Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04 Apr 2014, 11:18   #41
v3nom
Junior
 
v3nom
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 44
Originally Posted by gabriel_brk:
Nu stiu cum se numeste nici ce actori joaca dar stiu k a fost ingropat de viu de nevasta lui si a scapat cumva din cosciug apoi s.a intors acasa si.a turnat cv solutii pe mana apoi a omorat.o.
Ms anticipat

Filmul cred că este: Buried alive 1990

Last edited by v3nom : 19 Apr 2018 at 20:51.
v3nom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Apr 2014, 02:15   #42
gabriel_brk
Novice
 
gabriel_brk
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 2
Acesta este filmul , multumesc
gabriel_brk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Apr 2014, 19:56   #43
marian_29
Novice
 
marian_29
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 1
Smile caut film

Salut,
Caut si eu un film, este mai vechi, nu stiu sa zic de prin ce an sau ce actori joaca in el. Stiu ca este vorba despre un razboi, posibil al doilea razboi mondial, unde niste soldati raman prinsi intr-o padure sau ceva de genul si risca sa fie prinsi de inamici. Isi creeaza haine cu cruce mare pe ele din cearceafuri albe sau ceva asemanator si se dau drept de la crucea rosie pentru a scapa.
Imi mai vine in minte si o imagine cum bagau tablitele de identificare ale soldatilor morti in gura sau le scoteau din gura lor sa le foloseasca ei....
Multumesc!!
marian_29 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Apr 2014, 17:14   #44
maravr91
Novice
 
maravr91
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 2
Salut si scuze ca repet mesajul acesta.

De cativa ani incoace am incercat sa caut un film care m-a impactat cand eram mic, in particular imi aduc aminte de o scena. Era in VHS si l-am vazut pe la sfarsitul anilor 90.

Scena, daca imi aduc bine aminte, era in o padure cu niste soldati care aveau o gramada de prizonieri. Acestia ii obligau sa-si sape propiile gropi si dupa asta, fiecare langa groapa lui cred ca era decapitat si aruncat in groapa.

Am incercat sa o caut peste tot, dar nu am gasit nimic despre film.

Multumesc mult si imi cer scuze pentru greselile de scris si putine detalii.
maravr91 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2014, 14:26   #45
ivan_alexandru_adrian
Novice
 
ivan_alexandru_adrian
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 2
cat un film!

caut si eu un film mai vechi.L-am vazut acum 12-15 ani la tv...cred ca pe tvr1.nu tin minte niciun actor, doar o scena importanta: un demon sau un vampir cu puteri mari vine intr-un sat sau orasel si cere de la oameni un copil mic...ii pune sa extraga cate o bila (toate erau albe si doar una neagra), iar la care pica bila neagra, familiei respective ii lua copiul mic (sau era chiar nou-nascut)
asta e tot ce tin minte...multumesc anticipat pt ajutor!
ivan_alexandru_adrian is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Apr 2014, 14:35   #46
ivan_alexandru_adrian
Novice
 
ivan_alexandru_adrian
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 2
caut un flm!

un indiciu? nimeni?
ivan_alexandru_adrian is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2014, 02:23   #47
So.aLone
Novice
 
So.aLone
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 8
Hmm?

Am vazut un film mai demult,ii vorba de un barbat mai tinerel,ce ii pacalit ca merge undeva intr-o zona mai salbatica sa vaneze niste animale,el creznad ca o face pentru bani,se increde in niste straini,care pana la urma,aveau ei un obicei,sau o placere deasta mai ciudata,sa vaneze oameni,ii duceau acolo,le dadeau drumul,si apoi ii vanau,daca stiti cum ii zice la film,as fi recunoscator
So.aLone is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Apr 2014, 09:18   #48
Igor12
Veteran
 
Igor12
 
Join Date: May 2011
Posts: 218
S-ar putea sa fie asta
Surviving The Game
Igor12 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 May 2014, 20:25   #49
valentina_coco
Novice
 
valentina_coco
 
Join Date: May 2014
Posts: 1
Vreau sa revad un film care ERA cu o fata care a primit un Inel de la iubitul ei si apoi are niste viziuni cu fata care a avut inelul inaintea ei si a murit.PE parcursul filmului descopera mai multe secrète despre crima iar la sf filmului gaseste cadavrul cuiva ingropat intr-o gradina f veche cu o fantana in mijloc.iar criminalul vrea s-o omoare si PE EA . Nu-mi aduc aminte cum se numeste filmul de asta am nevoie de ajutor
valentina_coco is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 May 2014, 14:06   #50
LetitiaT
Novice
 
LetitiaT
 
Join Date: May 2014
Posts: 1
Salut!

Caut un film japonez, productie post 2000, din cite cred. Este un film cu foarte putin dialog si vorbeste despre o fata care este crescuta de o batrina in casa unor instariti. In aceasta casa traia un tinar care era implicat intr-o relatie nesatisfacatoare cu o femeie la fel de instarita ca si el. Din cauza certurilor cu iubita si pentru ca fata (crescuta de batrina) din casa devenea tot mai frumoasa si interesant pentru el, a inceput sa-i acorde mai multa atentie. Cred ca in final au devenit un cuplu... Filmul nu este interesant pentru provestea de dragoste, cit pentru momentele lungi de tacere, in care lasa personajele si natura sa vorbeasca de la sine.

Are idee cineva care este numele filmului?
LetitiaT is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jun 2014, 08:30   #51
speedx265
Novice
 
speedx265
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 1
Salut!

Salut! Caut si eu un film pe care l-am vazut acum ceva vreme, este vorba despre un pictor care are sansa de a merge in viitor sa vada cat de apreciate sunt picturile sale. Nu mai stiu despre cine este vorba, dar il tot caut si nu gasesc nimic.
speedx265 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2014, 11:48   #52
cionica
Junior
 
cionica
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 29
Va rog sa-mi spuneti titlul unui film de actiune din anii 1980-1988, in care niste persoane sunt prinse intr-un fel de oras cu persoane primitive ( faceau impresia ca sunt nebuni) care nu respectau nici o lege. Pentru a scapa , sunt nevoiti sa paricipe la o cursa a mortii cu fel de fel de capcane mortale, lupte, decapitari..........Tin minte ca nu erau curse de masini! Va multumesc anticipat.
P.S. Daca nu stiti exact, va rog sa-mi spuneti niste titluri de filme cu actiuni de acest fel. Cand am vizionat filmul, era in perioada Ceausista si l-am vazut la video. O persoana mi-a spus ca filmul se numeste "Orasul nebunilor" dar nu am gasit nici un film cu un astfel de titlu.
cionica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2014, 15:50   #53
extradecu
Novice
 
extradecu
 
Join Date: Mar 2008
Location: buftea
Posts: 3
Send a message via ICQ to extradecu
Salut, caut un film cu Robin Williams(cred) in care el doboara recordul de viteza in desertul de sare cu o motocicleta veche construita de el. Multumesc
__________________
indragostit de tot ceea ce are roti, motor puternic si sunet extraordinar. poop u all
extradecu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2014, 18:01   #54
milocek
Novice
 
milocek
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 6
caut un film

Buna, va rog sa m-ajutati sa gasesc un film. Stiu doar ca e cu un medic psihiatru sau psiholog care este chemat sa faca o evaluare la un baiat inchis intr-o scoala de corectiesi caruia urmau sa-i dea drumul. Acesta ucisese parca pe cineva. Medicul sau psihologul avusese un baiat care se sinucisese. Cand l-a vazut pe baiatul caruia urma sa-i faca evaluarea l-a impresionat asemanarea la gesturi cu baiatul sau (tinea 2 bile in mana si se juca mereu cu ele)..... este o drama psihologica. Multumesc anticipat
milocek is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2014, 09:40   #55
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
Originally Posted by extradecu:
Salut, caut un film cu Robin Williams(cred) in care el doboara recordul de viteza in desertul de sare cu o motocicleta veche construita de el. Multumesc
The World's Fastest Indian (2005)
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jun 2014, 05:44   #56
Puferiu
Senior
 
Puferiu
 
Join Date: Dec 2011
Posts: 77
Originally Posted by milocek:
Buna, va rog sa m-ajutati sa gasesc un film. Stiu doar ca e cu un medic psihiatru sau psiholog care este chemat sa faca o evaluare la un baiat inchis intr-o scoala de corectiesi caruia urmau sa-i dea drumul. Acesta ucisese parca pe cineva. Medicul sau psihologul avusese un baiat care se sinucisese. Cand l-a vazut pe baiatul caruia urma sa-i faca evaluarea l-a impresionat asemanarea la gesturi cu baiatul sau (tinea 2 bile in mana si se juca mereu cu ele)..... este o drama psihologica. Multumesc anticipat
Primal Fear (1996)?
Puferiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2014, 13:27   #57
milocek
Novice
 
milocek
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 6
caut un film

Originally Posted by Puferiu:
Originally Posted by milocek:
Buna, va rog sa m-ajutati sa gasesc un film. Stiu doar ca e cu un medic psihiatru sau psiholog care este chemat sa faca o evaluare la un baiat inchis intr-o scoala de corectiesi caruia urmau sa-i dea drumul. Acesta ucisese parca pe cineva. Medicul sau psihologul avusese un baiat care se sinucisese. Cand l-a vazut pe baiatul caruia urma sa-i faca evaluarea l-a impresionat asemanarea la gesturi cu baiatul sau (tinea 2 bile in mana si se juca mereu cu ele)..... este o drama psihologica. Multumesc anticipat
Primal Fear (1996)?

Nu e Primal Fear. Multumesc oricum.
milocek is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jun 2014, 14:10   #58
milocek
Novice
 
milocek
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 6
caut un film

Originally Posted by alexandra_irina:
Buna..caut si eu un film care l-am vazut acum multi ani ...e despre unii care pleaca in larg cu o barca si tipa (o actrita blonda) era iubita unuia din ei si pana la urma se simte atrasa de cel ce conducea barca...pana la urma se cearta si un rechin il musca pe unul din barbati..apoi cred ca musca si din barca si se scufunda barca pana la urma. Apoi pleaca sa ajunga inotand a mal dar nu mai ajunge niciunul sau mai ramane doar tipa. Daca ma puteti ajuta va rogggg e oricum un film cu rechini in larg

THE REEF (Reciful) - 2010
milocek is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2014, 14:38   #59
milocek
Novice
 
milocek
 
Join Date: Jun 2014
Posts: 6
caut un film

Originally Posted by milocek:
Originally Posted by Puferiu:
Originally Posted by milocek:
Buna, va rog sa m-ajutati sa gasesc un film. Stiu doar ca e cu un medic psihiatru sau psiholog care este chemat sa faca o evaluare la un baiat inchis intr-o scoala de corectiesi caruia urmau sa-i dea drumul. Acesta ucisese parca pe cineva. Medicul sau psihologul avusese un baiat care se sinucisese. Cand l-a vazut pe baiatul caruia urma sa-i faca evaluarea l-a impresionat asemanarea la gesturi cu baiatul sau (tinea 2 bile in mana si se juca mereu cu ele)..... este o drama psihologica. Multumesc anticipat
Primal Fear (1996)?

Nu e Primal Fear. Multumesc oricum.

In sfarsit, dupa lungi cautari pe Google si Cinemagia am gasit. Este vorba de filmul The Unsaid - 2001 cu Andy Garcia
milocek is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Dec 2014, 10:19   #60
Skyliner34
Novice
 
Skyliner34
 
Join Date: Dec 2014
Posts: 1
Buna !
Caut si eu un film care l-am vazut cu ceva timp in urma...si nu-mi mai amintesc cum se cheama si nici numele actorilor nu mi-i mai amintesc... acum sa va povestesc cam cum era fimul.. Era un cuplu, care tocmai si-au cumparat o casa si urmau se se casatoreasca. Fara ca ei sa stie, erau urmariti. Cei care ii urmareau doreau sa le sparga casa noilor proprietari... peretii casei erau plini cu drogurii...casa a fost sparta, drogurile furate... Cuplul ajunge acasa, el se duce pana in garaj si cand vine inapoi o gaseste pe ea moarta.
Are cineva vreo idee, cum s-ar numi filmul ??
Skyliner34 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:56.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells