Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Fanatic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Feb 2006, 13:30   #81
Faenor
Veteran
 
Faenor
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 178
Din cate imi dau eu seama o fi Hellboy 2...da nu stiu sa se fi orientat spre Romania pt filmari...si nici sa aiba premiera tocmai in 2008-mai curand in 2007...whatever just a hunch..
__________________
"The capacity to learn is a gift; the ability to learn is a skill; the willingness to learn is a choice"-Rebec of Ginaz
Faenor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2006, 18:31   #82
mu_zz_i
Guru
 
mu_zz_i
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pitesti
Posts: 323
Imi pare rau dar nu esti nici pe aproape. poate ca te-ai luat dupa semnatura mea si de aceea ai zis Hellboy. Mai multe nu mai zic ca voi asta vreti. Asteptati si urmariti emisiuniile de specialitate la TV.
mu_zz_i is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2006, 12:54   #83
jediklaus
Senior
 
jediklaus
 
Join Date: May 2005
Location: arad
Posts: 78
Se spunea aici ca finalul de la ultima parte va fi cu totul neasteptat. Sa nu care cumva ca JKR sa o omoare pe Hermione Granger, ca se va lasa cu scandal, omule! Eh, glumeam si eu.
De fapt, de ce aceasta obsesie a mortii cuiva? De ce ne tot dam cu presupusul ca cutare sau cutare va da coltul? Chiar nu ne putem gandi la ceva mai cool? Perechea Ron/Hermione si Harry/Ginny nu pot dainui forever happy? Eu cred ca da.
Dar, chiar si asa, tot trebuie sa crape cineva si acel cineva must be Voldemort. Ei? Alte pareri?
jediklaus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Feb 2006, 12:27   #84
Faenor
Veteran
 
Faenor
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 178
Nu se termina tragic cu siguranta....dar nici Disney ...that'a a fact
__________________
"The capacity to learn is a gift; the ability to learn is a skill; the willingness to learn is a choice"-Rebec of Ginaz
Faenor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Feb 2006, 22:47   #85
Felix
Senior
 
Felix
 
Join Date: Mar 2005
Location: Hogwarts
Posts: 130
N-am mai trecut de mult pe aici ... viata ...Ma rog , la subiect mon cher . teoriile pe care le-am auzit pana acum despre ce va fi in "Harry Potter and the unknow name " au fost in general similare episoadelor din "The young and the ... you got the pic " . Ca Neville o omoara pe Bella , ca Wormtaill o sa se sacrifice pentru Harry etc etc ... nu ma obosesc sa le enumar pentru ca unele sunt chiar ridicole . Dupa aparitia HBP am renuntat la ideea de a mai face teorii si presupuneri si in momentul de fata ma concentrez pe filmarile la OOTP care incep . Sunt destul de revoltat de ideea ca James Potter nu va fi interpretar de Radcliffe , pt ca Harry ar trebui sa fie copia fidela a lui James Potter , iar actorul care il va juca nu mi s-a parut ca semana cu Radcliffe ( nici macar din avion )
__________________
Some times I miss you so much ... i can hardly stand it
Felix is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Feb 2006, 23:36   #86
Faenor
Veteran
 
Faenor
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 178
Pe mine ma ingrijoreaza alte aspecte:
1.scenariul-cat ramane pe dinafara..e totusi cea mai lunga si mai dificila de scenarizat parte;
2.regizorul-cat de personal/original va fi...pana acum trendul inaugurat de Cuaron si continuat de Newell de a imprima un stil personal fiecarui episod a functionat calitativ...are D Yates o marca distinctiva?
3.actorii alesi pentru noile personaje-4 a excelat din punctul asta de vedere putandu-se lauda cu 3 actori de marca-M. Richardson, B. Gleeson si R. Fiennes-in afara de Imelda Staunton nu vad pe nimeni in stare sa produca personaje memprabile si cu toate astea mai sunt suficienti actori britanici de valoare care nu au fost inca "potterizati"...se vorbea la un moment dat de Judi Dench, K Winslet I McNeice....mi-e teama ca zgarcenia proverbiala a studiourilor care s-au convins ca filmul cu cel mai mic buget din serie-Goblet of Fire-a adus cele mai mari incasari second only to the first movie sa nu le explodeze in fata: reducand costurile de productie si distribuind actori mai putin cuncoscuti si deci iubiti de public sa nu duca la incasari sub asteptari-dezastruoase nu pot fi niciodata -care sa compromita asteptarile si productia ultimelor 2 parti.
Ar mai fi si alte potentiale probleme, dar astea mi se par cele mai relevante momentan...
__________________
"The capacity to learn is a gift; the ability to learn is a skill; the willingness to learn is a choice"-Rebec of Ginaz
Faenor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Feb 2006, 13:30   #87
Felix
Senior
 
Felix
 
Join Date: Mar 2005
Location: Hogwarts
Posts: 130
avand in vedere ca acum deja au inceput filmarile cel putin in ceea ce priveste distributia intrebarile privind distributia au ( macar partial raspuns ) . Desi pot sa spun cam cat sunt de dezamagit ca Gary Odlman inca nu a semnat ( sper intr-un miracol ) .

Scenariu :hm: ... sincer ma astept sa lipseasca multe din lucrurile din carte , si nu voi fi dezamagit de asta ... problema e sa nu taie lucruri esentiale pt actiunea filmului . In GOF au reusit sa elimine partile care nu erau vitale ( societatea lui Hermione , spiridusii ) . Daca tin aceeasi linie inceputa de Cuaron vor reusi si in OOTP , desi David Yeats e la primul film major ( sper ca nu ma insel ... nu e unul dintre regizorii care sa imi fi atras atentia in mod special )
__________________
Some times I miss you so much ... i can hardly stand it
Felix is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Feb 2006, 08:47   #88
Faenor
Veteran
 
Faenor
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 178
Atat G Oldman cat si D Thewlis au semnat pt 5...in rest cu exceptia Imeldei Staunton noua distributie ma lasa rece....sa vedem ce pot sa faca "incepatorii " astia...
__________________
"The capacity to learn is a gift; the ability to learn is a skill; the willingness to learn is a choice"-Rebec of Ginaz
Faenor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Feb 2006, 10:06   #89
Felix
Senior
 
Felix
 
Join Date: Mar 2005
Location: Hogwarts
Posts: 130
Oldman nu a semnat .... si daca nu ma crezi incearca stirile de pe HPANA sau Wizardnews , e o adevarata isterie in randul fanilor pentru ca Oldman nu a semnat
__________________
Some times I miss you so much ... i can hardly stand it
Felix is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Feb 2006, 16:53   #90
Faenor
Veteran
 
Faenor
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 178
Pe siturile de profil...mugglenet si veritaserum este dat cert ca a semnat pt 5, dupa ce publicasera si ei cate un articol despre isteria de care vorbeai...se poate ca ori informatiile mele ori ale tale sa fie outdated...anyway din cate stiu eu Robbie Coltrane nu a semnat pt 5 inca si sincer mi-ar lipsi mai mult decat Gary Oldman...este unul din actorii pe care s-a construit seria si chiar nu il vad inlocuit/inlocuibil.
__________________
"The capacity to learn is a gift; the ability to learn is a skill; the willingness to learn is a choice"-Rebec of Ginaz
Faenor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:55.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells