Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Interactiv > Oscar

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08 Mar 2010, 09:38   #81
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
@judex bacsi: thanks

am gasit si eu videos: http://insidemovies.moviefone.com/20...-speech-video/

nu e numai sandra ci mai multe best moments

iar gluma cu Waltz si evreii a fost foarte tare ma mir ca i-au lasat s-o faca.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2010, 13:17   #82
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
14/24 Am dat-o in bara la scurtmetraje si la cele legate de sunet...
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2010, 21:35   #83
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Sa imi explice si mie cineva cum de Avatar a luat Oscar pentru Cinematography?? Mi se pare cel mai revoltator Oscar acordat anul asta. Pentru ce a luat?Pentru green screen? L-as fi dat cu ochii inchisi lui Inglourious Basterds sau The White Ribbon.Cat despre BP,previzibil,v-am spus eu ca ia The Hurt Locker cu mult inainte sa ia toate celelalte premii Guild and shit . Da, pentru mine THL as a whole e peste Avatar,dar nu si peste A Serious Man sau Inglourious Basterds.Poate ca,cu manevra asta si-au omorat audienta pentru anul viitor,fiindca sincer,majoritatea celor care s-au uitat au facut-o pentru Taylor,Zac si pentru a vedea Avatar castigand,dar ma bucur intr-un fel ca au dat asa un premiu mare unui film atat de mic,care avea nevoie de el. The Hurt Locker won me over la secventa in care razvratitul nostru se intoarce de pe front si sotia il trimite sa ia o cutie de cereale si ajuns in acel sector, are fata aceea debusolata,pierdut parca in spatiu,dezintegrat din societate,nereusind sa isi mai gaseasca locul,fiindca aceea nu mai era lumea lui.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2010, 21:41   #84
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Cinematography inseamna directia de imagine, adica nu cameramanul, ci cel care conduce departamentul si care concepe imaginea in ansamblul ei, fie ca e realizata cu un Krasnogorsk pe arc, fie ca e digitalizata si retusata die grosse in postproductie. Este normal sa ia Avatar, asa cum normal era sa ia si pentru montaj si chiar sunet.

Last edited by Judex : 10 Mar 2010 at 00:51.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2010, 21:49   #85
ilustra.films
Veteran
 
ilustra.films
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 271
Da, Avatar a luat pe merit oscarul pt imagine. Am vazut un making of... munca a fost dubla daca nu tripla. In anumite cadre s-a putut observa o foarte mica nesiguranta in ceea ce faceau... dar mergeau mai departe cu increderea ca James stia ce face.
Imi pare rau ca au facut misto de film. Asta a fost aiurea intradevar. Adica, sa fim seriosi, 2012 a fost jos rau de tot in comparatie cu Avatarul si ei au ras de Avatar. Pana la urma au ras de ambitia obsedanta a lui Cameron de a repeta istoria. Pacat. Asta e lumea showbiz-ului.
Sandra Bulock cu zmeura si oscar. Asta a fost a anului.
In rest... nice show.

Last edited by ilustra.films : 09 Mar 2010 at 22:29.
ilustra.films is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2010, 17:25   #86
superbingo
Novice
 
superbingo
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1
Avatar

Mi-a placut avatar,si mi se pare o productie reusita
superbingo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:36.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells