vreo 300 filme ( nu-mi place sistemul cinemagia, Vreau sa vad ). Cand vad cate unul de acolo il tai. Problema e ca tai cate 2-3 film si adaug cate 15. Oare voi termina vreodata?
Nu cred. Asa-i si la mine. Numai ma uit la cateva filme de pe liste, ca mai adaug inca 10. Parca-i munca de Sisif.
Gebeleizis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2011, 21:53   #33
linde-mona
Novice
 
linde-mona
 
Join Date: May 2011
Posts: 9
Cum poti adauga un film sau sa propui?

Buna. As vrea sa stiu cum pot adaugaun film, care nu am gasit pe Cinemagia, sau macar sa propun celor care adauga filmele?!
linde-mona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2011, 11:14   #34
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Originally Posted by linde-mona:
Buna. As vrea sa stiu cum pot adaugaun film, care nu am gasit pe Cinemagia, sau macar sa propun celor care adauga filmele?!

Mergi jos pe forum la sectiunea "Condica de sugestii si reclamatii " la topicul *Filme/actori care nu exista pe Cinemagia* si acolo scrii titlul filmelor sau actorilor pe care vrei sa ii adaugi.Moderatorii vor vedea mesajul tau si vor adauga ce ai propus tu.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jul 2011, 21:42   #35
linde-mona
Novice
 
linde-mona
 
Join Date: May 2011
Posts: 9
Originally Posted by Cristina_:
Originally Posted by linde-mona:
Buna. As vrea sa stiu cum pot adaugaun film, care nu am gasit pe Cinemagia, sau macar sa propun celor care adauga filmele?!

Mergi jos pe forum la sectiunea "Condica de sugestii si reclamatii " la topicul *Filme/actori care nu exista pe Cinemagia* si acolo scrii titlul filmelor sau actorilor pe care vrei sa ii adaugi.Moderatorii vor vedea mesajul tau si vor adauga ce ai propus tu.

Multumesc mult pentru ajutor.
linde-mona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Aug 2011, 17:26   #36
mapmatolmzyk
Novice
 
mapmatolmzyk
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 14
sautare . poate nu e topicul potrivit dar hai sa aflam

Am o intrebare , referitor la fata din wrecked , care e povestea ei si cum a fost omorata ..
mapmatolmzyk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Aug 2011, 18:16   #37
defav
Junior
 
defav
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 28
Originally Posted by irina35:
cum pot viziona filmele de pe site?
Nu stiu, si eu vreau de mult sa aflu
__________________
Viata e cea mai raspindita boala , transmisa pe cale sexuala
defav is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Aug 2011, 20:10   #38
NightChild
Veteran
 
NightChild
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 219
Am vazut de cativa ani un horror cu demoni la TV. Era cu un preot care detinea o sticla cu apa sfintita sau un praf sfintit, nu mai tin minte exact. Imi amintesc ca turna la pragul fiecarei usi acel praf/apa iar demoni nu puteau sa intre in acea incapere. Actiunea se petrece intr-o casa undeva intr-un desert. Any ideas?
NightChild is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Aug 2011, 19:19   #39
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
Cine isi aminteste cum se numea melodia care era pe fundalul emisiunii lui Cristian Topescu, "Turnul Babel"?
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Aug 2011, 21:21   #40
guesswh0
Novice
 
guesswh0
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 11
mai uita-te o data la film:D

Originally Posted by mapmatolmzyk:
sautare . poate nu e topicul potrivit dar hai sa aflam

Am o intrebare , referitor la fata din wrecked , care e povestea ei si cum a fost omorata ..

pai,la un moment dat,chiar actorul principal a ucis-o

Actiunea incepe cu un omulet aflat in mijlocul padurii,intr-o masina care,din ceea ce vede,a suferit un accident. Nu isi aminteste nimic despre asta,avand o amnezie destul de puternica, incat nu stie nici cum il cheama si nimic din viata sa de pana atunci(cel putin asa crede). La un moment dat aude la o stire la radioul din masina ca 3 indivizi au jefuit o banca si au omorat un politist si o casierita..
Aici probabil incepe confuzia ta, deoarece el a aflat cum ii chema pe ceilalti infractori,si din cele auzite la radio impreuna cu un proces de eliminare,neavand nici o cunostinta despre cele intamplate pana atunci, presupune ca si el a facut parte din jaf, si chiar el a fost cel care a stat cu pistolul intins spre acea casierita (are o viziune in legatura cu asta pe care el o considera o posibila amintire). Facandu'si in minte profilul unui infractor,si neavand alte informatii, incearca sa se regaseasca in acesta.La un moment dat are vedenii cu acea femeie si avand in minte ca este un criminal,si vrand sa scape de "bantuirea" acelei femei,incearca sa o ucida...
povestea continua,dar este elucidata la urma.acea femeie era de fapt prietena/sotia lui(nu se mentioneaza), sau oricum, o persoana care insemna pentru el ceva inainte de accident, si de asta subconstientul lui a introdus-o in poveste (initial, in prima scena in care apare femeia,aceasta vine ca un fel de ajutor,si ii ofera si ceva mancare). Se arata faza in care el este luat cu forta si bagat in masina de catre jefuitori.
Initial, in prima scena in care apare femeia,aceasta vine ca un fel de ajutor,si ii ofera si ceva mancare,subconstientul prezentadu-o ca pe o unica salvare.


Cu alte cuvinte,raspunsul mai simplu la intrebarea ta era ca nu a omorat-o nimeni,ci pur si simplu totul s-a intamplat in mintea actorului principal ( in generic este mentionat ca "Man" iar actrita, "Woman", chiar daca aceasta il striga la un moment dat "Simon",cand acesta este rapit :shifty. O casierita a murit intr-adevar,asa cum era mentionat la radio, dar nu era aceeasi persoana cu prietena sa :rofl:.
guesswh0 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:48.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells