Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 24 Sep 2001, 02:12   #21
crimsonking
Junior
 
crimsonking
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 30
Send a message via ICQ to crimsonking Send a message via Yahoo to crimsonking
Dogma mi s-a parut chiar bun. Chiar are un umor fin, ironic si chiar ascutit. Multi ar trebui sa se simta cum musca pe caciula. Dar, pana la urma tot o chestiune de gust ramane.
crimsonking is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Sep 2001, 11:33   #22
Kiki
Novice
 
Kiki
 
Join Date: Sep 2001
Posts: 6
Apropo de filmele lui Steven Seagal. Filmele le face el, el se ocupa de producerea lor si el le finateaza din banul lui de acasa. Pe langa asta toate filmele lui pun un puternic accent pe protectia mediului. Iar luptele nu sunt chair asa proaste, coregrafia lor are destule elemente noi...
poate sa spuna cineva altceva?
Kiki is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Sep 2001, 17:04   #23
AmArragh
Novice
 
AmArragh
 
Join Date: Sep 2001
Posts: 2
Filme proaste, unele l-e as putea numi catastrofa, de pilda tocmai am incercat sa vad un film din DDR (RDG) care se numeste.... : "VIATA ESTE UN SANTIER", si mai sunt o groaza de astea ... nu uitati ce vedeam inainte de revolutie, nu ca unele din filmele de atunci nu ar fi fost in regula, dar mai erau si celelelte .... uneori chiar mi-e dor de un film de ala rusesc fara inceput si lipsit de sfarsit ... ca pe vremuri


<font size=-1>[ Acest Mesaj a fost editat de: AmArragh pe 2001-09-26 18:07 ]</font>
AmArragh is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Oct 2001, 11:34   #24
nebunaticu
Novice
 
nebunaticu
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 3
Cel mai prost film este Scary Movie 2. Este o aberatie ca si Scary Movie 1. Glume penibile. Daca ai un IQ scazut sau o varsta suficient de frageda poti sa te duci sa vezi acest film. Altfel mai bine stai acasa. Te costa si te si enervezi cand ii vezi pe altii cu ce pofta pot rade la niste faze de cacao.

Cam atat.
Daca aveti ceva de spus va astept cu pareri.
nebunaticu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jan 2002, 22:16   #25
Flavius
Senior
 
Flavius
 
Join Date: Jan 2002
Posts: 75
Cel mai prost film vazut de mine este "Arma mortala 4" - un film intradevar mortal...
Flavius is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jan 2002, 22:17   #26
Flavius
Senior
 
Flavius
 
Join Date: Jan 2002
Posts: 75
Cel mai prost film vazut de mine este "Arma mortala 4" - un film intradevar mortal...
Flavius is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jan 2002, 02:11   #27
Arhanghell
Veteran
 
Arhanghell
 
Join Date: Dec 2001
Location: somewhere in the heart of me
Posts: 188
Send a message via MSN to Arhanghell Send a message via Yahoo to Arhanghell
mari idioti mai sunteti astia care puneti mesaje de-astea aicea...pai dracu!!sunteti voi oameni sau calculatoare?!si cel mai prost film era ala al lui Ed Wood cu bela lugosi!!!toata lumea stia asta.
Arhanghell is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2002, 11:15   #28
Poison
Veteran
 
Poison
 
Join Date: Jan 2002
Location: Bucuresti
Posts: 196
Oroarea suprema se numea "Plan 9 From Outer Space", dar e atit de prost incit e de-a dreptul perfect!
Poison is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Feb 2002, 13:23   #29
everlast
Novice
 
everlast
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 1


Sunt foarte multe filme proaste, dar acum nu imi vine decat unu in minte ZOOLANDER
everlast is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2002, 10:14   #30
christi
Guru
 
christi
 
Join Date: Feb 2002
Location: route 66
Posts: 676
Send a message via Yahoo to christi
Cele mai proaste filme... hmmmm.... probabil The Avengers, Wild Wild West si tot ceea ce are si cea mai mica legatura cu Steven Seagal, Van Damme sau Schwarzenegger.
Scary Movie a fost foarte misto, nu ma puteam abtine din ris, din pacate Scary Movie 2 a fost cam dezamagitor...
christi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2002, 07:54   #31
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
Cea mai proasta ecranizare SF: Dune
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2002, 07:57   #32
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
Cum poate cineva sa spuna ca English Patient e un film prost?????
Ce aveti frate cu el?
Daca nu va plac povestile deosebite, actorii adevarati... poate e mai bine sa nu va uitati decit la Wild Wild West, sau la Idependence Day
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2002, 07:57   #33
Floydman
Guru
 
Floydman
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 842
Cum poate cineva sa spuna ca English Patient e un film prost?????
Ce aveti frate cu el?
Daca nu va plac povestile deosebite, actorii adevarati... poate e mai bine sa nu va uitati decit la Wild Wild West, sau la Idependence Day
Floydman is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Mar 2002, 17:27   #34
horatiu
Veteran
 
horatiu
 
Join Date: Oct 2001
Location: locatie inseamna chirie...
Posts: 189
Hai sa nu avem prejudecati. De ce e obligatoriu ca un film cu Schwarzenegger sa fie in topul prostiei? Eu cred ca Arnold e un baiat destept, care a facut si filme simpatice: Politist de gradinita, Gravidul etc. Sigur, sint niste comedioare usurele, dar sa avem simtul masurii.
Cel mai prost film trebuie sa fie cu adevarta ceva iesit din comun: filmat mizerabil, dialoguri tembele, actori superartificiali, scenariu idiot, etc. Nu imi vine acum in minte un film care sa intruneasca toate aceste conditii, dar va spun ca e suficient sa va uitati la TV si veti puteti vedea zilnic un film mult mai prost decit Terminator, sa zicem.
Horatiu
horatiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2002, 02:13   #35
Blizz
Veteran
 
Blizz
 
Join Date: Sep 2001
Posts: 150
Si eu care credeam ca Arhangell a pus punctul final.

Pentru Amyd... debutul lui Peter Jackson, facut in Noua Zeelanda... un "cult movie" absolut ingrozitor: citez Poison "atat de prost, incat e perfect", d'aia s'a si afirmat. In fond, estetica poate fi si a uratului... da URAT. Si se numeste "Bad Taste"

_________________
"Film lovers are sick people."
Francois Truffaut

<font size=-1>[ Acest Mesaj a fost editat de: Blizz pe 2002-03-08 21:13 ]</font>
Blizz is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2002, 09:28   #36
christi
Guru
 
christi
 
Join Date: Feb 2002
Location: route 66
Posts: 676
Send a message via Yahoo to christi
Asa e, sint multe filme mai proaste decit alea cu Schwarzenegger, dar si eu, si ceilalti care au nominalizat aceste filme printre cele mai slabe s-au gindit doar la filmele cu buget mare sau foarte mare, sau macar la filmele care au avut ceva pretentii sau vedete la bord.
Intotdeauna poti gasi comedii mai tembele decit Gemenii de exemplu, care nici macar nu merita luate in considerare.
Daca tin bine minte a fost odata un film pe HBO, care din cite am inteles este chiar si serial in SUA, cu niste personaje care stau si se uita la cele mai stupide filme din istoria cinematografiei si pe tot parcursul filmului intervin cu comentarii ironice si amuzante. Sa vezi acolo filme cretine...
christi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2002, 11:00   #37
morrigán
Novice
 
morrigán
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 2

Am sa mentzionez filmele care m-au dezamagit profund pentru ca sincer nu cred ca are rost o tratare a filmelor de actziune menite sa aduca bani. Cel putzin alea au un scop clar si declarat si nu au pretentzia de mari productzii.

Filmele din ultimii ani care ma-u dezamagit (mi-au facut scarba):

"The Sisxth Sense" - o porcarie sinistra fara cap si coada pacat de regizor si actori... talent irosit.

"Cast Away" - poate cea mai mare dezamagire; am plecat nervos de la filmul ala. Niste accente puse aiurea pe concepte stupide, lung si plictisitor.

"A beautiful mind" - nu impresioneaza prin nimic mai putzin jocul lui Crowe si Harris. In plus tenditza idioata de a sublinia nebunia omului de stiintza si nu genialitatea acestuia. Ce-i drept nu potzi explica oricarui popcorner natura si importantza descoperirii si nici lupta lui Nash.

Cam atat ar fi... daca imi mai aduc aminte mai dau cu parul :smile:

morrigán is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2002, 12:26   #38
Poison
Veteran
 
Poison
 
Join Date: Jan 2002
Location: Bucuresti
Posts: 196
"Al saselea simt" o porcarie?! Esti sigur ca l-ai inteles? Sau ca l-ai vazut pina la capat? Fiindca de obicei, persoanele de la care am auzit opinii de felul asta depsr efilm nu-l vazusera pina la capat sau nu pricepusera nimic. :???: In plus, un regizor care reuseste sa-l transforme pe Willis din superstar in actor merita toata stima.
Poison is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2002, 14:29   #39
morrigán
Novice
 
morrigán
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 2
L-am vazut pana la capat si chiar ma asteptam la ceva extraordinar, dar am fost foarte, foarte dezamagit. Filmul are un subiect mai mult decat banal. Ce-i drept, foarte bine regizat, foarte bine jucat, dar totusi fara nici un fel de subtilitate.
Nu spun insa acelasi lucru insa despe Unbreakable, care mi-a placut foarte mult...
Fiecare cu ce-i place...
morrigán is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2002, 00:41   #40
vvladut
Novice
 
vvladut
 
Join Date: Mar 2002
Posts: 2
Da-mi voie sa fiu in total dezacord cu tine. Ideea din "Al saselea simt" mi s-a parut chiar originala, si pe mine unul (un biet amator in ale filmului) intreaga poveste m-a impresionat. In timp ce "Unbreakable" mi s-a parut unul dintre cele mai absurde filme vazute de mine (in sensul rau al cuv). Sa nu-mi ziceti ca nu am inteles ideea si simbolurile filmului, eu cred ca le-am inteles, dar felul cum ele sunt injectate in mintea spectatorului...In timp ce "The sixth..." este o profunda perfuzie intravenoasa, "Un..." este intepatura stangace a unei asistente incepatoare care nu-ti gaseste vena...
Cat despre Zmeura mea de Aur, primele trei locuri revin, in ordine (aleatorie), lui Scream 1,2,3+, ex-aequo, Armageddon (ca tot vorbeam de BW; mai degraba ma uit la BD...)
vvladut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:40.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells