Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Fanatic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 19 Jul 2004, 23:14   #141
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by BeNnY:
Smecheria = parodia, nu faceam referinta la ce a zis ogto despre tine (nici nu ma intereseaza de altfel) ci asa vorbesc eu de obicei.

Ai fi putut schimba daca asa a fost si la reloaded. Ce conteaza ca a mai fost facut? Daca poti sa faci mai bine, fa-o! Pe NoOne il respect dar asta nu inseamna ca gandesc la fel ca el! Pe el nu le-au deranjat pe mine da.

Ca ai scris repede nu e o scuza. Daca vrei sa faci ceva fa-o pana la capat, verifica dupa ce scrii! Vrei sa-mi spui ca chiar nu ai recitit ce ai scris dupa ce ai terminat? (in caz ca nu, iti sugerez puternic sa incepi)

PS Nu am si nu voi avea niciodata nici un interes sa ma iau la bataie la intalnirile cinemagia (de fapt sa-mi iau bataie, ca pe cine bat eu (?)) insa daca chiar am jignit pe cineva atat de tare, dati-(mi)-i bataie... Ce pot sa spun?

Imi asum responsabilitatea pentru tot ce scriu aici pe Cinemagia insa daca nu suportati o critica atunci nu mai aratati lumii! Nu va puteti astepta sa le placa tuturor, nu?

Eu sunt PRO astfel de scrieri si de-asta si incurajez cand pot si cat pot asa ceva insa cand vad ceva ce nu-mi place nu ma pot abtine. Si, repet, nu are nici o legatura cu faptul ca m-am certat cu tine (TLD). Nici pe Galadriel_Queen nu am avut-o foarte tare la suflet dar mi-a placut la nebunie ce a scris ea! (btw, bravo din nou!)

Acum continua, dar tine minte ca niciodata nu e prea tarziu sa schimbi ceva! Ce daca asa a fost si la Matrix Reloaded? Ma rog, mai asteapta niste reactii si vezi daca mai sunt si altii de parerea mea, daca nu, nu schimba nimic.

Alta chestie: pune si tu mai mult accent pe poveste si pe glumele in sine si nu pe cuvintele povestii si cuvintele care constituie glume! Mi s-a parut ca MULT prea tare te straduiesti sa scoti cuvinte care nu prea isii au locul acolo asa ca just go with the flow! (asta daca nu cumva ai terminat deja de scris parodia... daca da... asta e, better luck next time!)

De ce sa schimbi ceva care in trecut nu a deranjat pe nimeni... Pur asi simplu mie mi-a placut modul in care noone scria parodia la matrix si uite asa am continuat in stilul lui... Nu consider ca acele elemente de umplutura sunt degeaba puse... Te invit sa-mi prezinti o parodie facuta de tine la orice film nu conteaza... Sa vedem cat de mult o sa rad atunci.

Am recitit primul act din parosdie dupa mai bine de juma de an... A fost scrisa si pusa bine la pastrare pt vara asta... Nu mi-a mai ocupat din timp parodia... Asta e are gauri... nimeni si nimik nu a fost facut perfect pana acum...

Sarim direct la partea cu ideile.... "better luck next time!" ca nu o s aam reapuc sa o editez... In cel mai bun caz inceputul nu a fost pe placul unora... dar poate ca pe parcurs va plac ideeile din ea...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2004, 02:07   #142
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Am scris o parodie insa nu am considerat ca e destul de buna ca sa "iasa in lume", am preferat sa nu o arat nimanui.

Vedem pe parcurs cum merge...
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2004, 06:51   #143
Mifune
Senior
 
Mifune
 
Join Date: Oct 2003
Location: Shetland
Posts: 86
Benni ieshi de aici ca deja devii enervant de bagator in seama. Daca esti prea ignorant lasa-ne in boala noastra. Trebuie sa ai tu ceva de comentat. Aia nu e buna, aia nu e buna, dar lui galadriel i-ai zis BRAVO! si nici macar nu ai stat sa o citeshti pe asta. Te-ai grabit sa-l ataci pe om ca nu te intelegi tu cu el. Ignornat bastard! As sugera sa fii dat afara de pe forumul acesta.
__________________
"If we have to give them our lives... we give them HELL before we do it!"
Mifune is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2004, 09:13   #144
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
VARZAAAAAA! Stitzi voi cine!In rest parodia: "Nani nani puishor!" :lol:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2004, 10:04   #145
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
A facut Gandalf parodie la LOTR si te grabesti tu repede sa faci si tu una.

E de prost gust. Si nu ma lua TLD cu smecheri dinastea de handicapat. Ilustrule? Nu-ti dovedi in continuare incapacitatea de a scoate un cuvant inteligent. Taci.
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2004, 10:19   #146
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by ogto:
A facut Gandalf parodie la LOTR si te grabesti tu repede sa faci si tu una.
TLD a scris inaintea mea parodie cu Demona shi NoOne. Check 1st, crticise later ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2004, 11:14   #147
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by Mifune:
Benni ieshi de aici ca deja devii enervant de bagator in seama. Daca esti prea ignorant lasa-ne in boala noastra. Trebuie sa ai tu ceva de comentat. Aia nu e buna, aia nu e buna, dar lui galadriel i-ai zis BRAVO! si nici macar nu ai stat sa o citeshti pe asta. Te-ai grabit sa-l ataci pe om ca nu te intelegi tu cu el. Ignornat bastard! As sugera sa fii dat afara de pe forumul acesta.

Lol. Asa, si?

On topic: am citit ce s-a scris pe prima pagina... Si mai ales ce e scris de NoOne e super misto! Din cauza situatiilor comice si si glumele pe care sunt facute acolo nu m-a mai deranjat limbajul pentru ca nu-mi mai iesea in evidenta pentru ca radeam incontinuu! Faza din lift cu "Un Smith, Alt Smith, Ultimul Smith" mi se pare super tare... si faza cu Posta Romana... Ce sa mai, nu se compara ce a scris NoOne cu ce a scris TLD... Parca sunt pe 2 subiecte diferite.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2004, 11:20   #148
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
Originally Posted by Gaandalf:
Originally Posted by ogto:
A facut Gandalf parodie la LOTR si te grabesti tu repede sa faci si tu una.
TLD a scris inaintea mea parodie cu Demona shi NoOne. Check 1st, crticise later ...

Aceea scrisa de NoOne e mai veche si e MULT mai buna fata de asta scrisa de TLD.
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2004, 11:47   #149
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by ogto:
A facut Gandalf parodie la LOTR si te grabesti tu repede sa faci si tu una.

Aha... Gandalfe ia zi mai scoti parodii ca sa stiu dak mai te copiez si ma apuc si eu de parodie la alice in tara minunilor.. ca am auzit ca are o poveste sufer sfunky trendy si cum logic ca n-am ce face o sa stau toata ziua pe net sa o pun pe forum si sa raspuind la anumiti carora nu le place parodia.. deci nu am ce sa le schimbi... La urma urmelor GUSTURILE nu se discuta!

Originally Posted by ogto:
E de prost gust. Si nu ma lua TLD cu smecheri dinastea de handicapat. Ilustrule? Nu-ti dovedi in continuare incapacitatea de a scoate un cuvant inteligent. Taci.

Handicapat imi pari mai mult tu... da sa nu dezvoltam subiectu ca iara se lasa c u injuraturi..... Sa nu raspund.. da sefu stau cuminte si dau din codita.. dupa sar la O_O. Nu ti-am spus tactica mea... Mai bien numai incerca tu sa scoti vreun cuvant ca-ti arati inteligenta nativa... Acu ma lasi cu aberatiile tale sau vrei sa-ti mai rasp? Mai am cuvinte preg special pt tine!
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2004, 11:52   #150
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by BeNnY:
Ce sa mai, nu se compara ce a scris NoOne cu ce a scris TLD... Parca sunt pe 2 subiecte diferite.

Originally Posted by ogto:
Aceea scrisa de NoOne e mai veche si e MULT mai buna fata de asta scrisa de TLD.

Acuma sincer baieti... Nu va place parodia.. am inteles, ati criticat-o.. nu tre sa mai intrati aici dak nu va place... Parerea v-am auzit-o, v-am si rasp... Sho sho de pe aici...

ACUM SI MAI SINCER... n-o sa planga nimeni dupa posturile voastre... ba chiar cre ca forumul va fi mai fericit cu cateva aberatii in minus pe ziua curenta...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2004, 12:48   #151
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by TLD:
ACUM SI MAI SINCER... n-o sa planga nimeni dupa posturile voastre... ba chiar cre ca forumul va fi mai fericit cu cateva aberatii in minus pe ziua curenta...
Au fost intervievatzi mai multzi shi concluzia a fost "copii proshti".
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2004, 21:36   #152
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
TLD io nu inteleg de ce te agitzi la ce spune benny si ogto, io zic ca nu ar trebuie bagatzi in seama
Continua sa scrii in continuare si sa le postezi pe forum ca ne cam plictisim, cel putin eu
__________________
SEX IS LIKE NOKIA (CONECTING PEOPLE), LIKE NIKE(JUST DO IT), LIKE PEPSI (ASK FOR MORE), LIKE COCA-COLA (ENJOY IT)!
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2004, 21:40   #153
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Da, ca ei spune multe oricum.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2004, 22:36   #154
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by Ionutz55:
TLD io nu inteleg de ce te agitzi la ce spune benny si ogto, io zic ca nu ar trebuie bagatzi in seama
Continua sa scrii in continuare si sa le postezi pe forum ca ne cam plictisim, cel putin eu

Le mai scriu pt ca am amuza ce perle scot... dar sa nu uitam ca le-am promis indiferenta pe alt topic... Eu o sa continui cu parodia.. iti dai seama nu o sa ma opresc din cauza a 2 plangeri.... (deja incepusem sa plang dupa criticile lor ), dar am zis pe sapt cate o postare idn parodia pr zisa.. intre timp ma distrez si eu cu cine posteaza critici "pertinente". Ce n-am voie? 8)
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jul 2004, 23:49   #155
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Vrei sa spui ca critica mea nu e pertinenta? (ah si btw, eu nu vad cam pe nimeni scriind ceva DESPRE parodie ci doar se iau de mine)
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jul 2004, 11:07   #156
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
let's muuuv on! TLD drop it like it's hot!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jul 2004, 11:14   #157
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Stai asa mah.. sa se calmeze lumea... In plus ce e mult prea mult strica... Ori doua posturi la parodie in aceeasi sapt deja e prea mult... O sa lansez partea a 2-a vineri... ca sa am timp sa mai citesc comentarii la parodie in weekend ca de sapt viitoare mare... (vin peste tine gandalfe ).

P.S: Eu inca mai astept comentarii dastea pertinente ... impertinente ... cum le zice :lol:
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jul 2004, 11:17   #158
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by TLD:
Stai asa mah.. sa se calmeze lumea... In plus ce e mult prea mult strica... Ori doua posturi la parodie in aceeasi sapt deja e prea mult... O sa lansez partea a 2-a vineri... ca sa am timp sa mai citesc comentarii la parodie in weekend ca de sapt viitoare mare... (vin peste tine gandalfe ).
P.S: Eu inca mai astept comentarii dastea pertinente ... impertinente ... cum le zice :lol:
Ignora posturile celor kre te deranjeaza shi terminam cu tot circul asta de pe forum.
P.S. - am uitat k ai postat Luni. Pe vineri atuncea...cu parodia shi pe Luni cu marea. Oricum ne strangem mai multzi. You'll see!
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jul 2004, 19:09   #159
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by TLD:
P.S: Eu inca mai astept comentarii dastea pertinente ... impertinente ... cum le zice :lol:

Vad ca se inghesuie lumea, nu gluma...
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2004, 08:19   #160
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by BeNnY:
Originally Posted by TLD:
P.S: Eu inca mai astept comentarii dastea pertinente ... impertinente ... cum le zice :lol:

Vad ca se inghesuie lumea, nu gluma...
E vacanta... useri activi de pe cinemagia sunt in jur de 10-15... useri activi in jurul fanaticului si mai mic... Concluzia deja s0a atins nr maxim de pareri impertinoase Da tot vineri pun continuarea numa de-al draq...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 18:38.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells