Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 12 Oct 2004, 22:08   #61
mihai770
Veteran
 
mihai770
 
Join Date: Apr 2004
Location: peste tot shi nicaieri
Posts: 186
Send a message via Yahoo to mihai770
offtopic (sa nu mai fac alt subiect despre asta)
Poate par tampit, dar ce inseamna SPOILERS??? stiti voi la ce ma RFr
__________________
vizionare placuta...
mihai770 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Oct 2004, 21:34   #62
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
desenul ala de pe tvr1 e anime? ala cu nume ciudat si care e o combinatie dintre pokemon si .........pana mea, am uitat cum se keama (ala cu discurile)
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Oct 2004, 13:29   #63
beavis
Novice
 
beavis
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 6
Originally Posted by raptor:
omule...ai o problema...probabil traiesti cu impresia ca genul "anime" prezinta o oarecare valoare artistica.fals...este ceea ce se numeste kitsch in toata regula.

De aici rezulta ca nu stii ce inseamna valoare artistica.
Probabil nici valoare nici nu stii ce inseamna.
beavis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Oct 2004, 21:24   #64
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
Originally Posted by beavis:
Originally Posted by raptor:
omule...ai o problema...probabil traiesti cu impresia ca genul "anime" prezinta o oarecare valoare artistica.fals...este ceea ce se numeste kitsch in toata regula.

De aici rezulta ca nu stii ce inseamna valoare artistica.
Probabil nici valoare nici nu stii ce inseamna.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:w00t: :lol: :lol: :lol:
.o viata frumoasa in continuare.

:lol: :lol:
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2004, 07:58   #65
Terror_IST
Guru
 
Terror_IST
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 348
Nu prea am urmarit serialele gen "Dragonball Z" sau "Pokemon" dar am vazut cateva lung-metraje gen: Akira, Cowboy Bebop, Vampire Hunter D, Blood - The Last Vampire, The Wolf Brigade, Wonderful Days, Metropolis si Ghost in the Shell. Ce pot sa spun: subiecte variate, animatie de calitate, putina filosofie, putin cyber-punk, ceva gothic, mult sange! Personal sunt fan al acestui gen pentru ca e new-age si are ceva de spus!
Nu stiu daca il pot ridica la stadiul de arta (parca e cam mult) dar oricum genul manga e ceva foarte interesant ...
__________________
And out of the darkness, the Zombie did call / True pain and suffering he brought to them all / Away ran the children to hide in their beds / For fear that the devil would chop off their heads.
Terror_IST is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Nov 2004, 22:05   #66
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
de obicei in animeuri este mult sange!
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Dec 2004, 09:15   #67
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Originally Posted by Terror_IST:
Nu prea am urmarit serialele gen "Dragonball Z" sau "Pokemon" dar am vazut cateva lung-metraje gen: Akira, Cowboy Bebop, Vampire Hunter D, Blood - The Last Vampire, The Wolf Brigade, Wonderful Days, Metropolis si Ghost in the Shell. Ce pot sa spun: subiecte variate, animatie de calitate, putina filosofie, putin cyber-punk, ceva gothic, mult sange! Personal sunt fan al acestui gen pentru ca e new-age si are ceva de spus!
Nu stiu daca il pot ridica la stadiul de arta (parca e cam mult) dar oricum genul manga e ceva foarte interesant ...

Uh, uite un iubitor de chestii de genu` asta. Uhmmm, Dragonball Z nu prea a fost urmarit, probabil din cauza felului in care au fost desenate personajele. Da` chestia e ca Nils Horgelson, care a fost printre primele anime-uri, era cam tot aiurea desenat shi l-am vazut de vreo 5 ori... Cand eram mica. Cel putzin pe mine ma enervau la culme Dragonball Z shi am preferat sa pierd seria aia. In schimb am urmarit Sailor Moon(don't laugh!!!) shi Evangelion, which is one of my favorites Altele care cred ca merita, din punctul meu de vedere, sunt Princess Mononoke, Vampire Hunted D(LOVE that one!!!), Ghost in a Shell, Blood. In fine, se pare ca TVR-ul baga Yu-Gi-Oh shi AXN-ul, Sakura Wars... :w00t: 8)
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Dec 2004, 14:28   #68
raptoRu
Novice
 
raptoRu
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 8
legat de manga

sunt si eu un fun inrait al manga-ului si anime-ului.....traiesc in germania iar aici acest fenomen este peste ceea ce exista in RO....in Ro abia abia se desteapta llumea....ce mi-a placut foarte mult a fost ghost in the shell....a aparut si ghost in the shell II, samurai X...e super bengos, Akira - unul din filmele de baza care au adus anime-ul unde este acum, hellsing, princess mononoke, vampire hunter, Yu-Gi-Oh the MOvie....spunea cineva de spirited away ....sa nu uitam ca a castigat oascar pentr ucel mai bun film de animatie (un fel de alice in wonderland japonez)...si nu in ultimul rand animatrix.....care a adunat toata flaorea cea vestita in materie de regizori, desenatori din lumea animeu-ului.
__________________
life is a mortal disease
raptoRu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Dec 2004, 14:31   #69
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Re: legat de manga

Originally Posted by raptoRu:
sunt si eu un fun inrait al manga-ului si anime-ului.....traiesc in germania iar aici acest fenomen este peste ceea ce exista in RO....in Ro abia abia se desteapta llumea....ce mi-a placut foarte mult a fost ghost in the shell....a aparut si ghost in the shell II, samurai X...e super bengos, Akira - unul din filmele de baza care au adus anime-ul unde este acum, hellsing, princess mononoke, vampire hunter, Yu-Gi-Oh the MOvie....spunea cineva de spirited away ....sa nu uitam ca a castigat oascar pentr ucel mai bun film de animatie (un fel de alice in wonderland japonez)...si nu in ultimul rand animatrix.....care a adunat toata flaorea cea vestita in materie de regizori, desenatori din lumea animeu-ului.

omg..cand o sa vada RAPTOR chestia asta he's gonna crack..bad choice of nick dude!!!

dude..lasa-te de Yu-gi-oh ca e de rau
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Dec 2004, 15:20   #70
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
.e,lasa...ca n-am de ce sa ma supar...a dracu' de paradoxal,totusi...
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Dec 2004, 07:56   #71
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
SHI mie mi-a promis cineva Neon genesis Evanghelion shi tot imi promite de aprox o eternitate ... nu e bajet de treaba ... :sleep:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Dec 2004, 04:43   #72
mihai_t
Senior
 
mihai_t
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 79
"SHI mie mi-a promis cineva Neon genesis Evanghelion shi tot imi promite de aprox o eternitate ..."

preseaza-l
si intreaba-l daca nu are si "The Secret of Blue Water ", de acelasi Hideaki Anno (AKA "Il mistero della pietra azzurra", first seen on Italia 1, '93-'94)
mihai_t is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2005, 16:30   #73
Pinky
Guru
 
Pinky
 
Join Date: Jun 2004
Location: Heartbreak Hotel
Posts: 380
Am si eu de pus o intrebare.. sper sa fie locul potrivit
Am dat din intamplare de un film: Appurushîdo (2004) (Appleseed - USA). L-a vazut cineva sau a auzit de el? Cum e?
__________________
"Never let the fear of striking out keep you from playing the game."
Pinky is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2005, 19:57   #74
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Originally Posted by Pinky:
Am si eu de pus o intrebare.. sper sa fie locul potrivit
Am dat din intamplare de un film: Appurushîdo (2004) (Appleseed - USA). L-a vazut cineva sau a auzit de el? Cum e?

e un fel de GITS ... da' cica mai prost. nu l-am vazut pt. ca nu ma fascineaza anime-urile mecha/cyberpunk/sf

astept sa apara Howl's Moving Castle ne-tras din cinema.
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Apr 2005, 14:07   #75
S3th
Novice
 
S3th
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 2
Tzin s ava anuntz ca in romania se difuzeaza Anime.
E Slayers shi Ynuyasha in fiecare seara la 20:30 pe AXN
iar in weekeng e Genesis shi altele ca nu am sta sa la tzin minte toate numele.
__________________
All is fair, in Love and War!!!
S3th is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:40.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells