Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Fanatic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27 May 2003, 20:15   #21
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
:lol: :lol: :lol:
Normal ca stau cu ochii asha: :o pe subiect. Nu mishca o geana. :oops:

Cat despre filmul ala care s-ar putea sa se faca... eu sunt absolut convins ca baietzii din camine l-au downloadat deja. De pe kazaa... Wanna know the secret???? :wink:
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 May 2003, 20:23   #22
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Trebuie sa ne apucam de gandit traileru'...

Zic sa incepem cu "Cybersex baby. Swallow it all!" si sa terminam tot cu aia!!!
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 May 2003, 20:26   #23
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
:oops: No comment-[ez] :oops:

Io ashtept Scena 10... pana atunci nu ma mai bag in seama... [sper sa reushesc]
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2003, 09:25   #24
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
INT. SECRET SERVICE OFFICE - DAY

Bourneidentity semneaza de primire. Once he took Leo-Neo in, he is free to go. He got Leo-Neo's appartment for ratting on him.

Agent Smis: Verule, ce credeai, c-ai sa scpai d enoi cu figuri de-astea de Sperman?

Leo-Neo (catre Bourneidentity): Bitch! Mureai daca nu le ziceai astora unde m-am ascuns. Tz-era c-o curentez eu pa Run Lola Run fara tine, 'r'ar ma-t-a'reacu'! Pai eu sint super cablat, fiule, am o conexiune de 2 MB pe sex-unda. II bagam la informatie in ea de o faceam sa nu mai deosebeasca RVul de reve! Dual-band am, frate, si asta pe o singura pula!

(Bourneidentity, rusinat, iese pe geam. Spiderman spala geamurile, coctat pe schele. Fruntea lui ajunge pina sus, la stele)

Agent Smis: Nu mai fi cu muia. Stim deja ca duci o egzistenta secreta, respectiv dubla. Una din ele are viitor, si suna bine, alta - pula. Tu alegi.

Leo-Neo (desfacindu-si picioarele ca Sharon Stone in Basic Instinct; nici el nu poarta nimic pe dedesubt): Sa-ti moara ma-ta?! What if I give you the middle finger? What if I give it to you so you can shove it up your Secret Service sphincter? or what if I finger-fuck you? Fist-fuck you? What if I let you piss on me and...

Agent Smis (intrerupindu-l): Hei, hei! Nu mai te ecshcita degeaba, ca nu te futem! Iti lipim pula si iti bagam in ea un bug, stii ce e ala un bug, nu? Un fel da tranzistor cu care noi te radarizam pe tine. Hai, beleste-o!

Agentii sar pe Leo-Neo, ii baga dispozitivul in penis, apoi il lipesc la loc. Fanta, ca sa zicem asa, sexului lui Leo-Neo este lipita pentru totdeauna.

DISSOLVE TO:

INT. BEDROOM - NIGHT
Leo_neo se trezeste in pat. I se pare ca a avut un vis erotic. Duce mina intre picioare si gaseste o substanta lipicioasa.

Leo-Neo: Fuck! Fuck! Fuck!

De sub paturi iese Bourneidentity:

Bourneidentity: Hai, fa, ce faci asa ca muta la pula?! Hai, ca ne asteapta aia cu Sedanu' sa mergem la 'otelu' Lafayette unde, al numarul 1313 ne-asteapta Mortfeus, sa-z dea el vise cu supstante interzise.

CUT TO:
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2003, 10:12   #25
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
Nu faceti voi un scenariu coerent cap-coada pe care sa-l si filmati dupa aia? Sint convins ca ar fi super caterincos. Contribui cu o pereche de ochelari de soare ca ai lu' neo + o geaca de motor ( pe asta o vreau inapoi) + o motocicleta ( daca filmam la sf lu' august..si pe asta o vreau inapoi) + o masina in 2 usi, ca sa intre leo-neo mai greu in ea. Si masina o vreau inapoi.

Da' faceti un scenariu filmabil, nu d-alea cu caderi de la etajul 100, ca nu avem unde filma.

Bat cimpii?

Ambra, ai cuvintul.
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2003, 10:27   #26
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
da ce nu? da filmam pe dv cam, nu pe vhs, beta sau mai stiu eu ce; sa vb si cu no one, si il facem;
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2003, 11:15   #27
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
Ideea e foarte buna.

Voi toti cei ce profesional sau prin studii sunteti legati de actorie, regie,etc sunteti bineveniti in a o pune in practica.

Poate o sugestie ar fi ca personajele cooptate din alte filme sa se rezume numai la cele din filmele SF. Sau de ce nu o Trilogie Matrix - Terminator - Lord of the rings : Za Lord of Terminated Matrix ( dar fara Sergiu Nicolaescu in rolul calului )

Sorry n-am ce sa pun la bataie.
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2003, 11:31   #28
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by victor:
( dar fara Sergiu Nicolaescu in rolul calului )

Sorry n-am ce sa pun la bataie.

Eh, nu ai...ai calul de bataie.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2003, 13:38   #29
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Mama-tata ce-a ieshit dintr-o idee tâmpita... :lol:

Acu sa se faca shi film? :oops: Cu cea mai mare placere... Eu va dau toate drepturile de autor [alea de le-am furat shi eu de la altzii].

Mai vorbim pe tema asta... acu tre' sa scriu o scena:

SCENA 11 - TAKE 2

P.S. Note to self: Scrie undeva numerele peste 10 ca sa ai unde sa potzi urmari indecshii scenelor de fi... [a dracu' pix - i s-a terminat pasta albastra]
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2003, 15:03   #30
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
SCENA 11 - TAKE 2

Bourn-aidentiti: Sa mor daca pricep ce caut eu in filmul asta. Care-i tampitul ce scrie scenariul asta de kkt? Lasa-tzi-ma naibii in pace. Nu ma pricep nici macar sa inversez o matrice dara sa ma caftesc cu ajentzii.

CUT TO :

In interiorul unui birou navalesc in tromba Ajentzii 0, 0 shi 7. Pe birou [trebuie sa precizam ca in interiorul biroului era un birou ... cam cum sunt papushile alea ruseshti, da' mult mai putzin complicat]... deci, pe birou [ziceam] o secretara in pauza de cafea statea cam incomod. Ajentzii se opresc in mijlocul biroului intrebandu-se din priviri: "What the f*******ck ???"

Secretara se da jos cu greutate de pe birou shi imbracandu-se din mers iese din birou, tragandu-l dupa ea, nu fara greutate, pe sheful ei ascuns dupa birou.
Secretara: HOOLIGANS!!!!!!! .... *shi iese trantind usha... in gura shefului.*

Uach-au!-schi: Nu e bine! Nu e bine! Inapoi! Replay! *se repede la gatul unui ajent* Ce dracu atzi facut cu Leo-Neo? Une' e pocitania aia mica? Ai dracu' imcompetentzi...
Ajentu 0*ridicand un deget to make his point*: Incompetentzi.

Cu greutate se reia scena. Leo-Neo e azvarlit in mijlocul biroului de catziva haidamaci din echipa de filmare. 3-4 cameramani sar pe el cu bocancii. Scenaristul modifica de urgentza scriptul. Bataia s-a filmat shi so far e cea mai buna secventza de actziune.

Se deschide usha. Burne-aidentiti baga capul pe ea.
Bourne-aidentiti: Sa vezi ce bataie ia ala micu... *strambandu-se* Fa la stanga! Fa la stanga! Prima la stanga!... *cu voce normala* Iar am ajuns in filmul asta de kkt. Mai bine ma angajam ca figurant in el.

Ajentu 0: Shi zi asha domnule Anderson...
Ajentu 7 *pocnindu-l peste cap*: Ce faci mah? Asta era replica mea. Tzine-tzi gura!
Ajentu' zero incepe sa se smiorcaie. Leo-Neo se uita printre vanatai la cei trei din fatza sa. Oricum nu e convins ca ei sunt acolo. Poate stau in spatele lui. Niciodata nu potzi fi sigur.
Ajentu' 7: Mah Anderson mah... te-a dat in gat vecina de la 3. Hoashca aia cu neg pe nas. Ne-a zis tot. O shtii nu? Aia care are 3 fete urate ca naiba. Zicea ca eshti hecar. Aia mah... aia ce umbla in capot cu floricele. Bai, nu se poate sa n-o shtii. Stai ca-tzi arat dosarul ei. Il avem aici, la indemana. Uite, o recunoshti? ....Da mah... asta urata, asta din coltz.
Leo-Neo: Asta nu e vecina mea. E vecina din blocul de vizavi. Shi nici macar nu ma cheama Anderson. My name is....
Ajentu' 7: Da, shtim povestea. My name is Anderson and I am an alcoholic. welcome to AAA.

Sile, potaia nihilista a sunetistului, intra in platou shi incepe sa se gudure de piciorul lui Leo-Neo. Cuprins de un accent de panica Alesul sare pe masa shi incepe sa urle. Cainele turbeaza. Dihania de pe masa poate urla mai tare ca el. Oricum, actzionand conform proverbului "Cel mai deshtept cedeaza primul" cainele paraseshte platoul de filmare.

Ajentu' 0 *luandu-l in bratze pe Leo-Neo* Hai gata! Taci cu mama! Gata! S-a terminat... A plecat bestia.
Leo-Neo nu-shi poate opri urletele. Alt ajent 0 il pocneshte delicat cu 40 de pumni in figura pentru a-l scoate din starea de shoc. Vazand bataia lui Uaci-au!-schi ii vine din ce in ce mai mult sa se lase de "ZA METRICS" shi sa se apuce de "FIGHT CLUB". Regizorul mai admira cateva zeci de minute bataia incasata de Leo-Neo [in platou se pun pariuri.. e egzact ca la cursele de cai... doar ca de data asta lipsesc caii shi ia bataie actorul principal]. La un moment dat se indura de Leo-Neo shi urla:

................ CUUUUUUUUUUUUUT..............

In acel moment 4 doctori shi 3 asistente tabarasc pe Leo-Neo aflat inca in inconshtientza shi se apuca sa taie din el. Cu cutzitashe, cu forfecutze, cu bisturie, cu lame, cu truse de traforaj, cu barditze... chiar cu topoare in toata regula. Din timp in timp un tip mic shi indesat ce are o placutza sangerie in piept pe care scrie MORGA verifica semnele vitale ale pacientului implantandu-i in picior o furculitza de inox marca: "Stainless Steel". Tot platoul face fotografii. Se traiesc momente istorice. Sunt asha de aproape de a-shi vedea visul cu ochii... mai-mai ca ar merge sa dea shi ei o mana de ajutor.
Unul din doctori ridica privirea spre camera de filmat. Ciudat. Poarta o masca de ski... sau de plastic [inca nu sunt sigur]. In platou intra in viteza un individ pe role. Pune cu greutate frana shi striga in gura mare de parca ar fi pe varful muntelui, la oi.

......... JASOOOOOOOOOON... de urgentza in celalalt platou. Au inceput filmarile la "Friday the 13th" - partea a n-shpea.

Doctorul paraseshte tacticos platoul de filmare. Nici el nu mai tzine minte numarul pansamentelor uitate in corpul disecatului.

Nota: Interogatoriul s-a amanat pentru cateva zile... da' faza e ca toata lumea shtie intrebarile... ba mai mult: toata lumea shtie shi raspunsurile. Ba inca shi mai mult: toata lumea a vazut filmul... asha ca.... ce sens are sa ne mai complicam?

P.S. Era sa uit cum incepe scena:

Paminity calareshte o motoreta Hon-da!-da!-da!. Din cladire iese Leo-Neo dus pe o targa de ambulantza.
Paminity: Fu**! Au pus mana pe EL. *apasa pedala din mijloc pana la fund crezand ca e acceleratzia*
Motoreta decoleaza intr-un nor de praf oprindu-se scurt in primul stalp de beton aflat la circa 10 metri.
Din norul de praf iese un individ care seamana teribil de mult cu Freddie Mercury. Innecandu-se cu aburii de motorina cu plumb incepe sa fredoneze:
Another one bites the dust..... oh... yeah..!!!!

....to be continued ....
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2003, 16:12   #31
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
Originally Posted by NoOne:
SCENA 11 - TAKE 2



Paminity calareshte o motoreta Hon-da!-da!-da!. Din cladire iese Leo-Neo dus pe o targa de ambulantza.
Paminity: Fu**! Au pus mana pe EL. *apasa pedala din mijloc pana la fund crezand ca e acceleratzia*
Motoreta decoleaza intr-un nor de praf oprindu-se scurt in primul stalp de beton aflat la circa 10 metri.
Din norul de praf iese un individ care seamana teribil de mult cu Freddie Mercury. Innecandu-se cu aburii de motorina cu plumb incepe sa fredoneze:
Another one bites the dust..... oh... yeah..!!!!

....to be continued ....

deja scenariul e gresit. Cum poate Paminity sa apese pedala din mijloc la o motocicleta?
sau n-am inteles alegoria?...ia uite unde era hiperbola...bagaboanta mica..
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2003, 16:22   #32
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
:lol: :lol: :lol:
Chitzibusharule !!!!
:lol: :lol: :lol:
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2003, 16:23   #33
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Nu, ba, pedala aia si-o baga la mingeac! Ca d-aia sa numea motocicleta Hon-da!-da! da!, ca se orgazma Paminity in placeri!
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2003, 16:26   #34
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
*rade in hohote*

Bai ce stau autorii cu ochii pe pagina asta... Nu-shi mai dau rand cu aparatul aberatziilor.

Right, Ambra? :wink:
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2003, 16:28   #35
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
ambra, bati cimpii. cred ca prinity- something nu avea in ce sa-si bage pedala, avea cel mult un nasture din ala de care au pe spate...
so...gresesti pro-fund
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2003, 16:31   #36
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by toni:
ambra, bati cimpii. cred ca prinity- something nu avea in ce sa-si bage pedala, avea cel mult un nasture din ala de care au pe spate...
so...gresesti pro-fund

Sau pe fund?
Deci Paminity avea un orificiu in fund prin care, daca nu-si baga pedala, isi baga teava de esapament, ca ea de-acolo isi tragea forta ei magica si de neinchipuit, de la benzina fara Pb. Si cind voia sa se sinucida, tot la fel facea, numai ca isi baga teava lui Leo-Neo in gura, sa ii dea el sa manince copii facuti din Ag viu.

NoOne, ai creat un Frankenstein!
:cry:
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2003, 16:40   #37
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Simplu copii, am gasit rezolvarea. Lucram ca profesionishtii: ce nu pricepem taiem la montaj. :wink: Cine e cu mine sa ... eh, sa lasam manifestarile astea in public. Se uita ashtia la noi.
*ishi aranjeaza cravata*
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2003, 16:42   #38
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
--------------------------------------
NoOne, ai creat un Frankenstein!
--------------------------------------

Nu, e Sergiu Nicolaescu care vrea sa-l produca,regizeze,rescrie si joace si pe asta.
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2003, 16:56   #39
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
Ambra & NoOne : Gresiti la fazele cu combustibili : Unu' zice motrina fara plumb, altu' zice benzica cu Pb. Io inteleg ca voi sinteti creatorii si nu va incurcati in detalii d'astea, da' io sint criticul ala care va iesplica ca e gresit si reluam scena....

"ba, ce coregrafie timpita"
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 May 2003, 17:03   #40
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Hmm, ai dreptate aici. Tre' sa cadem de acord. Bine ar fi sa cadem de acord in timp ce cadem cu capu' pe mese la una din intilnirile astea de foru-misti ceva, frate, un mic, ceva?
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:45.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells