Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Fanatic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 31 Mar 2003, 10:10   #41
MihaiD
Novice
 
MihaiD
 
Join Date: Feb 2003
Location: Bucuresti
Posts: 20
Send a message via ICQ to MihaiD Send a message via Yahoo to MihaiD
Re: ..oh goody!!!

Originally Posted by Demona:
..Shi e ARAD...nu ORADEA...A - R - A - D .... Sunt din Arad

Scuze, scuze - am gresit si recunosc ... A-R-A-D ... am bagat la cap. :oops:

Yahoo Messenger suna bine - cand? cum? - hai sa stabilim si apoi sa dam sfoara in tara
__________________
To know that you do not know is the best.
To pretend to know when you do not know is a disease.
MihaiD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2003, 15:00   #42
Guinevere
Senior
 
Guinevere
 
Join Date: Jan 2003
Posts: 87
Send a message via ICQ to Guinevere Send a message via AIM to Guinevere Send a message via Yahoo to Guinevere
Intr-o seara de la 10 la 11? Miercuri, 2 apr, seara?
__________________
...warriors are busy fighting one another in distant lands, and in this neighbourhood heroes are scarce, or simply not to be found.
Guinevere is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2003, 17:56   #43
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
.HEY!!!!

...no problemos MDee(MihaiD)... Oricine poate greshi...G-Guin ...nu nu nu...de ce 2 aprilie?...eu la ora aia (11) termin cu lucru`...intr-un week-end sa fie tot omu` prezent... >:oP ...cat despre TTT cel mai mult shi mai mult mi-a placut de GOLLUM...e atat de adorabil! ...sure nu putem sa excludem batalia de la Helm's Deep...(sau trebuia sa spun ce mi-a placut in carte???)...
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2003, 21:58   #44
Guinevere
Senior
 
Guinevere
 
Join Date: Jan 2003
Posts: 87
Send a message via ICQ to Guinevere Send a message via AIM to Guinevere Send a message via Yahoo to Guinevere
Nu... la film ma refeream... sper sa am timp sa te descos cu privire la carte cind ne intilnim... Si mie mi-a placut Gollum la nebunie, dar mi-a placut f.f. mult si povestea dintre Eowyn si Aragorn...

Ok, weekend sa fie, atunci.
__________________
...warriors are busy fighting one another in distant lands, and in this neighbourhood heroes are scarce, or simply not to be found.
Guinevere is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2003, 23:43   #45
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Re: ..oh goody!!!

Originally Posted by MihaiD:

hai sa stabilim si apoi sa dam sfoara in tara

Mihai...daca faci lucrul asta s-ar putea sa ne trezim cu o crestere spectaculoasa a numarului de sinucideri prin spanzurare in tara...lucru care ce-i drept ar inlesni un remake al filmului "Padurea Spanzuratilor".
Daca in schimb dai sfara in tara s-ar putea sa afle mai multa lume de aceasta intalnire.
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Apr 2003, 08:53   #46
MihaiD
Novice
 
MihaiD
 
Join Date: Feb 2003
Location: Bucuresti
Posts: 20
Send a message via ICQ to MihaiD Send a message via Yahoo to MihaiD
Re: ..oh goody!!!

Originally Posted by Danny:
Mihai...daca faci lucrul asta s-ar putea sa ne trezim cu o crestere spectaculoasa a numarului de sinucideri prin spanzurare in tara...lucru care ce-i drept ar inlesni un remake al filmului "Padurea Spanzuratilor".
Daca in schimb dai sfara in tara s-ar putea sa afle mai multa lume de aceasta intalnire.

Nu, nu - nu m-ai inteles - incercam sa creez cererea pt sapun.
Pt ca mai apoi sa pot sa scot pe piata produsul "sapun de dat pe sfoara de spanzurat"
__________________
To know that you do not know is the best.
To pretend to know when you do not know is a disease.
MihaiD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2003, 16:21   #47
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Originally Posted by Guinevere:
dar mi-a placut f.f. mult si povestea dintre Eowyn si Aragorn...

....CEEEEEEEE?!?!?!?! Guin...NU NU NU!!!!! Eu una o urasca pe Eowyn!!! Barbie-Arwen wannabe!!! Hai sa itzi spun shi de ce o urasc...deci in primu` rand...uhmm..nu spun de ce ..dar al doilea rand ca s-a dat la Aragorn shi al treilea rand pentru ca atunci cand taica-sau, Theoden ii spune sa stea pe al ei c** shi sa aiba grija de poporu` Rohanului, nuuuuu,
ea trebuie sa mearga in ditamai lupta shi fix la Nazgul merge sa-l omoare. Shi-a gasit blonda sa il omoare pe Regele-Vrajitor din Angmar!!!
Numa` ca sa reusheasca sa se raneasca, pentru ca pana la urma tot Merry sa-l taie, ca doar el l-a injunghiat cu sabia ce o avea din Borrow-Downs - faurita special pentru Regele-Vrajitor!!!! Ca apoi, saracu` Aragorn, rupt din lupta nu are el altceva de facut...numa` sa o mai vindece SHI PE EOWYN-VITEAZA!!! Bine nu e vina ei asta...ca doar Tolkien a scris cartea...DAR NU-MI PLACE DE NICI O CULOARE DE PERSONAJUL EOWYN !!! :evil:

I rest my case, your Honour!!!

Keep the LOTR Pride alive!
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Apr 2003, 15:03   #48
Oribilul Mosh
Novice
 
Oribilul Mosh
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 23
Send a message via MSN to Oribilul Mosh Send a message via Yahoo to Oribilul Mosh
Imi pare nespus de bine ca am gasit un grup de fani cu care pot vorbi despre Lord of The Rings. Nu-i inteleg pe cei carora nu le-a placut ...de ce scriu cuvinte asa urate.
Eu vreau sa va spun ca sunt super-fan.

Fazele mele preferate

LOTR1 : in minele din Moria cand apare Belrock si Gandalf ii opune rezistentza. imi place cand Belrock loveste cu sabia aia enorma de flacari si Gandalf pareaza cu toiagul..apoi ii spune ca nu se trece pe acolo. ....ca el e slujitorul focului si al flacarii nu mai stiu care.....

LOTR2 : tot tabloul luptei de la Helm's Deep este superb. mi-a placut mult de tot cum au venit elfii in ajutorul oamenilor. si pe urma la sfarsit cand uruk-hai ii dominau categoric...Regele, Aragorn , Legolas si Gimli se hotarasc sa lupte pana la ultima suflare.....si intra in dusmani si ii macelaresc. si cand erau cu totzii epuizatzi...apare Gandalf The White cu oaste mare de tot....si castiga. Extraordinar.

LOTR1 ..l-am vazut de 4 ori...iar LOTR2 o singura data. Doream sa ma mai duc in MALL sa-l mai vad..dar observ ca e numai de la 21:15. Ce draq ? Se termina filmul la 0:15. Eu cu ce mai ajung acasa ?
Oribilul Mosh is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2003, 19:14   #49
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
...well..well...well...

...acum...no offence to you...dar nu e Belrock sau cum l-ai numit...e Balrog..shi era numit asha pentru ca in Sindarina (limba vorbita de Elfi - de fapt unul din dialecte, celalalt e Quenya) inseamna ceva de genul Demonul Sacru (bal = sacru, rog = demon, aratare)...referindu-se nu la sanctitatea lui, ci la VECHIMEA lui! In "Black Speach"(limba vorbita in Mordor) e Gothmog

Cat despre...ajunsu` acasa....PE JOS! Mersu` pe jos, face picioru` frumos...

Keep the LOTR Pride alive!!!

Navaer...4 now...
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Apr 2003, 21:39   #50
Oribilul Mosh
Novice
 
Oribilul Mosh
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 23
Send a message via MSN to Oribilul Mosh Send a message via Yahoo to Oribilul Mosh
Oau ! Chiar nu stiam. Merci frumos pentru corectie.
Si daca tot te pricepi la monstrii poate imi spui si cum il chema pe cel cu care s-au batut inainte. Ala mare si greoi...caruia i-a tras Legolas cateva sagetzi in tzeasta.
Eu nu am dorit sa citesc cartea...pentru a ma bucura de film. Nu imi place sa ma uit la film stiind actiunea de dinainte.

La 12:15....sa te intorci tu acasa pe jos. Poate esti mai viteaz ca mine. 8)
Oribilul Mosh is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2003, 13:38   #51
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
Troll? :lol: da,si mie-mi plac incepatorii care se baga unde nu le fierbe oala(autocritik :o ).OAAAAAUUU! deci asta-i forumul cinemagia? (*)
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2003, 14:32   #52
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
.....

...No Problemos Moshule...shi mai precis raptor...un troll de peshtera! Ca erau mai multe feluri! (de padure, de munte, de deal, de copaci - aproximativi cu cei de padure..etc...) ...
Shi eu una Moshule te sfatuiesc sa citeshti cartzile...din film sunt scoase o gramada de lucruri...shi multe personaje au...caracteristile diferite..ai fii surprins sa aflii o gramada de alte chestii...shi hai...fii viteaz...cine o sa te pape? Nu mai e tzipenie de om pe strada la ora aia...


(*) Keep the LOTR Pride alive! (*)
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2003, 15:19   #53
Oribilul Mosh
Novice
 
Oribilul Mosh
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 23
Send a message via MSN to Oribilul Mosh Send a message via Yahoo to Oribilul Mosh
O sa citesc cartea dupa ce vad intreaga trilogie. Imi place sa ma bucur de suspansul filmului..si sa-i traiesc cu uimire fiecare clipa. Dupa aia o sa citesc si cartea...si o sa am in minte cum arata fiecare personaj. Stii la ce ma refer , nu ? (de exemplu sa luam Jungle Book. toata lumea si-l imagineaza pe Baloo ca cel din filmul Disney ! ..nimeni nu se gandeste ca paote Kipling si l-a imaginat altfel)

PS : pai tocmai ca nu e nimeni pe strada...o sa mor de urat pana acasa. eu cine mai schimb asa cate o vorba ..in noaptea neagra si rece ? :roll:
Oribilul Mosh is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2003, 15:24   #54
Oribilul Mosh
Novice
 
Oribilul Mosh
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 23
Send a message via MSN to Oribilul Mosh Send a message via Yahoo to Oribilul Mosh
O sa citesc cartea dupa ce vad intreaga trilogie. Imi place sa ma bucur de suspansul filmului..si sa-i traiesc cu uimire fiecare clipa. Dupa aia o sa citesc si cartea...si o sa am in minte cum arata fiecare personaj. Stii la ce ma refer , nu ? (de exemplu sa luam Jungle Book. toata lumea si-l imagineaza pe Baloo ca cel din filmul Disney ! ..nimeni nu se gandeste ca paote Kipling si l-a imaginat altfel)

PS : pai tocmai ca nu e nimeni pe strada...o sa mor de urat pana acasa. eu cine mai schimb asa cate o vorba ..in noaptea neagra si rece ? :roll:
Oribilul Mosh is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2003, 15:55   #55
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
...Uhmm..shi aia e adevarat...anyway, eu sper sa itzi placa cartzile...doar atat...cand scrie in carte de "Valceaua Despicata"...sa shtii ca aia e Rivendell-ul sau "Gruiurile Gorgane", alea sunt Borrow Downs, gnom = pitic, numele lui Elladan (unul din fii lui Elrond) e Elladan...nu Elladon sau Elladin cum e scris de romanii noshtrii...shi sa nu te sperie traducerea cantecelor...asta in cazul in care citeshti totul in romaneshte...

...eh...fa-tzi rost de un vampir...e compania cea mai sigura...daca nu itzi convine...dar tot l-ai gasit...spune-i de mine!

(*) Keep the LOTR Pride alive! (*)
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2003, 16:33   #56
Oribilul Mosh
Novice
 
Oribilul Mosh
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 23
Send a message via MSN to Oribilul Mosh Send a message via Yahoo to Oribilul Mosh
Mi-am luat cartea de pe kazaa in format pdf. Acolo au denumirile bune si corecte. Dar cine are rabdare sa citeasca pe un monitor o carte de 1 000 pagini ? Unde se gaseste cartea normala ? Dar nu-mi spune in Mall ca nu dau 500 000 pe o carte. Pe la anticariate se gaseste ? Sa o iau cu 50 k..maxim 100.
Dar tu de unde stii asa bine toate personajele si actiunea si tot ce tine de LOTR ?

PS : ce treaba am eu cu vampirul ? ce ? numai ala imi poate tine de urat pe drumul dinspre Mall si casa ?
Dar nu mai e nevoie nici de vampir...nici de nimeni.....saptamana s-a schimbat si filmul este acum la o ora cat se poate de marfa : 15:45 ! asa ca ma duc sa-l mai vad 1data...ceea ce itzi recomand si tie Demona
Oribilul Mosh is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Apr 2003, 19:51   #57
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
Pentru ka,daca nu ma insel,a citit "the miracle I call The Silmarillion" Am sau nu dreptate?
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Apr 2003, 14:43   #58
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
..let's clear things out...

Moshule, nu sunt din Bucureshti, asha ca nu mi-am luat cartzile din Mall. In primul rand am cartzile de vreo 4- 5 ani (dar in engleza). Apoi dupa ce am vazut filmul le-am cautat shi in "graiul mioritic"...dar e nasoala rau traducerea. Am dat pe cartzi un milion de lei. Dar asta e cu fanii. Am cartzile in 3 limbi diferite, la fel shi citite(engleza, romana, germana). Dar ca sa ii raspund shi lui raptor..NU DOAR PENTRU CA AM CITIT SHI SILMARILLION-ul...e ca am citit...shi "Istoria Pamantului-de-Mijloc"....shi pentru ca sunt un fan shi tot ce tzine de LOTR imi place, shi de ce LOTR, pentru ca sunt also fan Fantasy, iar Tolkien mi-i se pare cel mai shi cel mai dintre totzi scriitorii de Fantasy pe care i-am citit pana acum!

...shi...ce e rau cu un vampir??? Vampirii sunt atat de...perfectzi!!!!!!

(*) Keep the LOTR Pride alive! (*)
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2003, 12:35   #59
Oribilul Mosh
Novice
 
Oribilul Mosh
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 23
Send a message via MSN to Oribilul Mosh Send a message via Yahoo to Oribilul Mosh
Ca tot zici tu de carte...mie mi separe ca si filmul e tradus aiurea. Cel care citeste doar subtitrarea pierde mult. De exemplu "master dwarf" e tradus "jupane pitic". :roll:

PS : vampirul nu e o companie prea placuta. nu potzi manca usturoi in prezentza lui si nici nu itzi potzi arata bijuteriile in forma de cruce
PS2 : orashul tau este chiar atat de ingrozitor de il asemeni cu iadul ?
Oribilul Mosh is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Apr 2003, 15:25   #60
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
...Moshule, fii fericit ca la film traduc "PITIC", pentru ca in carte traduc "GNOM"...nu suna mai bine "JUPANE PITIC", decat "JUPANE GNOM" ??? O sa tragi de cap cand o sa citeshti cartea in romaneshte...CITESHTE-O IN ENGLEZA!!!!

...bey...Trust Demona...vampirii sunt...perfectzi! Ce usturoi? Pai gandeshte asha...e o vampira super-mega-ultra-infra-extra super...shi tu ai respiratzie....de usturoi...ce faci?!?!?

Shi nu ma refer la orashul meu ca e Hell...alta e Hell-ul de care zic...dar asta e alta poveste!

(*) Keep the LOTR Pride alive! (*)
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:12.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells