Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Fanatic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Jun 2004, 20:45   #321
Oloriel
Senior
 
Oloriel
 
Join Date: May 2004
Location: Ithilien
Posts: 130
Send a message via Yahoo to Oloriel
Oricum pe acel site este o elfeasca modificata fata de ce a imaginat Tolkien, pentru a fi folosita pe Ultima Online! (de aici si injuraturile)
Chiar ei dau adrese catre situri cu elfeasca tolkieneasca
__________________
No passion is stronger in the breast of man than the desire to make others believe as he believes. Nothing so cuts at the root of his happiness and fills him with rage as the sense that another rates low what he prizes high.
Oloriel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2004, 07:34   #322
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by BeNnY:
Hai ca tot suntem off-topic *sau nu neaparat*, o sa va pun poza cu inscriptionarea de pe RING care e acum pe bratul Demonei fotografiat de mine in detaliu... A iesit destul de bine poza... Daca sunteti cuminti v-o si arat :w00t:
Benny draga.. cei cu lafaiala asta ca ai poze cu demona.. Ma intreb ce faci tu seara dupa ora 10-12?! Sunt rau?! Nu doar off-topic... :oops:
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2004, 08:05   #323
LadyEowyin
Veteran
 
LadyEowyin
 
Join Date: Sep 2003
Location: undeva! Ce te intereseaza?
Posts: 185
Originally Posted by TLD:
Originally Posted by BeNnY:
Hai ca tot suntem off-topic *sau nu neaparat*, o sa va pun poza cu inscriptionarea de pe RING care e acum pe bratul Demonei fotografiat de mine in detaliu... A iesit destul de bine poza... Daca sunteti cuminti v-o si arat :w00t:
Benny draga.. cei cu lafaiala asta ca ai poze cu demona.. Ma intreb ce faci tu seara dupa ora 10-12?! Sunt rau?! Nu doar off-topic... :oops:
loooooolza! :lol: my kind of guy ... :lol: bravos TLD!
__________________
V-ati plictisit de Stapanul Inelelor ? Dati click sa radem un pic: Bored Of The Rings
LadyEowyin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2004, 11:24   #324
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by TLD:
Originally Posted by BeNnY:
Hai ca tot suntem off-topic *sau nu neaparat*, o sa va pun poza cu inscriptionarea de pe RING care e acum pe bratul Demonei fotografiat de mine in detaliu... A iesit destul de bine poza... Daca sunteti cuminti v-o si arat :w00t:
Benny draga.. cei cu lafaiala asta ca ai poze cu demona.. Ma intreb ce faci tu seara dupa ora 10-12?! Sunt rau?! Nu doar off-topic... :oops:

Am uitat c-am scris chestia asta aici. M-am luat cu altele. Seara dupa 10-12 ma uit la Seinfeld Cu tine chiar nu vreau sa ma cert dar daca insisti... As you wish
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2004, 11:29   #325
Galadriel_queen
Senior
 
Galadriel_queen
 
Join Date: Jun 2004
Location: Middle Earth
Posts: 140
Va rog, nu va certati aici... ar fi off topic. Certati-va pe forumul Cafenea la topicul Cei care vor sa se certe sa vina aici.
__________________
I amar prestar aen. The world has changed. Han mathon ne nen. I feel it in the water. Han mathon ne chae. I feel it in the Earth. A han noston ne wilith. I smell it in the air. Much that once was lost, for none now live who remember it.
Galadriel_queen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2004, 11:44   #326
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Originally Posted by Galadriel_queen:
Va rog, nu va certati aici... ar fi off topic. Certati-va pe forumul Cafenea la topicul Cei care vor sa se certe sa vina aici.

OFF-TOPIC: mah da' stiu ca faci reclama la topicul ala!
ON-TOPIC: as vrea sa va intreb ceva despre LOTR da' nu am ce
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2004, 17:47   #327
Undomiel
Senior
 
Undomiel
 
Join Date: Jan 2004
Location: Rivendell
Posts: 89
Originally Posted by Galadriel_queen:
Bine te-am gasit, Undomiel... Nu, doar cred ca nu conteaza de unde inveti... sorry daca i-am jignit pe Gaandalf sau Demona

ma indoiesc ca i-ai jignit.oloriel are dreptate.de aia ne fataim noi atata dupa ea,ca ea de la 15 ani tot tolkien invata. we just trust her
__________________
http://www.cvtips.com/show.gif[b]"The light of the Evenstar does not wax and wane. It is mine to give to whom I will. Like my heart."[b]
Undomiel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2004, 19:43   #328
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Originally Posted by TLD:
Originally Posted by BeNnY:
Hai ca tot suntem off-topic *sau nu neaparat*, o sa va pun poza cu inscriptionarea de pe RING care e acum pe bratul Demonei fotografiat de mine in detaliu... A iesit destul de bine poza... Daca sunteti cuminti v-o si arat :w00t:
Benny draga.. cei cu lafaiala asta ca ai poze cu demona.. Ma intreb ce faci tu seara dupa ora 10-12?! Sunt rau?! Nu doar off-topic... :oops:

Sa mor daca shtiu cum sa iau chestia asta...drept compliment sau insulta. Ideal shi dragutz ar fii daca atzi incheia subiectul "Demona" once for all...shi daca nu exista intrebari ON TOPIC, lasatzi dreq subiectul in pace! What the fuck is happenin`...??? :huh:
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jul 2004, 22:55   #329
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
cum se traduce: Aiya Earendil Elenion Ancalima , ca nu mai am dictionarele....
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jul 2004, 12:35   #330
Oloriel
Senior
 
Oloriel
 
Join Date: May 2004
Location: Ithilien
Posts: 130
Send a message via Yahoo to Oloriel
ceva de genul:
"Salutare Earendil, cea mai stralucitoare stea" "Earendil"= "prietenul marii"
__________________
No passion is stronger in the breast of man than the desire to make others believe as he believes. Nothing so cuts at the root of his happiness and fills him with rage as the sense that another rates low what he prizes high.
Oloriel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jul 2004, 21:00   #331
WraIth
WitchKing of Angmar
 
WraIth
 
Join Date: Feb 2004
Location: little redneck town
Posts: 1,275
Send a message via Yahoo to WraIth
question : in peshterea lui shelob ,frodo apeleaza tot la Earendil sau la cine ??(ma scuzati,m-a lasat memoria :oops: )
__________________
High life inseamna sa stai o viatza high
WraIth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jul 2004, 22:04   #332
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
Originally Posted by WraIth:
question : in peshterea lui shelob ,frodo apeleaza tot la Earendil sau la cine ??(ma scuzati,m-a lasat memoria :oops: )

yeap..u got it right. frodo spune propozitia care am mentionat-o mai sus, iar sam, la randul lui spune: A Elbereth Gilthoniel / o menel palan-diriel, / le nallon si di'nguruthos! / A tiro nin, Fanuilos!
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jul 2004, 17:29   #333
Riddick
Junior
 
Riddick
 
Join Date: Jun 2004
Location: outer space
Posts: 43
s-au facut anumite comentarii despre demona si ca ea stie elfa si nu stiam de unde vin aceste zvonuri.am descoperit acum...e pe bune sau e abureala?a stat sa invete chestia aia? :?
Riddick is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jul 2004, 22:05   #334
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
Originally Posted by Riddick:
s-au facut anumite comentarii despre demona si ca ea stie elfa si nu stiam de unde vin aceste zvonuri.am descoperit acum...e pe bune sau e abureala?a stat sa invete chestia aia? :?

pai din cate tin minte ea a inceput sa invete (sau sa fie fana lotr) de cand avea 15 ani....acum nu stiu cati ani are, dar poti fi sigur ca a petrecut multi multi ani ca sa invete toate alea (shi iti garantez ca se pricepe.. 8) )
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2004, 01:31   #335
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by Riddick:
s-au facut anumite comentarii despre demona si ca ea stie elfa si nu stiam de unde vin aceste zvonuri.am descoperit acum...e pe bune sau e abureala?a stat sa invete chestia aia? :?

Nu e "abureala"
7 ani de LOTR
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2004, 11:37   #336
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by BeNnY:
Demona:
7 ani de LOTR
Wow! 2 ani diferentza ... i'll never be able 2 catch up ... Anyway, i owe everything i know 2 her soo ... i got nothing but luv 4 her.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2004, 12:35   #337
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by Gaandalf:
Originally Posted by BeNnY:
Demona:
7 ani de LOTR
Wow! 2 ani diferentza ... i'll never be able 2 catch up ... Anyway, i owe everything i know 2 her soo ... i got nothing but luv 4 her.

Poate daca o rogi frumos si te straduiesti mult... poate o convingi sa faca o pauza de 2 ani, sa nu mai citeasca nimic si sa nu mai faca nimic care sa aiba vreo legatura cu LOTR Dar nu prea cred ca ai vreo sansa...
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2004, 12:43   #338
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by BeNnY:
Poate daca o rogi frumos si te straduiesti mult... poate o convingi sa faca o pauza de 2 ani, sa nu mai citeasca nimic si sa nu mai faca nimic care sa aiba vreo legatura cu LOTR Dar nu prea cred ca ai vreo sansa...
I would i do that ? Numai superficialii vor sa nu aibe concurentza... i do.
Guess u're just missing the point, that's all!
Demona's knowledge of Elvish & mine is of no concern to you. Parca itzi bagai ceva in LOTR? Asta include shi elfa. Ce fel de amic eshti fatza de Demona dk ptr ea Elfa ocupa un loc important in viatza ei -as in mine- shi tu zici in sus shi-n jos : "imi bag ceva ..." ???????????????? ceatza shi intrebarea pulseaza ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2004, 12:54   #339
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by Gaandalf:
I would i do that ? Numai superficialii vor sa nu aibe concurentza... i do.Guess u're just missing the point, that's all!
Demona's knowledge of Elvish & mine is of no concern to you. Parca itzi bagai ceva in LOTR? Asta include shi elfa. Ce fel de amic eshti fatza de Demona dk ptr ea Elfa ocupa un loc important in viatza ei -as in mine- shi tu zici in sus shi-n jos : "imi bag ceva ..." ???????????????? ceatza shi intrebarea pulseaza ...

Bai Gandalf uite ce e, eu am incercat s-o pastrez amical, da? Nu-mi mai fute tu cuvintele asa cum vrei tu. Am spus ca "cum ar fi daca as face asa" cum ai facut tu cu HP. Nu am zis nimic ca-mi bag si-mi scot in (din) LOTR. Ce fel de amic sunt eu pentru Demona nu e treaba ta. Nu e treaba nimanui asa ca nu vad de ce te-ai baga tu. LOTR a fost ok ca film dar mi se pare foarte overrated (tot ca film)
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2004, 12:56   #340
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Topicul este despre LOTR, nu despre tot felul de certuri intre useri.
Va rog pastrati un ton civilizat, si daca chiar vreti discutii in contradictoriu, folositi mesajele private.
Multumesc!
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:17.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells