Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Fanatic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22 Jul 2004, 11:00   #161
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Ajunge bajetzi! chilatzi-va va rog!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2004, 06:48   #162
Mifune
Senior
 
Mifune
 
Join Date: Oct 2003
Location: Shetland
Posts: 86
Hai TLD. E vineri! Ce mai astepti ? :w00t:
__________________
"If we have to give them our lives... we give them HELL before we do it!"
Mifune is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2004, 07:28   #163
LadyEowyin
Veteran
 
LadyEowyin
 
Join Date: Sep 2003
Location: undeva! Ce te intereseaza?
Posts: 185
Ce mult timp am lipsit! Mi-a placut tld. Mai posteaza. Sa citim. Acum am tot timpul din lume.
__________________
V-ati plictisit de Stapanul Inelelor ? Dati click sa radem un pic: Bored Of The Rings
LadyEowyin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2004, 07:43   #164
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Ai sa dau ascultare fanilor... Vineri a venit vine si parodia!
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2004, 07:47   #165
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Actul 1, Scena 2 – Profetii despre nea GHITA !

Presat de cei doi Seraph se hotari sa ii duca in fata oracolitzei…

Oracolitza : Vad ca ati trecut de Seraph. I-am spus sa va zguduie pt ca nu ati adus semintele…
Link coada de maimuta : Auzi femeie nu ne pasa de semintele tale ! Acum tot ceea ce ma intereseaza este cum sa scap de moarte in 24 de ore ?
Morpheu : Sa ne gandim totusi si la Leo-Neo ! Cum il putem recupera ?!
Oracolitza : Dupa cum probabil si seraph v-a zis mintea lui a fost transportata intr-un cinema in care este proiectata intoarcerea regelui.
Morpheu : Unde este acest cinematograf ?
Oracolitza : Este patronat de catre Ghitza Merovingianul ! Si dupa ultimele verificari a marit pretzul biletelor si deci numarul pazinicilor. Insa nu va faceti griji ! Vi-l dau pe Seraph ! Are cunostinte sus puse prin cinematografe !
Link coada de maimuta : Dar totusi viatza mea este mai importanta ! Cum scapam ?
Oracolitza : Va trebuii sa infruntati moartea ! … lasandu-i pe cei doi sa cugete…

……………..(PAUZA DE CUGETARE)……………………

Oracolitza : Morpheu stiu ca nu esti sigur de ceea ce trebuie sa faci. Stiu ce ai vazut in camera de alturi. Stiu ca nu mai poti avea incredere in propriile forte, dar sa sti ca sunt inca disponibila !

Morpheu cu un usor sentiment de greatza ii arunca babei o punga de seminte pe care o ascunsese in buzunarul haine si iesi din camera impreuna cu cei doi.

[b]Morpheu [b]: Trebuie sa ne grabim deja mai sunt mai putin de 20 de ore si noi nu am facut nimik… oprindu-se pt ca in fata televizorului o vazura pe paminity…

Paminity : Ce ati facut mai ?! Ati plecat fara sa ma anuntati pe mine ?! Doar nu credeati ca eu chiar sufar pentru Leo-neo… Apropo ati vazut ce bine seamana tipul ala din caseta cu el…
Link coada de maimuta : Ala chiar este el proasto ! De unde credeai ca are statuetele alea din vitrina ? De la olimpiada prostilor ?!
Morpheu : Lasati cearta acuam trebuie sa mergem la cinemaul lui Gihtza, cum ziceai ca-i zice Seraphe ?
Seraph a.k.a za devil : EDENUL ROSU ! Si plecara toti patru !
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jul 2004, 07:49   #166
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Pentru ca saptamana viitoare voi fi plecat la mare la nea vrajitoru... urmatorul act al parodiei respectiv... Act1, Scena 3 : ENEDUL ROSU... va fi postat duminica viitoare, atunci cand ma intorc de la mare! Pregatiti-va serios pt eden ca va fi cea mai buna parte de pana acuma... Astea au fost doar incalziri.. In "eden" este lord combinat cu matrix!
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Aug 2004, 11:23   #167
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
http://www.30i5.com/images/the_madrix_rev.jpg
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Aug 2004, 06:51   #168
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by raptor:
http://www.30i5.com/images/the_madrix_rev.jpg
super tare! :lol:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2004, 17:22   #169
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Actul 1, Scena 3 – EDENUL ROSUÂ*!

Ajunsi in fatza cinemaului cei patru il lasara pe Seraph sa vb cu pilele lui…

SeraphÂ* a.k.a za devilÂ*: Baietii ma lasati sa trecÂ*? Ma stiti eu sunt ala mic si mai galbejit care va traducea filmele in trecut…
PazniciiÂ*: Am primit ordin de la ghitza sa nu mai lasam pe nimeni sa treacaÂ*!
Atunci ceilalti 3 se bagara in seama si scoasera armeleÂ*: Ori noi acolo, ori voi moritÂ*! Ce alegetiÂ*?!
Paznici se urcara pe tavanul de la intrarea in cinema si scoasere tacticos armeleÂ*: Noi ne gandiram la altcevaÂ*: Voi morti, voi afaraÂ*! Si incepura sa ranjeasca si sa traga in toate directiileÂ*!
Seraph a.k.a za devilÂ*: Bravo prostilor, mai aveam ptuin si ii faceam… si incepu sa traga si el…

In acest timp Leo-Neo era in cinematograf unde se arata un trailer. Leo-Neo parca fu trezit din somn si se uita in jur, in dreapta, in stanga, in spate, in fatza… Si fu mirat pt ca se vedea pe ecran.

Leo-NeoÂ*: WhoaÂ*! Mama ce le-o trag aloraÂ*!

Si in acel moment cele doua tinere de langa el incepura sa geama si sa se ciupeasca de sfarcuri parca invitandu-l pe leo la o profetie micaÂ*! Insa Leo-Neo nu avea ochi decat pt trailer unde vazu un mare boss care incepu sa vb spre Leo-NeoÂ*: Poti sa o faciÂ*?! Poti sa NU gresestiÂ*?

Leo-Neo se uita in dreapta, se uita in stanga la cele doua tinere care il trageau cat mai inssitent de camasa, se uita in spate si il observa pe Ghitza si exclamaÂ*: NU SE POATEÂ*!

Atunci Boss-ul continua cuÂ*: Atunci ne bazam pe tineÂ*! si brusc pe ecranul cinemaului aparu coming soon, too soonÂ*!

Leo-Neo se criza si incerca sa iasa din cinema, dar in acel moment fu observat si de catre ghtiza merovingianul care isi trimise oamenii dupa el…

Inapoi afara eroii nostri ii casapira pe pasnici si intrara in cinema unde vazura o imagine de cosmarÂ*! Batalia de la Helm’s DeepÂ*!


PaminityÂ*: La draqÂ*! Uite-l pe LeoÂ*! Si nu e singur…
MorpheuÂ*: Dap sa urcam cu grija, oricne poate fi omul lui ghitzaÂ*!
GhitzaÂ*: A… PrieteniÂ*! Urcati fara grijaÂ*! Credeti ca o sa va fac ceva dupa ce ati intrat in casa mea si ati distrus-o in totalitateÂ*?1 Nu as avea de ceÂ*! Acum lasa-ti armele jos si hai sa privim la film…
PaminityÂ*: Nu am timp de tampeniile astea si ajunsa in fata merovingianului ii proiecta arma direct in tampla.

In acel moment toti cei din sala scoasera cate o arma si o indreptara spre eroii nostri, pana si cele doua tinere isi proiectara sfarcurile in directia lui Leo care le facea cu ochiulÂ*!
PaminityÂ*: Acum totul se rezuma la cum vom scoate incasarileÂ*! Peste rotk sau sub rotkÂ*!
GhitzaÂ*: Nu veti reusi niciodataÂ*! Sunteti sortiti pieiriiÂ*! Si scoase pistolu si trase in Leo-NeoÂ*!

Paminity reactiona si ii trase un foc lui Ghitza in tampla – o miscare nu prea buna dupa privirile celorlalti 3…
Toata sala amuti, iar pepsi fone spune singura replica din filmÂ*: E mortÂ*!
In acel moment toti incepura sa traga in eroii nostri care au fost nevoiti sa se indrepte spre cea mai apropiata iesire adik spre oracolitzaÂ*!
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2004, 12:15   #170
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
hai k iar avem program de lectura din 2 partzi ..
keep it flowin' TLD.
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2004, 12:23   #171
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Scuzati-mi absenta, care a a avut consecinte si in acest topic... dar am fost sa vizitez frumusetile patriei... Nu va ganditi la nebunii... Paltinisul mi-a fost gazda in ultimele zile... A venit ca o relaxare bienvenita dupa nebunia de la mare... Pana acum nota 10 pt vacanta asta....
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2004, 13:31   #172
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
http://www.ihateclowns.com/clowntrix/ :lol:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:46.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells