Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 24 Jun 2015, 20:09   #81
AndreyCriss
Novice
 
AndreyCriss
 
Join Date: Jun 2015
Posts: 1
Caut un film si nu reusesc sa il gasesc

Salut oameni buni! Caut un film pe care l-am vizionat acum 3 ani. Este vorba despre un tanar englez ce se angajeaza ca sofer pentru un mafiot ce detine un club pe o insula. In film este vorba de o rafuiala cu mafia olandeza.

Nu imi amintesc actorii. Am rugamintea sa imi spuneti titlul daca il stiti. Va multumesc!
AndreyCriss is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jul 2015, 13:54   #82
ralucaaa28
Novice
 
ralucaaa28
 
Join Date: Jul 2015
Posts: 1
Question

Buna. De ceva timp ma tot chinui sa gasesc un film si nu reusesc. L am vazut acum cativa ani pe ProTv cred. Este vorba despre o tipa care intra intr un club fara sa plateasca, iar cand gardienii vor sa o dea afara apare seful clubului care ii spun sa o lase in pace. Dupa asta ei o sa devina foarte buni prieteni, el cerandu i ei ajutorulipentru a deschide un nou club( ea fiind si dansatoare). Amandoi aveau iubiti, insa ea isi gaseste iubitul cu alta in pat si la petreverea iubitei tipului care detine cluburile ei o sa fie impreuna, iubita lui dandu si seama ca tin foarte mult unul la celalalt . Filmul se termina cu deschiderea clubului care de fapt este o discoteca si are mare succed.
ralucaaa28 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2015, 21:46   #83
cionica
Junior
 
cionica
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 29
Caut un film

Va rog sa-mi spuneti titlul unui film cu urmatoarea actiune: un tip este casatorit cu fata unui bogatas. In viata lor intra fiul negru al tipului, facut cu o negresa in studentie.Socrul accepta cu greu acest lucru, dar tipul nu se supune cerintelor socrului, Este lasat fara bani si cu cardurile taiate, fiind nevoit sa faca munci de zilier (a ranit de gunoi niste grajuri,,,). Se muta cu fiul intr-un cartier rau famat si dupa multe aventuri, afla ca fiul lui este in realitate o persoana culta si student la medicina. In final, nu accepta ofertele socrului si pleaca cu fiul lui.
cionica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jul 2015, 21:46   #84
cionica
Junior
 
cionica
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 29
Caut un film

Va rog sa-mi spuneti titlul unui film cu urmatoarea actiune: un tip este casatorit cu fata unui bogatas. In viata lor intra fiul negru al tipului, facut cu o negresa in studentie.Socrul accepta cu greu acest lucru, dar tipul nu se supune cerintelor socrului, Este lasat fara bani si cu cardurile taiate, fiind nevoit sa faca munci de zilier (a ranit de gunoi niste grajuri,,,). Se muta cu fiul intr-un cartier rau famat si dupa multe aventuri, afla ca fiul lui este in realitate o persoana culta si student la medicina. In final, nu accepta ofertele socrului si pleaca cu fiul lui.
cionica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jul 2015, 01:52   #85
marius_adr
Novice
 
marius_adr
 
Join Date: Jul 2015
Posts: 1
caut un film

are cineva ideie va rog de numele unui film in care un criminal este condamnat la moarte iar in urma finalizarii procesului de executie anumite parti din corp au fost amputate iar intamplarea face ca mana stanga sa ajunga la un pictor , mana drepta la un profesor sau ceva de genul iar picioarele iau fost plasate unui basketbalist....

profesorul incepe sa aiba viziunile criminalului pe vremea cand comitea crime iar mana sa abia plasata corpului incepe sa o ia razna si din curiozitate a citit dosarul doctorului care ia facut implantul bratului si isi da seama a cui apartine de fapt si il cauta pe pictor pentru a vedea daca si dansul a patit la fel


Banuiesc ca cine a vazut filmul are habar de numele sau cel putin isi aminteste un actor ceva pentru ca eu din pacate eram prea obosit

Daca poate cineva sa isi aminteasca sau sa isi dea seama despre ce film este vorba as fi foarte recunoscator ...
marius_adr is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jul 2015, 18:16   #86
marian_ptm
Novice
 
marian_ptm
 
Join Date: Jul 2015
Posts: 1
Buna!!!
Caut si eu un film, numai stiu cum se numea, il vazusem pe HBO acum cati'va ani, era despre un barbat care oprise la semafor, unu a venit si ia pus pistolu in cap si la pus sa iasa din masina, ala a fugit cu masina nestiind ca e un copil in masina, tatal copilului il cauta, se inprietenise cu o fata, la sfarsit stiu ca-i alearga politia si intra intr-o parcare, si sparge o masina care sa plece fisu cu fata aceea, el a iesit din parcare si la alergat politia si a sarit cu masina in apa, fisu ii ceruse inainte un cal, fix cand sa se termine filmu, fisu iese cu fata aceasta din casa (era o casa pe plaja ceva de genul) si il vede pe taicasu ca vin cu acel calut de jucarie. Imi cer mii de scuze, numai imi aduc aminte bine ce sa intamplat in film, asta e tot ce imi aduc aminte. Va multumesc !!!
marian_ptm is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Aug 2015, 02:33   #87
claudiu_31
Novice
 
claudiu_31
 
Join Date: Aug 2015
Posts: 1
Buna. Caut un film gen actiune/drama, nu cunosc detalii despre actori, anul lansarii. Povestea filmului e urmatoarea: Este prezentata viata unei familii, cu un copil, totul este normal, pana in momentul in care sotia este acuzata pe nedrept de crima si este arestata. Din acel moment sotul face tot ceea ce ii sta in putinta sa o elibereze pe aceasta din inchisoare, inainte de a fi executata, ceea ce si reuseste in cele din urma, dupa ce, in prealabil urmareste toate miscarile si studiaza toate momentele cheie, gen cand se schimba turele de gardieni, etc.. si-si intocmeste un plan de actiune pe un perete intr-un apartament, pe care-l indeplineste corespunzator: schimba analizele sotiei astfel ca aceasta sa ajunga in spital, de unde mai apoi o elibereaza, dupa care, impreuna cu copilul parasesc tara inainte sa fie prinsi. Filmul se incheie cu un detectiv care revine la locul faptei, mai exact la iesirea din parcarea unde avusese loc crima, si ridica grilajul de la un canal, pe marginea gurii de canal, aflandu-se, acoperit de noroi, un nasture metalic de la paltonul femeii, dar pe care detectivul nu-l mai observa intrucat lasa sa cada grilajul pe care-l ridicase. As fi recunoscator daca cineva recunoaste descrierea si mi-ar putea spune titlul filmului. Multumesc anticipat !
claudiu_31 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Aug 2015, 17:13   #88
fresie
Pasărea Phoenix
 
fresie
 
Join Date: May 2010
Posts: 2,371
Originally Posted by claudiu_31:
Buna. Caut un film gen actiune/drama, nu cunosc detalii despre actori, anul lansarii. Povestea filmului e urmatoarea: Este prezentata viata unei familii, cu un copil, totul este normal, pana in momentul in care sotia este acuzata pe nedrept de crima si este arestata. Din acel moment sotul face tot ceea ce ii sta in putinta sa o elibereze pe aceasta din inchisoare, inainte de a fi executata, ceea ce si reuseste in cele din urma, dupa ce, in prealabil urmareste toate miscarile si studiaza toate momentele cheie, gen cand se schimba turele de gardieni, etc.. si-si intocmeste un plan de actiune pe un perete intr-un apartament, pe care-l indeplineste corespunzator: schimba analizele sotiei astfel ca aceasta sa ajunga in spital, de unde mai apoi o elibereaza, dupa care, impreuna cu copilul parasesc tara inainte sa fie prinsi. Filmul se incheie cu un detectiv care revine la locul faptei, mai exact la iesirea din parcarea unde avusese loc crima, si ridica grilajul de la un canal, pe marginea gurii de canal, aflandu-se, acoperit de noroi, un nasture metalic de la paltonul femeii, dar pe care detectivul nu-l mai observa intrucat lasa sa cada grilajul pe care-l ridicase. As fi recunoscator daca cineva recunoaste descrierea si mi-ar putea spune titlul filmului. Multumesc anticipat !



http://www.cinemagia.ro/filme/the-ne...ee-days-43649/
fresie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Sep 2015, 18:13   #89
gigi_gheorghe
Novice
 
gigi_gheorghe
 
Join Date: Sep 2015
Posts: 2
buna,am o rugaminte

Buna ziua as avea si eu o rugamine la voi care urmariti postul asta ,caut un film de mult si nu-l gasesc.
Descriere,am impresia ca este un film psihologic in care o persoana este posedata de diavol,accea persoana pina la urma este inchisa in puscarie,in peisaj apare si o femeia care am impresia ca este psiholog si are un aparat la care conecteaza persoana respectiva in speranta ca poate sa-i citeasca gindurile.dar diavolul respectiv stie sa controleze aparatul respectiv si ai arata pe aparat cea mai mare frica a ei.la final el este pus pe scaunul electric si acolo el prin puterea mintii controleaza ceva politai si-l face sa se omoare singur.Sfarsitul am impresia este ca psiholoaga al omoara pe el.
FILMUL L-AM VAZUT PRIN 2008

si inca ceva el inainte sa omoare pe cineva cu puterea mintii ai umbla viermi prin ochii


va multumesc
gigi_gheorghe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Sep 2015, 06:58   #90
gigi_gheorghe
Novice
 
gigi_gheorghe
 
Join Date: Sep 2015
Posts: 2
buna

nu este filmul instinct mai astept pareri.mersi
gigi_gheorghe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Sep 2015, 12:38   #91
cosmin742000
Guru
 
cosmin742000
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 3,555
Caut /cumpar filmele Sunt o baba comunista , Funeralii fericite , Chuck Norris vs comunism
cosmin742000 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Sep 2015, 19:35   #92
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
Originally Posted by gigi_gheorghe:
...
The Cell (2000)

Last edited by Puferiu : 13 Sep 2015 at 19:38.
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Sep 2015, 19:13   #93
Ciure-DARIUS
Novice
 
Ciure-DARIUS
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 9
hey

Am vazut un film prin 2009 si vreau sa il revad,dar am uitat numele.
In acel film parca era vorba despre o familie care si-a pierdut baiatul,dar de craciun un barbat isi face aparitia si isi petrece craciunul cu ei.
Parca tipul a lucrat in armata si dupa aceea a murit
Ciure-DARIUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Sep 2015, 19:48   #94
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by Ciure-DARIUS:
Am vazut un film prin 2009 si vreau sa il revad,dar am uitat numele.
In acel film parca era vorba despre o familie care si-a pierdut baiatul,dar de craciun un barbat isi face aparitia si isi petrece craciunul cu ei.
Parca tipul a lucrat in armata si dupa aceea a murit


A Christmas Visitor (2002)

http://www.cinemagia.ro/filme/a-chri...-craciun-8831/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Sep 2015, 09:36   #95
Ciure-DARIUS
Novice
 
Ciure-DARIUS
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 9
Multumesc mult,acesta este filmul.
Ciure-DARIUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Sep 2015, 16:27   #96
djmanianfs
Novice
 
djmanianfs
 
Join Date: Sep 2015
Posts: 2
Salutare tuturor!
Caut si eu un film mai vechi si nu mai stiu titlul si as avea rugamintea ca cine are idee sa ma ajute.
Tin minte ca era un tip care avea o casa/vila intr-o tara la care ajungea odata pe an, in vacanta, iar in timpul anului erau servitorii in ea ca s-o intretina. Fara sa stie propietarul, ingrijitorii o inchiriau in restul perioadei cand acesta nu era acolo si la un moment dat se duce propietarul fara sa anunte si este luat prin surprindere ca la el acasa era activitate. Normal ca acesta intra "in pielea" persoajului si se da si el d'al casei si punea mana la treaba.
Sper ca am fost cat de cat explicit.
Cred ca era alb-negru filmul, o comedie buna!
djmanianfs is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Nov 2015, 20:22   #97
goia_maru
Novice
 
goia_maru
 
Join Date: Nov 2015
Posts: 1
Bună! Caut un film pe care l am văzut mai demult o fata iși căuta de muncă ca avea un frate sau copil foarte bolnav și nimerește între o casă cu mai multe persoane la o masă și mor pe rând forțați să se omoare între ei ea câștiga banii dar când se întoarce acasă persoană respectivă murise.
goia_maru is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Jan 2016, 22:27   #98
poncho92
Novice
 
poncho92
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 1
caut si eu un film

caut si eu un film din 2006 inapoi
descrierea filmului e urmatoarea
O femeie fura copii,doar fete si le creste ca sa devina asasine,cand ajung mari le pune sa se lupte intr-o cusca pe viata si pe moarte pana ajunge la ultima,si accea avea sa fie exemplarul pentru ucis,doar ca nustiu cum au ramas 2 sau 3 si le trimitea sa ucida.
doar atat imi amintesc
stie cineva cum se numeste filmul ?
poncho92 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2016, 19:12   #99
vitalie_fricatel
Novice
 
vitalie_fricatel
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 2
salut caut un film cu acest poster
Attached Images
File Type: jpg 12606780_139358619777056_493486175_n.jpg (36.1 KB, 5 views)
vitalie_fricatel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2016, 20:05   #100
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by vitalie_fricatel:
salut caut un film cu acest poster


The Longest Ride (2015)

http://www.cinemagia.ro/filme/the-longest-ride-589627/
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:30.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells