Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 12 May 2004, 13:20   #101
Cristache
Veteran
 
Cristache
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 166
Send a message via Yahoo to Cristache
Originally Posted by patraulea:
Originally Posted by Luckylove:
La ce pret are Astralul, ma mir ca va mai plangeti de servicile oferite .. mai faceti un calcul si ganditi-va daca chiar asa e cum crede-ti voi ..

Preturi mici .aceleasi servici

Un abonament ASTRAL costa 190.000.Cand am semnat contractul cu cacanarii astia,au spus ca pretul ramane nemodificat.Am plecat de la 1 $ si s-a ajuns la 6.ASa ca mai lasa-ma cu textele astea....Plus ca te trateaza cu c***,calitatea uneori scade,alteori dispare complet cateva ore,fara a fi anuntati in prealabil(chestie de bun simt).Cred ca totul are 1 singura cauza:au monopolizat piata alaturi de RDS&RCS si nu au concurent.De aceeasi isi permit sa fac ce vor.La fel ca ROMTELECOM,altii m*****.Sper sa nu mai dureze mult si sa avem si noi macar 3/4 firme mari,sa fie concurenta,sa reduca tarifele si sa creasca calitatea.Cred ca am adormit si visam ca eram intr-o tara civilizata si nu de mana a 2....He,He,He..
8) 8) 8)

Domne, ca sa te citez, bine ca prinzi ProCinema. A inceput de o luna si eu inca nu-l prind. Intr-un an la CVR pretul a crescut de la 3 dolari la 4,7 dolari, cat e acum. Totul tine de "privatizare". Probabil ca ati vazut la tv chestia aia cu nu stiu ce firma din Bucuresti. Era o firma de stat si astia au privatizat-o vanzand-o cu 1,5 milioane de parai (e un exemplu ca nu mai stiu cifra exacta). Apoi, dupa cateva luni, statul a cumparat un sfert din firma respectiva cu 4,5 milioane de parai. Deci au dat de 3 ori mai mult pe un sfert din firma.
Daca ar fi sa insir toate exemplele de genul asta cred ca as ocupa tot spatiul acordat acestui forum: Tepro Iasi, vandut unui consortiu italo-ceh pentru ca sa distruga o sectie si sa ramane doar o fabrica din italia specializata pe nu stiu ce piese. Adica toti care au probleme sa duca banii in Italia. Dupa aceea Tepro Iasi s-a dus pe apa sambetei ca pa aia nu i-a mai interesat.
Fabrica de ciment din Pitesti, privatizata ca sa produca pentru export iar deseurile impanzezc culturile de cereale din care se hranesc romanasii.
Cristache is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2004, 13:26   #102
Cristache
Veteran
 
Cristache
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 166
Send a message via Yahoo to Cristache
Conform ultimei impartiri, tarile se impart in trei categorii: dezvoltate, in curs de dezvoltare si tari care au esuat. Eu cred ca Romania face parte din grupa a II a dar de indreptam spre cele din grupa a treia.
Totusi inca n-am ajuns la nivelul Guineei, de exemplu, unde 95 % dintre barbati si 100 % dintre femei sunt analfabeti. N-am ajuns la acest nivel dar ne indreptam, usor-usor, cum spunea dentistul meu.

Si Romtelecom parca e condus de greci sau francezi, credeti ca pe astia ii intereseaza cat castigam noi pe luna, ei vin cu preturile bine stabilite.

Alta mare tampenie este cu eliminarea pirateriei; pai cine mai cumpara CD-uri cu 500.000, casete audio cu 250.000, ca sa nu mai zic de casete video si DVD-uri.
Cristache is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2004, 13:30   #103
Leonard
alter-ego
 
Leonard
 
Join Date: Feb 2003
Location: Paper St. Soap Company
Posts: 1,967
Send a message via Yahoo to Leonard
Originally Posted by Cristache:
Conform ultimei impartiri, tarile se impart in trei categorii: dezvoltate, in curs de dezvoltare si tari care au esuat. Eu cred ca Romania face parte din grupa a II a dar de indreptam spre cele din grupa a treia.

eu am invatat la geografie ca eram in grupa a ii-a (in curs de dez) pe vremea lu ceasca si ca din 90 incoace suntem in categ a iii-a (esuata)
__________________
Prepare to evacuate soul
Leonard is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2004, 13:35   #104
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
Originally Posted by Leonard:
eu am invatat la geografie ca eram in grupa a ii-a (in curs de dez) pe vremea lu ceasca si ca din 90 incoace suntem in categ a iii-a (esuata)

in termeni fotbalistici, ne calificam sau nu?
io zic sa chemam niste folcloriste... :sick: zau ca ne scoatem!
Parerea mea!
__________________
Well that was back in the day
And if you weren't there
It doesn't matter anyway
Because you wouldn't understand
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2004, 16:53   #105
Cristache
Veteran
 
Cristache
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 166
Send a message via Yahoo to Cristache
Inainte, grupa a III erau tarile sub-dezvoltate sau nedezvoltate. Acuma se considera ca acele tari au esuate, adica nu se mai pot face prea multe.
Cristache is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2004, 22:18   #106
patraulea
Veteran
 
patraulea
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucuresti
Posts: 171
Suntem pe drumul cel bun,asa ni se spune de ani de zile!Si tot facem foamea de atunci!Vai de capul nostru!!!
patraulea is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2004, 18:26   #107
Luckylove
Novice
 
Luckylove
 
Join Date: May 2004
Posts: 9
Send a message via Yahoo to Luckylove
:w00t: Rezonabil", "normal", "frumos", "inteligent", vezi tu, fiecare din notiunile astea, inclusiv "nashpet" si "cool" sunt pur subiective. Prin urmare, atata timp cat (presupun ca) n'ati stat la taclale cu nici un admin care sa va explice de ce face ce face si de ce nu face ( adica de ce se scumpeste ( si ps; tine-ti cont ca in ziua de azi toate se scumpesc ) ) ce nu face, cum naiba poate cineva sa generalizeze intr'atata incat sa pretinda ca poate aplica vreuna din notiunile de mai sus cu succes ?

P.S. Idealistii mi se par puerili
__________________
privesc viata precum un pasager important de pe titanic: s-ar putea sa nu ajung la destinatie, dar macar merg la clasa I ...
Luckylove is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2004, 22:14   #108
patraulea
Veteran
 
patraulea
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucuresti
Posts: 171
Ne dadeam si noi cu parerea.Daca nu esti macar putin idealist,intr-o tara ca asta,cred ca esti mort de mult dom'le si se pare ca nu ai realizat!
:lol: :oops:
patraulea is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2004, 22:33   #109
Cristache
Veteran
 
Cristache
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 166
Send a message via Yahoo to Cristache
Originally Posted by Luckylove:
:w00t: Rezonabil", "normal", "frumos", "inteligent", vezi tu, fiecare din notiunile astea, inclusiv "nashpet" si "cool" sunt pur subiective. Prin urmare, atata timp cat (presupun ca) n'ati stat la taclale cu nici un admin care sa va explice de ce face ce face si de ce nu face ( adica de ce se scumpeste ( si ps; tine-ti cont ca in ziua de azi toate se scumpesc ) ) ce nu face, cum naiba poate cineva sa generalizeze intr'atata incat sa pretinda ca poate aplica vreuna din notiunile de mai sus cu succes ?

P.S. Idealistii mi se par puerili

Stai ca nu intzeleg care e problema !
Cristache is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2004, 09:38   #110
LadyEowyin
Veteran
 
LadyEowyin
 
Join Date: Sep 2003
Location: undeva! Ce te intereseaza?
Posts: 185
Am si eu o nelamurire: Urmaresc Smallville si am vazut ca aseara a fost ultimul episod desi s-a terminat cam deodata sa zic asa. Lex se prabuseste, Clark o paraseste pe Lana si pleaca in Metropolis cu inelul de meteorit rosu + alte detalii nesmnificative.
Mai este vreun sezon ceva?
__________________
V-ati plictisit de Stapanul Inelelor ? Dati click sa radem un pic: Bored Of The Rings
LadyEowyin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2004, 16:33   #111
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
Originally Posted by LadyEowyin:
Am si eu o nelamurire: Urmaresc Smallville si am vazut ca aseara a fost ultimul episod desi s-a terminat cam deodata sa zic asa. Lex se prabuseste, Clark o paraseste pe Lana si pleaca in Metropolis cu inelul de meteorit rosu + alte detalii nesmnificative.
Mai este vreun sezon ceva?
am urmarit shi io ceva da nu prea des ... shtiu doar k la noi era sezonul 2 shi a mai aparut shi sezonul 3 ...
Io de abea ashtept sa-l vad pe Tom in rolul vietzii sale de SuperMan in 2007 ... :w00t:
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 May 2004, 23:31   #112
Sm�agol-Gollum
The One and Only Gollum
 
Sm�agol-Gollum
 
Join Date: Feb 2004
Location: On the edge of WILDERLAND
Posts: 2,258
Originally Posted by LadyEowyin:
Am si eu o nelamurire: Urmaresc Smallville si am vazut ca aseara a fost ultimul episod desi s-a terminat cam deodata sa zic asa. Lex se prabuseste, Clark o paraseste pe Lana si pleaca in Metropolis cu inelul de meteorit rosu + alte detalii nesmnificative.
Mai este vreun sezon ceva?

CE??? :shock: S-A TERMINAT????? :shock:
__________________
Nice Hobbitses! We's likes them.....yessssssss
Sm�agol-Gollum is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2004, 22:46   #113
zaze
Novice
 
zaze
 
Join Date: May 2004
Posts: 2
Pe CVR vor baga Pro Cinema in maxim 2 luni de acum incolo. Cel cu care am vorbit imi spunea foarte entuziasmat ca au fost contactati de PRO TV in data de 19 mai si au fost anuntati ca vor primi decodoarele in maxim 2 luni.

Cei de la CVR dau vina pe PRO TV, dar de fapt ei sunt cei care nu au fost interesati de preluare in data in care PRO TV a inceput discutiile cu companiile de cablu (in data de 25.03.2004!!!). Dupa ce s-a lansat, s-au trezit si cei de la Romtelecom (pardon, CVR) ca vor Pro Cinema. Sunt obisnuiti cu monopolul, monopol care nu exista in acest domeniu...
zaze is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 May 2004, 16:12   #114
Danica
Guru
 
Danica
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 304
tot dau ashtia de pe Pro cinema reclama la Odiseea Spatiala..cand naiba dau ashtia filmul pe post?ca m-am saturat numai de reclama... me want the Space odyssey!
__________________
...........................................
Danica is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 May 2004, 20:10   #115
patraulea
Veteran
 
patraulea
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucuresti
Posts: 171
Originally Posted by Danica:
tot dau ashtia de pe Pro cinema reclama la Odiseea Spatiala..cand naiba dau ashtia filmul pe post?ca m-am saturat numai de reclama... me want the Space odyssey!

Uita-te si tu pe site-ul lor!
Desi se misca cam greu astia cu afisarea programului !
patraulea is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 May 2004, 20:16   #116
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Imi place ca dau Hitchcock-uri... au dat 3 sau 4 pana acum... Duminica asta e North by Northwest
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 May 2004, 22:10   #117
Cristache
Veteran
 
Cristache
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucuresti
Posts: 166
Send a message via Yahoo to Cristache
Originally Posted by zaze:
Pe CVR vor baga Pro Cinema in maxim 2 luni de acum incolo. Cel cu care am vorbit imi spunea foarte entuziasmat ca au fost contactati de PRO TV in data de 19 mai si au fost anuntati ca vor primi decodoarele in maxim 2 luni.

Cei de la CVR dau vina pe PRO TV, dar de fapt ei sunt cei care nu au fost interesati de preluare in data in care PRO TV a inceput discutiile cu companiile de cablu (in data de 25.03.2004!!!). Dupa ce s-a lansat, s-au trezit si cei de la Romtelecom (pardon, CVR) ca vor Pro Cinema. Sunt obisnuiti cu monopolul, monopol care nu exista in acest domeniu...

E bine pentru ca probabil in maxim doua luni o sa ma mut si eu de la CVR la Astral.
Cristache is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 May 2004, 22:41   #118
zaze
Novice
 
zaze
 
Join Date: May 2004
Posts: 2
si eu cred ca o sa fac acelasi lucru, ca ashtia de la cvr sunt deja penibili.
zaze is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 May 2004, 23:03   #119
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Originally Posted by zaze:
si eu cred ca o sa fac acelasi lucru, ca ashtia de la cvr sunt deja penibili.

Eu sunt la Astral. Astralu' e acceptabil.
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 May 2004, 10:28   #120
patraulea
Veteran
 
patraulea
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucuresti
Posts: 171
Bine spus "acceptabili".Uneori cade complet cablul fara a fi anuntati in prealabil.Alteori se vede prost.Probabil depinde si de zona in care esti.
patraulea is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:58.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells