Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Horror

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 07 Jun 2011, 15:13   #161
adiman83
Novice
 
adiman83
 
Join Date: Sep 2010
Posts: 21
pen-ultimul film de gen vazut si printre cele mai proaste (pentru mine) a fost Piranha (2010). violenta cu gramada, absurda si toata fara nici un rost si sa nu uitam povestea absolut ridicola. o populatie de pesti a reusit sa supravietuiasca cateva milioane (milioane parca) de ani intr-o caverna subacvatica inchisa complet, izolati total de orice alta forma de viata...si poate va intrebati cum au resit performanta care sfideaza orice lege naturala a evolutiei: se imperecheau "in familie" si pe urma se mancau intre ei!! pe bune? n-au avut alta idee?

3/10 si e prea mult si atat
adiman83 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2011, 13:57   #162
mihai011
Novice
 
mihai011
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 3
Human Centipede , monument de prostie!
mihai011 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Sep 2011, 14:09   #163
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Originally Posted by adiman83:
pen-ultimul film de gen vazut si printre cele mai proaste (pentru mine) a fost Piranha (2010). violenta cu gramada, absurda si toata fara nici un rost si sa nu uitam povestea absolut ridicola. o populatie de pesti a reusit sa supravietuiasca cateva milioane (milioane parca) de ani intr-o caverna subacvatica inchisa complet, izolati total de orice alta forma de viata...si poate va intrebati cum au resit performanta care sfideaza orice lege naturala a evolutiei: se imperecheau "in familie" si pe urma se mancau intre ei!! pe bune? n-au avut alta idee?

3/10 si e prea mult si atat

serios? dar de cand sunt menite filmele sa prezinte realitatea? Din cate stiu eu filmul e o forma de amuzament. Daca vrei realitate, te uiti la un documentar despre cum delfinii militeaza pentru dreptul de a se pisa in apa.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2011, 14:20   #164
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Eu zic ca `al mai prost e SAW 6.
Mai sunt si Manos : Hands of fate , Monster a Go-Go , Plan 9 for outer space .
comedii astea
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2011, 11:45   #165
CosminHorrorMaster
Senior
 
CosminHorrorMaster
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 127
Cel mai prost film horror cred ca a fos Boogeyman sau One Missed Call.
CosminHorrorMaster is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2011, 13:48   #166
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
In opinia ta!
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2011, 15:56   #167
CosminHorrorMaster
Senior
 
CosminHorrorMaster
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 127
Originally Posted by Medicate:
In opinia ta!

Iar opinia ta care este?
CosminHorrorMaster is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2011, 19:48   #168
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Cel mai prost horror pe care l-am vazut vreodata este unul japonez Psychoshark , urmat indeaproape de Paranormal Activity , Megapiranha , Blair witch project si Cloverfield.
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Sep 2011, 23:51   #169
aura_iolanda
Senior
 
aura_iolanda
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 95
out for blood nu numai ca fost cel mai prost horror dar a fost si cel mai prost film
aura_iolanda is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Sep 2011, 12:49   #170
CosminHorrorMaster
Senior
 
CosminHorrorMaster
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 127
Originally Posted by cosmin742000:
Cel mai prost horror pe care l-am vazut vreodata este unul japonez Psychoshark , urmat indeaproape de Paranormal Activity , Megapiranha , Blair witch project si Cloverfield.

Cloverfield nu a fost rau. Mie nu mi s-a parut.
CosminHorrorMaster is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Sep 2011, 14:01   #171
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Ce scenariu a avut Cloverfild " oh my goooood did you see that ?" si atat , fara sa arate nimic ( adica fara sa see nimic)?
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Sep 2011, 12:33   #172
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Originally Posted by CosminHorrorMaster:
Originally Posted by cosmin742000:
Cel mai prost horror pe care l-am vazut vreodata este unul japonez Psychoshark , urmat indeaproape de Paranormal Activity , Megapiranha , Blair witch project si Cloverfield.

Cloverfield nu a fost rau. Mie nu mi s-a parut.
Cloverfield a fost bun.Dar nu este horror.Mai mult SF.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2011, 15:22   #173
v0ltz
Novice
 
v0ltz
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 18
Nu am vazut foarte multe dar "Friday the 13th" din 2009 a fost aberatie totala.
v0ltz is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2011, 16:03   #174
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Cloverfield a fost penal.Nu-mi spune mie ca umbla retardatul ala cu camera dupa el in timp ce in oras era fratele urat al lui Godzilla liber.Ca sa nu mai vorbesc de ideea idioata care au avut-o de a se duce dupa tipa aia in cladirea care statea sa cada.Plot harcea parcea!
Alt film horror penal pe care l-am vazut acum cativa ani a fost Boo(2005) in care o fantoma ia foc!
Tot aici intra lejer si Jason X pe care n-am ezitat sa-l notez cu 1.Vizionandu-l m-a facut sa ma simt ca imi mor neuronii.Acelasi lucru e valabil si pentru Boo.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2011, 16:32   #175
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Probabil ca esti de moda veche.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2011, 16:36   #176
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by Cristina_:
Probabil ca esti de moda veche.

Ce vrei sa insinuezi?Nu-mi spune ca filmele respective reflecteaza teroarea adevarata sau au vreun mesaj ascuns in ele.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2011, 17:52   #177
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Cloverfield a fost penal.Nu-mi spune mie ca umbla retardatul ala cu camera dupa el in timp ce in oras era fratele urat al lui Godzilla liber.Ca sa nu mai vorbesc de ideea idioata care au avut-o de a se duce dupa tipa aia in cladirea care statea sa cada.Plot harcea parcea!
Alt film horror penal pe care l-am vazut acum cativa ani a fost Boo(2005) in care o fantoma ia foc!
Tot aici intra lejer si Jason X pe care n-am ezitat sa-l notez cu 1.Vizionandu-l m-a facut sa ma simt ca imi mor neuronii.Acelasi lucru e valabil si pentru Boo.

Boo a fost amuzant, prost dar amuzant

si alalalt: crede-ma, mai bine de moda veche decat porcariile care apar in ultima vreme. nu ma refer la filmele independente ci la mainstream. n-am mai vazut un film de asta mai cunoscut de foarte multa vreme
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2011, 18:27   #178
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by chuckyfan:
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Cloverfield a fost penal.Nu-mi spune mie ca umbla retardatul ala cu camera dupa el in timp ce in oras era fratele urat al lui Godzilla liber.Ca sa nu mai vorbesc de ideea idioata care au avut-o de a se duce dupa tipa aia in cladirea care statea sa cada.Plot harcea parcea!
Alt film horror penal pe care l-am vazut acum cativa ani a fost Boo(2005) in care o fantoma ia foc!
Tot aici intra lejer si Jason X pe care n-am ezitat sa-l notez cu 1.Vizionandu-l m-a facut sa ma simt ca imi mor neuronii.Acelasi lucru e valabil si pentru Boo.

Boo a fost amuzant, prost dar amuzant

si alalalt: crede-ma, mai bine de moda veche decat porcariile care apar in ultima vreme. nu ma refer la filmele independente ci la mainstream. n-am mai vazut un film de asta mai cunoscut de foarte multa vreme

Faza tare cu Boo a fost ca i-am dat unui prieten sa arda un film pe cd si i-am si specificat care.Omu' n-a bagat de seama si a tras abominatia aia.Ne-am dus la unu cu laptopul si ne-am uitat,am ras tot filmul iar cand am vazut ca a luat foc fantoma unul din ei n-a mai rezistat,a scos cd-ul si l-a aruncat pe geam dupa care i-am umplut frigiderul inculpatului.
Evident ca e mai bine oldschool fata de ce se scoate in mainstream acum,deja nu se mai pot numi filme horror la propriu ci exercitii de violenta gratuita.Nu mai e suspans,teroare acumulata progresiv pe durata filmului,toate astea au fost aruncate pe geam si inlocuite cu metode sadice de a ucide.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2011, 18:29   #179
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
si alea-mi plac ( metodele sadice ) dar mai mult imi plac metodele sadice old school. ceea ce fac in zilele noastre nu mai prea e inventiv.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Sep 2011, 18:32   #180
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
@Kriss_Kringle
Si mie mi s-a parut execrabil Cloverfield. Actiunea este liniara si foarte plictisitoare. Are foarte multe momente stupide, intr-adevar. Actorii, praf si ei. Monstruletul arata bine din ce au aratat. Vad ca nici pana acum nu au modificat distributia la el. Nu stiu unde au vazut-o ei pe Blake Lively in film.

Ca tot l-a pomenit cineva, House of Wax, remake-ul, e penibil.
__________________
Why so serious?

Last edited by FreakDoll : 23 Sep 2011 at 18:36.
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:52.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells