Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 Oct 2013, 20:25   #21
stoica_marin
Novice
 
stoica_marin
 
Join Date: Oct 2013
Posts: 1
Caut un film

El sare dintr-un avion intr-o zona cu zapada si este salvat de unbarbat si sotia lui si tratat . Isi pierde memoria si vin dupa el ii omoara pe batrini ( care pierdusera un copil in razboi ) fuge si reuseste sa descopere cine este cu ajutorul unei fotografe pe baza unei fotografii . Stie cineva?
stoica_marin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2013, 18:00   #22
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
As vrea sa vad un film, Le cousin Jules. De curind l-au refacut si deja a rulat la niste festivaluri, e programat in altele, nu linga mine, evident. L-a vazut cineva? Exista niste link-uri sa vezi online, eu n-am incredere in ele. Aveti un link care stiti ca functioneaza pentru filmul asta? Mersi.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Dec 2013, 18:30   #23
alinareli
Novice
 
alinareli
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 2
caut film

Caut un film cred ca era nemtesc e vb de 2 frati care au fost desoartiti de regim trimisi cred in tari diferite sau reintalnita la batranete sau recunoscut dupa un tablou care fata il primisese de la mama eu.
alinareli is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Dec 2013, 22:34   #24
alexandra_irina
Novice
 
alexandra_irina
 
Join Date: Dec 2013
Posts: 1
Buna

Buna..caut si eu un film care l-am vazut acum multi ani ...e despre unii care pleaca in larg cu o barca si tipa (o actrita blonda) era iubita unuia din ei si pana la urma se simte atrasa de cel ce conducea barca...pana la urma se cearta si un rechin il musca pe unul din barbati..apoi cred ca musca si din barca si se scufunda barca pana la urma. Apoi pleaca sa ajunga inotand a mal dar nu mai ajunge niciunul sau mai ramane doar tipa. Daca ma puteti ajuta va rogggg e oricum un film cu rechini in larg
alexandra_irina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jan 2014, 22:07   #25
heghibeli_paul_cristian
Novice
 
heghibeli_paul_cristian
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 4
Caut un film vechi

Salutare, caut de cativa ani un film vechi de prin anii '40 sau '50 daca nu chiar mai vechi alb-negru, este o comedie neagra. Actiunea se intampla intr-un conac si se intampla tot timpul niste crime cand cade lumina si dispar din personaje iar intr-o camera exista un fotoliu daca te asezi pe el acesta se rabateaza si te arunca intr-un subsol unde este o piscina cu o foca. PS:am vazut filmul acum vreo 20 de ani si tare as vrea sa-l mai revad. Stima!
heghibeli_paul_cristian is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jan 2014, 23:57   #26
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Murder by death?
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jan 2014, 16:17   #27
pintea_robert
Novice
 
pintea_robert
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 1
caut un film!?

tot ce imi aduc aminte este ca un barbat isi cauta fica/sotia care e prinsa in "dimenisune" in spatele unei usi la un hotel sau motel.. si el tipu respectiv are o cheie cu care poate sa deschida toate usile de se teleporteaza ..ceva de genu..


ms mult


din cate tzin minte numele e ceva cu "room"
pintea_robert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jan 2014, 19:44   #28
grotesQue
Senior
 
grotesQue
 
Join Date: Sep 2011
Posts: 124
Originally Posted by pintea_robert:
tot ce imi aduc aminte este ca un barbat isi cauta fica/sotia care e prinsa in "dimenisune" in spatele unei usi la un hotel sau motel.. si el tipu respectiv are o cheie cu care poate sa deschida toate usile de se teleporteaza ..ceva de genu..


ms mult


din cate tzin minte numele e ceva cu "room"
The Lost Room
grotesQue is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2014, 09:55   #29
alex_vrajitoru
Novice
 
alex_vrajitoru
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 1
Salut... caut un film mai vechi. E vorba despre 2 batrani care cica erau foarte bogati si multi oameni veneau la ei si ziceau ca sunt vechi mostenitori sau sa le vanda aparte sau masini etc.
Nepotul lor adevarat e trims sa stea cu ei ... ei nu credeau ca e cel aevarat. Pana la urama batranii isi dezvaluie viata copilului in fiecare seara ... ei mor pt ca fac un accident in propriul lor avion (copilul ii convinsese sa inceapa sa duca o viata fericita... iar toata camera aia plina cu bani ramane a copilului. VA ROG AJUTATI-MA SAL GASESC PLEASE !!!
vA MULTUMESC
alex_vrajitoru is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Feb 2014, 17:57   #30
heghibeli_paul_cristian
Novice
 
heghibeli_paul_cristian
 
Join Date: Jan 2014
Posts: 4
Originally Posted by anaemona:
Murder by death?
Asta aste, multumesc Anemona!!!
heghibeli_paul_cristian is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Feb 2014, 19:47   #31
tonigriga
Novice
 
tonigriga
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 3
caut un film

Am vazut un film, mai demult si nu stiu cum se mai numeste. Era vorba despre un concurs de cultura generala, dintre un grup de tineri afro-americani marginalizati de societatea din SUA, parca anii 60-70, si un grup de tineri albi. Caut de mult acest fim si nu stiu cum sa fac. Va multumesc!
tonigriga is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Mar 2014, 19:57   #32
jackye
Novice
 
jackye
 
Join Date: Mar 2014
Posts: 1
Caut Un Film!!

Salut,caut si un film pe care l.am vazut mai demult la tv era vorba despre 2 vecini care se culcau fiecare cu nevasta celuilalt fara ca ei sa stie de asta..la final se afla treaba si una dintre neveste era insarcinata cu vecinul!
jackye is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Mar 2014, 17:11   #33
zetulescu
Novice
 
zetulescu
 
Join Date: Mar 2014
Posts: 1
Salut , am o mare rugaminte , caut un film de cateva zile si ma intreb daca ma poate ajuta cineva. Din ce imi amintesc este relativ vechi , alb-negru , actiunea se petrece intr-un vagon de metrou-tren ....cu niste golani care nu fac altceva decat sa-i terorizeze pe ceilalti pasageri. L-am vazut acum multi ani pe TVR2. V-as fii foarte recunoscator. Multumesc
zetulescu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Mar 2014, 17:39   #34
margott
Guru
 
margott
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 389
Originally Posted by zetulescu:
Salut , am o mare rugaminte , caut un film de cateva zile si ma intreb daca ma poate ajuta cineva. Din ce imi amintesc este relativ vechi , alb-negru , actiunea se petrece intr-un vagon de metrou-tren ....cu niste golani care nu fac altceva decat sa-i terorizeze pe ceilalti pasageri. L-am vazut acum multi ani pe TVR2. V-as fii foarte recunoscator. Multumesc


http://www.youtube.com/watch?v=a3NspheBymc
margott is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2014, 17:42   #35
kostas_vagelis
Novice
 
kostas_vagelis
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 5
caut un film in care 2 studente pleaca in vacanza si una se indragostesc in tren de 2 studenti si una din ele ramane insarcinata si are 1 fetita si peste 10 ani se reintalneste cu tatal fetitei
kostas_vagelis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2014, 17:51   #36
kostas_vagelis
Novice
 
kostas_vagelis
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 5
caut film

caut un film in care 2 studente pleaca in vacanza si una se indragostesc in tren de 2 studenti si una din ele ramane insarcinata si are 1 fetita si peste 10 ani se reintalneste cu tatal fetitei
kostas_vagelis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2014, 20:30   #37
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Originally Posted by kostas_vagelis:
caut un film in care 2 studente pleaca in vacanza si una se indragostesc in tren de 2 studenti si una din ele ramane insarcinata si are 1 fetita si peste 10 ani se reintalneste cu tatal fetitei

Banuiesc ca e Romance on the Orient Express pe care l-a mai cautat cineva acum citiva ani. Asa cum si filmul grecesc pe care l-ai cautat tu anul trecut a mai fost cautat. Nu sint chiar nemaipomenite filmele astea, de unde atita interes pentru ele? Daca nu le-as fi vazut in copilarie, cind numarul de filme pe care le vedeam era mult mai mic si memoria mea mult mai buna nici macar nu mi-as fi dat seama ca le-am vazut. Acum uit filmele a doua zi dupa ce le vad

kostas, frumos este ca daca cineva iti da un raspuns si raspunsul e ala pe care-l cautai, sa multumesti.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Mar 2014, 06:32   #38
kostas_vagelis
Novice
 
kostas_vagelis
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 5
mersi mult

da acestea sunt filmele multumesc fromos
kostas_vagelis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Mar 2014, 06:33   #39
kostas_vagelis
Novice
 
kostas_vagelis
 
Join Date: Sep 2013
Posts: 5
mersii

mersii multt all
kostas_vagelis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2014, 22:56   #40
gabriel_brk
Novice
 
gabriel_brk
 
Join Date: Apr 2014
Posts: 2
caut un film

Nu stiu cum se numeste nici ce actori joaca dar stiu k a fost ingropat de viu de nevasta lui si a scapat cumva din cosciug apoi s.a intors acasa si.a turnat cv solutii pe mana apoi a omorat.o.
Ms anticipat
gabriel_brk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 13:11.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells