Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 26 Jan 2006, 23:46   #1
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Cinemagia..ce se intampla cu revista...

lol u 2.. In alta ordine de idei!! Merci cinemania pentru sustinere!!! Puteam sa tot continuam cu mesaje dalea marfa...mie chiar mi-au placut!!
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jan 2006, 13:10   #2
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
altfel, ai deschis un topic-dedicatie care nu va apuca sa traiasca prea mult...vreun moderator prin zona?..sper ca nu...s-apuc sa-l inramez l :lol: l
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jan 2006, 13:21   #3
alc
Veteran
 
alc
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 177
oooo cinemania ai admiratori...where can i sign in?
alc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jan 2006, 14:01   #4
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
chiar la intrare, prima, pe dreapta...scrie pe usa "LOLOZAUR"
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jan 2006, 14:24   #5
alc
Veteran
 
alc
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 177
k...asteapta-ma ca maine vin
alc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jan 2006, 15:05   #6
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Mâine la ce orä?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jan 2006, 16:22   #7
alc
Veteran
 
alc
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 177
bine zis...daca vin si e inchis ce fac?
alc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jan 2006, 08:24   #8
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
pleci si revii
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jan 2006, 08:41   #9
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Sau bem o bere în asteptarea Cinemaniei... ästa, :huh: a Cinemaniului... ää, sau Cinebrätianului...? :?
Cum dracu' face Cinemania la dativ, dom'le?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jan 2006, 09:11   #10
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Ce te face sa crezi ca soarele e galben cand el e rosu??
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jan 2006, 09:18   #11
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Aceeasi regulä care stä la baza deosebirii dintre o rosie si un tramvai - ia sä vedem, o stii? Ha? 8)
(Deosebirea, nu regula, cä p-aia n-o stiu nici eu.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jan 2006, 01:03   #12
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Cred ca da

Am neuroni in cap?...Ba! Filozof...da!! O viata are si aia e mancata!! (...) Am putea spune ca e vorba de fizica aici, de legile ei dar nu o sa ma leg de asta; Lumea este bazat pe mare si mic!! Bine si rau, dar poate rosia sa duca tramvaiul? Nu!! Dar rosia duce in carca o sarcina mult mai grea, aceea de a ne satisface papilele gustative. Rosia duce in carca sarcina existentei omului, viata pe pamant, hrana omului, pasta de tomata...gogonele!
Sunt in tramvai, cu rosiile mele pe care am dat 8 lei. Sa nu mi le striveasca cineva ma asez pe scaun si le pitesc bine. Ma uit in dreapta mea; o batranica zgarbovita incearca sa-mi faca semn ca ar vrea sa se aseze. In capul meu incepe sa se agite tarata; batranica se uita la mine... simt cum imi cresc venele pe gat, nervi incep sa puna stapanire pe mine...cu un gest disperat apuc o rosie si dau sa arunc in babuta... Ma opresc! De ce dracu m-am oprit? Aaa...nu sunt astea rosiile pe care le-am luat de la tarancuta aia simpatica, nu am dat eu 8 lei pe ele, nu le-am pitit eu cand m-am suit in tramvai? Da... poate ca scaunul e devina, ca a fost inventat...nu..nu...poate ca e devina sarmanul om care s-a dat jos la statie si mi-a lasat mie scaunul sa stau pe el. Nu!! Cu siguranta e devina tramvaiul pentru ca nu are mai multe scaune pe care sa stea babele. Ridic mana de pe rosie. Ma ridic si respectos, ii cedez locul babutei cu o fata cat se poate de senina, ba o si ajut. Aceasta imi zambeste.
Tramvaiul opreste in statie. Cobor. Fericirea imi energizeaza trupul; nu am aruncat cu rosia in babuta...
Dau sa traversez. O adiere imi scutura hainele, imi intorc privirea si admir o gagica tare, traversez...fffffffffsssssBUM!! Sunt in aer, imi vad rosiile strivite cum cad pe pamant...sau e sangele meu??!! Nu st..i......
Unde...sunt? Ce m-a lovit? Sunt pe pamant...rosiile....unde sunt rosiile? Am dat 8 lei pe ele?? Aaaa...si asa ajungeau pasta tomata...au ajuns asa inainte sa vada casa mea...cu ce am gresit Doamne?
Am ajuns la concluzia tampita ca totul are un sfarsit pe pamantul ala! Mai rau imi e de rosie...ea a trait mai putin ca mine! Drace...am luat-o razna!! Chiar si in lumea de dincolo omul o ia razna? Da ce vad in fata....o lumina atat de frumoasa...atat de ...cred ca e soarele! Aaaaa...si iar ma gandesc la rosii...candva au stat si ele sub soarele minunat al zilelor de vara...ehe...stai putin...o intrebare...o intrebare...da...CE TE FACE SA CREZI CA SOARELE E GALBEN CAND EL E ROSU? :hmm:
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jan 2006, 06:05   #13
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
BRAVO! Ai perfectä dreptate! Admirabilä exemplificare! Toatä povestea de mai sus expune cu o rigoare de-a dreptul axiomaticä, în toate implicatiile ei ontologice, semiotice si dendrologice, realitatea fundamentalä a deosebirii dintre rosie si tramvai:

Tramvaiul are dungä rosie, dar rosia nu are dungä tramvai!


La un nivel usor transcendent, aceeasi dihotomie se remarcä în diferenta dintre furnicä si päsäricä.
Am s-o expun, definitoriu, dacä n-o statueazä nimeni în viitorul foarte apropiat - dar, iubite Films4all, sunt convins cä si despre asta vei putea produce un text reprezentativ (cäci literare ascunzisuri forfoate prin circumvolutiunile matale) asa cäci dä-l pre gurä - ästa, pre keyboard.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jan 2006, 11:58   #14
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Vreau sa te vad....Ce te face sa crezi ca soarele e galben cand el e rosu??? U can do everithing u're maind set to!!!
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jan 2006, 12:50   #15
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Dar TI-AM RASPUNS! Aceeasi regulä care stä la baza sus-zisei si si mai sus-films4all-disecatei deosebiri dintre rosie si tramvai, precum si a cvasisimilarei diferente dintre furnicä si päsäricä, care pre'pun cäci nu-ti e familiarä (deosebirea, nu furnica, sau poate päsärica, ceea ce ar fi chiar de-a dreptul eschylamente tragic) si anume:

Când pui mâna pe päsäricä, te furnicä, dar când pui mâna pe furnicä, nu te päsäricä!

Si dacä NICI ACUM n-am fost clar, mä simt îndatorat sä aduc INCA un exemplu - recte: deosebirea dintre o gäinä!
(Sä nu dea Dumnezeu cel sfânt s-o ignori si pe asta si IAR sä mä-ntrebi pentru-a enshpea-tzâshpea-coishpea-mia oarä de soarele äla nenorocit care se vede galben când el de fapt e rosu cu picätele mov, cä te spun lu' tovaräsa sä stii!)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jan 2006, 14:44   #16
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by Pitbull:
Sau bem o bere în asteptarea Cinemaniei... ästa, :huh: a Cinemaniului... ää, sau Cinebrätianului...? :?
Cum dracu' face Cinemania la dativ, dom'le?

Cinemaniului
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jan 2006, 18:11   #17
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Bun-asa, îmi place! Imi aminteste si de Unchiutul, si de bulevardul pe care stau.
Totusi, mergea si Cinemaniacului.

Deci, am rezolvat-o si pe asta. Acum s-auzim:
Care e diferenta dintre o gäinä?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jan 2006, 19:14   #18
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
aia legata de picioare?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jan 2006, 19:30   #19
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Nu e neapärat legatä de picioare, dar are legäturä cu picioarele.

Deci, zi.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jan 2006, 19:54   #20
films4all
Guru
 
films4all
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
Posts: 877
Ce te-ai face fara rau? Dar fara bine? ( nu e nevoie sa se raspunda la intrebarea asta, o lasam pe alta data... ) Acum..ai si tu rabdare sa vin 1..2 noaptea ca sa-ti raspund la intrebare!! Nerabdarea duce la pierire!! Pana data viitoare... vizionare placuta!! Cinemania rules!! 8)
__________________
Toata lumea stie ca nu se poate face acel lucru pana in momentul in care vine unu' care nu stie ca nu se poate rezolva acel lucru... si-l rezolva!
films4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:14.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells