Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17 Nov 2004, 20:31   #1
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
Mesaje sterse din ordinul lui Ambra Blu? ...

Am postat un mesaj care exprima stupoarea mea la a vedea ca cineva deschide un subiect si in acelasi mesaj de inceput se pune formula 'PENTRU DOBITOCI'. Si spuneam ca: tre' intr-adevar sa fii tampit sau naiv ca dupa asa ceva sa continui o discutie. Mi se pare INACCEPTABILA stergerea mesajului cu pricina. Sunt nenumarate discutii unde se divagheaza: vezi Michael Moore, Cel mai recent film vazut, etc. Mesajul meu nu continea vulgaritati. Pe cand mesajul original continea o jiginire impardonabila. Eu nu inteleg cum se poate intampla asa ceva.
europe_east is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 20:35   #2
cherryblossom
Guru
 
cherryblossom
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 772
Europe_East :love: , relax, nu te enerva degeaba.... sa speram ca apare intr-un final clasicu' ala, si atunci nu va mai fi nevoie sa scrii la topicurile lui ab... daca nu apare si nu apare, ne caram cu totii pe alte forumuri, am auzit ca e unul misto de tot pe rotten tomatoes, unde aia chiar stau si comenteaza la filme, nu ca aici...
__________________
cherryblossom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 20:41   #3
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
am observat si eu chestia care o reclami tu aici. S-a intamplat si in alte parti, nu numai la iconoclast. "Pt. dobitoci"-dedicatia aia e floare la ureche, am vazut unele "foarte instructive si din care chiar ai ce invata".
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 20:51   #4
keyzer soze
Guru
 
keyzer soze
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 808
europe, lasa, nu mai plange... echipa de clasici :oops: se formeaza incet dar sigur
__________________
'To beyond or not to be'
Volume
keyzer soze is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 21:03   #5
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
Nu plang! Doar ca mi se pare un ABUZ!!!!!!!!!! Adica stergi mesaje asa, pur si simplu? Unde s-a mai pomenit asa ceva? Stergi mesaje cu vulgaritati, stergi mesaje de maniaci depresivi si care se repeta la nesfarsit, dar care e MOTIVUL in cazul de fata? Cred ca nu sta nimic in picioare... Nimic mai de prost gust decat sa incepi un subiect pe un Forum al carui moderator esti si sa te adresezi celorlalti cu 'Pentru dobitoci'. Halal moderator. Pana acum mi se pareau poate relativ tolerabile darile in stamba ale domniei sale, deh, unii sunt iconoclasti de mici, copii teribili, e si asta un stil. La injuraturi raspunzi cu injuraturi, foarte bine. Da asta mi se pare marlanie.
europe_east is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 21:33   #6
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
@ Ambra Blu Am si eu o intrebare pt. tine la care sper sa raspunzi cat se poate de serios si sa lasi badarania la o parte: cui te adresezi tu prin postarile tale (peste 1000), daca consideri indivizii care scriu aici dobitoci? Cred ca nu a existat nici unul cu care sa nu te fi certat, poate mai putin cu cei de la cluj (deh colegi). Ti-am urmarit posturile, se vede ca le ai, dar strici totul prin atitudine. Sa fii "cineva" pe forumul cinemagia nu mi se pare mare lucru. Pana la urma aici se discuta despre filme si atat.Sau poate mai vrei sa pleci la vreun festival "moca" si sa te alcoolizezi iar pe banii astora.Daca e asa succes ! 8)
nume is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 21:40   #7
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
Pesemne nu va dati seama cu cine aveti de a face, de incercati sa o luati cu frumosul. Dupa ultima isprava mie mi se pare ca avem de a face cu un expert in marlanie. Atat si nimic mai mult.
europe_east is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 22:27   #8
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Nu inteleg, sa-mi explice si mie cineva, aveti impresia ca Ambra e moderatoare?

A, poate nu ati observat pana acum, naivi europe_east si nume, Staff-ul Cinemagia aplica numai ce reguli vor ei, cand vor ei, care se rasfrang asupra si numai asupra celor care vor ei.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 22:43   #9
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by BeNnY:
Nu inteleg, sa-mi explice si mie cineva, aveti impresia ca Ambra e moderatoare?

o, nu, nu e moderatoare...
e alceva...
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 22:45   #10
Mala Portugal
Guru
 
Mala Portugal
 
Join Date: Nov 2003
Location: Vanity Case
Posts: 1,445
Pai bine mai, voi credeti ca internetul e vreo forma de democratie online?
__________________
"Someone has to kick the Mickey Mouse out of our heads"
Mala Portugal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 22:46   #11
Jay
The Space Cowboy
 
Jay
 
Join Date: Mar 2004
Location: Interstella
Posts: 1,663
Send a message via Yahoo to Jay
Nimic nu e democratie
__________________
"I'm gonna kill you untill you die from it"
Jay is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 22:47   #12
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Misto ca ei au facut regulamentul si tot ei nu-l respecta. Atunci noi cum cacat sa-l respectam? Bine ca au creat un precedent

Îmi bag pula-n ma-ta sa creez un precedent
Tu încearca sa ma bagi în ma-ta - cât mai lent.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 22:49   #13
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
Mala, cred ca ar trebui sa existe democratie pe un Forum care pretinde sa aiba moderatori. Este vorba de ceva elementar aici. Un moderator trebuie sa fie impartial. Si sa nu isi termine mesajele cu 'Pentru dobitoci'.
europe_east is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 22:51   #14
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Nu, in nici un caz nu poate sa fie democratie pe un site privat!

Unde a scris, cine, ceva, cu "Pentru dobitoci"?
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 22:57   #15
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Hopa!

E moderatoare Ambra! Sa traiesti, draga De mult ziceam sa fie asa... Dar ce e atat de jignitor la "pentru dobitoci"? E o formula paternala, sunt sigur ca ea doar va alinta.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 22:57   #16
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
Daca va uitati cu atentie, rubrica Iconoclast (si numai ea) are ca moderator pe Emanuel si ... pe Ambra Blu. Nu imi aduc aminte sa-l fi vazut acolo pana astazi. Asa ca se pare ca si-a luat in serios atributiile stergand ce nu-i convine. Si daca cititi toata tarasenia pe subiect -vezi Iconoclast, subiectul deschis astazi, o sa vedeti ca a si spus ceva de genul 'mesajul tau va pica in curand' adresandu-i-se lui Keyzer.Asadar, Ambra Blu are puteri depline se pare.
europe_east is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 23:03   #17
K's
Guru
 
K's
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 487
Ca sa fiu ontopic: doo balonase si o broscuta pentru noul status al lui Ambra Blu. (dar asta doar daca zice trei vorbite si despre Ken Park )
__________________
How is the KKK like a Group of Real-Estate Agents?
K's is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 23:06   #18
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Mi se pare corect sa stearga mesajele lui keyser pt ca sunt off-topic, si pe bucatica lui acolo, modereaza cum vrea el. Daca i-ar sterge mesajul lui keyser, sau daca ar sterge orice al mesaj off-topic/spam/ w/e nu e abuz. E aplicarea puterilor de moderator, cum daca impusti pe unu' te ia politia.

Nu stiti ce e aia moderare pentru ca forum-ul Cinemagia nu e moderat asa la greu, adica sa stearga off-topic-urile si toate cele, dar Iconoclast e cam echivalent cu Serious Discussions pe forum-urile din afara, care check it out, sunt moderate ultra greu.

Ambra Blu a pus baza Iconoclastului pe Cinemagia, el scrie in revista despre asta, mi se pare absolut corect sa fie moderator acolo, si sa modereze cum crede el, respectati asta.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 23:15   #19
europe_east
Guru
 
europe_east
 
Join Date: Oct 2004
Location: N of Sierra Madre
Posts: 1,012
Benny: nu este adevarat, se sterg prostii, dar exista un anumit grad de subiectivitate care trebuie respectat. Oamenii cu minte ignora eventualele prostii si se tin de subiect cand chiar este ceva de discutat. Nu stiu despre ce Forumuri serioase vorbesti, dar de exemplu, pe un Forum ca Imdb-ul, sectiunea Clasic (ei da!) sunt nenumarati oameni care stiu cate in luna si in stele despre filme si care raspund cu politete chiar si la chestii asupra carora planeaza incertitudinea de prostie. Keyzer a facut o remarca despre cum se scrie un cuvant citat de Ambra Blu. Nu vad de ce era off-topic. Cat despre ce am zis eu, sunt de acord ca nu avea legatura cu subiectul, dar avea legatura cu formularea in care a fost amplasat. Asa ceva se intampla si face parte din libertatea de expresie. Ambra Blu ar trebui sa se respecte daca el e cel care a arat si a semanat pe aici si sa fie mai putin un dictator si care insulta la fiecare doua cuvinte.
europe_east is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2004, 23:20   #20
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Atata timp cat un mesaj are cat de putin off-topic in el, moderatorul are dreptul sa il stearga sau sa nu-l stearga, e total la latitudinea lui asa cum un politist poate sa impuste un suspect care indreapta arma inspre el in cap sau in umar/picior, w/e. Mesajele lui keyser sunt off-topic! Si daca nu ii raspundea AB inainte si le stergea direct, atunci da, nu era frumos. Da' daca l-a lamurit, acum poate sa le stearga.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:15.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells