Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Cinematografia romaneasca

View Poll Results: Va place Bob ?
Mult 1 7.14%
Enorm 0 0%
E un titan !!! 13 92.86%
Voters: 14. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13 Jan 2005, 19:16   #21
Nae
Dead Man Walking
 
Nae
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,985
Send a message via Yahoo to Nae
OHE!!!OHE!!!OHE!!!
Nae is offline   sendpm.gif
Old 14 Jan 2005, 04:22   #22
Bulumulu
Prophet GT Series v1.07
 
Bulumulu
 
Join Date: Sep 2004
Location: purple, satin halls
Posts: 1,126
Send a message via MSN to Bulumulu Send a message via Yahoo to Bulumulu
OheOheOhe


Dac-ar sti maretul Bob ce faceti aici.... :w00t:
__________________
pray NOW!
Bulumulu is offline   sendpm.gif
Old 14 Jan 2005, 10:13   #23
mhflgr
Senior
 
mhflgr
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 97
Pacat ca n-are neamul asta rapsozi destul de inzestrati ca sa-i inchine maretului Bob mega-hitul pe care il merita. Se va numi, desigur, "Ohe-Ohe-Ohe" sau "O-hei-hei-hei" .
__________________
Any of you fuckin' pricks move, and I'll execute every mother fuckin' last one of ya.
mhflgr is offline   sendpm.gif
Old 14 Jan 2005, 17:16   #24
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Maiaa hi, Maia ha, Maia ha ha ....
Maiaa hi, Maia ha, Maia ha ha ....

Alo, salut ... sunt eu BOB, un haiduc...
Si te rog draga mea serge , primeste fericirea ...

Alo, aaaaloooo sunt eu BOB, ti-am dat bip si sunt voinic
Dar sa stii, nu-ti cer nimic

Vrei sa pleci, dar nu numa' numa' nu mai ei, chipul tau
Draga serge si dragostea din tei mi-amintesc de ochii tai...

Te sun, sa-ti spun, ce simt acum
Alooo , alo, alooo sunt iarasi eu ..... BOB

Ti-am dat bip, si sunt voinic, dar sa stii...
Nu-ti cer nimic draga serge ...doar un rolisor...

Maiaa hi, Maia ha, Maia ha ha ....
Maiaa hi, Maia ha, Maia ha ha ....

OHE !!! OHE!!! OHE!!!
nume is offline   sendpm.gif
Old 16 Jan 2005, 01:09   #25
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
asa cum s-a facut un film intreg cu personajul Elektra din Daredevil, lucru intamplat de altfel si cu personajul Angel din Buffy spaima vampirilor, eu as propune ca sergiu sa continuie cu un film despre viata lui Bob dupa episodul Ana...atatea lucrui am putea invata de la acest personaj...ar fi o pierdere pt noi sa nu-l mai revedem...

oricum acum ne putem bucura de prezenta lui Bob mai mult pt ca el a aparut si pe caseta video!!!!
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   sendpm.gif
Old 16 Jan 2005, 01:16   #26
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by ricutza:
eu as propune ca sergiu sa continuie cu un film despre viata lui Bob dupa episodul Ana...atatea lucrui am putea invata de la acest personaj...ar fi o pierdere pt noi sa nu-l mai revedem...

oricum acum ne putem bucura de prezenta lui Bob mai mult pt ca el a aparut si pe caseta video!!!!
OHE ! Aferim ! Tu inca esti indecisa in privinta votului ? :w00t: Cred ca trebuia sa pun o singura optiune la optiuni .... ultima. Asta pt. a nu fi nedrepti fata de BOB.
Promit sa revin cu noi pilde din maretul BOB.
nume is offline   sendpm.gif
Old 17 Jan 2005, 00:52   #27
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
acum imi dau seama ca am gresit enorm fata de Bob prin ezitarea mea de a-l declara un titan! nu stiu cum am putut face asa ceva! sper sa ma ierte! mi-am indreptat greseala....
astept cu nerabdare alte exemple din replicile sale atat de patrunzatoare....
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   sendpm.gif
Old 17 Jan 2005, 02:31   #28
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Sä înteleg cä Serge e un BOBONAR? :oops:
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 20 Jan 2005, 09:42   #29
mhflgr
Senior
 
mhflgr
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 97
Originally Posted by nume:
Promit sa revin cu noi pilde din maretul BOB.

Da' mai repede, ca nu mai pot de nerabdare .
__________________
Any of you fuckin' pricks move, and I'll execute every mother fuckin' last one of ya.
mhflgr is offline   sendpm.gif
Old 29 Jan 2005, 15:26   #30
VladRock
Junior
 
VladRock
 
Join Date: Jan 2005
Location: somewhere around nowhere
Posts: 48
io l-am vazut in orient ,unde mi se pare ca joaca bine,iar di Italiencele n-am vazut decat secvente.Insa ca si actor de teatru e genial.se plieaza pe orice tip de rol in decurs de cateva secunde fara sa-ti dai seama.asa ca e cam nedrept ca-l criticati,fiind unul dintre cei mai buni actori tineri de la noi.
__________________
I kill for one dollar.But you are my friend,so I'll kill you for free!
VladRock is offline   sendpm.gif
Old 31 Jan 2005, 08:27   #31
mhflgr
Senior
 
mhflgr
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 97
Originally Posted by VladRock:
io l-am vazut in orient ,unde mi se pare ca joaca bine

Tu chiar crezi ceea ce zici? :sick: :sick: :sick:
__________________
Any of you fuckin' pricks move, and I'll execute every mother fuckin' last one of ya.
mhflgr is offline   sendpm.gif
Old 19 Mar 2005, 09:23   #32
Kitty
Novice
 
Kitty
 
Join Date: Mar 2005
Location: Bucuresti
Posts: 3
In privinta lui Bob nu prea ma pot pronunta, pentru ca nu am vazut inca filmul, decat secventele din el pentru ca nu l-am luat pe tot de pe net! Asa ca astept sa vad tot filmul ca sa ma pot pronunta. In privinta lui Vlad Zamfirescu insa, actorul care l-a interpretat pe Bob, pot sa ma pronunt. El chiar nu este un actor prost! Joaca foarte bine tipul, am avut ocazia sa il vad in 3 piese pana acum si mi-a placut. Serios, bine a zis cine a zis mai sus ca este unul dintre cei mai talentati actori din generatia tanara de la noi din tara.
Si chiar daca o sa fiu injurata pentru chestia asta, chiar si pentru interpretarea unui "naturalist" precum Bob iti trebuie talent. L-am vazut si in "Italiencele"...numai cuvinte de lauda la adresa lui!
Kitty is offline   sendpm.gif
Old 19 Mar 2005, 09:50   #33
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Welcome to CineMagia, Kitty!
A word of advice: la început, asteaptä-te la niscaiva toroipane-n cap. Sä nu te sperii, bäietii nu-s räi, da' asa e ei... Aicea-i cam ca la puscärie, cum vine cineva nou în celulä, mai întâi cotonogeala de rigoare, si pe urmä mai vedem. :lol:
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 19 Mar 2005, 17:54   #34
Kitty
Novice
 
Kitty
 
Join Date: Mar 2005
Location: Bucuresti
Posts: 3
Merci!
Eu, sincera sa fiu, ma astept la chestii de genul asta, ca am mai citit diverse raspunsuri si poate sa iasa destul de urat. :huh: Nu vreau decat sa imi expun punctul de vedere despre diverse filme. Atat!
Kitty is offline   sendpm.gif
Old 21 Mar 2005, 13:50   #35
mhflgr
Senior
 
mhflgr
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 97
Originally Posted by Kitty:
In privinta lui Vlad Zamfirescu insa, actorul care l-a interpretat pe Bob, pot sa ma pronunt. El chiar nu este un actor prost! Joaca foarte bine tipul, am avut ocazia sa il vad in 3 piese pana acum si mi-a placut. Serios, bine a zis cine a zis mai sus ca este unul dintre cei mai talentati actori din generatia tanara de la noi din tara.
Si chiar daca o sa fiu injurata pentru chestia asta, chiar si pentru interpretarea unui "naturalist" precum Bob iti trebuie talent. L-am vazut si in "Italiencele"...numai cuvinte de lauda la adresa lui!

Si mie mi-a placut, atat in "Italiencele", cat si in "The Shape of Things" (singurul spectacol in care l-am vazut pana acum). Greseala lui a fost ca a acceptat rolul lui Bob, personaj care, in opinia scenaristilor, trebuia sa fie cat mai prost si mai vulgar, tocmai pentru a scoate in evidenta caracterul exceptional (?!?) al "printului" Nicolaescu. Tinerilor actori nu le-ar strica sa se gandeasca mai bine inainte de a accepta un rol (vezi si "cazul" Papadopol). Desigur, intervine si problema banilor (nu mai are rost sa insist), dar... putina decenta n-ar strica.
__________________
Any of you fuckin' pricks move, and I'll execute every mother fuckin' last one of ya.
mhflgr is offline   sendpm.gif
Old 21 Mar 2005, 23:18   #36
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by Kitty:
In privinta lui Bob nu prea ma pot pronunta, pentru ca nu am vazut inca filmul, decat secventele din el pentru ca nu l-am luat pe tot de pe net! Asa ca astept sa vad tot filmul ca sa ma pot pronunta. In privinta lui Vlad Zamfirescu insa, actorul care l-a interpretat pe Bob, pot sa ma pronunt. El chiar nu este un actor prost! Joaca foarte bine tipul, am avut ocazia sa il vad in 3 piese pana acum si mi-a placut. Serios, bine a zis cine a zis mai sus ca este unul dintre cei mai talentati actori din generatia tanara de la noi din tara.
Si chiar daca o sa fiu injurata pentru chestia asta, chiar si pentru interpretarea unui "naturalist" precum Bob iti trebuie talent. L-am vazut si in "Italiencele"...numai cuvinte de lauda la adresa lui!
Du-te si te culca. Inainte de a face asta aeriseste camera si incearca sa nu mai fumezi noaptea. Da-i organismul tau o sansa in a se dezintoxica.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2005, 11:00   #37
Kitty
Novice
 
Kitty
 
Join Date: Mar 2005
Location: Bucuresti
Posts: 3
:lol: Da, sigur!!! Intre timp am vazut si filmul...destul de plictisitor si de neinteresant, dar cu peisaje foarte frumoase. Majoritatea actorilor mi s-au parut foarte falsi, in frunte cu Sergiu Nicolaescu! In ceea ce-l priveste pe Bob/Vlad Zamfirescu...da, Bob este un "naturalist" si cum mai zice madame Frunzetti despre el, dar nu stiu de ce se incapataneaza unii sa spune despre actor ca nu ar fi bun, pentru ca este. Name, l-ai vazut pe scena, la vreun teatru?

Am de gand sa vad si "Shape of Things"; pana acum am vazut "American Buffalo" (unde este foarte bun), "Bash - o trilogie contemporana" si "O noapte furtunoasa" (la Bulandra, celelalte se joaca la Teatrul Act) cu el. Consider ca am vazut cateva piese de teatru la viata mea si reusesc sa imi dau seama de cele mai multe ori cand un actor joaca bine si cand un actor joaca prost, iar Vlad Zamfirescu nu este un actor prost. Vad ca se poarta, mai nou, catalogarea asta dupa un singur film sau un singur spectacol vazut cu un actor...asa si despre Maia Morgenstern cate nu s-au spus, vis-a-vis de rolurile pe care le-a acceptat de-a lungul timpului...si cu toate astea, Maia este o actrita mai mult decat buna!

Binenteles ca ce am zis eu aici este o parere proprie, strict personala! Daca altii il considera pe Vlad Zamfirescu un actor prost, asta e parerea lor, eu doar am incercat sa imi ARGUMENTEZ punctul de vedere cum ca ar fi un actor bun (ah, si apropo, nu ceea ce spune un actor ca personaj il face talentat sau nu, ci felul in care o face).
Kitty is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2005, 17:19   #38
nume
the mithbuster
 
nume
 
Join Date: Oct 2004
Location: buftea
Posts: 3,193
Send a message via Yahoo to nume
Originally Posted by Kitty:
Name
Mishimie sau namdamitu.
Originally Posted by Kitty:
Binenteles ca ce am zis eu aici este o parere proprie, strict personala!
Parerea ta.
Originally Posted by Kitty:
Daca altii il considera pe Vlad Zamfirescu un actor prost, asta e parerea lor
Parerea lor. CARE ESTE !!! Altceva ?
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=8gqeK...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5...eature=related
nume is offline   sendpm.gif
Old 22 Mar 2005, 22:00   #39
Longshot
Kingpin
 
Longshot
 
Join Date: Nov 2004
Location: corner of 1st and 1st
Posts: 1,333
nu am vazut orientul ex. si nici nu promit ca o sa o fac. dar citind toate replicile lui bob de pe pagina intai, am stat vreo 2 minute contorsionat de atata ras. na, ca mi-au dat lacrimile. il si vad p serj prezent acolo in scena, cu figura lui grava. :lol:
criminal.

legat de numele lui bob din twin peaks, nightwane, statusi la citit jurnale eh?
__________________
Is that you John Wayne? Is this me?
Longshot is offline   sendpm.gif
Old 09 Jun 2005, 20:51   #40
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Drägut topic, da' si-a träit traiu'. Somn usor, Bobule, încuiat aici, printre Nicolaesti la fel de încuiati!
Pitbull is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:10.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells