Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27 Mar 2018, 22:32   #121
Robert.Chetan
Novice
 
Robert.Chetan
 
Join Date: Mar 2018
Posts: 1
Salut,caut un film de aventuri cred de prin anii 90 nu sunt sigur,nu cunosc astfel de detalii in care este vorba de o poveste de "prietenie" dintre un grup de tineri(sau doar unul singur nu imi mai aduc aminte) si o gorila.Nu mai retin din film decat finalul, in care gorila este eliberata in salbaticie,momentul fiind unul foarte emotionant,tin minte ca am plans in hohote atunci,cred ca aveam vreo 6-7 ani.Va rog daca stie cineva sa imi dea un mesaj.Va multumesc!
Robert.Chetan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 May 2018, 20:43   #122
mkniq
Novice
 
mkniq
 
Join Date: May 2018
Posts: 1
Bună ziua,
Caut un film făcut prin anii 50 - 60 ...
Astfel doi tineri, unul alb si unul negru, fură un autobuz cu care au un accident. Autobuzul ia foc iar unul dintre baieti moare carbonizat iar celalat fuge de la locul accidentului.
La spital, unde urma sa se desfăsoare autopsia, apar parintii baietilor. Fiecare, traieste cu speranta ca cel ce a fugit e copilul lor.
La final, in zori, cu putin inainte de a se afla rezultatul autopsiei, procuroru/judecatorul vrea sa plece acasa. Intrebat de ce nu e curios sa afle rezultatul autopsiei, el da replica (aproximativa): ”...adică dacă a murit un alb sau un negru? Ce importantă are? A murit un om!”
mkniq is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:07.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells