Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 16 Apr 2009, 22:01   #61
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
eu am sters

si n-am
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 22:02   #62
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
tu Pitbul ai?
tre sa ai, hai te roooooooooooooooooog, I need a book about the history oh WW1 si WW2
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 22:16   #63
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down tu ştii că tb

Originally Posted by StefanDo:
eu am sters

si n-am
să ştergi mai mult de câteva postări, mult mai mult.
şi chiar dacă ai şterge totul, tot n-ai şterge DE FAPT NIMIC. înţelegi?! sau să-ţi desenz?!
PS: ce bei?
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 22:20   #64
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down on topic

de ce nu-i duce mintea pe unii oameni?! moderatorii ca Ştefan, de ex?! ce vor ei să demonstreze?!
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 22:25   #65
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
De ce nu-i duce?
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 22:26   #66
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
eeee, nu-l duce. are ea boala pe stefan si devine....subiectiva
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 23:24   #67
sexymamma
Novice
 
sexymamma
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 3
hotel ptr catei

ce te face sa crezi ca nu am citit regulamentul?vred ca ar trebui specificat mai exact cum intri in posesia premiului.am castigat obiecte la concursul hotel ptr catei.am mers la hmp dar mi-au spus ca nu au premii la acest concurs caolo,am trimis si un mail la cinemagia si mi-au spus sa le trimit adresa mea.banuiesc ca trebuie sa mi le trimita acsa.dar nu am mai primit nici un raspuns de atunci.nici sa astept nici sa imi iau gandul.
sexymamma is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 23:37   #68
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
In ce consta banarea? Ca nu mai ai voie se postezi am inteles, dar pe site se mai poate intra de pe ip-ul banat?
Se pierde de tot accesul la cont, de exemplu, daca sunt banata nu mai pot primi pm?
Daca as incerca sa dau un pm unui utiizator banat pot sau sunt avertizata ca nu se poate?
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2009, 23:54   #69
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Prin bann de cont, nu te mai poti loga deloc (cu tot ce implicä asta: postare, inbox, afisaje...) Poti doar citi ca vizitator.
Dacä-i dai MP unui user bannat, mesajul ajunge normal în inboxul lui, dar el nu-l poate accesa pânä nu i se ridicä bannul si se logheazä iar. Nu exisä o functie care sä te anunte.
Prin bannul de IP, nu mai poti accesa forumul nici mäcar ca vizitator - de la acel server. Apare headerul, si un mesaj cä accesul de la acel IP a fost blocat si nu ai permisiunea de a accesa forumul.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 00:04   #70
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Multumesc! Inca ceva, cand este cineva banat, dupa ce criterii i se baneaza contul sau ip-ul? Regulamentul nu face distinctie intre cele doua tipuri de banare, din cate stiu eu. Prevede banarea in anumite cazuri, dar nu prevede cand se baneaza doar contul si cand si ip-ul.

Daca sunt banata si primesc mp, in conditiile in care am optiunea de notificare prin email a mesajelor private, sunt anuntata in continuare pe mail ca am mp, desi nu le pot accesa? Sau se dezactiveaza automat si optiunea de notificare?
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.

Last edited by corinka : 17 Apr 2009 at 00:09.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 00:43   #71
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
1) Criteriul nu e prins în regulament, dar experienta ne aratä cä ar fi bine sä-l includem. De facto, se banneazä IP-ul în douä cazuri: când împricinatul revine cu conturi-clonä (de pe acelasi IP, desigur); si (mai rar, ma improbabil)) când poate däuna forumului doar citindu-l si folosind diverse informatii.
2) Nu stiu... Cred cä nu, cred cä anunturile vin în continuare.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 00:52   #72
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Originally Posted by Pitbull:
când poate däuna forumului doar citindu-l si folosind diverse informatii.

??? Oricum, informatiile sunt publice. Si tot se poate accesa site-ul de pe un alt calculator, asa ca banarea ip-ului nu e prea utila, eventual in anumite cazuri doar, daca userul chiar nu mai are acces la alt calculator.
Nu mi se pare corecta banarea ip-ului. Poate se trezeste vreun alt membru al familiei userului banat/coleg de apartament etc., care, folosind acelasi calculator, sa vrea sa intre pe forum. Si nu-i corect sa nu poata avea acces datorita "pacatelor" altcuiva.
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 01:03   #73
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Da, informatiile sunt publice - de-aia am zis cä e "mai rar, mai improbabil" ca accesul la ele sä poatä fi däunätor. Din päcate, s-au mai väzut cazuri...
Evident, bannarea IP-ului poate fi ocolitä - prin schimbarea computerului, sau chiar a IP-ului (de la net-cafe, prin dial-up, ori aranjând cu providerul). Ca atare, ea nu e pânä la urmä infailibilä - dar complicä metodele de atac ale respectivului, favorizând sansele de a se plictisi si renunta (în afara unor cazuri de trollism patologic halucinant, ca vestitul "Peter Jackson", care în interval de 1-2 ore revenea de nenumärate ori, schimbându-si userul, e-mail-ul si IP-ul).
Chestia cu membrul familiei userului devine deja irelevantä. Sä fim rationali, totusi! (Seamänä cu svaiterul din legislatia româneascä, devenitä atât de lacunarä, de interpretabilä si de ineficientä, tocmai pentru cä, dintr-o preocupare prost înteleasä si irational aplicatä pentru a respecta diverse drepturi ale omului si a preveni varii abuzuri, a ajuns orientatä preponderent spre favorizarea infractorului.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 01:06   #74
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Pit,aşa din curiozitate,citatul din semnătura bănuiesc că-i dintr-o carte scrisă de Pitbull Jr.,corect?
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 01:15   #75
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Pitbullic mic scrie carti? I-auzi! Interesant! Btw, Pit, ti-am vazut ficioru'n Casa creatorilor. E cel care statea intr-un picior, nu? Dragut exemplar!
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 01:21   #76
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Păi aşa bănuiesc,îi citat dintr-o carte clar,probabil că nu s-o publicat sau ceva.Da' citatu' îi tare oricum.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 03:06   #77
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
@Cori: Da, äla era. Atunci avea 16 ani. Acum are 20, barbison si pärul mult mai lung.
@Suspy: Nu e propriu-zis o "carte", e un serial b.d. de vreo 80 de planse, desenat în perioada 2001-2003 si publicat partial în revista scolii, acum în curs de scenarizare.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 06:57   #78
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Parul cred ca-mi place, barbisonul nu cred. Oricum, it doesn't matter. Sa-ti traiasca!
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 10:00   #79
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
Originally Posted by sexymamma:
ce te face sa crezi ca nu am citit regulamentul?vred ca ar trebui specificat mai exact cum intri in posesia premiului.am castigat obiecte la concursul hotel ptr catei.am mers la hmp dar mi-au spus ca nu au premii la acest concurs caolo,am trimis si un mail la cinemagia si mi-au spus sa le trimit adresa mea.banuiesc ca trebuie sa mi le trimita acsa.dar nu am mai primit nici un raspuns de atunci.nici sa astept nici sa imi iau gandul.

daca ai castigat obiecte, da, acestea se trimit la adresa din mailul de confirmare
o sa primesti un mail de la colega mea Madalina cand se expediaza coletul (incearca sa-l trimita azi)
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Apr 2009, 16:27   #80
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Originally Posted by Pitbull:
@Cori: Da, äla era. Atunci avea 16 ani. Acum are 20, barbison si pärul mult mai lung.
@Suspy: Nu e propriu-zis o "carte", e un serial b.d. de vreo 80 de planse, desenat în perioada 2001-2003 si publicat partial în revista scolii, acum în curs de scenarizare.
N-ai cumva serialu'?
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:44.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells