Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 Dec 2007, 21:40   #41
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by hellsteed:
Mie mi se pare ca CARMINE scrie de dragu counterului de mesaje. De fiecare data observ in cazul lui mesaje aproape monosilabice sau foarte scurte, pe alocuri vulgare si fara un spirit obiectiv.

si mie mi se pare Ca Carmine e inutil-degeaba pe aici.
Gloria, ai putea sa ne faci un cadou in ajunul Craciunului...
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Dec 2007, 22:29   #42
jeleu
Guru
 
jeleu
 
Join Date: Mar 2004
Location: pe sarma
Posts: 338
Send a message via Yahoo to jeleu
Deporteaza-l pe Herbert in Siberia
__________________
Im Kino gewesen. Geweint.
jeleu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Dec 2007, 23:40   #43
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by jeleu:
Deporteaza-l pe Herbert in Siberia
Cica mama Rusie a dat drumu' la gaze si curent la chisinau.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2007, 00:23   #44
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by Carmine Galante:
Originally Posted by jeleu:
Deporteaza-l pe Herbert in Siberia
Cica mama Rusie a dat drumu' la gaze si curent la chisinau.
mai carmine, mai mult respect si patriotism, ce naiba?! scrii Rusia cu litera mare, iar Chisinau (al doilea oras romanesc ca numar de locuitori) cu litera mica. apropo, ai fost la Chisinau?
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2007, 00:31   #45
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by herbert:
iar Chisinau (al doilea oras romanesc ca numar de locuitori) cu litera mica.?
Imi pare rau, dar chisinau e in Republica Moldova, tara in care limba oficiala e limba moldoveneasca.

Originally Posted by herbert:
apropo, ai fost la Chisinau?
Da, am stat la hotel Continental. Chisinau e un oras unde lumea bea apa la cismea, autobuzele sunt rosii, la intrare sunt niste stapilopozi de beton unde te intampina "prietenos" niste militieni / militari cu kalasnikov, totul e urat si gri (mai urat ca la noi), pe frontispiciul alimentarelor scrie CARNAT, vin bijnitarii la usa sa-ti vanda dolari. A, era sa uit, Chisinaul e oraselul rusesc unde baietii mi-au spart de doua ori masina si militia a zis ca sunt norocos ca nu mi-au furat-o, asa ca sa fug repede in Romania daca nu vreau sa raman fara ea. Asa ca fuck chisinau, oras rusesc.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2007, 00:57   #46
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
carmine, nu te lua dupa capul lui Voronin, comunistul troglodit, ca el e pe duca. fii mai optimist - Chisinaul, Basarabia in general, e sansa Romaniei...
peripetiile tale mi se par suprarealiste. Chisinaul e un oras f. ospitalier. cand am fost ultima data la Chisinau, acum vreo 3 luni, m-am simtit excelent. au niste restaurante!!! si se gateste/mananca mult mai bine decat in Romania... ce mai, cred ca te-am convins sa mai mergi la Chisinau...
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2007, 00:59   #47
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Eu stiu un pretenar care o zis ca-s pitzipoance beton in Chijnau. 8)
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2007, 01:06   #48
herbert
Guru
 
herbert
 
Join Date: May 2004
Posts: 2,026
Originally Posted by Neuptolem:
Eu stiu un pretenar care o zis ca-s pitzipoance beton in Chijnau. 8)
mai, napoleon, scrie mai inteligibil. adica vrei sa spui ca fetele/femeile sunt frumoase la Chisinau? da, are mare dreptate prietenul tau.
__________________
"Nu te apleca decat pentru a iubi.
Daca mori, tu continui sa iubesti" - Rene Char
herbert is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2007, 01:18   #49
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Quote:
napoleon,
:lol:
Originally Posted by herbert:
scrie mai inteligibil
PITZIPOANCA prin DEFINITZIE este fata/tipa/femeia coafata la moda, vopsita strident dar cu gust totusi, are geaca scurta pan' la fund, eventual imblanita pe la maneci si spre fund, blugi inchisi la culoare sau pantaloni ce imita pielea mulati pe fund, cisme pana la genunchi sau pe aproape, eventual imbalnite spre extremitati, tocuri la ghete/cisme sau fara tocuri, ideea e ca face un zgomot zgaitor pe trotuar, se fereste de gropi ca de dracu' cand ea de fapt ar face sex in draci prin gropi, asta nu inseamna ca e fata/tipa/femeie usoara, este doar pitzipoanca, o noua categorie, jumatatea ciumpalacului (adica tipul cu mertzan de la papa si), caracteristica lor de baza e ca sunt fete inteligente uneori si pot pune cu botul pe labe chiar un intelectual ca thequietsurfer, au marea calitate de a putea fi "travestite" in domnisoare de second-hand sau rasfoitoare in bebleoteci, de ochelariste experte-n mess sau asistente de manager, de posesoare de permis da feministe pan' la papushi gonflabile aruncate pe canapea si imprastiate cu "faina". Le duce capul da' nu vor, le duce motorashul da' se gandesc prea mult doar ca sa para inteligente, le duce cisma pe trotuar da' se gandesc la ce bun? Ele vor ciumpalac dar daca te duce pana le poti lipi si langa Kafka, numai sa ai pana buna, cu AMBELE intelesuri. Got it?
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2007, 17:10   #50
jeleu
Guru
 
jeleu
 
Join Date: Mar 2004
Location: pe sarma
Posts: 338
Send a message via Yahoo to jeleu
Originally Posted by Carmine Galante:
Da, am stat la hotel Continental. Chisinau e un oras unde lumea bea apa la cismea, autobuzele sunt rosii, la intrare sunt niste stapilopozi de beton unde te intampina "prietenos" niste militieni / militari cu kalasnikov, totul e urat si gri (mai urat ca la noi), pe frontispiciul alimentarelor scrie CARNAT, vin bijnitarii la usa sa-ti vanda dolari. A, era sa uit, Chisinaul e oraselul rusesc unde baietii mi-au spart de doua ori masina si militia a zis ca sunt norocos ca nu mi-au furat-o, asa ca sa fug repede in Romania daca nu vreau sa raman fara ea. Asa ca f*** chisinau, oras rusesc.

"Bine ati venit in RM"
__________________
Im Kino gewesen. Geweint.
jeleu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2007, 17:55   #51
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Simplu:
Herbie reprezintä categoria acelor patrioti care nu si-au pierdut credinta în România Mare (asemeni mie); optimistii.
Carmine face parte dintr-o altä categorie de patrioti: cei care au capitulat (în fata alienärii Basarabiei); defetistii.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2007, 20:36   #52
mirodoni
Guru
 
mirodoni
 
Join Date: Dec 2007
Location: Bucuresti
Posts: 439
Send a message via Yahoo to mirodoni
Pitbull, doar atât ai de spus dupã atâta timp? Aici discutãm despre patriotism, sau cum sã ajungi scenarist profesionist ?! Cruntã deziluzie !
mirodoni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2007, 21:52   #53
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by mirodoni:
Pitbull, doar atât ai de spus dupã atâta timp? Aici discutãm despre patriotism, sau cum sã ajungi scenarist profesionist ?! Cruntã deziluzie !
Originally Posted by Neuptolem - 29 nov 2007 - 14.44:
pe Mistah J l-as aduce de Sarbatori acum, sa ne distram, ii dam in cap, il intoarcem pe dos, facem cu el cum face pitbull-ul cu Garfield, apoi il bannam. N-ar fi cul?
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Dec 2007, 22:20   #54
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by Neuptolem:
PITZIPOANCA prin DEFINITZIE este fata/tipa/femeia coafata la moda, vopsita strident dar cu gust totusi, are geaca scurta pan' la fund, eventual imblanita pe la maneci si spre fund, blugi inchisi la culoare sau pantaloni ce imita pielea mulati pe fund, cisme pana la genunchi sau pe aproape, eventual imbalnite spre extremitati, tocuri la ghete/cisme sau fara tocuri, ideea e ca face un zgomot zgaitor pe trotuar, se fereste de gropi ca de dracu' cand ea de fapt ar face sex in draci prin gropi, asta nu inseamna ca e fata/tipa/femeie usoara, este doar pitzipoanca, o noua categorie, jumatatea ciumpalacului (adica tipul cu mertzan de la papa si), caracteristica lor de baza e ca sunt fete inteligente uneori si pot pune cu botul pe labe chiar un intelectual ca thequietsurfer, au marea calitate de a putea fi "travestite" in domnisoare de second-hand sau rasfoitoare in bebleoteci, de ochelariste experte-n mess sau asistente de manager, de posesoare de permis da feministe pan' la papushi gonflabile aruncate pe canapea si imprastiate cu "faina". Le duce capul da' nu vor, le duce motorashul da' se gandesc prea mult doar ca sa para inteligente, le duce cisma pe trotuar da' se gandesc la ce bun? Ele vor ciumpalac dar daca te duce pana le poti lipi si langa Kafka, numai sa ai pana buna, cu AMBELE intelesuri. Got it?

Buna definitia.

Concluzia : F UCK cHISINAU & RM SI TOTII RUSII DIN EA. Prefer sa mananc la mec decat sa am "ocazia" sa mananc in restaurantele "extraordinare" din RM. Deci f uck them.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Dec 2007, 08:16   #55
cornel
Veteran
 
cornel
 
Join Date: Jun 2007
Location: Bucuresti
Posts: 273
Originally Posted by Carmine Galante:
Concluzia : F UCK cHISINAU & RM SI TOTII RUSII DIN EA. Prefer sa mananc la mec decat sa am "ocazia" sa mananc in restaurantele "extraordinare" din RM. Deci f uck them.

Foarte inteligent. Tine-o tot asa, dar n-ar mai strica sa mai treci si pe la scoala din cand in cand sau daca ai terminat-o sa stii ca nu ar strica sa pui mana pe o carte (cultura ajuta la dezvoltarea intelectului, spun unii)...

Poate iese si un scenariu de film sau macar un scenarist din toate aceste discutii pasionale despre patriotism, moldoveni si rusi...
__________________
Eu, tu si ceilalti...
cornel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Dec 2007, 22:26   #56
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by cornel:
Poate iese si un scenariu de film sau macar un scenarist din toate aceste discutii pasionale despre patriotism, moldoveni si rusi...
Buna idee, dezvoltam pe atelier Cornele. :lol:
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Dec 2007, 15:59   #57
mirodoni
Guru
 
mirodoni
 
Join Date: Dec 2007
Location: Bucuresti
Posts: 439
Send a message via Yahoo to mirodoni
@Proletar
dacã mai trece p-aici…

Originally Posted by Proletar:
Ca scenarist, nu trebuie sa ai nici un leu in buzunar pentru a te afirma.
Este suficient sa fii talentat si sa ai noroc.
Ambele iti sunt date de catre Dumnezeu si nu de un "nume" aflat in spate

Acum te înþeleg. Nu numai cã ai câºtigat cu un scenariu, dar þi l-ai ºi vãzut fãcut film. Felicitãri, aud cã a ieºit bine. Îmi pare foarte rãu cã nu l-am vãzut la tv. Eu nu citesc tot forumul, în primul rând din lipsã de timp, dar ºi rãbdare. Prietenii ºtiu de ce trebuie rãbdare...
Din pãcate, când am deschis acest topic, am uitat sã menþionez cã producãtorii nu organizeazã concursuri de scenarii. Adevãrate concursuri. Am mai încercat sã spun cã sunt foarte mici ºansele ca la un concurs sã-þi citeascã cineva scenariul în întregime. Am primit ceva replici, dar a apãrut hodorg-tronc Neuptolemn sã spunã cã eu sunt Mistah J, ºi s-a rupt filmu’.
ªi eu am câºtigat nu de mult cu un lungmetraj, dar 2000 de parai nu-mi þin de cald. Nu am un regizor, pentru cã regizorii au scenariile lor, ºi nu am un producãtor, pentru cã producãtorii au regizorii lor. Dacã aveam un… nume, te asigur cã se rezolva problema.
Succes în continuare!
mirodoni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Dec 2007, 16:14   #58
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
nu neaparat ..regizorii au scenariile lor si producatorii regizorii lor... tre sa ai curaj..sa intrebi in stanga si in dreapta si poate..o poarta se va deschide..
multi regizori cauta subiect bun...
stii dc cauta?
Pentru ca le e drag sa faca filme!
Cand nu gasesac... atunci scriu pentru ei... etc...
So..tre sa ai curaj si incredere! Daca nu.. stai acasa si spera!
:hmm:
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Dec 2007, 23:24   #59
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
The Past
Originally Posted by mirodoni:
a apãrut hodorg-tronc Neuptolemn sã spunã cã eu sunt Mistah J, ºi s-a rupt filmu’.
Originally Posted by mirodoni:
ªi eu am câºtigat nu de mult cu un lungmetraj, dar 2000 de parai nu-mi þin de cald. Nu am un regizor, pentru cã regizorii au scenariile lor, ºi nu am un producãtor, pentru cã producãtorii au regizorii lor.
" :shock: "
-------------------------------------------------------------------------------------
Originally Posted by films4all:
sa intrebi in stanga si in dreapta si poate..o poarta se va deschide..
www.cinemagia.ro
The Futu(r)e " :love: "
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Dec 2007, 23:46   #60
Cazeemeer
Guru
 
Cazeemeer
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 588
Originally Posted by Neuptolem:
The Futu(r)e " :love: "
Un superb joc de cuvinte beneficiind de umorul caracteristic ca de obicei lui Neuptolem. Exceptional, maestre, pur si simplu exceptional.
Da' ce-i aia "Futue"? Cum se pronunta ca sa existe o poanta inteligibila?
Cazeemeer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:25.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells