Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Horror

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 May 2009, 07:51   #81
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by TheNewBlack:
mi-a placut si a tale of two sisters dar este mult mai bine realizat in varianta coreana... cel american este nereusit.

Originally Posted by TheNewBlack:
poate ca intr-adevar s-au facut filme horror mai bune in trecut si din moment ce ai vazut originalurile e simplu sa critici remake-urile..

chiar asa este...
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2009, 17:10   #82
TheNewBlack
Junior
 
TheNewBlack
 
Join Date: May 2009
Posts: 63
imi puteti recomanda cateva horror-uri reusite? dar nu sci-fi pt ca nu imi place genul
TheNewBlack is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2009, 21:59   #83
EgOisM
Guru
 
EgOisM
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucharest
Posts: 849
-Poi unul mai nou:"House"(nu este comercial,si mesajul este cam controversat,dar este bunicel)
-"The exorcist",
-"Psycho",
-"Hellraiser ",
-"IT",
-"Nosferatu",
-"Le Chien Andalou'"(la inceputul filmului unei femei i se taie globul ocular cu briciul si apare transferul unei imagini pe un nor care taie soarele )
-"Cannibal Holocaust "(snuff-movie),
-"Vertigo".
Incepe cu astea
__________________
Haven't you heard ,i'm the crazy bitch around here!
http://p3rf3ctegoism.blogspot.com/
EgOisM is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2009, 22:29   #84
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by EgOisM:
-"Le Chien Andalou'"(la inceputul filmului unei femei i se taie globul ocular cu briciul si apare transferul unei imagini pe un nor care taie soarele )

Nu cred ca apartine intr-adevar genului horror, desi are cateva elemente. Titlul e "Un chien andalou" (nu vreau sa par rautacios, dar am zis ca mai bine sa corectez decat sa ramana gresit, chiar daca nu e mare diferenta)

Originally Posted by EgOisM:
-"Vertigo".

Presupun ca nu e vorba de filmul lui Hitchcock pentru ca ala nu e deloc horror.

As mai adauga si eu : Night of the living dead, Dawn of the dead, Alien, Aliens, The Shining, A Nightmare on elm street, The thing.

Last edited by Liviu- : 05 May 2009 at 22:36.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2009, 23:05   #85
TheNewBlack
Junior
 
TheNewBlack
 
Join Date: May 2009
Posts: 63
am mai vazut cateva din ele....multumesc va spun dupa ce le vad parerea mea
TheNewBlack is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2009, 11:44   #86
Jacey87
Novice
 
Jacey87
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 11
Originally Posted by Cinemania:
Originally Posted by Jacey87:
Originally Posted by Cinemania:
de ce?
E simplu: pentru ca asta e parerea mea

pun pariu ca asa e

Originally Posted by Jacey87:
The Mirrors cel putin nu este genul de film cu mult ketchup sau cu prea multe costume din plastic... efecte speciale, in speta... Astea sunt genul de filme care mi se par mie geniale... Cele care te tin in suspans fara sa-ti creeze imagini, iti lasa imaginatia sa "zburde". Imi dati voie sa completez lista cu "gusturile mele interzise" : "Amityville" si "The Omen: Prophecy Fulfilled-2006" asta mai nou, cel pt "copii"

genialitatea, ca termen, vizeaza prezenta unor calitati creatoare deosebite...inteleg sa iti placa filmele amintite - doar sunt gustarile tale -, insa cred ca ai gresit cuvantul cand le-ai caracterizat ca "geniale"....
ce e asa genial in a te hotari daca folosesti 1 tona de bors sau 1 picatura? sau ce e genial in a nu folosi prea multe 'costume din plastic' (totusi, inca nu am auzit de vreun actor care sa-si aduca pe platou hainele de acasa si sa joace in ele; nici nu am vazut vreun zombie in costum de catifea sau vampir in pantaloni scurti)?


Nu stiu care e media de varsta pe forumul asta, dar......

Exorcist? Vertigo?Psycho? Hellraiser, banuiesc ca cel din '87 ca mai apare 1 in 2011... sau poate vedeti si viitorul ca trecutul... hmm... nu vi se potriveste...

Astea sunt filme foarte vechi care, da, la vremea lor au fost bune, foarte bune, dar sa nu uitam ca de fapt ele doar au deschis portile cinematografiei pe genul horror, nu constituie un model ci mai degraba un stalp. Nu stiu cine a zis de "Shining"... e ok, dar cartea ai citit-o? da ok vbim de filme... si sa o luam din aceeasi serie... Ce spuneti de Carrie?? Mai ales de faza celebra de la bal... Marfa nu? Genialitatea pentru mine se gaseste in originalitate si da, si in efectele speciale daca e genul ala de film... si chiar si in alegerea numarului de picaturi de bulion sau grosimea plasticului.

"A Nightmare on Elm Street", seriiously? Foarte tare daca in '84 aveai 20 ani. Plecai dardaind uitandu-te in stanga si in dreapta... dar acum sa ai 20 de ani si sa te uiti la el, sau acum sa ai 45 de ani si sa te uiti DIN NOU la acelasi film care te infiora la 20 de ani.... cat de mult ai sa razi? In hohote Cand eram mica ma uitam si da, ma speriam... acum, pana si Twilight e mai scary

Last edited by Jacey87 : 06 May 2009 at 11:50.
Jacey87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2009, 13:58   #87
EgOisM
Guru
 
EgOisM
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucharest
Posts: 849
Originally Posted by Jacey87:
Originally Posted by Cinemania:
Originally Posted by Jacey87:
Originally Posted by Cinemania:
de ce?
E simplu: pentru ca asta e parerea mea

pun pariu ca asa e

Originally Posted by Jacey87:
The Mirrors cel putin nu este genul de film cu mult ketchup sau cu prea multe costume din plastic... efecte speciale, in speta... Astea sunt genul de filme care mi se par mie geniale... Cele care te tin in suspans fara sa-ti creeze imagini, iti lasa imaginatia sa "zburde". Imi dati voie sa completez lista cu "gusturile mele interzise" : "Amityville" si "The Omen: Prophecy Fulfilled-2006" asta mai nou, cel pt "copii"

genialitatea, ca termen, vizeaza prezenta unor calitati creatoare deosebite...inteleg sa iti placa filmele amintite - doar sunt gustarile tale -, insa cred ca ai gresit cuvantul cand le-ai caracterizat ca "geniale"....
ce e asa genial in a te hotari daca folosesti 1 tona de bors sau 1 picatura? sau ce e genial in a nu folosi prea multe 'costume din plastic' (totusi, inca nu am auzit de vreun actor care sa-si aduca pe platou hainele de acasa si sa joace in ele; nici nu am vazut vreun zombie in costum de catifea sau vampir in pantaloni scurti)?


Nu stiu care e media de varsta pe forumul asta, dar......

Exorcist? Vertigo?Psycho? Hellraiser, banuiesc ca cel din '87 ca mai apare 1 in 2011... sau poate vedeti si viitorul ca trecutul... hmm... nu vi se potriveste...

Astea sunt filme foarte vechi care, da, la vremea lor au fost bune, foarte bune, dar sa nu uitam ca de fapt ele doar au deschis portile cinematografiei pe genul horror, nu constituie un model ci mai degraba un stalp. Nu stiu cine a zis de "Shining"... e ok, dar cartea ai citit-o? da ok vbim de filme... si sa o luam din aceeasi serie... Ce spuneti de Carrie?? Mai ales de faza celebra de la bal... Marfa nu? Genialitatea pentru mine se gaseste in originalitate si da, si in efectele speciale daca e genul ala de film... si chiar si in alegerea numarului de picaturi de bulion sau grosimea plasticului.

"A Nightmare on Elm Street", seriiously? Foarte tare daca in '84 aveai 20 ani. Plecai dardaind uitandu-te in stanga si in dreapta... dar acum sa ai 20 de ani si sa te uiti la el, sau acum sa ai 45 de ani si sa te uiti DIN NOU la acelasi film care te infiora la 20 de ani.... cat de mult ai sa razi? In hohote Cand eram mica ma uitam si da, ma speriam... acum, pana si Twilight e mai scary
Si mai spuneti ca ii luam noi la vrajalaSpre informarea ta sunt foarte tanara,dar aici nu este vorba de varsta ci de educatia cinematografica.Ok!Asta este parerea ta...Dar nu imi spune mie ca te sperie mai mult maimuta din "The Grudge" decat Nosferatu(daca l-ai vazut desigur)!
Sa fim seriosi!Tie astea noi chiar ti se par originale???70%Sunt remake-uri palide.Nu este vorba de efecte speciale sau cat de mult gore se foloseste la filmari ci de prestatia actorilor si teama care ti-o transmite un horror.
Stai linistita nu este nimic personal,aici doar discutam despre filme,daca mi-o iei in nume de rau este problema ta...poti sa imi spui cum vrei...multi s-au luat de "superioritatea"mea cu care comentez horroruri dar nu ma intereseaza asta!Bafta,si sper sa ramai mai mult pe forum ca majoritatea se sperie si fug(doar suntem la horror).
__________________
Haven't you heard ,i'm the crazy bitch around here!
http://p3rf3ctegoism.blogspot.com/
EgOisM is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2009, 19:51   #88
TheNewBlack
Junior
 
TheNewBlack
 
Join Date: May 2009
Posts: 63
cam greu un chien andalou dar extrem de expresiv ...opera de arta
TheNewBlack is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 May 2009, 20:31   #89
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Din categoria "horror-uri asiatice putin cunoscute, da' care fac Hollywood-ul de rusine":

Spider forest (Geomi sup)
Whispering Corridors (Yeogo Goedam)
Rule Number One
Kairo
Ekusute
Bloody Reunion (Seuseung-ui eunhye)
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2009, 09:03   #90
Jacey87
Novice
 
Jacey87
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 11
Originally Posted by EgOisM:
Originally Posted by Jacey87:
Originally Posted by Cinemania:
Originally Posted by Jacey87:
Originally Posted by Cinemania:
de ce?
E simplu: pentru ca asta e parerea mea

pun pariu ca asa e

Originally Posted by Jacey87:
The Mirrors cel putin nu este genul de film cu mult ketchup sau cu prea multe costume din plastic... efecte speciale, in speta... Astea sunt genul de filme care mi se par mie geniale... Cele care te tin in suspans fara sa-ti creeze imagini, iti lasa imaginatia sa "zburde". Imi dati voie sa completez lista cu "gusturile mele interzise" : "Amityville" si "The Omen: Prophecy Fulfilled-2006" asta mai nou, cel pt "copii"

genialitatea, ca termen, vizeaza prezenta unor calitati creatoare deosebite...inteleg sa iti placa filmele amintite - doar sunt gustarile tale -, insa cred ca ai gresit cuvantul cand le-ai caracterizat ca "geniale"....
ce e asa genial in a te hotari daca folosesti 1 tona de bors sau 1 picatura? sau ce e genial in a nu folosi prea multe 'costume din plastic' (totusi, inca nu am auzit de vreun actor care sa-si aduca pe platou hainele de acasa si sa joace in ele; nici nu am vazut vreun zombie in costum de catifea sau vampir in pantaloni scurti)?


Nu stiu care e media de varsta pe forumul asta, dar......

Exorcist? Vertigo?Psycho? Hellraiser, banuiesc ca cel din '87 ca mai apare 1 in 2011... sau poate vedeti si viitorul ca trecutul... hmm... nu vi se potriveste...

Astea sunt filme foarte vechi care, da, la vremea lor au fost bune, foarte bune, dar sa nu uitam ca de fapt ele doar au deschis portile cinematografiei pe genul horror, nu constituie un model ci mai degraba un stalp. Nu stiu cine a zis de "Shining"... e ok, dar cartea ai citit-o? da ok vbim de filme... si sa o luam din aceeasi serie... Ce spuneti de Carrie?? Mai ales de faza celebra de la bal... Marfa nu? Genialitatea pentru mine se gaseste in originalitate si da, si in efectele speciale daca e genul ala de film... si chiar si in alegerea numarului de picaturi de bulion sau grosimea plasticului.

"A Nightmare on Elm Street", seriiously? Foarte tare daca in '84 aveai 20 ani. Plecai dardaind uitandu-te in stanga si in dreapta... dar acum sa ai 20 de ani si sa te uiti la el, sau acum sa ai 45 de ani si sa te uiti DIN NOU la acelasi film care te infiora la 20 de ani.... cat de mult ai sa razi? In hohote Cand eram mica ma uitam si da, ma speriam... acum, pana si Twilight e mai scary
Si mai spuneti ca ii luam noi la vrajalaSpre informarea ta sunt foarte tanara,dar aici nu este vorba de varsta ci de educatia cinematografica.Ok!Asta este parerea ta...Dar nu imi spune mie ca te sperie mai mult maimuta din "The Grudge" decat Nosferatu(daca l-ai vazut desigur)!
Sa fim seriosi!Tie astea noi chiar ti se par originale???70%Sunt remake-uri palide.Nu este vorba de efecte speciale sau cat de mult gore se foloseste la filmari ci de prestatia actorilor si teama care ti-o transmite un horror.
Stai linistita nu este nimic personal,aici doar discutam despre filme,daca mi-o iei in nume de rau este problema ta...poti sa imi spui cum vrei...multi s-au luat de "superioritatea"mea cu care comentez horroruri dar nu ma intereseaza asta!Bafta,si sper sa ramai mai mult pe forum ca majoritatea se sperie si fug(doar suntem la horror).


Nu, The Grudge... Ziceam de Mirrors (am eu o problema cu oglinzile, mereu se intampla cate ceva dar mi-e frica de fiecare data ) sau de Amityville, la fel The Omen... ? Nosferatu... nope The Birds din cate imi aduc aminte m-a speriat la fel de mult dar eram mica, acum... ma indoiesc ca o sa mai simt acelasi lucru... Nu spun ca nu au fost filme extraordinare, au fost dar back in the 90's... Pt ca fara sa vrem, lucrurile evolueaza si remake-urile astea palide mai au pe undeva pe acolo o perspectiva noua, un "costum" nou... si oricum, mie nu-mi plac filmele cu creaturi... gen alien, astea cu maimute, cu vampiri si varcolaci mai merg dar nu le prefer... eu un film horror il gust si il simt daca povestea lui se bazeaza in principiu pe necunoscut (ghosts and stuff care nu se vad, nu sunt materializate, sunt doar ceva...something evil ).
Eu am vazut The Exorcist dupa ce am vazut Scary Movie 2 si probabil de asta nu a avut efect...

Actori, da, clar generatiile trecute au fost si unii inca mai sunt de neegalat.

Imi place "superioritatea" ta, imi place ca am cu cine sa ma contrazic Nu ma sperii asa repede.. Doar ca imi pare intr-un fel rau ca nu am cultura ta cinematografica... Nu am timp si cand am timp, s-a dus cheful
Jacey87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2009, 08:27   #91
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by Jacey87:
Nu stiu care e media de varsta pe forumul asta, dar......

Exorcist? Vertigo?Psycho? Hellraiser, banuiesc ca cel din '87 ca mai apare 1 in 2011... sau poate vedeti si viitorul ca trecutul... hmm... nu vi se potriveste...

Astea sunt filme foarte vechi care, da, la vremea lor au fost bune, foarte bune, dar sa nu uitam ca de fapt ele doar au deschis portile cinematografiei pe genul horror, nu constituie un model ci mai degraba un stalp.

si inca sunt foarte bune....de ce li s-ar altera calitatea in timp? probabil te referi la calitatea filmului asa cum evolueaza ea odata cu varsta privitorului...ca asta-i altceva

Originally Posted by Jacey87:
"A Nightmare on Elm Street", seriiously? Foarte tare daca in '84 aveai 20 ani. Plecai dardaind uitandu-te in stanga si in dreapta... dar acum sa ai 20 de ani si sa te uiti la el, sau acum sa ai 45 de ani si sa te uiti DIN NOU la acelasi film care te infiora la 20 de ani.... cat de mult ai sa razi? In hohote Cand eram mica ma uitam si da, ma speriam... acum, pana si Twilight e mai scary

intrebare: cati ani ar trebui sa am ca sa pot urmari Texas Chain Saw Massacre (cel facut de Tobe Hooper desigur) astfel incat sa plec "dardaind" uitandu-ma in toate partile si facand pe mine la orice zgomot de motor, pardon drujba? oops...pe vremea aparitiei filmului nici nu eram pe portativul perpetuarii speciei ....prin urmare voi mai fi asteptat cativa ani ca sa pot sa il vad...din pacate l-am vazut "prea tarziu" (?) si nu m-am speriat deloc..asta e...life sucks...insa ceva ciudat am observat: ca acel tremurici zdravan, acea nesiguranta fata de orice proxim, acea "oroare" menite sa fie trezite la viata eu le caut cu lumanarea si nu sunt altceva decat o pastila necesara (si al naibii de buna) satisfacerii gustului pentru preacurata sa intunecime a mintii umane si a morbidului...acuma poate intelegi si de ce pt mine personal A Nightmare on Elm Street, sa zicem, va avea oricand aceeasi insemnatate...ageless is the pungent smell of death cutting through the air
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 May 2009, 10:37   #92
Jacey87
Novice
 
Jacey87
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 11
Originally Posted by Cinemania:
Originally Posted by Jacey87:
Nu stiu care e media de varsta pe forumul asta, dar......

Exorcist? Vertigo?Psycho? Hellraiser, banuiesc ca cel din '87 ca mai apare 1 in 2011... sau poate vedeti si viitorul ca trecutul... hmm... nu vi se potriveste...

Astea sunt filme foarte vechi care, da, la vremea lor au fost bune, foarte bune, dar sa nu uitam ca de fapt ele doar au deschis portile cinematografiei pe genul horror, nu constituie un model ci mai degraba un stalp.

si inca sunt foarte bune....de ce li s-ar altera calitatea in timp? probabil te referi la calitatea filmului asa cum evolueaza ea odata cu varsta privitorului...ca asta-i altceva

Originally Posted by Jacey87:
"A Nightmare on Elm Street", seriiously? Foarte tare daca in '84 aveai 20 ani. Plecai dardaind uitandu-te in stanga si in dreapta... dar acum sa ai 20 de ani si sa te uiti la el, sau acum sa ai 45 de ani si sa te uiti DIN NOU la acelasi film care te infiora la 20 de ani.... cat de mult ai sa razi? In hohote Cand eram mica ma uitam si da, ma speriam... acum, pana si Twilight e mai scary

intrebare: cati ani ar trebui sa am ca sa pot urmari Texas Chain Saw Massacre (cel facut de Tobe Hooper desigur) astfel incat sa plec "dardaind" uitandu-ma in toate partile si facand pe mine la orice zgomot de motor, pardon drujba? oops...pe vremea aparitiei filmului nici nu eram pe portativul perpetuarii speciei ....prin urmare voi mai fi asteptat cativa ani ca sa pot sa il vad...din pacate l-am vazut "prea tarziu" (?) si nu m-am speriat deloc..asta e...life sucks...insa ceva ciudat am observat: ca acel tremurici zdravan, acea nesiguranta fata de orice proxim, acea "oroare" menite sa fie trezite la viata eu le caut cu lumanarea si nu sunt altceva decat o pastila necesara (si al naibii de buna) satisfacerii gustului pentru preacurata sa intunecime a mintii umane si a morbidului...acuma poate intelegi si de ce pt mine personal A Nightmare on Elm Street, sa zicem, va avea oricand aceeasi insemnatate...ageless is the pungent smell of death cutting through the air


Asta e altceva Asta este genul de filme horror care imi place... aici sunt de acord cu voi, remake-ul lui Jonathan Liebesman = (doar p asta l-am vazut).
Da, dar Freddy, nu e chiar ca Leatherface... In mintea mea, nu se compara...
Uite de Saw... Saw 2 in principiu, mi se pare cel mai reusit... De asta ce spui
Jacey87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2009, 07:37   #93
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
primul Saw mi-a placut cel mai mult...la al doilea am cam strambat din nas...restul m-au lasat rece...prea fortate si nefolositoare comunitatii
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2009, 08:20   #94
Jacey87
Novice
 
Jacey87
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 11
Hehe cu papusa... da, inceputul... dar parca are mai multe idei in saw 2
Jacey87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2009, 08:30   #95
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by Jacey87:
dar parca are mai multe idei in saw 2

Si continuarea "...proate"

Si mie mi-a placut primul Saw. Al doilea mi s-a parut deja slab, iar de al treilea ce sa mai zic. La al patrulea nici nu m-am mai uitat. Nu cumva a aparut si 5?
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2009, 16:10   #96
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
din pacate da...si mai e si al 6-lea
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2009, 21:11   #97
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Un horror bun este "Le locataire" al lui Roman Polanski.


L.E. Nu este numai horror.
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)

Last edited by redmen : 12 May 2009 at 21:13.
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2009, 08:04   #98
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
@Chambord

ti-am mutat post-ul intr-un topic nou noutz....Alice Doesn't Live Here Anymore
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2009, 02:39   #99
ATB4FOREVER
Senior
 
ATB4FOREVER
 
Join Date: Jun 2005
Location: Marseille / France
Posts: 124
...in ultimii ani??? hhmmmm: Shutter (2004), Alone (2007) si See prang/Phobia (2008) facute de acelasi genial Banjong Pisanthanakun... The Amityville Horror (2005)... si mai slabute un pic Mirrors (2008) The uninvited (2009) si The unborn (2009)...
__________________
"Space, the final frontier..."
Jean-Luc Picard _ STAR TREK THE NEXT GENERATION

Last edited by ATB4FOREVER : 14 May 2009 at 02:52.
ATB4FOREVER is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2009, 00:05   #100
TheNewBlack
Junior
 
TheNewBlack
 
Join Date: May 2009
Posts: 63
nu stiu daca s-a mai discutat, dar ce parere aveti despre masters of horror?
TheNewBlack is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:39.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells