Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 06 Jun 2004, 11:35   #21
LadyEowyin
Veteran
 
LadyEowyin
 
Join Date: Sep 2003
Location: undeva! Ce te intereseaza?
Posts: 185
The Punisher
Starsky & Hutch - l-a vazut cineva pana acum ? Am auzit e bun filmul.
O nimatie cu "vaci" mai nou de la Disney - nu stiu cum se numeste. Am vazut prezentarea pe HBO
Walking tall - remake-ul cu The Rock
__________________
V-ati plictisit de Stapanul Inelelor ? Dati click sa radem un pic: Bored Of The Rings
LadyEowyin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2004, 23:42   #22
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by LadyEowyin:
Originally Posted by BeNnY:
Pacat... Anticipez, dupa cum am spus si mai sus, un film de c**** - din pacate
Parca tu imi spuneai mie ca un nu poti sa zici ca un film nu e bun decat dupa ce l-ai vazut. Se cam bat cap in cap prostiile pe care le zici ...


Nu-mi interpreta cuvintele cum vrei tu (sau cum te duce capul). Am spus ca anticipez un film prost dar in aceeasi masura poate fi un film sclipitor. Nu am zis ca e un film prost.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jun 2004, 17:23   #23
ArsDeViu
Veteran
 
ArsDeViu
 
Join Date: Sep 2002
Location: Sandman's World
Posts: 282
Send a message via Yahoo to ArsDeViu
Originally Posted by LadyEowyin:
The Punisher
Starsky & Hutch - l-a vazut cineva pana acum ? Am auzit e bun filmul.
O nimatie cu "vaci" mai nou de la Disney - nu stiu cum se numeste. Am vazut prezentarea pe HBO
Walking tall - remake-ul cu The Rock


Cu cat astept un film mai nerabdator, cu atat ma dezamageste mai mult.
Vorbesc despre cazul filmului "The Punisher". Singurul lucru care mi-a placut a fost poveste lui Frank Castel AKA The Punisher. Fost agent FBI, care priveste cu neputinta cum familia ii este omorata. Cade in patima bauturii, dar asta nu-l impiedica sa planuiasca vindicarea. Ceea ce pare a fi razbunare, este, de fapt pedeapsa. "Esti vinovat. Esti mort."
Tinand cont ca stiu de Punisher de cand eram mic, de prin comics-uri, pot spune, spera ca partea 2-a va fi mai plin de actiune.

Walking Tall, nu l+am vazut inca. Il vad zilele astea si o sa-mi dau cu parerea.
ArsDeViu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jun 2004, 20:07   #24
Flopcaru
Junior
 
Flopcaru
 
Join Date: Oct 2003
Location: lost city
Posts: 65
In legatura cu filmul acela cu Will Smith, cu robotii am vazut o reclama cand am fost la The Day After Tomorrow. Nu stiu care este intreaga poveste, doar ca se fabricau roboti inteligenti si ca unu era condamnat ca a omorat un om, sau asa ceva. Oricum, robotii erau facuti destul de naspa, parca erau din gelatina. Cam atata.
__________________
Asta e prima zi din restul vietii mele.
Flopcaru is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jun 2004, 12:19   #25
Poison
Veteran
 
Poison
 
Join Date: Jan 2002
Location: Bucuresti
Posts: 196
Originally Posted by Flopcaru:
In legatura cu filmul acela cu Will Smith, cu robotii am vazut o reclama cand am fost la The Day After Tomorrow. Nu stiu care este intreaga poveste, doar ca se fabricau roboti inteligenti si ca unu era condamnat ca a omorat un om, sau asa ceva. Oricum, robotii erau facuti destul de naspa, parca erau din gelatina. Cam atata.

Vorbesti cumva de "I, Robot", ecranizarea dupa Asimov? Auzisem ca se face, dar nu credeam ca au si aparut imagini!
Poison is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jun 2004, 17:52   #26
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Da, despre ala e vorba...
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jun 2004, 18:36   #27
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
intr-adevar, Sherk 2 e super......
Astept mult de tot sa vad ce a iesit din concubinajul Alien si Predator :love: .....deci e vorba de Alien vs Predator
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jun 2004, 22:19   #28
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Crezi ca Asimov s-a inspirat din Animatrix? Daca filmul seamana cu Animatrix e faza ca au facut 2 ecranizari la aceeasi carte :hmm:
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2004, 11:37   #29
Flopcaru
Junior
 
Flopcaru
 
Join Date: Oct 2003
Location: lost city
Posts: 65
Sincer sa fiu pe mine nu prea m-a dat pe spate filmul, sau macar ce am vazut din el. Robotii aia parca sunt facuti pentru copii.
__________________
Asta e prima zi din restul vietii mele.
Flopcaru is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2004, 15:07   #30
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Unde dracu' ai vazut tu I, Robot ma?!
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2004, 15:08   #31
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Originally Posted by Gaandalf:
Originally Posted by Poison:
Originally Posted by Flopcaru:
In legatura cu filmul acela cu Will Smith, cu robotii am vazut o reclama cand am fost la The Day After Tomorrow. Nu stiu care este intreaga poveste, doar ca se fabricau roboti inteligenti si ca unu era condamnat ca a omorat un om, sau asa ceva. Oricum, robotii erau facuti destul de naspa, parca erau din gelatina. Cam atata.

Vorbesti cumva de "I, Robot", ecranizarea dupa Asimov? Auzisem ca se face, dar nu credeam ca au si aparut imagini!
E incurcata rau de tot treaba ... Animatrix prezinta aceeashi chestie - cum a inceput razboiul dupa ce primul robot a omorat un om ... incetul cu incetul s-a ajuns la razboi. Asimov are aceeashi poveste - care este ecranizata akum in I, Robot. Tind sa cred k Wachowski bros au "luat" material de la Asimov - dupa care vin ashtia - ecranizeaza cartea lui care este coopie identica la Renaissance Part 1 & 2 - Animatrix shi mai baga in trailer shi NAVRAS melodia de pe soundtrack-ul de la Matrix Revolutions...
this stinx ... :sick:

mie una mi-a placut foarte mult animatrix renaissance si cred ca a fost cel mai bun episod. nu m-ar supara sa vad un film de doua ore gen renaissance.

INSA

renaissance inseamna renastere. Renasterea lumii sub conducerea robotilor. In universul cartilor lui Asimov, robotii au pierdut.
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2004, 15:03   #32
ArsDeViu
Veteran
 
ArsDeViu
 
Join Date: Sep 2002
Location: Sandman's World
Posts: 282
Send a message via Yahoo to ArsDeViu
Vazut Walking Tall. Lasa de dorit. Filmul asta merita vazut doar daca sunteti fani The Rock. Ma asteptam la un film 100% ass whipping, dar, din pacate e doar 35-40%, restu vorbareala.
ArsDeViu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2004, 22:42   #33
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by Gaandalf:
Originally Posted by BeNnY:
Crezi ca Asimov s-a inspirat din Animatrix? Daca filmul seamana cu Animatrix e faza ca au facut 2 ecranizari la aceeasi carte :hmm:
Daca tu asta ai intzeles din ce am scris io mai sus ... atunci ma las de meserie ... mey Benny!
Ai idee macar cine a fost ASIMOV ? Nu mai arunca vorbe in vant. Este imposibil ca Asimov sa se fi inspirat din Animatrix knd a murit in '92 sau '93 parca...
I, Robot a fost scrisa prin anii '50 - am avut un paragraf de tradus shi adaptat intr-un eseu la bac ...

Da! Asimov e "The Grand Daddy" in materie de SF-uri - carti :sleep: Asta am inteles eu din exprimarea ta :hmm:
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2004, 23:05   #34
EvLBiatch
Novice
 
EvLBiatch
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 3
Am cautat si eu pe net.. si am gasit asa..
Petrov Asimov... un violator in serie care.. adora berea si alcoolul.. fumeaza in fiecare seara inainte de culcare.. cate o tigare.. cu marijuana..
dupa care se culca... vb despre acceiasi persoana? sau mai caut... ?
EvLBiatch is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2004, 07:19   #35
LadyEowyin
Veteran
 
LadyEowyin
 
Join Date: Sep 2003
Location: undeva! Ce te intereseaza?
Posts: 185
Originally Posted by EvLBiatch:
Am cautat si eu pe net.. si am gasit asa..
Petrov Asimov... un violator in serie care.. adora berea si alcoolul.. fumeaza in fiecare seara inainte de culcare.. cate o tigare.. cu marijuana..
dupa care se culca... vb despre acceiasi persoana? sau mai caut... ?
nu cred. Nice nick!
__________________
V-ati plictisit de Stapanul Inelelor ? Dati click sa radem un pic: Bored Of The Rings
LadyEowyin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2004, 08:12   #36
Galadriel_queen
Senior
 
Galadriel_queen
 
Join Date: Jun 2004
Location: Middle Earth
Posts: 140
De fapt il cheama Isaac Asimov, nu Petrov Asimov.... Un film pe care de-abia astept sa-l vad e The Day After Tomorrow. Am vazut traierul... nu era mare chestie, dar pana nu vezi filmul in intregime nu iti dai seama si nu poti sa spui cat de bun e filmul inainte de vizionare.... :sleep:
__________________
I amar prestar aen. The world has changed. Han mathon ne nen. I feel it in the water. Han mathon ne chae. I feel it in the Earth. A han noston ne wilith. I smell it in the air. Much that once was lost, for none now live who remember it.
Galadriel_queen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2004, 12:49   #37
iepurilah
Guru
 
iepurilah
 
Join Date: Oct 2003
Location: pe scaun...
Posts: 413
Send a message via Yahoo to iepurilah
nu mai astepta, ca astepti degeaba!
__________________
Skill is successfully walking a tightrope over Niagara Falls. Intelligence is not trying.
http://www.contentking.info/itsanimated
iepurilah is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2004, 21:24   #38
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Hmmm... Zilele astea sunt multe de facut (vazut) si putini bani... De vazut sunt Kill Bill vol 2, 50 first dates, HP 3, Monster...
Sper sa reusesc sa le vad pe toate ca merita... (poate mai putin 50 first dates). Desi Monster l-am vazut si va recomand sa-l vedeti si voi...
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2004, 23:17   #39
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
O sa apara mai tarziu in romania de vazut: Ladykillers, 13 Going On 30, Hellboy... O sa vina o peroada buna acum cu filmele. Tim de 2-3 saptamani poti sa mergi la film destul de des. Si asta voi si face 8)
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2004, 23:20   #40
ArsDeViu
Veteran
 
ArsDeViu
 
Join Date: Sep 2002
Location: Sandman's World
Posts: 282
Send a message via Yahoo to ArsDeViu
Hellboy, marfa de tot. Neasteptat de bine realizat.
ArsDeViu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:39.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells