Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Jan 2016, 20:59   #101
vitalie_fricatel
Novice
 
vitalie_fricatel
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 2
nui asta ..ms frumos oricum
vitalie_fricatel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2016, 21:01   #102
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by vitalie_fricatel:
nui asta ..ms frumos oricum

Ala e ! Uita-te la pozele din galeria filmului, gasesti acolo poza postata de tine.
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jan 2016, 23:32   #103
velciov_mixy
Novice
 
velciov_mixy
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 1
Caut un film

Buna seara....va rog sa ma ajutati si pe mine. Caut un film pe care l-am vazut mai demult si nu mai stiu cum se cheama. Este vorba despre un om de afaceri interpretat cred ca de George Clooney care alaturi de fiica sa care este contabila societatii incearca sa "renasca" firma aflata in faliment.
velciov_mixy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Apr 2016, 12:26   #104
Cine-i-Phil
Novice
 
Cine-i-Phil
 
Join Date: Apr 2016
Posts: 9
Originally Posted by D0ny94:
Salut, caut si eu un film, l.am vazut la tv dar am uitat cum se numeste...este o cursa intre oameni, fiecare dintre ei avand la gat o zgarda care explodeaza la un anumit timp daca nu ajung intr.un punct anume...
Va rog ajutati.ma PLSSSSSS


Battle Royale (2000)
http://www.imdb.com/title/tt0266308/?ref_=nv_sr_1
Cine-i-Phil is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Apr 2016, 12:28   #105
Cine-i-Phil
Novice
 
Cine-i-Phil
 
Join Date: Apr 2016
Posts: 9
Filme fără nume, rămase doar amintiri vagi. Vă rog, ştiţi cum se cheamă?

Filme fără nume, rămase doar amintiri vagi. Vă rog, ştiţi cum se cheamă?
Aş avea şi eu vreo câteva filme ce au rămas doar nişte imagini fără nume îngheţate în minte. Poate îi pică fisa cuiva de pe aici cum se numesc.

Aşadar...

1.
Filmul care credeam că se numeşte Kala era cam asa...
In filmul asta, actiunea se petrece la sfarsitul celui de al doilea razboi mondial.
In el, era vorba de un copil care traia intr-o zona de munte unde se cresteau turme de oi. De o vreme, lupii atacau oile.
Baiatul gaseste un caine-lup (ciobanesc german pentru cunoscatori ) care ramasese fara stapan dupa ce se terminase razboiul. Cainele fusese al unui soldat ce murise in razboi si parca avea si o zgarda pe care scria asa: Caine militar (in nemteste caci era ceva cu Hund).
Copilul reuseste sa imblanzeasca animalul si il apara de pastorii care il incoltesc crezand ca el e cel care omoara oile.
Se organizeaza o vanatoare cu haitasi insa in loc sa impuste cainele, vanatorii trag in baiat care intrase in bataia pustii.
Spre sfarsitul filmului, baiatul e aratat bandajat, cu prietenii sai alaturi de patul in care zacea. Acestia ii adusesera un catel. Atunci, intra in casa cainele-lup. Prietenii copilului se baga sub pat de frica crezând că e lup, insa cainele nu-i bagă în seamă şi se apropie de baiat bland ca un mielusel.
Scena finala, copilul se juca impreuna cu cainele care topaia vesel in jurul sau.
Filmul acesta e posibil sa fi fost in germana, orice limba slava (rusa, ceha, rusa, slovena, sarba, etc), albaneza sau scandinava, insa nu sunt sigur. Sunt sigur ca nu era in engleza. Cel mai probabil filmul e albanez sau măcar balcanic.

2.
Film cu aviatori sovietici şi veşnicul triunghi amoros (baiat-fată-prieten trădător)
Filmul despre care vreau să vă cer lămuriri este rusesc (sovietic), difuzat pe TVR prin anii '80.
În film e vorba de doi piloţi ruşi îndrăgostiţi de aceeaşi fată.
Acţiunea începe fie în timpul, fie după al doilea război mondial. Era o scenă într-un bombardier în care căpitanul îi comandă unuia dintre coechipieri să sară cu paraşuta cel de-al doilea coechipier urmând să rămână pentru a-l ajuta să redreseze avionul. Celui de-al doilea însă i se face frică, nu ascultă ordinul şi sare şi el din avion, căpitanul murind în avionul pe care nu l-a mai putut stăpâni singur. Acum, avionul fie fusese avariat după ce aruncase bombele (cel mai probabil), fie în timpul unor manevre.
Tipul care sărise primul este acuzat de laşul de coechipier că ar fi sărit fără permisiune. Se face o anchetă iar tipa cu care era cuplat primul pilot nu îl crede şi ajung să se despartă.
Pilotul se căsătoreşte în final cu o fetişoară care se tot ţinea prin preajma lui prin aerodrom şi va ajunge căpitanul unui avion de pasageri.
Peste ani se întâlneşte cu fosta lui iubire şi află că aceasta se căsătorise cu colegul lui, probabil fiindcă rămăsese însărcinată şi ştim cum stăteau lucrurile pe vremea aia. Eroul principal descoperă că băieţelul era al lui însă acestuia i se spusese că tatăl său murise în război. Avea doar o fotografie de care era foarte mândru.
Femeia descoperă adevărul despre ceea ce se întâmplase cu ani în urmă dar rămân fiecare cu viaţa sa, fiind prea târziu şi având pe deasupra şi copii.

3.
Am vazut prin anii '80 un film din care nu-mi aduc aminte decat ca un grup de oameni se adapostisera intr-o cabana. Era iarna si peste tot era zăpadă cât vedeai cu ochii.
Am impresia ca erau pe undeva prin Alaska dar s-ar putea să fi fost chiar mai aproape de Polul Nord că nu prea reuşeau să facă rost de lemne de foc. De la o vreme nici nu mai puteau sa iasa afara ca sa adune lemne caci incepuse sa ii urmareasca o namila de urs alb ce voia sa-i cam pape cu fulgi cu tot. Cabana era trainica iar ursul, desi se urcase si pe acoperis, incercand sa intre la ei, n-a reusit sa-i gabjeasca.
Ca sa nu mai iasa afara după lemne de foc, oamenii astia incepusera sa taie aschii groase din partea dinauntru a bustenilor din care era alcatuita cabana. Ca sa nu moară de frig sau de laba ursului.

4.
KOLYA (1996) - Desenul animat din film?
Stie cineva cum se numeste desenul animat din filmul Kolya (scris şi Kolja)(1996) de Jan Sverak? Desenul animat rusesc pe care Kolya il vede la cinema impreuna cu tatal sau vitreg cand sunt doar ei doi in toata sala.
S-ar părea că regizorul filmului de animatie este F. Ivanov. Desenul animat e cu o vulpe şi un lup îmbracati omeneste ce merg pe o motocicletă cu ataş.

5.
Un alt film (in limba germana) era despre un baiat care voia sa faca Judo insa nu avea bani de kimono si taxa si facea tot feluri de comisioane sau vindea sticle si borcane la centrul de colectare.

6.
In America anilor '70-'80, trei copii sunt abandonati de parinti într-o casă părăsită fortandu-l pe cel mai mare dintre ei, ce avea vreo 9-10 ani, sa faca rost de mancare pentru fratiorul si surioara lor mai mica. Ce poate face un pusti de varsta lui? Fura sticlele de lapte de la casele din imprejurimi.
Intr-o secventa, cel mare clateste o sticla de lapte ca sa dea celor mici ceva mai mult "lapte". Cei mici se plangeau ca primesc numai cereale. Baiatul e reperat de politistii ce voiau sa descopere cine le fura oamenilor din cartier sticlele de lapte din fata usilor si apoi, după ce-l urmăresc şi-i descoperă pe toţi trei, alerteaza serviciul social. Cand au venit cei de la serviciul social, cei doi mai mici au fost luati impreuna in aceeasi masina. Aici este o scenă în care ei doi se uită înapoi iar fratele lor încearcă să fugă după maşină. Cei mici au fost apoi despartiti si ei, fiind adoptati de familii diferite.
Cand fratele mai mare ajunge major si are un serviciu (parca la un service) incearca sa ii gaseasca pe ceilalti doi la indemnul prietenei lui. I-a fost mai usor sa-l lamureasca pe fratele sau cine e, dar sora lor nu isi mai aducea aminte de ei caci era prea mica (vreo 2-3-4 ani) atunci cand au fost despartiti iar parintii adoptivi nu-i spusesera niciodata ca a fost adoptata. Parca filmul se termina cu cei trei frati imbratisati.

7.
Urmează apoi un film spaniol pe care l-am vazut la TVR inainte de '89. In el e vorba de o fetita ce fugise de la un orfelinat. Pe fetita parca o chema Alejandra si avea o papusa de care nu se despartea, careia ii spunea Anilu (cel puţin asta am înţeles de la cei care-şi mai aduc aminte unele amănunte). Directoarea orfelinatului era o femeie foarte sadica ce pedepsea copiii inchizandu-i in pivnita in care bantuiau bezna si erau sobolani cu droaia. Fetita ramasese cu traume si avea numai cosmaruri cu sobolanii care o muscasera de picioare şi de mâini.
In final, cuplul ce a gasit-o si a avut grija de ea reuseste sa o ia pe fetita in adoptie, scapand-o astfel din ghearele zgripturoaicei. E posibil sa fie o scena in care papusa pe care fetita o uitase la orfelinat e aruncata pe geam de directoare.
S-ar putea ca filmul sa se cheme chiar Alejandra insa nu sunt sigur. Am aflat ca acest film a putut fi vazut si la cinema prin '70-'80. Am adunat aceste informatii de la mai multe persoane. Poate cineva isi aduce aminte cumva si numele?!

8.
Caut pentru cineva numele unui film rusesc.
Se numea "Vânătorul de şerpi" dar nu-i ştiu titlul original. Acţiunea începe în Turkmenistan. Personajul principal, un tip înalt, atletic, vâna cobre în deşert făcând bani din asta. Actorul semăna parcă cu cel din "O gară pentru doi" dar parcă era mai înalt şi mai voinic. Tipul, tocmai eliberat din lagăr, se întoarce la Moscova unde fusese mare director comercial. La Moscova începe răfuiala. El era de unul singur iar unora le era frică să nu îi dea şi pe ei în gât la miliţie. Este în film şi o poveste de dragoste a eroului principal cu o asistentă blondă şi cu ochii verzi. Ei doi se înţelegeau tare frumos, fără vorbe, doar din ochi. În final nu se ştie dacă personajul principal scapă cu viaţă sau nu căci îl atacaseră golanii cu cuţite pe undeva pe sub un pod. Filmul e de prin anii `80.

Are cineva idee cum se cheama filmele?
Ei, chiar, isi mai aduce aminte cineva de vreunul din filmele prezentate mai sus?
Multumiri anticipate!
Cine-i-Phil is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2016, 18:25   #106
silvialiliana
Novice
 
silvialiliana
 
Join Date: Apr 2016
Posts: 1
caut un film

buna seara, sunt in cautarea unui film, l-am vazut deja ceva ani in urma. este vorba despre trei tineri, baieti, pe timp de iarna ajung din greseala pe teritoriu rus; acolo sunt luati si inchisi; unul dintre actori , rol seundar, este morgan freeman ; ma poate ajuta cineva, multumesc

Last edited by silvialiliana : 16 Apr 2016 at 18:46.
silvialiliana is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2016, 10:53   #107
Shadow_Master
Junior
 
Shadow_Master
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 40
Originally Posted by silvialiliana:
buna seara, sunt in cautarea unui film, l-am vazut deja ceva ani in urma. este vorba despre trei tineri, baieti, pe timp de iarna ajung din greseala pe teritoriu rus; acolo sunt luati si inchisi; unul dintre actori , rol seundar, este morgan freeman ; ma poate ajuta cineva, multumesc

S-ar putea sa fie The Sum of All Fears (2002)

http://www.cinemagia.ro/filme/the-su...l-absolut-479/
http://www.imdb.com/title/tt0164184/?ref_=ttmd_md_nm
Shadow_Master is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2016, 19:14   #108
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by Cine-i-Phil:
Filme fără nume, rămase doar amintiri vagi. Vă rog, ştiţi cum se cheamă?
Aş avea şi eu vreo câteva filme ce au rămas doar nişte imagini fără nume îngheţate în minte. Poate îi pică fisa cuiva de pe aici cum se numesc.

Aşadar...


6.
In America anilor '70-'80, trei copii sunt abandonati de parinti într-o casă părăsită fortandu-l pe cel mai mare dintre ei, ce avea vreo 9-10 ani, sa faca rost de mancare pentru fratiorul si surioara lor mai mica. Ce poate face un pusti de varsta lui? Fura sticlele de lapte de la casele din imprejurimi.
Intr-o secventa, cel mare clateste o sticla de lapte ca sa dea celor mici ceva mai mult "lapte". Cei mici se plangeau ca primesc numai cereale. Baiatul e reperat de politistii ce voiau sa descopere cine le fura oamenilor din cartier sticlele de lapte din fata usilor si apoi, după ce-l urmăresc şi-i descoperă pe toţi trei, alerteaza serviciul social. Cand au venit cei de la serviciul social, cei doi mai mici au fost luati impreuna in aceeasi masina. Aici este o scenă în care ei doi se uită înapoi iar fratele lor încearcă să fugă după maşină. Cei mici au fost apoi despartiti si ei, fiind adoptati de familii diferite.
Cand fratele mai mare ajunge major si are un serviciu (parca la un service) incearca sa ii gaseasca pe ceilalti doi la indemnul prietenei lui. I-a fost mai usor sa-l lamureasca pe fratele sau cine e, dar sora lor nu isi mai aducea aminte de ei caci era prea mica (vreo 2-3-4 ani) atunci cand au fost despartiti iar parintii adoptivi nu-i spusesera niciodata ca a fost adoptata. Parca filmul se termina cu cei trei frati imbratisati.



A Long Way Home (1981)

http://www.imdb.com/title/tt0082672/?ref_=rvi_tt

Il gasesti integral pe youtube.
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2016, 21:10   #109
v3nom
Junior
 
v3nom
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 44
Originally Posted by Cine-i-Phil:

8.
Caut pentru cineva numele unui film rusesc.
Se numea "Vânătorul de şerpi" dar nu-i ştiu titlul original. Acţiunea începe în Turkmenistan. Personajul principal, un tip înalt, atletic, vâna cobre în deşert făcând bani din asta. Actorul semăna parcă cu cel din "O gară pentru doi" dar parcă era mai înalt şi mai voinic. Tipul, tocmai eliberat din lagăr, se întoarce la Moscova unde fusese mare director comercial. La Moscova începe răfuiala. El era de unul singur iar unora le era frică să nu îi dea şi pe ei în gât la miliţie. Este în film şi o poveste de dragoste a eroului principal cu o asistentă blondă şi cu ochii verzi. Ei doi se înţelegeau tare frumos, fără vorbe, doar din ochi. În final nu se ştie dacă personajul principal scapă cu viaţă sau nu căci îl atacaseră golanii cu cuţite pe undeva pe sub un pod. Filmul e de prin anii `80.



Cel de la punctul 8 cred ca este Zmeelov (1985)
v3nom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jul 2016, 14:34   #110
ioana_elena2016
Novice
 
ioana_elena2016
 
Join Date: Jul 2016
Posts: 2
Buna tuturor,
Caut si eu un film... de dragoste, mai vechi, actiunea se petrece in Italia (cred).
Un tip arheolog merge in ceva regiune sa scaneze terenul cu ceva aparatura mai performanta pentru a gasi vestigii arheologice.
Se indragosteste de o tipa care are/lucreaza la un restaurant care se afla chiar pe situl respectiv.
Merci mult!
ioana_elena2016 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jul 2016, 21:14   #111
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by ioana_elena2016:
Buna tuturor,
Caut si eu un film... de dragoste, mai vechi, actiunea se petrece in Italia (cred).
Un tip arheolog merge in ceva regiune sa scaneze terenul cu ceva aparatura mai performanta pentru a gasi vestigii arheologice.
Se indragosteste de o tipa care are/lucreaza la un restaurant care se afla chiar pe situl respectiv.
Merci mult!

Nu bag mana in foc ca-i asta, dar seamana tare mult la subiect. Cu exceptia faptului ca-i Irlanda, nu Italia.

Love & Savagery (2009)

http://www.imdb.com/title/tt1213921/?ref_=fn_al_tt_1

https://www.youtube.com/watch?v=OVqKlmj9xb4
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jul 2016, 15:16   #112
ioana_elena2016
Novice
 
ioana_elena2016
 
Join Date: Jul 2016
Posts: 2
Nu e acesta... e mai vechi de 2009,dar merci frumos!
Cu siguranta il vizionez si pe cel pe care l-ai mentionat
ioana_elena2016 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Aug 2016, 09:53   #113
horia_bc
Novice
 
horia_bc
 
Join Date: Feb 2011
Location: Bacau
Posts: 10
Send a message via Yahoo to horia_bc
pt. Cine-i-Phil pt. filmul nr. 1:
http://www.imdb.com/title/tt0069478/
https://letterboxd.com/reeldogs/film/lone-wolf-1972/
https://www.youtube.com/watch?v=lJHbthKrx-0
Originally Posted by Cine-i-Phil:
1. Filmul care credeam că se numeşte Kala era cam asa...
In filmul asta, actiunea se petrece la sfarsitul celui de al doilea razboi mondial.
In el, era vorba de un copil care traia intr-o zona de munte unde se cresteau turme de oi. De o vreme, lupii atacau oile.
Baiatul gaseste un caine-lup (ciobanesc german pentru cunoscatori ) care ramasese fara stapan dupa ce se terminase razboiul. Cainele fusese al unui soldat ce murise in razboi si parca avea si o zgarda pe care scria asa: Caine militar (in nemteste caci era ceva cu Hund).
Copilul reuseste sa imblanzeasca animalul si il apara de pastorii care il incoltesc crezand ca el e cel care omoara oile.
Se organizeaza o vanatoare cu haitasi insa in loc sa impuste cainele, vanatorii trag in baiat care intrase in bataia pustii.
Spre sfarsitul filmului, baiatul e aratat bandajat, cu prietenii sai alaturi de patul in care zacea. Acestia ii adusesera un catel. Atunci, intra in casa cainele-lup. Prietenii copilului se baga sub pat de frica crezând că e lup, insa cainele nu-i bagă în seamă şi se apropie de baiat bland ca un mielusel.
Scena finala, copilul se juca impreuna cu cainele care topaia vesel in jurul sau.
Filmul acesta e posibil sa fi fost in germana, orice limba slava (rusa, ceha, rusa, slovena, sarba, etc), albaneza sau scandinava, insa nu sunt sigur. Sunt sigur ca nu era in engleza. Cel mai probabil filmul e albanez sau măcar balcanic.

Last edited by horia_bc : 17 Aug 2016 at 19:57.
horia_bc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Aug 2016, 19:48   #114
horia_bc
Novice
 
horia_bc
 
Join Date: Feb 2011
Location: Bacau
Posts: 10
Send a message via Yahoo to horia_bc
pt. Cine-i-Phil pt. filmul nr. 7, La recogida (1974) - la noi s-a numit Copil de suflet; este pe youtube:
http://www.imdb.com/title/tt0277987/
https://www.youtube.com/watch?v=sXZMpRdg2aE
Originally Posted by Cine-i-Phil:
7. Urmează apoi un film spaniol pe care l-am vazut la TVR inainte de '89. In el e vorba de o fetita ce fugise de la un orfelinat. Pe fetita parca o chema Alejandra si avea o papusa de care nu se despartea, careia ii spunea Anilu (cel puţin asta am înţeles de la cei care-şi mai aduc aminte unele amănunte). Directoarea orfelinatului era o femeie foarte sadica ce pedepsea copiii inchizandu-i in pivnita in care bantuiau bezna si erau sobolani cu droaia. Fetita ramasese cu traume si avea numai cosmaruri cu sobolanii care o muscasera de picioare şi de mâini.
In final, cuplul ce a gasit-o si a avut grija de ea reuseste sa o ia pe fetita in adoptie, scapand-o astfel din ghearele zgripturoaicei. E posibil sa fie o scena in care papusa pe care fetita o uitase la orfelinat e aruncata pe geam de directoare.
S-ar putea ca filmul sa se cheme chiar Alejandra insa nu sunt sigur. Am aflat ca acest film a putut fi vazut si la cinema prin '70-'80. Am adunat aceste informatii de la mai multe persoane. Poate cineva isi aduce aminte cumva si numele?!

Last edited by horia_bc : 17 Aug 2016 at 20:26.
horia_bc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2017, 22:45   #115
Alexalexandrumai
Novice
 
Alexalexandrumai
 
Join Date: Apr 2017
Posts: 1
Freeruner .cred
Alexalexandrumai is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Aug 2017, 18:50   #116
heghibeli_paul_cristian
Novice
 
heghibeli_paul_cristian
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 4
Salutare, caut un film horror de prin anii 70 sau 80 cu niște tineri navigînd pe o barca printre care o tânără oarbă si salvează o femeie care îi duce pe o insulă si incep ă fii uciși rând pe rând, singura supraviețuitoare fiind fata oarbă. Stima!
heghibeli_paul_cristian is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Aug 2017, 21:00   #117
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
Originally Posted by heghibeli_paul_cristian:
Salutare, caut un film horror de prin anii 70 sau 80 cu niște tineri navigînd pe o barca printre care o tânără oarbă si salvează o femeie care îi duce pe o insulă si incep ă fii uciși rând pe rând, singura supraviețuitoare fiind fata oarbă. Stima!

Antropophagus (1980) ?

De nu-i acesta, nu stiu.
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Sep 2017, 18:35   #118
AndoraSan
Novice
 
AndoraSan
 
Join Date: Sep 2017
Posts: 3
salut.cine ma poate ajuta cu titlul unui film, o familie cu doi copii, tatal moare si dupa accident fetita nu mai poate vorbi, nu se intelege nimeni cu ea,mama incearca sa o ajute ducand-o la o scoala speciala, fara rezultat.fetita construieste in casa o scara in spirala din carti de joc, la finalul filmului mama reproduce scara dar la dimensiuni mari in curte.multumesc pt ajutor
AndoraSan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Sep 2017, 19:17   #119
AndoraSan
Novice
 
AndoraSan
 
Join Date: Sep 2017
Posts: 3
Originally Posted by ivan_alexandru_adrian:
un indiciu? nimeni?
probabil este acelasi film, nu mai stiu titlul dar incearca sa cauti sectiune de filme cu final neasteptat, eu asa am dat de el,succes
AndoraSan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Sep 2017, 19:23   #120
AndoraSan
Novice
 
AndoraSan
 
Join Date: Sep 2017
Posts: 3
Originally Posted by ivan_alexandru_adrian:
caut si eu un film mai vechi.L-am vazut acum 12-15 ani la tv...cred ca pe tvr1.nu tin minte niciun actor, doar o scena importanta: un demon sau un vampir cu puteri mari vine intr-un sat sau orasel si cere de la oameni un copil mic...ii pune sa extraga cate o bila (toate erau albe si doar una neagra), iar la care pica bila neagra, familiei respective ii lua copiul mic (sau era chiar nou-nascut)
asta e tot ce tin minte...multumesc anticipat pt ajutor!
incearca la sectiunea filme cu sfirsit neasteptat, daca este acelasi film, eu asa l-am gasit,succes
AndoraSan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:43.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells