Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 24 Jan 2005, 12:10   #1
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
LOST - Naufragiatii

Un nou serial. Episodul pilot a fost difuzat sambata asta.
Astept impresii, reactii, etc.
Ce se afla pe insula aia? E un fel de Triunghi al Bermudelor?
Haideti sa discutam, si in saptamanile urmatoare vom vedea cine a avut dreptate...

Serialul se difuzeaza sambata seara pe AXN.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jan 2005, 00:10   #2
KORBEN
Guru
 
KORBEN
 
Join Date: Nov 2003
Location: deeper underground
Posts: 1,428
da, vazut chestiunea
se vrea palpitant si o da in diverse
cat dsp line-up-ul de personaje este atat de TIPIC ca nu prea ai ce astepta
accentueza atat de mult suspansu ca ar fi cazu sa o dea in horror
dar nu o face
singura faza tare e plotpointu cu frantuzoiaca....
slabutz
__________________
If I was not me, I would hate me too
Just like you do
I don't need to need you
Tell me what to do, tell me what to say
KORBEN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jan 2005, 08:48   #3
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
dea.slabutze flash backurile alea care ii prezinta pe toti ca drogati, criminali, alcoolici dar in gen. e sustinuta tensiunea bine si m-a prins, cel putin primul episod.vedem cum continua.din ce-am inteles episoadele nu o sa fie cu toti la gramada.fiecare ep cu cate unu', doi.in fine, e televiziune totusi.
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2005, 13:39   #4
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Deja au trecut 20 de saptamani de cand ruleaza... si primul sezon se apropie de sfasit.
Boone a murit, Locke a deschis trapa misterioasa, s-a nascut copilul invaluit in mister al lui Claire...
Ce parere aveti, cum se incheie sezonul?
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2005, 16:45   #5
Denis_stelistu
Guru
 
Denis_stelistu
 
Join Date: Apr 2005
Location: In jedi
Posts: 500
Misterios :o
Sigur.
Oricum a fost misto primul sezon.Serialul e tare.
__________________
The force be with you!
Denis_stelistu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2005, 20:01   #6
Felix
Senior
 
Felix
 
Join Date: Mar 2005
Location: Hogwarts
Posts: 130
Sincer , filmul asta m-a surprins , mai ales ca stiam ca e facut pe principiul unui reality show , iar eu nu ma dau in vant dupa asa ceva . Abia astept sezonul viitor . Cred ca principalul lucru care il face interesant e misterul ... spre deosebire de un reality show , unde si un orb poate sa vada continuarea , Lost nu inceteaza asa surprinda .
Sunt lasate multe intrebari fara raspunsuri .... si cred ca asa e numai bine de incheiat un sezon .
Felix is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2005, 22:47   #7
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Gratie unui prieten de pe forum am reusit sa vad si ultimele episoade din Lost inaintea difuzarii.
Sfarsitul primului sezon nu lamureste prea multe lucruri, dar macar avem satisfactia ca am mai aflat cate ceva...
Oricum un final frumos, dupa unele episoade care chiar ma enervasera...
Sunt curios cu ce vor continua in sezonul 2, ce idei le mai vin.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2005, 00:41   #8
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
http://www.torrentreactor.net/view.php?id=5117530

Preview la sezonu doi... Ma rog tre sa aveti un client de torrent pt a putea downloada si viziona traileru... dar sunteti copii mari si va descurcati voi!
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2005, 11:54   #9
yURy
Novice
 
yURy
 
Join Date: Jun 2005
Location: Bucuresti
Posts: 6
Trailer oficial la LOST - Season 2 !!! Poate fi vizionat doar cu Real-Player !
AicI
yURy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jul 2005, 21:24   #10
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
a aparut cateva minute in episodu' din seara asta si la o cautare rapida aflai ca michelle rodriguez a semnat ca regular cast member pt sez. 2
so there. hispanic tits. racial diversity. politically correct. cert e ca o sa fie acolo. giddyup.
__________________
Is that you John Wayne? Is this me?
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jul 2005, 06:54   #11
Felix
Senior
 
Felix
 
Join Date: Mar 2005
Location: Hogwarts
Posts: 130
Originally Posted by emanuel:
Gratie unui prieten de pe forum am reusit sa vad si ultimele episoade din Lost inaintea difuzarii.
Sfarsitul primului sezon nu lamureste prea multe lucruri, dar macar avem satisfactia ca am mai aflat cate ceva...
Oricum un final frumos, dupa unele episoade care chiar ma enervasera...
Sunt curios cu ce vor continua in sezonul 2, ce idei le mai vin.
Finalul sezonului e fost ciudat de-a dreptul ... ok nu e un film care sa intre in tiparele normale , dar nu stiu de ce ma asteptam la mai mult ... E adevarat ca a lasat mult intrebari si ca te cam pune pe ganduri pana la sezonul 2 , dar tot nu e chiar ceva ce asteptam , paraca lipseste ceva ( iar chestia cu ei toti muncind pt pluta fericiti e atat de Holywood , si de tipic americana ... nu credeam ca o sa o dea in bara la final )
Felix is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jul 2005, 11:38   #12
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Acesta de care zici nu a fost ultimul episod.
Saptamana viitoare va fi ultimul, unul special de 2 ore, in care vom afla mai multe si va fi cu adevarat senzational si frumos cum a fost si primul din aceasta serie.
Vorbim dupa aceea.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jul 2005, 20:55   #13
Felix
Senior
 
Felix
 
Join Date: Mar 2005
Location: Hogwarts
Posts: 130
AAA acum intelege si eu ... ca ei au spus ceva de episodul 20 si ceva , nu stiu de ce am ramas cu impresia ca era 23 ... Se mai intampla ... in cazul asta astept episodul de sambata viitoare
Felix is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Aug 2005, 21:23   #14
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Nu vreau sa aiba 4-5 sezoane! Va dati seama ca pana si atunci tot cu un cliffhanger se termina! Eu voiam 2 maxim 3 sezoane ca sa aflam si noi odata si odata in ce zona crepusculara au ajuns oamenii astia.
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Aug 2005, 21:35   #15
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
da' ce, crezi ca ei stiu? pur si simplu fac povestea din mers.
la ce rating bun a avut serialul o sa vezi soto cel putin 4-5 sezoane.
__________________
Is that you John Wayne? Is this me?
Longshot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2005, 08:53   #16
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Jin, Charlie, Claire si Hurley sunt personajele mele preferate de pe insula. De fapt toate imi plac dar daca vreunul din astia 4 moare, boicotez serialul!
Ar fi bine ca Jack si Locke sa-si rezolve odata problemele, pentru ca amandoi au de invatat unul de la altul. Locke mai are putin si construieste un altar insulei. Unul dintre ploturile preferate ale sezonului trecut a fost relatia dinter Locke si Boone, desi Boone era uin fel de evil henchman: "YESSSSS, master". Dar a murir ca un erou.

Deci pana la urma ce se intampla, Michelle Rodriguez vine in serialul asta sau nu? Let's spice things up a bit.
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2005, 12:49   #17
yURy
Novice
 
yURy
 
Join Date: Jun 2005
Location: Bucuresti
Posts: 6
Dap,asha se pare Michelle Rodriguez va fi o naufragiata din coada avionului kre a cazut in alta parte a insulei shi va aparea ink din primele episoade ale sezonului
yURy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Sep 2005, 21:16   #18
pier
Novice
 
pier
 
Join Date: Jul 2005
Location: Oradea
Posts: 12
Send a message via Yahoo to pier
Cel mai genial serial din toate timpurile. Sper sa faca 3-4 sez shi sa le incheie cu un film. Cand s-a terminat primul sezon am ramas :w00t:, deshi speram sa sa elucideze toate misterele. Preferatul meu personaj este Locke, deshi are nishte teorii mai ciudate el le shtie pe toate. Sper sa aiba acelasi succes shi sa-shi publice revista shi-n romania.

See you next time!!
pier is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Oct 2005, 08:59   #19
Belzebooth
Guest
 
Belzebooth
 
Join Date: Oct 2005
Location: Iasi
Posts: 1
Nu sunt un fan al serialelor TV, din lipsa de timp. Dar intr-una din zile chiar am avut putin timp si am copiat de pe retea episoadele pilot din Lost. Dupa ce le-am vizionat ... nu m-am mai oprit pana nu le-am vazut pe toate (care au aparut pana acum) pana la "Everybody hates Hugo", inclusiv cele doua specials-uri. Iar acum imi pare rau... pentru ca trebuie sa astept o saptamana intreaga pentru a vedea un nou episod.

Ce pot sa spun... Un film care te tine ochii lipiti de ecran.
__________________
Viata-i scurta ... De lungit nu putem s-o lungim ... macar s-o facem lata ...
Belzebooth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Oct 2005, 12:19   #20
dolloress
Novice
 
dolloress
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 17
sa incepem cu noutatea, ca asa e in presa...am vazut primele 5 episoade ale sezonului 2...stiu ca nu toti se vor oftica, dar macar sunt sigura ca exista cativa fani pe acest forum care vor face acest lucru...si ce ma bucur...
so, ca sa nu incep cu "deci"...primele 2 episoade de baga intr-o ceatza mai mare decat te-a lasat sezonul 1, dar apoi se mai linistesc apele...cel putin episoadele 4 si 5 au fost de-a dreptul plictisitoare (nu stiu de ce dar am o vaga impresie ca s-a schimba regizorul sau scenaristu...o sa verific si o sa va spun daca am dreptate sau nu)...
eu sunt un fan al acestui serial dar, totusi, nu as vrea sa dureze prea mult ca mor...daca e sa gandim logic, atunci cand a fost lansat lost s-a batut la globul de aur cu un alt serial "Nip Tuck" - Prietenie pe muchie de cutit a fost traducerea romaneasca...din nefericire, premiul nu a fost castigat de lost...ce vroiam sa spun, de fapt, este ca Nip Tuck a ajuns la sezonul 3 ( care a fost lansat cu o zi inaintea celui de-al doilea sezon din lost)...adica e o lupta reala intre ele...so, ma indoiesc ca lost se va termina inaintea lui, sper doar sa nu o lungeasca doar de dragul de a fi in continuare in lupta...oricum, din informatiile pe care le detin, lost va incepe pe axn in ianuarie 2006...asa ca cei care nu se impaca prea bine cu torentii mai au de asteptat...
aaa....sa nu uit, nu ma provocati cu intrebarile ca imi va fi greu sa ma abtin sa nu va povestesc...
dolloress is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:11.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells